MÚK D35 x R44 u Mohelnice

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: MÚK R35 x R44 u Mohelnice

Příspěvek od Lenny »

Ta dnešní není zcela ideální z funkčního hlediska. Přeložka I/35 s unikovou zonou se může vybudovat dopředu bez R35.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: MÚK R35 x R44 u Mohelnice

Příspěvek od FlakY` »

A tato varianta: http://mapy.cz/s/4Vkw taky byla posuzována? Docela se mi líbí. Je jednoduchá a nevyžaduje změnu několika křižovatek a zároveň nechává prostor pro rozvoj Podolí. Jediná změna by musela nastat na těchto místech: http://mapy.cz/s/4VkY
A: vybudovat vysoké protihlukové stěny nebo častečně zakrýt vozovku
B: vybudovat vysoké protihlukové stěny nebo častečně zakrýt vozovku
C: zrušení křižovatky a místní silnici vést do Libivá

Další darianta je, že se na A: zruší křižovatka a na C: vznikne nová z důvodu zklidnění centra.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: MÚK R35 x R44 u Mohelnice

Příspěvek od Lenny »

Ne neposuzovala se v procesu EIA, jestli někdy dříve, tak to by chtělo se podívat do studii od Valbeku z 90. let.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Pag3man
Příspěvky: 51
Registrován: 14.12.2011 11:18:58

Re: MÚK R35 x R44 u Mohelnice

Příspěvek od Pag3man »

Flaky:

Řekl bych, že se to neposuzuje kvůli alešovu mostu (podle mě nejproblemavějšímu místu na silnici v Mohel i když ta křižovatka u tebe C je dost problematická nejvíc prý smrtelných nehod tak se nediv že to chtějí vymyslet jinak...). Mohelnice se chce odstřelit tento obchvat a víc se rozšířit i na druhou stranu než kde je momentálně...

+ bys musel rozšířit silnici Mohelnice k libivá tam vede jen jedno pruhová od bodu C a tím máš stejně 2 sjezdy...
Myslím si tohle Pag3man
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: MÚK R35 x R44 u Mohelnice

Příspěvek od FlakY` »

Do vesnice Libivá by vedla nová silnice. Křížení, které tam je nyní by se zrušilo a nahradilo by se to novou MÚK. Ulice Třebovská by nebyla napojena na R35, protože po dobudování R35 dojde k přeznačení silnice z I na II kategorii.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: MÚK R35 x R44 u Mohelnice

Příspěvek od bhs »

Mario píše: Nevím, kde ..... přišel na to, že se od 2014 začne stavět i od Mohelnice? Na tento úsek myslím ani není ještě hotová E.I.A., kde pak máme územní rozhodnutí, výkupy, stavební povolení... Podívejte se na jiné stavby, kdy se začne stavět... Od Mohelnice bych to tak viděl nejdřív na rok 2020 a ještě se štěstím... Konkrétně, úsek Opatovice - Ostrov, E.I.A. vydána v roce 2006. Po šesti letech (kdy slyšíme jaká je to priorita) máme teprve územní rozhodnutí, začne se nejdříve stavět za 2 roky, takže 2014 - což je 8 let od vydání. A to nesmí být problémy s výkupy a stavebním povolením.... Tak jsem teda zvědav, zda se u Mohelnice ve 2014 začne taky :lol:
Já to bohužel vidím stejně, možná ještě pesimističtěji ... a tak by mě zajímalo, jestli je úplně utopické realizovat tuto MUK a s tím ochvat Libivé, R35 vyvést z Mohelnice a MUK napojit na stávající I35 na Mohelničáku. Tohle by přece mohlo několik let vydržet, než se ze západu dotáhne R35
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: MÚK R35 x R44 u Mohelnice

Příspěvek od martini »

Letos přeřešení dopravního uzlu v okolí Mohelnice, včetně napojení na I/44. Bude sloužit jako podklad pro dokončení EIA na celý úsek, kde MŽP vrátilo dokumentaci EIA k dopracování mimo jiné s tímto požadavkem.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: MÚK R35 x R44 u Mohelnice

Příspěvek od bhs »

Vzhledem k tomu, že
Mario píše:Takže když jsem psal, že bude po Ostrov se štěstím hotovo ve 2020, asi jsem měl pravdu... Sakra :-(
je to docela nadějné - dík :-)
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
Odpovědět

Zpět na „D35“