D35 Staré Město - Mohelnice

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od bhs »

Samozřejmě ...
já to myslel tak, že (velmi potřebná) přeložka I44 u Libivé je argumentem pro realizaci úseku D35 u Mohelnice - třebas jen v nějakém omezeném provedení vzhledem ke stavu jeho přípravy
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
ttc
Příspěvky: 431
Registrován: 9.2.2012 14:50:39

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od ttc »

Nebojte, jak se otevře průjezd mezi Hradcem a Pardubicemi (tedy úsek Opatovice-Časy, případně ještě Časy-Ostrov) tak uvidíte ty nárůsty na D11 a D35.

Uvědomte si, že je dost tras pro které je to tady o dost kratší, ale radši to objedou. Nejšílenší co vím že dost lidí jezdí je Prostějov-Liberec (po D1 přes Brno a Prahu).

Zvýšení provozu pak zatlačí na Vysoké Mýto a Litomyšl a jak dokončí tyto dvě města tak to bude lukrativní i pro spoj Ostrava-Olomouc-Praha (místo průjezdu po D1 přes Brno) a to se bavím i při neexistenci diskutovaného úseku Staré Město - Mohelnice
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od flames »

Já nevím, co ještě víc může tlačit na Vysoké Mýto a Litomyšl, než aktuálně značně tragický stav na celém úseku Litomyšl - HK. Až z toho bude definitivně parkoviště?
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od multi »

Nic na ně nezatlačí, ten příběh je stále stejný. :)
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od kot »

Multi myslím si, že ttc to vyjádřil velmi dobře. Dva další nově otevřené úseky přivedou hoooodně nového provozu. Nota bene, jízda po "staré" 35 z Hradce směr Olomouc mi přijde nejhorší /nejhůře průjezdná z hlediska předjíždění + délky obcí = 50 km/h/ právě plus mínus po to Vysoké Mýto. Pak mi subjektivně přijde silnice podstatně lepší, umožňující mi výrazně vyšší průměrnou rychlost. Nemluvím o tunelu Hřebeč a sjezdu k Třebové či Mohelničáku. Ale jinak mi to fakt (subjektivně) slušně "odsejpá"...
Atos
Příspěvky: 450
Registrován: 30.8.2016 21:05:42
Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Atos »

Cítím to, kote, podobně. :ok:
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od kyk »

Já na I/35 HK-Mohelnice už rezignoval, mimo jiné i z hlediska obavy o bezpečnost rodiny, to co vyvádí někteří řidiči je neskutečné, dvakrát jsme se mohli stát účastníky vážných nehod.
Cestu Praha-Město Albrechtice jedeme přes Týniště, Pastviny, a Jeseník. Kupodivu je to i kratší aji rychlejší.
Až se dostaví D35 do Holic, pojedu na Čestice.
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od zesp »

Ono to, co tady velice přesně v úvodu příspěvku nastínil ttc (dramatický nárůst provozu na zbytku I/35 po otevření D35 do Ostrova), se může projevit ještě velice negativně a úplně opačně. Jestli si toto zavčasu uvědomí i v tom Litomyšli a VM, můžu ještě nějakým způsobem (třeba přes toho zemského zmetka), na dlouho bloknout i tu stavbu z Opatovic do Ostrova. Paranoik to může v rozkladu zdůvodnit jako nezodpovědné přivedení další tranzitní dopravy pod okna ubohým obyvatelům Litomyšle, VM a dalších obcí na trase (už jich tam pak moc není), a té havěti co tam v té trase jistě je! Když je tak přírodně cenný ten úsek D1 kolem Přerova (ani ve snu by mě to nenapadlo, že na těch odkalištích a ve stínu komínů Prechezy něco významného může žít), co pak bude žít za endemity v nivě Labe??? Myslel jsem si naivně, že ta D35 do Ostrova je už po Paranoikovi, a má tu anabázi už za sebou, ale ona je ještě před Paranoikem, takže na 100% je stavbou na dlouho stejně utrum, protože on se ozve, na to vemte jed. Je to tak významná stavba, že si nenechá ujít příležitost, tady může nas.at fakt dost lidí.... A o to mu jde...
Hanes
Příspěvky: 1052
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Hanes »

kyk píše:Já na I/35 HK-Mohelnice už rezignoval, mimo jiné i z hlediska obavy o bezpečnost rodiny, to co vyvádí někteří řidiči je neskutečné, dvakrát jsme se mohli stát účastníky vážných nehod.
Cestu Praha-Město Albrechtice jedeme přes Týniště, Pastviny, a Jeseník. Kupodivu je to i kratší aji rychlejší.
Až se dostaví D35 do Holic, pojedu na Čestice.
Praha - M. Albrechtice jde jet kratší, rychlejší a pohodlnější cestou:

Praha - HK - Náchod - Klodzko - Nysa - Prudnik - Bartulky - Albrechtice
Navíc obchvat Nysy bude v říjnu hotový a obchvat Klodzka v říjnu příštího roku.
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Mike »

ono s tím tlakem je to všelijaké
vzpomeňme Chlumec, kde proti dálnici nikdo neprotestoval, spíše naopak a co jim to bylo platné...
jinak jsem měl asi minule smůlu ( ale štěstí, že jsem jel správným autem ), protože nejhorší provoz byl Litomyšl - Svitavy, způsobený hasičskou cisternou jedoucí kontinuálně 70kmh...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
MikeSlight
Příspěvky: 2
Registrován: 5.5.2017 21:40:03

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od MikeSlight »

Díval jsem do mapové aplikace ŘSD a je zajímavé, že úsek Opatovec-Staré Město končí před MÚK (Staré Město-východ (D43) a následující úsek Staré Město-Mohelnice začíná za touto MÚK. Samotnou MÚK neřeší ani jeden z těch úseků.
V letáku 1. úseku je napsáno: Konec úseku je 490 metrů před MÚK Staré Město-východ, která je součástí následné stavby D35 Staré Město–Maletín.
V letáku 2. úseku je: Začátek navržené trasy silnice je umístěn za mimoúrovňovou křižovatkou Staré Město, kde navazuje na předchozí úsek dálnice D35 Ostrov–Staré Město.
petsheny
Příspěvky: 331
Registrován: 25.12.2015 23:55:14
Bydliště: u Zubatých žab

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od petsheny »

Někde se to tu už psalo, že by tato část měla být řešena v rámci provizorního připojení D35 na původní silnici I/35 v trase dálnice D43 a to jako 1/2 dálničního profilu. Tudíž to nebude asi pod D35, ale pod D43, ale na ty ještě letáky nejsou ;)
Pag3man
Příspěvky: 51
Registrován: 14.12.2011 11:18:58

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Pag3man »

Mělo by to být tohle pokud se nepletu leták jsme k tomu nenašel ale tady by mohli být taky mapové podklady

https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_PAK755
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od michal »

To provizorní napojení mi přijde trošku divoké, to místo mi pro normální křižovatku nepřijde zrovna vhodné. V popisu je na I/35 uvedena jen rekonstrukce povrchu v délce 550m, čili ani žádné rozšíření stávající I/35. Ne že bych chtěl všude kruhové objezdy, ale zrovna tady by měl smysl. Pro směr OL-HK bypass, takže by měl být provoz ve směru HK-OL taky plynulý. Chápu, že to je provizorium. Ale vzhledem k tomu, že se tato varianta zvažuje, podle mě vše nasvědčuje tomu, že to je řešení, které za mnoho a mnoho let bude na mnoho a mnoho let.
mzik
Příspěvky: 184
Registrován: 14.11.2012 10:47:03

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od mzik »

kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od kot »

Takže minimálně sedm let čekání. Ještě že to je priorita, jinak nevím, nevím.... :lol:
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

6 let se dělá aktualizace EIA a ještě se ani nerozhodlo o definitivním vedením trasy u MÚK Maletín, úplná senzace.
R48 -> D48 se podařilo!
mzik
Příspěvky: 184
Registrován: 14.11.2012 10:47:03

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od mzik »

Taky jsem se na to díval a popravdě tomu moc nerozumím, proč to trvá tak dlouho. Asi na to nikdo netlačí.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Honey72 »

A teď si vemte, jak spousta "odborníků řidičů" pořád mele to samé, že se měla D1 opravit až po dokončení D35. To už by bylo lepší jezdit po poli :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Sosa »

Hlavně přeceňují podíl dopravy na D1, která by použila D35. U kamionů změna nenastane a u osobáků minimálně.
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Japao Joe »

A to čerpáte odkud? To co jede z Prahy na Ostravu se přesune na D11. Je to blíž, nepojede se kolem Brna ... a mám takový pocit, že to nastane už ve chvíli kdy bude dálnice za Litomyšlí.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Lenny »

Nastane to ve chvíli, kdy se to časově vyplatí. A to včetně toho do jaké části Prahy dotyčný pojede.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Honey72 »

To ano, kilometrově to je a bude i po dokončení D35 tak nějak nastejno s D1, protože ta se zase zkrátí přes Přerov. Ovšem nyní je trasa přes Mohelnici o hodinu delší. Každopádně nakonec budou obě trasy časově i kilometrově +/- vyrovnané, což je dobře kvůli zátěži a ještě se zátěž rozdělí jak naznačil Lenny podle toho odkud kamiony na Ostravu přes Prahu pojedou.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Mezi trasou po D46 a po D1 přes Přerov není kilometrově rozdíl. Severní trasa po D35 je kratší už dnes přes Hradec, s přímou dálnicí bude ještě kratší.
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: D35 Staré Město - Mohelnice

Příspěvek od bumbik »

podle mě se část tranzitu na D35 přesune po dokončení Opatovice - Ostrov, jelikož průjezd HK je pro lidi, co to tam neznají strašák, takhle se situace změní a po dokončení D35 za Litomyšl to už bude i časově snad lepší než po D1
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Odpovědět

Zpět na „D35“