D35 obecně + aktuální stav

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
Matezs
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2020 0:21:07
Bydliště: Svitavy

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od Matezs »

Martin96 píše:V tomto konkrétním případě problém vyřeší stavba Opatovice - Ostrov, která bude do 2 let zprovozněná. Mezi Holicemi a Zámrskem je silnice oproti zbytku trasy do Mohelnice dost úzká...
No to určitě. ale teď tam žádná dálnice není. :) Myslel jsem to obecně pro D35 na tomto příkladu.. Nejnebezpečnější úsek (přehlednost a proměnlivé povětrnostní podmínky) mi přijde v okolí Gajeru a pak dál směrem k Sy... omlouvám se za OT.
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od Aram96 »

Takže to ty idi*ty pořád nepřešlo ? :zvraci:
Stejně jako pro dostavbu písecké D4 uvažujeme o využití PPP projektů i u dostavby středočeské D3 nebo dálnice D35 jako alternativní severní trasy spojující Čechy s Moravou a Slezskem,“ říká ministr dopravy Karel Havlíček.
https://mdcr.cz/Media/Media-a-tiskove-z ... bidek-na-d

Zeptám se .. je nějaká šance, že by se rozjelo PPP na D35 s tím, že se u Litomyšle stavět nebude a když by v průběhu výstavby dotáhly výkupy a povolení, tak by se to "dodělalo s opožděním" ? Protože pokud ne, můžeme se vzdát veškerých nadějí, že úseky od Ostrova dál k Mohelnici začnou v roce 2022. I kdyby mohly, tak myslím, že je na čase začít to PPP už naplno tedy plánovat, a ne o něm jen pořád mluvit. :crazy:
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od 1975 »

Můžeš to martinimu předvýst:o)
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od Aram96 »

Co ?
Jinak myslím, že Martini je "garantem" pro D4, nikoli, že vymyslel, že PPP bude i na D35, to je čistě Babišova práce (nebo ne osobně, ale z ANO), protože ví, že D35 je pálka, v žádném případě v tom nehledej jiný důvod.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od 1975 »

...vy už toho Andreje vidíte fakt všude:o) z těch chybějících dálnic prostě D3 a D35 dávají největší smysl, pokud by se do nějakého dalšího PPP šlo - už to tu padlo.

čímž neříkám, že dávají větší smysl než klasický postup. Zvlášť u D35 o tom taky pochybuju, u D3 je ta příprava přeci jen "homogennější"...ale možná, že se v průběhu další přípravy taky "rozpadne na atomy".
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od Aram96 »

Ty zase stůj co stůj Andreje nepochopitelně obhajuješ... Sám Kremlík to přiznal, že potřebuje D35 na PPP, protože je to velký kus a hlavně drahý a zatížil by velmi citlivě rozpočet. To, že to celé může stát x let na jednom úseku, mu samozřejmě nedocházelo, pravděpodobně o tom neměl/nemá ani páru. Mě by spíš zajímalo, co by na to řekl pan Mátl. A čistě sám za sebe, ne názor, který "musí mít".
A podle tebe PPP na D35 nedává větší smysl, než klasika, ale přesto to obhajuješ .. Já nevím .. jde čistě o Litomyšl. Pokud by se aplikovalo PPP na část Úlibice-Plotiště, nebo Opatovec-Mohelnice, neměl bych nic proti, zahrnovat do toho však i úsek u Litomyšle je bojkot D35.
Co PPP na D11, ta bude stát přes 20 mld a je to 40 km .. tam se jim do toho asi nechce, když chtějí příhraniční úsek (byť jen) o rok dříve než ten jižní a mohl by se tím příhraniční opozdit.
Nevím, proč se nejde podobně jako Slovensko .. to by pak PPP mohlo být na D0+4-pruh na I/12 + zkapacitňování dálnic v okolí .. drahé stavby a hlavně více u sebe, ne roztáhlé přes půl republiky jako D35. :kladivo:
Mike
Příspěvky: 4983
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od Mike »

debatovat o PPP v době, kdy si stát půjčuje tak, že mu za to věřitelé ještě platí je úchylné
koblihář to ví, ale stejně tak ví, že by ho "opozice" rozmázla, jak republiku zadlužil
tak to radši rozdá Venezuela od socanů a udělá se k tomu PR :zvraci:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
ttc
Příspěvky: 431
Registrován: 9.2.2012 14:50:39

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od ttc »

Možná máte pravdu, ale mně to připadá celé dost úchylné.

Přeci kdyby začali stavět 2x tolik km dálnic a utrácelo by se třeba 150 mld. Kč / rok tak by poměrně logicky stát mohl vydat další dluhopisy a vzpomeňte jak se jmenovali ty první (povodňové), tak tyto bychom nazvali dalniční. Jak psal Mike, státu by půjčil kde kdo.

A myslím, že na to PR pro s tímto obsahem by Andrej nepotřeboval platit extra agenturu. A tvrzení opozice že zbytečně zadlužuje stát by stálo víc na vodě, než když dnes vyčítají to, že schodek neklesá, ačkoliv ekonomika velmi roste.

Myslím, že výše uvedený postup by ocenili nejen čtenáři tohoto fóra, ale i veřejnost, jež volá po dálnicích a silnicích.
Matezs
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2020 0:21:07
Bydliště: Svitavy

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od Matezs »

Tady je to takhle politický, jo? :) AB nemá peníze, no. Žádnej premiér před ním je na D35 neměl a žádnej jinej by je neměl ani teď. A do budoucna je zřejmě mít taky nebude. D35 bohužel není politicky atraktivní téma. Premiéra z Pce kraje a navíc silného asi taky nebudeme mít... Navíc Andrej má kdesi v hlavě akci D35 odškrtnutou. Vždyť ji přece část staví narozdíl od všech těch předchůdců a zbytek jede v přípravě v totálním nasazení! :) Takže fokýny...
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od Aram96 »

Dotaz:
Dobrý den. Uvažuje se o tom, že by se stavby, které mají platné ÚR a které jsou v pokročilém stavu přípravy - např. úsek D35 Janov - Opatovec, začaly stavět dřív? Nebo bude celý zbývající úsek D35 po Staré Město stavěn najednou? Díky za odpověď.
Mátl:
Snahou je připravit jednotlivé úseky co nejdříve a podle stavu přípravy se rozhodne o způsobu realizace. Každopádně určitě uvažujeme o realizaci jednotlivých úseků postupně, jak se podaří dokončit jejich přípravu.
Tomáš Němec
Příspěvky: 397
Registrován: 19.10.2009 9:21:32

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od Tomáš Němec »

To je hezké, že to RM tvrdí, ale pokud vím, tak realita tomu moc neodpovídá. Nebo už nějaké pozemky na Janov - Opatovec vykoupili? Pravomocné ÚR mají rok a téměř 5 měsíců...
kot
Příspěvky: 10490
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od kot »

Doplnil bych s dovolením ještě Tomášovi dotazy. Proběhla alespoň na příslušném katastru digitalizace ?
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od Aram96 »

Já bych popravdě tohle považoval za dobrou zprávu, protože připustil, že se bude stavět "až to bude připravené", což je (byť neobvykle) zpráva dobrá, protože se možná nebude muset čekat na zbytek a PPP.

Jinak souhlas, že to, že výkupy u Janov-Opatovec neběží, je trestuhodné. Nejsem si teď jistý, jestli to nepletu s něčím jiným, ale myslím, že se začne s výkupy až po DSP, což je taktéž nepochopitelné. :( Tenhle úsek má vydané rozhodnutí na konci 2018, s tempem některých jiných pracovišť bylo reálné letos na podzim vypisovat tendr a na jaře 2021 zahajovat, kdyby se nelelkovalo a nebyly by průtahy se SP. :(
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od theodor less »

kot píše:Doplnil bych s dovolením ještě Tomášovi dotazy. Proběhla alespoň na příslušném katastru digitalizace ?
kot píše: Ten pokud již má zdigitalizováno, tak připraví oddělení pozemků a pak mohou začít výkupy. Je tento postup reálný, či je to jinak ? Dále jsem žil v představě, že katastry digitalizují své území tak jako tak i bez potřeby pro výstavbu liniových staveb. I to není pravda ?
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 81#p209581
Kote, nějak nechápu ty úvahy o digitalizaci. Zkusíš to nějak přiblížit?
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od Likas »

Digitalizace katastrálních map nemá s výstavbou vůbec nic společného. Ta běží již mnoho let a jde se víceméně postupně z velkých sídel do neosídlených extravilánů. Probíhá po jednotlivých katastrálních územích, někdy na i na základě pozemkových úprav - to se pak někdy děsně vleče, když jsou komplikace s jejich schválením.
Zápis geometrického plánu pro oddělení pozemků a jejich výkup může klidně proběhnout i na papírové nedigitalizované mapě.
kot
Příspěvky: 10490
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od kot »

Díky Likasi za vysvětlení. V několika vláknech (hledat konkrétní se mi teď nechce) jsem zde četl, že výkupy se nerozběhly, neb digitalizace katastru v konkrétní trase potřebné pro budoucí výstavbu dosud neproběhla. Takže jsem z této informace vycházel... :P
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od Likas »

No, někdy to tak může být. Protože zpracovatel ví o právě dobíhající digitalizaci či komplexních pozemkových úpravách a protože se při tom mění zákres katastrální mapy, tak počká až to doběhne. Ale to je případ kdy se to náhodou dostane do souběhu.
kot
Příspěvky: 10490
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od kot »

Likasi, tak teď je to jasné úplně ! :ok:
Matezs
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2020 0:21:07
Bydliště: Svitavy

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od Matezs »

Tomáš Němec píše:To je hezké, že to RM tvrdí, ale pokud vím, tak realita tomu moc neodpovídá. Nebo už nějaké pozemky na Janov - Opatovec vykoupili? Pravomocné ÚR mají rok a téměř 5 měsíců...
Slibem nezarmoutíš. Kdoví, kde bude Mátl za rok, dva (i v kontextu životnosti GŘs ŘSD).....
Proč pořád tolik řešíte Janov - Opatovec? Jen z principu, že se to právě kvůli tomu údajně nakouskovalo? Já bych byl samozřejmě první pro stavbu (nejenom proto, že jsem ze Sy), ale naprosto zásadní jsou podle mě obchvaty měst VM a Lit.
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od Aram96 »

Ano, řeším to proto, že posledních 20 let je D35 totální priorita a realita je úplně opačná. Každý úsek je potřeba, protože je potřeba komplet celá dálnice. Některé části se rozkouskovaly už opravdu na malé části a teď mají některé čekat na jiné ? Některé úseky akorát zrychlí dopravu o něco více než jiné, potřeba jsou všechny, to není D6 kde postačí obchvaty obcí, na I/35 jsou intenzity vysoko převyšující i bezpečnost 2-pruhu, natož komfort ;) Čili každý úsek dálnice pomůže, minimálně pro bezpečné předjíždění a dílčí zrychlení.
Matezs
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2020 0:21:07
Bydliště: Svitavy

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od Matezs »

Bezpečnost zcela určitě. To zrychlení je podle mě zanedbatelné. Je tam taky potřeba na ten odříznutý úsek najet a sjet.

Ještě by se taky mohli probudit na KÚ PK s těmi dovoláními kolem Lit. Nebo už má někdo nějaké info? :shock:
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od Aram96 »

Ano to jsem samozřejmě myslel, když by nebylo zdlouhavé najíždění na dálnici, ale třeba jen provizorní napojení, ale to je jedno.
Kolem Litomyšle stejně bude ještě dlouho trvat vydání UR na první etapu, takže času dost :D
Honzl
Příspěvky: 287
Registrován: 9.11.2017 23:11:08

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od Honzl »

Tak jsem se dnes ráno zaradoval, že úsek D35 Ostrov - Vysoké Mýto má konečně UR, poté co minulý týden UR dostal úsek VM - Džbánov. Tak jsem si ze samé radosti pročetl tohle vlákno a ty související a přešla mne. Kdyby se totiž také pohnul úsek Janov - Opatovec, který by se pohnout měl rychle, a také ten následující, tedy Opatovec - Staré Město (který už má UR od jara minulého roku), pak by na celé, pro vládu ,,prioritní'' D35, zbyly k postavení už jen dva úseky -- obchvat Litomyšle (jehož zpoždění si místní ,,zájmy'' zavinili sami) a pak úsek Staré Město - Mohelnice, takže D35 by mohla už téměř začít plnit roli, pro kterou je její dostavba pro vládu údajně ,,prioritní''.... Ví někdo proč jsou úseky Janov - Opatovec a Opatovec - Staré Město (řešící také dopravu v okolí Svitav) ministerstvem či samým ŘSD jakoby kopány do autu? Pokud to tak totiž je, vláda si sama protiřečí...
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od Aram96 »

Vypadá to na 2 hlavní důvody a to:
1) politici jen kecají a skutek utek
2) ŘSD má na D35 málo lidí a proto příprava běží velice vlažně - ne, není to jen kvůli politikům a platovým tabulkám - najdou se v ČR místa, kde ŘSD fungují o dost lépe !

(3)) Staví se po 20 letech 2 úseky, takže mají na dalších 20 let klid :zvraci:
N1xx0
Příspěvky: 18
Registrován: 7.4.2019 23:20:43

Re: D35 - Aktuální stav

Příspěvek od N1xx0 »

Zdravím, dá se tomu všemu nějak pomoci z občanského hlediska? Myšleno urychlení výstavby všech úseků D35.
Odpovědět

Zpět na „D35“