D35 Litomyšl - Janov

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Aram96 »

michal píše:Já ale nesrovnávám vzálenost od dálnice, nýbrž vztah města a městské části, která dálnici, v tomto případě dálniční přivaděč, nechce. A Litomyšli časem nezbude nic jiného, než Kornice "odříznout", jinak na to doplatí centrum města.
To chápu, ovšem Dluhonicím se bourá barák, přesouvá hřiště apod., takže lze do určitě míry chápat odpor atd. To v tomto případě nepřichází v úvahu. Pokud se jim tam dají PHS, tak by mělo být snad každé odvolání zamítnuto, snad v tom a.kancelář Frank Bold nenajde nějaké mouchy, aby to zdržovali u soudů. :( Takže jsem jen poukazoval na to, že nějakých 10-20 let tady je mimo. Těch 10-20 let u Dluhonic není kvůli roztržce mezi Dluhonicemi a Přerovem ;)

ttc: souhlas. Litomyšl sice dálnici jako takovou chce a neblokuje/nebude blokovat, na to má právě především Kornice, ale kvůli prohlasování zrušení křižovatky a vnesení totálního bordelu do celé situace, si nějaké potrestání určitě zaslouží.
Lynx
Příspěvky: 3685
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Lynx »

Mez Kornicemi a Litomyšlí měla být původně dokonce samotná dálnice. Četl jsem dokonce rozhovor s nějákým aktivistou z Kornic, že oni byli pro !!! aby vedla dálnice tudy, protože na té straně Kornic směrem k Litomyšli jsou jen zemědělské a hospodářské budovy, zatímco "rekreační zónu" mají spíš směrem na sever od obce (kde je naprojektovaná dálnice nyní). Podle něj si naopak Litomyšl prosadila, že dálnici tudy nechce (protože je blíž samotné Litomyšli).

A nyní tam nemůže být ani přivaděč, kde je doprava mnohonásobně nižší a tišší než na dálnici ? ! Zdá se, že je to jen šprajc, naschvál, nic jiného. Navíc to "odříznutí" Kornic přivaděčem je spíš záležitost psychologie. Ten přivaděč není žádná čínská zeď, která by byla nepřekonatelná. A ani teď tam na procházku polem mezi Litomyšlí a Kornice asi moc lidí nechodí, aby je ten přivaděč "odřezával" ....
Lynx
Příspěvky: 3685
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Lynx »

Ještě doplním - já bych zvolil variantu cukr a bič.

Tedy něco bych jim dal (Kornicím) jako úlitbu, ale pak už bych tvrdě prosazoval variantu s křižovatkou Litomyšl-sever a plnohodnotným přivaděčem na obě strany, žádný tvar "T". To je taky paskvil.

Tím něčím by mohlo být třeba mimoúrovňové křížení přivaděče nějákou lávkou pro pěší a cyklisty, tak aby tedy nebyli od té Litomyšle "odříznutí".
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Aram96 »

Já teda myslel, že nyní je již křižovatka určitě pasé a pokud se někdy postaví, tak určitě dodatečně, nebo ona je obsažena v tom projektu, na který se teď bude žádat o UR ? (Litomyšl-Janov 1.etapa)
podel
Příspěvky: 41
Registrován: 20.6.2011 15:06:25

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od podel »

Aram96 píše:Já teda myslel, že nyní je již křižovatka určitě pasé a pokud se někdy postaví, tak určitě dodatečně, nebo ona je obsažena v tom projektu, na který se teď bude žádat o UR ? (Litomyšl-Janov 1.etapa)
Vzhledem k tomu, že už je jisté zpoždění úseku u Litomyšle o nejméně 3 roky, je také pravděpodobné, že celá dokumentace se bude předělávat. Mimo jiné i proto, aby nebyla v konfliktu s EIA. MÚK Litomyšl-sever s plnohodnotnými přivaděči teď chtějí prakticky všichni (s výjimkou tedy pana Chaloupky z Kornic), je v EIA i ZÚR, takže je stále možné, že se postaví současně s dálnicí a Němčice dostanou svůj obchvat. Nic z toho ale nebude v roce 2026.

Úsek u Litomyšle bude postaven nejpozději z celé D35, v roce 2029 nebo později. Dříve bude i Opatovec - Staré Město a Staré Město - Mohelnice.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od michal »

Lynx píše: Tím něčím by mohlo být třeba mimoúrovňové křížení přivaděče nějákou lávkou pro pěší a cyklisty, tak aby tedy nebyli od té Litomyšle "odříznutí".
Oni ale chtěli být od Litomyšle odříznuti, a to dálnicí. Jenže to nechtěla Litomyšl. :crazy:
Lynx
Příspěvky: 3685
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Lynx »

Já vím, ale negovalo by to veškeré argumenty proti přivaděči, protože pak už fakt nic racionálního neexistuje. To už nevím co by museli odpůrci vymyslet, proč to tedy nejde.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od michal »

Ta jejich argumentace má logiku. Přivaděč je sice zdánlivě mnohem menší zlo než dálnice, ale tu budou mít stejně na druhé straně. Přijde mi to podobné jako v Dluhonicích - město vs. městská část. Trasa nevyhovovala městu, tak se změnila na úkor městské části. Zmatek v tom tedy udělalo město.
podel
Příspěvky: 41
Registrován: 20.6.2011 15:06:25

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od podel »

michal píše:Ta jejich argumentace má logiku. Přivaděč je sice zdánlivě mnohem menší zlo než dálnice, ale tu budou mít stejně na druhé straně. Přijde mi to podobné jako v Dluhonicích - město vs. městská část. Trasa nevyhovovala městu, tak se změnila na úkor městské části. Zmatek v tom tedy udělalo město.
Tak to jste asi první. Kornice zuřivě odmítají i řešení přivaděče ve tvaru tzv. "T" (bez ramena od D35 na Litomyšl), který by vedl od České Třebové k dálnici, od Kornic daleko a přes dálnici. Jakou logiku dává tohle? Jsou proti všemu, co se týká D35, a jde jim jen o zdržení stavby, aby měli o pár let navíc na procházky v trase dálnice. Všechno ostatní jim je ukradené a všichni ostatní jsou jim ukradení.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od michal »

Korničtí chtěli na samém začátku variantu Valbek 2005. http://r35.ecn.cz/varianty/r35_SUDOP_big.jpg
Tu nemají, protože ji nechtělo město. Vše ostatní se týká varianty trasy dálnice, kterou korničtí nechtěli, a tak jsou proti všemu. V čem nevidíte logiku?
Lynx
Příspěvky: 3685
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Lynx »

michal píše:Ta jejich argumentace má logiku. Přivaděč je sice zdánlivě mnohem menší zlo než dálnice, ale tu budou mít stejně na druhé straně. Přijde mi to podobné jako v Dluhonicích - město vs. městská část. Trasa nevyhovovala městu, tak se změnila na úkor městské části. Zmatek v tom tedy udělalo město.
Souhlasím s vámi. I to přirovnání sedí. V tomto duchu jsem slyšel mluvit i nějákého kornického aktivistu, že oni byli pro variantu blíže k Litomyšli, protože z té strany mají Kornice jen průmyslové stavby a rekreační oblast mají směrem na sever. Jenže Litomyšl jim to zatrhla a ještě se přitom vymlouvala, že to vlastně dělá kvůli jejich blahu .....Takže teď jsou co by podvedení zřejmě natruc proti všemu. Tyhle případy jsou hotová antireklama na to, aby obce spadaly pod blízké město. To s nimi pak zamete jako Přerov s Dluhonicemi nebo Litomyšl s Kornicemi .... A komplikace jsou z toho pak pro všechny
Tomáš Němec
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2009 9:21:32

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Tomáš Němec »

ŘSD u Litomyšle opatrně kývlo na změny v projektu dálnice D35, chce stavět

Zdroj: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/d ... pravy_lati
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Aram96 »

Bohužel to vypadá, že potížisté z Kornic neslyší ani na vstřícnost pana Mátla :(
Je paradox, že někomu vadí velký zábor kvůli zářezu. Jedna obec by nejradši měla zářez, aby nebyl hluk, druhé zářez vadí kvůli záboru :crazy: To potom chápu, že to má ŘSD těžké. Nicméně stěny držící zářez budou po téměř celé délce D0 511, takže nevidím důvod, proč by to na kilometru až dvou nešlo i zde. :ok: Jen je škoda, že to musí řešit až generální ředitel ve chvíli, kdy běží územní řízení ..
Lynx
Příspěvky: 3685
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Lynx »

Já oceňuji, že se Mátl takhle snaží situaci konstruktivně řešit. Je vidět, že je to člověk, kterýmu na tom záleží. Ač ho jinak neznám, tak to vypadá, že je to srdcař. Akorát je škoda, že to takhle nešlo už dřív, kdy se dalo hýbat i s trasou. Nevím jestli tohle kornickým bude stačit na to aby stáhli svoje odvolání.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Aram96 »

Tak nějak. Samotným Kornicím by mohlo, ale ten spolek Živé Kornice - to bude těžký oříšek, tam si myslím, že ŘSD nepochodí a bude muset projít celé odvolávací kolečko.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Honey72 »

Už název sdružení hodně říká. Stejné těsto jako Voda z Tetčic, Děti země ...
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od kot »

Bohužel je to tak !
podel
Příspěvky: 41
Registrován: 20.6.2011 15:06:25

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od podel »

Lynx píše:Já oceňuji, že se Mátl takhle snaží situaci konstruktivně řešit. Je vidět, že je to člověk, kterýmu na tom záleží. Ač ho jinak neznám, tak to vypadá, že je to srdcař. Akorát je škoda, že to takhle nešlo už dřív, kdy se dalo hýbat i s trasou. Nevím jestli tohle kornickým bude stačit na to aby stáhli svoje odvolání.
Vzato z té lepší stránky to možná konečně povede k odvolání krajského ředitele ŘSD v Pardubicích, Vebra. Ten totiž nedělal nic právě v době, kdy se to vše dalo snadno vyřešit, a obecně nedělá nic pro urychlení stavby dálnice. Koneckonců byl i proti tomu novému kompromisu.

Kornice odvolání stáhnou, a to do konce léta, jinak by jim totiž hrozilo zastavení investic v obci na celou dekádu. Teď už to je jen takové dohrávání, vše podstatné je domluveno. Úsek u Litomyšle se ale stejně bude stavět jako poslední, to zpoždění už se nedožene, dokumentace se bude poměrně výrazně měnit. Viníků je samozřejmě mnoho, počínaje s vedením Litomyšle a krajského ŘSD.
Lynx
Příspěvky: 3685
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Lynx »

Díky za info ze zákulisí. Doufám, že se to opravdu pohne směrem k realizaci a že už do toho nikdo nebude házet vidle. Byť tedy pozdější realizaci, než to muselo být.

Stejně tak souhlasím, že v tomhle se musí jinak angažovat i krajští ředitelé ŘSD - když mají nějákou problémovou stavbu. Přece nemůže generální ředitel jezdit po celé republice a řešit za ně problémy, které by mohli vyřešit sami.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Aram96 »

Podele, díky za info. Že bude tento úsek poslední z těch po Svitavy je jisté, nicméně tvůj příspěvek je i tak pozitivem. Jinak souhlasím, že viníků se zde najde opravdu mnoho, víceméně za to může každý z účastníků nějakým dílem. Smutné je to, že ŘSD nevyjímaje... Snad se do budoucna práce ŘSD zlepší, myslím, že našlápnuto je obecně v celé ČR dobře. Ještě Olomouc a Brno, to jsou pro mě takové 2 další trny v oku. :mrgreen:
Ayin
Příspěvky: 43
Registrován: 27.7.2009 1:10:44

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Ayin »

Tak jsem se byl dneska podívat na veřejné projednávání. Zbytečný čas, kromě prezentace stavby:
bude se posouvat podle návrhu Kornic, včetně posunu 400kV.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od kot »

Ayine, pokud jsi tam byl, skryj své pochopitelné rozladění a "předhoď" nám něco více o průběhu, prosím. Pro Pro účastníka akce je to téměř povinnost (žertuji)... díky :D
Ayin
Příspěvky: 43
Registrován: 27.7.2009 1:10:44

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Ayin »

Já tam přišel s tím, že námitkáři vytáhnou co maj za problémy a to se tam bude řešit což se nestalo a jen řekli, že přišlo spousta připomínek a že se můžou podávat do dneška. Byli dvě otázky, jedna na to jaktože se můžou dvě hlukové studie lišit, na ŘSD odpovědělo, že to jsou studie a ke všemu na jinou stavbu (vedlejší stavba, pan ex komunální politik se chtěl předvést) a když se to řeší podle předpokladu, tak se to může lišit a námitka k MŽP se zamítla. Druhej dotaz byl jestli teda námitkáři nejsou srabové, když to řeší přes právníky a ani nepříjdou na veřejné projednání...
A pak to bylo ukončeno...

A v zákulisí jsem se od známého dozvěděl, že Němčice slíbili, že nehoděj vidle do varianty Kornic (víc v niveletě a posun 400kV), když slíbí, že s nima budou bojovat proti MÚK, starosta nechce z jedné strany dálnici a z duhé obchvat...

Takže mně z toho vychází, dálnice bude, ale později (není žádný tunel, estakáda ani velký most tak by to asi dalo udělat rychleji oproti okolním stavbám) a z Litomyšle se stane dopravní uzel, protože všichni co jedou od Poličky, Havl. Brodu, ÚnO, České Třebové budou najíždět přes Litomyšl a většina kolem zámku. Peklo s dopravou tady bylo tak nějak vždycky, ale teď se bojím, že se to přesune na ještě horší místa :/
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Aram96 »

Také bych se přihlásil o podrobnosti :)
A když ne to, tak alespoň upřesnění toho výroku: "bude se posouvat podle Kornic" .. jakože se bude opravdu přesouvat hlavní trasa, bude se dělat nová DUR, nové projednání atd. ? :o Nechci ani domýšlet, kolik času by to bylo navíc...
Edit: díky za podrobnosti :ok: UF, takže tím bylo myšleno to snížení té nivelety dálnice.
No je prostě potřeba vytrpět tento postup:
1) postavit to podle Kornic
2) po dostavbě okamžitě začít připravovat MÚK Litomyšl-sever
3) postavit MÚK a připojit to klidně tak, ať celá Třebová jezdí přes Němčice .. tohle je na ústav, fakt už :zvraci:
Jinak souhlas, ale i v Litomyšli to pořád bude o něco lepší s dálnicí bez MÚK, než bez ničeho, úbytek dopravy bude fakt znatelný, takže když se zbytky přesunou na nějaká jiná místa, tak bych to neviděl tak černě.
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od kyk »

Minimálně by mi za mě stačilo udělat v tělese dálnice přípravu na MUK (rozšíření, náznaky připojováků-odpojováků, aby se při případné budoucí stavbě nemuselo zasahovat do samotné dálnice), to se snad v projektu i ve financích schová bez nutnosti úprav DUR, a pak ať si řeší MUK třeba do aleluja.
Odpovědět

Zpět na „D35“