D35 Litomyšl - Janov

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od michal »

A on někdo počítá s tím, že se proti tomu nepostaví Němčice, když nebudou mít obchvat? Jinak za sebe mám pocit, že to je pro cestu do Litomyšle hezčí cesta. A kdo ví, co na to řeknou navigace...
Honkl
Příspěvky: 65
Registrován: 15.8.2017 22:34:02

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Honkl »

Jako popravdě já tam ten kraj znám. Dost jsem čuměl že tam není sjezd. Jako logicky pro obyvatelé Litomyšle / České Třebové a Ústí nad Orlicí mi to hlava nebrala proč to nechtěli. Zase nějaký chytrák který je na úřadě a nemá auto co jiného na to říct..
podel
Příspěvky: 41
Registrován: 20.6.2011 15:06:25

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od podel »

Honkl píše:Jako popravdě já tam ten kraj znám. Dost jsem čuměl že tam není sjezd. Jako logicky pro obyvatelé Litomyšle / České Třebové a Ústí nad Orlicí mi to hlava nebrala proč to nechtěli. Zase nějaký chytrák který je na úřadě a nemá auto co jiného na to říct..
Ano, docela přesně. Tak aspoň tohle se s novým vedením Litomyšle a České Třebové povede napravit.
podel
Příspěvky: 41
Registrován: 20.6.2011 15:06:25

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od podel »

michal píše:A on někdo počítá s tím, že se proti tomu nepostaví Němčice, když nebudou mít obchvat? Jinak za sebe mám pocit, že to je pro cestu do Litomyšle hezčí cesta. A kdo ví, co na to řeknou navigace...
Němčice si budou muset ten obchvat prosadit.
Honkl
Příspěvky: 65
Registrován: 15.8.2017 22:34:02

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Honkl »

podel píše:
michal píše:A on někdo počítá s tím, že se proti tomu nepostaví Němčice, když nebudou mít obchvat? Jinak za sebe mám pocit, že to je pro cestu do Litomyšle hezčí cesta. A kdo ví, co na to řeknou navigace...
Němčice si budou muset ten obchvat prosadit.
Tam zrovna bydlí známý :) Který má firmu ve Vysokém Mýtu. Věř tomu že ten by byl rád aby měl sjezd u baráku. Ale určitě s možností nejmeší eliminace hluku z dálnice. Když si představíš že bys tak musel jezdit centrem Litomyšle. Obecně stejně ta doprava přes Němčičky bude jezdit jak se sjezdem nebo bez sjezdu.. Obecně ten sjezd odlehčí Litomyšli a to ti mohu říct jako největší amatér na dopravu :O Protože často tam jezdím v létě na Ústí od Poličky. Uvidíme no :D ve finále mě to je šumák já tam nebydlím v tom kraji a myslím si že ten sjezd bych nikdy nepoužil
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od kot »

2 Honkl : Asi jsi chtěl napsat - s možností NEJVĚTŠÍ eliminace hluku z dálnice... Je tak ?
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Lynx »

Mike píše:tak nějak to v plné nahotě začíná ukazovat, že smysluplná by bývala byla severní varianta dálnice ;)
Nepřipadá mi, že by se cokoliv takového ukazovalo. Že jsou v Litomyšli pitomci, na to samo o sobě nestačí.

Jejich argument o odříznutí Kornic přivaděčem z dálnice, mi připadá ještě blbější než argumenty odpůrců znojemském obchvatu, který prý "přetíná město". A to je sakra co říct. Jako kdyby ta přípojka k dálnici byla nějáká hráz, nebo přinejmenším plot mezi USA a Mexikem. Přitom to má být jen průměrně frekventovaná silnice krajského významu, která jim teď vede přímo středem města, což je podle nich lepší řešení, než aby vedla v polích nedaleko vesnice Kornice :roll:
Honkl
Příspěvky: 65
Registrován: 15.8.2017 22:34:02

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Honkl »

kot píše:2 Honkl : Asi jsi chtěl napsat - s možností NEJVĚTŠÍ eliminace hluku z dálnice... Je tak ?
Jop máš pravdu :D doufám že jsem tě pobavil
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od kot »

2 Honkl - to se občas podaří opravdu každému...
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Aram96 »

Za mě jedině dobře, že vznikne alespoň toto :ok: a je vidět, že už v Litomyšli nejsou asi totální idioti, kteří nechtěli sjezd, ale jaksi si neuvědomovali, že kvůli tomu jim auta z Ústí nad Orlicí budou jezdit městem. Popravdě možná i lepší řešení jen křižovatka "typu T" i kdyby to mělo ušetřit pár hal hned u sjezdu :mrgreen:
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od martas »

Není to sice úplně nejčerstvější, ale nějaké věci, které tu ještě nezazněly, se v článku objevují. Odkaz: https://www.litomysl.cz/?lang=cz&co=akt ... 9460670368
podel
Příspěvky: 41
Registrován: 20.6.2011 15:06:25

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od podel »

A zde https://svitavsky.denik.cz/zpravy_regio ... 90306.html

Ten krajský náměstek pro dopravu je skutečně odborník na svém místě!

Není ovšem jasné, proč ŘSD tvrdí, že vrátit exit do projektu by byla "velká komplikace". Exit v projektu byl, celá dokumentace v tom místě (Kornice-Němčice) se teď stejně předělává, protože ji projektant a ŘSD udělali špatně (v rozporu s EIA), což bude znamenat zpoždění minimálně dva roky.

Ale škoda mluvit... zajímalo by mě například, jak dlouho bude ze svých odměn šéf pardubické ŘSD splácet prodražení úseku dálnice Opatovice-Časy o půl miliardy, které způsobil svojí neschopností při vypisování výběrového řízení. A kdo zaplatí to dvouleté zpoždění kvůli projektu, který nesplňuje základní požadavky EIA...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Lenny »

Neboť v místě křižovatky je už naplánována odpočívka (tedy aspoň byla).
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
podel
Příspěvky: 41
Registrován: 20.6.2011 15:06:25

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od podel »

Lenny píše:Neboť v místě křižovatky je už naplánována odpočívka (tedy aspoň byla).
Sorry ale to s tím vážně nijak nesouvisí. Odpočívka byla v plánech asi půl roku před cca 2 lety, pak tu myšlenku zase rychle opustili a do plánů vrátili exit (byť už označený jen jako "další etapa").
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Aram96 »

Tak ať se vrátí křižovatka, ovšem ve tvaru T jak ji teď chtějí a nechá se to jako 2.etapa. Počítám, že když to bude samotná křižovatka tak bude připravená rychle a mohlo by se stavět stejně současně, a změna v dokumentaci by nemusela brzdit hlavní trasu, nebo ne ?? Každopádně je nesmysl ji tam nevrátit, když ji konečně idioti připustili, je snad selským rozumem každému jasné, že její význam je značný ... Ať raději vypustí křižovatku ve vedlejším úseku, MÚK Mikuleč = peníze vyhozené do kanálu :ko: :crazy:
Ayin
Příspěvky: 43
Registrován: 27.7.2009 1:10:44

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Ayin »

Tak to na konec vypadá na paskvil :/ ale aspoň něco...

https://svitavsky.denik.cz/zpravy_regio ... qwzm5pn3zk
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od michal »

Tak to se teda rovnou může udělat regulérní obchvat a zrušit to, co je protažené městem...
Honkl
Příspěvky: 65
Registrován: 15.8.2017 22:34:02

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Honkl »

Ayin píše:Tak to na konec vypadá na paskvil :/ ale aspoň něco...

https://svitavsky.denik.cz/zpravy_regio ... qwzm5pn3zk
To si Nemcice u ceské Trebové užijou :D ale who cares :D důležité je aby to už začali stavět :)
podel
Příspěvky: 41
Registrován: 20.6.2011 15:06:25

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od podel »

Němčice mohly mít obchvat, ale vytrvale ho odmítaly i se souvisejícím exitem. Prý by je odřízl od přírody. Tak teď budou mít pseudoexit bez obchvatu! Na druhou stranu se asi doprava v té vesnici moc nezmění v porovnání se současným stavem.

Je kuriózní, jak pár hlupáků dokáže prosadit pro obec zcela evidentně nesmyslné řešení. S tím obchvatem mohli mít klid, podobně jako Litomyšl s exitem. Ale halt někde jsou proti jakýmkoli změnám a důsledky si nedomyslí.

Nakonec ale tenhle výsledek ještě docela OK pro Třebovou, Ústí i Litomyšl.
podel
Příspěvky: 41
Registrován: 20.6.2011 15:06:25

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od podel »

michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od michal »

Takže odpůrci dálnice z Litomyšle ji chtějí posunout víc na severovýchod (zjednodušeně řečeno, aby mohla být zakopána více do země a šlo z ní méně hluku, ale odpůrci dálnice ze Strakova ji chtějí posunout víc na jihozápad a vadí jím stávající velký zářez, ničící množství úrodné zemědělské půdy a ohrožující spodní vody? Tak než tohle bude stát, bude na D55 plný profil od Přerova až k do Mikulova... P.S. Nebyla by tedy řešením stávající varianta? :D :D :D :D :D
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od 1975 »

...přesně tak - dotáhnout ji to z obou stran a můžou dumat... a kapacity se mohou mezitím vrhnout na středočeskou D3, 518-520, atd.:o)
podel
Příspěvky: 41
Registrován: 20.6.2011 15:06:25

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od podel »

1975 píše:...přesně tak - dotáhnout ji to z obou stran a můžou dumat... a kapacity se mohou mezitím vrhnout na středočeskou D3, 518-520, atd.:o)
Tak kdo zná fungování našeho ŘSD, tomu je jasné, že i kdyby se zastavily práce na všech ostatních dálnicích, tak se nikdo na D3 zrovna "nevrhne". Což ostatně platí o jakékoli jiné silnici. V každé vesnici žijí samolibí a sobečtí blázni, i v těch Kornicích a Strakově. Otázkou je, proč tyhle námitky ŘSD neřešilo posledních 30 let, co se dálnice projektuje - i z bláznem se většinou dá domluvit. Ale každému je to jedno, nikdo na dokončení dálnice odměny navázané nemá. A tohle je vítaná diverze, na kterou jde zpoždění svést.

Mimochodem u těch Kornic ŘSD zprasilo dokumentaci, která nebyla v souladu s EIA, a teď ji musí předělávat = zpoždění 2 roky.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od kot »

Díky bohu je D35 prioritní stavba. Takže zpoždění bude POUZE 2 roky... Teď si vemte, že by se jednalo o běžnou stavbu D, která NEMÁ PRIORITU. :mrgreen:
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Aram96 »

A jedním dechem ubezpečil, že to tak nenechá, že proti zamýšlené trase bude dál bojovat. Nejen kvůli hluku, ale i kvůli záboru nejúrodnějších půd a zbytečně velkému zářezu dálnice v terénu, který ohrozí spodní vody. Požaduje, aby ŘSD prověřilo už dříve zamýšlenou variantní trasu, která by vedla dál od Strakova.
Zdroj: https://svitavsky.denik.cz/zpravy_regio ... 90402.html
To už si fakt dělají prdel ne ? To bude někomu v ČR vadit velký zářez ? Tyjo co by za to daly desítky obcí, kolem kterých jde dálnice normálně na rovině a tady proti tomu bude bojovat, kvůli spodní vodě :zvraci: :zvraci:
Odpovědět

Zpět na „D35“