D35 Litomyšl - Janov

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od martas »

Křižovatka tam nyní není a dle vyjádření p. Chaloupky je zásadní, aby se na tom ani do budoucna nic nezměnilo, nebo začnou dělat problémy, viz: Některé Litomyšláky bolí, že v plánech není křižovatka a přivaděč, ale Litomyšl si prosadila posun za Kornice. Teď budeme muset pečlivě hlídat ŘSD, jestli dohodnuté podmínky plní,“ řekl Chaloupka za Živé Kornice.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od kot »

No, je to samozřejmě škoda, že na ni není shoda. Ale Kocourkov má co chtěl...
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od michal »

Z dopravního hlediska je to pro Litomyšl obrovská prohra a chyba, že nevznikne nová trasa vyhýbající se městu, která převezme dopravu z I/35 směr II/358 a II/360 a naopak. Paradoxem je, že Litomyšl to takto chce :crazy: :crazy: :crazy:
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Honey72 »

Paradoxně Kornice to nakonec odnesou nejvíc, protože nejkratší a nejrychlejší trasa k dálnici (exit Litomyšl-západ) vede z Ústí nad Orlicí právě přes Kornice. Po 360 nepojede z Ústí nikdo. A doprava naroste pěkně, protože dnes se do Hradce jezdí z Ústí přes Choceň.
Nakonec to dopadne tak, že bude provoz přes Litomyšl a okolní obce natolik neúnosný a kraj bude nucen postavit novou silnici Němčice-Nedošín.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
KarelLer
Příspěvky: 694
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od KarelLer »

Nemáte někdo screenshot ze staršího letáku, kde je vidět MÚK Litomyšl-sever? Bylo by fajn to sem dát, protože na to určitě ještě přijde řeč, třeba po volbách, až se budou noví zastupitelé ptát, proč to dopadlo takhle :)
Matezs
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2020 0:21:07
Bydliště: Svitavy

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Matezs »

Prostě Kornice, no. Asi bez té dopravy prostě nemůžou žít. Téma MÚK diskutováno na stranách 16 a 17. Nemyslím si, že současná Litomyšl je proti MÚK, ale naopak, stejně jako ČT a PaK. Zřejmě výsledek kompromisu. Na straně 16 shrnující článek. Screenshot MÚK z letáku na straně 8 tohoto vlákna.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Aram96 »

Já bych řekl, a nedivil bych se, kdyby to tak viděl i prozíravý Mátl, že dokud nebude pravomocné stavební povolení (ideálně zkolaudovaná stavba), tak jakákoli příprava té křižovatky nesmí být započata, jinak to zase spustí bouři tady všech těch odpůrců. :roll: Holt se bude muset počkat, až jim začnou ta auta jezdit pod okny, když se z plánů vypustila.
Nicméně to nic nemění na tom, že ta křižovatka se stejně někdy postaví, o tom jsem skoro přesvědčen. Tlak na to bude ze všech možných stran, jak popsal Honey, a navíc dává opravdu smysl. Nicméně v naší kotlině máme problém postavit vůbec tu dálnici, takže bych s MÚK fakt počkal. Navíc je potřeba ji naplánovat pořádně, aby obsluhovala obě ty silnice 2.třídy, potažmo jak ÚnO tak ČT (pokud se 360 zmodernizuje, případně udělá nějaký ten obchvat). Nejspíš pomocí krátké přeložky jedné z těchto silnic podél dálnice. Ty plány, jaké byly dříve se mě zrovna úplně nezamlouvaly.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Lynx »

martas píše:Křižovatka tam nyní není a dle vyjádření p. Chaloupky je zásadní, aby se na tom ani do budoucna nic nezměnilo, nebo začnou dělat problémy, viz: Některé Litomyšláky bolí, že v plánech není křižovatka a přivaděč, ale Litomyšl si prosadila posun za Kornice. Teď budeme muset pečlivě hlídat ŘSD, jestli dohodnuté podmínky plní,“ řekl Chaloupka za Živé Kornice.
Díky za info. Souhlas s Aramem výše - jednou tam snad ta křižovatka bude, ale teď musí holt ŘSD nějákou dobu o křižovatce mlčet, aby do toho ti blázni z Kornic zase nehodili vidle. Jejich uvažování je mimo moje chápání - v čem by jim ta křižovatka uškodila je pro mě naprostou záhadou. Já bych tedy křižovatku, která je zároveň napojená na obchvat obce na jejich místě chtěl, když dopravu v obci to nemá jak zvýšit .... Navíc, , když už kolem mojí obce vede dálnice, tak ať z toho něco mám a mám to blízko k nájezdu .... ale oni asi uvažují něják jinak, alternativně, to je ale spíš případ pro posouzení psychologem nebo psychiatrem ... :-)
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od theodor less »

Lynx píše:... jednou tam snad ta křižovatka bude, ale teď musí holt ŘSD nějákou dobu o křižovatce mlčet, aby do toho ti blázni z Kornic zase nehodili vidle.
Lynxi, jsi to opravdu ty?
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 19#p212119
Lynx píše:Tak kde jsou informace veřejnosti co vybádali ? Pořád je tady tendence mlžit, tajit a to je špatně. To principiálně smrdí. Chtěl bych se dočkat otevřeného informování. Konec konců já to platím (stejně jako další x milonů daňových poplatníků) takže mám právo na informace. ŘSD není žádnej soukromej tajnej spolek spiklenců co něco kujou potají nebo by alespoň neměl být.
KarelLer
Příspěvky: 694
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od KarelLer »

Po dosažení té dohody už není na ŘSD, aby tu křižovatku dál prosazovalo. Záměr ŘSD byl jasný. Přivaděče jsou taky v zájmu kraje, který by je měl umět prosadit, vysvětlit jejich smysl starostům obcí.

Takže i když už o tom ŘSD nebude mluvit, není to v rozporu s transparentností. Díky těm dlouhým jednáním je to snad všechno transparentní až dost.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Aram96 »

Ano, souhlasím, že ŘSD teď klidně doslova může dělat mrtvého brouka a čekat, až začne lobbying za křižovatku z kraje, Litomyšle nebo těch obcí.

Lynx: souhlas, také to nechápu. Na jiném úseku D35 je právě opačný příklad obce/obcí, které křižovatku chtějí, aby měly lepší dostupnost se světem, protože nyní je to konec světa. A o tom to je. Tady těm obcím o to nejde tolik, protože alternativa zatím existuje docela slušná (2.třída a nájezdy pořád v blízkém okolí). Až jim začne proudit pod okny doprava ze severu, začnou uvažovat jinak. Co nechápu nejvíc, že proti té křižovatce dříve bojovala Litomyšl .. myslím že každému, kdo má cca základní vzdělání, dojde, co nastane pro Litomyšl bez MÚK sever. Evidentně v zastupitelstvu byli jedinci, kteří jsou tak chytří, až jsou blbí. :mrgreen:
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Lynx »

theodor less píše:Lynxi, jsi to opravdu ty?
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 19#p212119
Domnívám se, že drtivá většina lidí tady chápe ten zásadní rozdíl. Kdy v prvním případě jde o špatné informování veřejnosti ohledně vývoje rozestavěné stavby - což je podle mě špatně, v druhém případě jde o to vyhovět odpůrcům, aby nechali projít alespoň stavbu dálnice samotné, která je teprve ve schvalovacím procesu a pak teprve zkoušet případně něco navíc - tedy přidat výjezd Litomyšl - sever. Čili je to úplně jiná situace ve více směrech. U Litomyšle jde především o to, aby se vůbec začalo stavět a v této fázi bylo vyhověno odpůrcům a dálnice se mohla postavit alespoň v kompromisní podobě.
To že v budoucnu (snad) bude zájem dostavět křižovatku je další samostatná akce, kdy odpůrci budou mít znovu možnost uplatnit svůj nesouhlas. Nový proces ke kterému se také mohou vyjadřovat, vznášet námitky atd. Takže ze strany ŘSD nedojde ani k žádnému porušení čehokoliv.

Nechce se mi věřit, že byste ten rozdíl necítil.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od theodor less »

Lynx píše:To že v budoucnu (snad) bude zájem dostavět křižovatku je další samostatná akce, kdy odpůrci budou mít znovu možnost uplatnit svůj nesouhlas. Nový proces ke kterému se také mohou vyjadřovat, vznášet námitky atd. Takže ze strany ŘSD nedojde ani k žádnému porušení čehokoliv.
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 18#p175318
Lynx píše:Dost by pomohlo, kdyby ŘSD jednalo tak něják lidsky a dalo možnost se dotčeným lidem ke stavbě vyjádřit a jeich připomínky zapracovalo do projektu ...
Tak nějak lidsky zapracovalo připomínky lidí do projektu, aby v dalším kousku (dálničního salámu) s nimi vydrbalo.
Lynxi, u jedněch odpůrců argumentuješ právní nezávadností (Memorandum sepsané s odpůrci není pro další etapu relevantní) a nezabýváš se etickou stránkou. U jiných odpůrců (Dluhonice) káráš ŘSD za nátlakové metody; tedy za nemorální jednání. Ale většina lidí cítí, že nedodržení dohod je horší než "tlačit" věc dopředu.
KarelLer
Příspěvky: 694
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od KarelLer »

theodor less: založte prosím samostatné téma "Co se mi nelíbí na názorech jiných uživatelů" a přesuňte Vaše názory tam. Tady řešíme D35 Litomyšl - Janov.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Lynx »

Souhlas s Karlem. Pokud nechcete chápat, to co chápu všichni ostatní kromě vás. A navíc se snažíte vyrábět umělé konflikty založené na tom, že mi podsouváte názory které nezastávám a překrucujete je , tak na takové diskuzi já nemám žádný zájem. A ostatní uživatelé to také zjevně nezajímá.
Krnis
Příspěvky: 25
Registrován: 14.1.2021 0:30:26
Bydliště: Brno

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Krnis »

Tak to vypadá, že je podepsáno:

https://www.litomysl.cz/aktuality/z_mes ... KW1utvVxJ4

Kromě memoranda je tam ke stažení i situace a podélný profil...
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od theodor less »

Memorandum o způsobu řešení stavby „D35 Litomyšl – Janov“:
ŘSD se zavazuje, že pro úsek km 52,500 – km 62,500 dálnice D35 nebudou zahájena žádná další správní řízení nad rámec dálnice D35 dle výkresů, které jsou nedílnou přílohou tohoto Memoranda.
ŘSD (řediteli Mátlovi) se podařilo přesvědčit Litomyšl, Českou Třebovou i Pardubický kraj, aby odstoupili od požadavků na realizaci MÚK Litomyšl-sever. Zřejmě jim ŘSD (ředitel Mátl) vysvětil, že když nebudou souhlasit, stavba se zdrží o několik let.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Aram96 »

Až na ten jeden "hup" 2,30% stoupání a poté 0,60% klesání na eliminaci jednoho hlubokého zářezu (tady si možná měl pan Mátl trochu dupnout :mrgreen: a mohlo to být třeba jen 1,70% a hned nemuselo být klesání; pokud to samozřejmě není schválně kvůli odvodnění) mě to připadá ve všem lepší a nikde nevidím důvod, proč tohle nemohlo do plánů ŘSD zahrnout už dávno. PHS tam, kde jde dálnice nad terénem, má být v okolí zástavby automatika. Jednoznačně dobrá práce, jen škoda, že tam musí dojet ředitel a rok jednat .. a to nechci radši domýšlet scénář, kdyby na jeho místě byl někdo, komu je totálně jedno, jestli se ta dálnice postaví nebo ne. To by bylo zablokováno pravděpodobně ještě na hodně dlouhou dobu, takhle je alespoň nějaká naděje, že se i obchvat Litomyšle začne stavět do pár let. :jidlo: :ok:
A popravdě jsem v to ani nedoufal, ale jestli bude postup takový, že budou stažena odvolání proti současně už vydanému UR a změna stavby se promítne až do DSP, pak je to tuplem dobrá zpráva a relativně zásadní zrychlení. :ok:
Haward
Příspěvky: 299
Registrován: 22.10.2014 19:03:04
Bydliště: Roztoky

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Haward »

MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od MPMP »

theodor less píše:
Memorandum o způsobu řešení stavby „D35 Litomyšl – Janov“:
ŘSD se zavazuje, že pro úsek km 52,500 – km 62,500 dálnice D35 nebudou zahájena žádná další správní řízení nad rámec dálnice D35 dle výkresů, které jsou nedílnou přílohou tohoto Memoranda.
ŘSD (řediteli Mátlovi) se podařilo přesvědčit Litomyšl, Českou Třebovou i Pardubický kraj, aby odstoupili od požadavků na realizaci MÚK Litomyšl-sever.
Já teda nevím, na mě citovaný text dělá mnohem více dojem, že se naopak ŘSD (ředitel Mátl) zavázal, že o ni nebude usilovat, než aby od ní někoho odrazoval. ;)
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od theodor less »

MPMP píše:Já teda nevím, na mě citovaný text dělá mnohem více dojem, že se naopak ŘSD (ředitel Mátl) zavázal, že o ni nebude usilovat, než aby od ní někoho odrazoval. ;)
Ze smluv a memorand obvykle nic o předchozích jednáních nezjistíme.
https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/d ... pravy_lati
Hejtman Martin Netolický o křižovatce nedávno jednal s generálním ředitelem ŘSD Radkem Mátlem a poté oznámil, že stavba stále zůstává ve hře.
„Měla by tak zůstat součástí územní rezervy tak, aby v rámci případného budování nebylo nijak zasaženo těleso dálnice a už vůbec, aby se debaty o ní promítly do plánování samotné dálnice. Pan ředitel mne ujistil, že nedílnou součástí této mimoúrovňové křižovatky by byl obchvat Němčic a Zhoře, a to mimo samotná sídla,“ řekl Netolický.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od kot »

Theo, článek je z ČERVENCE roku minulého, takže teď je otázkou, co z něj DOOPRAVDY platí...
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od theodor less »

Kote, ředitel Mátl a hejtman Netolický nejsou Babiš, jehož výroky mají životnost cca 24 hodin.
Souhlas, že starší články nejsou in. Ale článek z 11.3.2021 na zdopravy.cz snad starý není. A navíc tam jsou informace, které tě zajímají - ŘSD se dohodlo s obcemi, spolkem i sedlákem.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od kot »

Díky Theo, Hawardův odkaz ke mně před chvilkou proniknul ! Skvělá zpráva...
Apofis74
Příspěvky: 142
Registrován: 15.8.2009 16:05:18

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Apofis74 »

theodor less píše:Kote, ředitel Mátl a hejtman Netolický nejsou Babiš, jehož výroky mají životnost cca 24 hodin.
Souhlas, že starší články nejsou in. Ale článek z 11.3.2021 na zdopravy.cz snad starý není. A navíc tam jsou informace, které tě zajímají - ŘSD se dohodlo s obcemi, spolkem i sedlákem.

:lol: :lol: ano máte pravdu výroky pana Netolického totiž nejsou pravdivé vůbec
Odpovědět

Zpět na „D35“