D35 Litomyšl - Janov

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
Aram96
Příspěvky: 7898
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Aram96 »

Jako ano i ne .. nevím čemu by to mělo nějak extra pomoci, naopak to může uškodit. Pokud se má vozovka byť o něco rozšířit, tak už se musí rozšířit zemní těleso a pak nakonec bude MÚK o něco jinde a bude to k ničemu. Když by bylo jasné, kde bude, ale příprava pozadu, neměl bych s tím problém samozřejmě, ale tady .. kdy se neví, zda vůbec bude a pokud ano, tak kde .. bude to určitě i podle přesné polohy přivaděče, tak nevím no. Pokud není více možností a samotná MÚK může být jen v tom daném místě, jak měla být, tak není co řešit a s přípravou souhlasím.
kyk
Příspěvky: 957
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od kyk »

Pravda, pravda, i ze ZUR je už MUK vyhozený, takže není vůbec o čem přemýšlet.
Aram96
Příspěvky: 7898
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Aram96 »

Aha, to jsem ani nevěděl, potom opravdu není nějaká příprava na MÚK na místě no.
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od kot »

Kyku, kdyby byla opravdu "tvá" cesta "právně" či papírově průchozí, tak určitě SOUHLAS...
martas
Příspěvky: 2487
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od martas »

Takže ani já jsem si pochopitelně jednání nenechal ujít. Bylo to asi nejrychlejší a nejklidnější setkání, kterého jsem se kdy při projednání D35 účastnil. Lidí přišlo málo a za půl hodiny byl konec. Bylo to tím, že připomínky dorazily písemně předem, takže nebylo moc co řešit. Ani paní statkářka Vaňousová se tentokrát nechopila slova. Chtěl bych uklidnit, že se trasa bude nějak posunovat. Tak to není. Ona se totiž už posunula (zpět do stávající trasy) a na ni bude vydáno ÚR. Nic se znovu předělávat a projednávat nebude (ohledně směrového vedení). Právě kvůli tomu posunu se územko na tento podúsek vedlo až jako poslední. Územní rezerva pro možnou MÚK Litomyšl-sever tam bude a je to prý i jedna z podmínek pro vydání územka. Nicméně v těch předložených mapkách žádný náznak této MÚK nebyl.
Aram96
Příspěvky: 7898
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Aram96 »

Ok, díky za uklidnění, po upřesnění toho minulého příspěvku jsem to takhle také pochopil. Nicméně to, že je MÚK v územní rezervě, znamená, jakoby v ZUR nebyla. Musí tudíž projít při příští aktualizaci, pokud o ni bude zájem, jakože určitě. A společně s tím se musí schválit trasa přivaděče. Teprve potom lze zahájit jakoukoli přípravu, alespoň doteď to tak bylo. :)
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od 1975 »

martas píše:Takže ani já jsem si pochopitelně jednání nenechal ujít. Bylo to asi nejrychlejší a nejklidnější setkání, kterého jsem se kdy při projednání D35 účastnil. Lidí přišlo málo a za půl hodiny byl konec. Bylo to tím, že připomínky dorazily písemně předem, takže nebylo moc co řešit. Ani paní statkářka Vaňousová se tentokrát nechopila slova. Chtěl bych uklidnit, že se trasa bude nějak posunovat. Tak to není. Ona se totiž už posunula (zpět do stávající trasy) a na ni bude vydáno ÚR. Nic se znovu předělávat a projednávat nebude (ohledně směrového vedení). Právě kvůli tomu posunu se územko na tento podúsek vedlo až jako poslední. Územní rezerva pro možnou MÚK Litomyšl-sever tam bude a je to prý i jedna z podmínek pro vydání územka. Nicméně v těch předložených mapkách žádný náznak této MÚK nebyl.
Martasi, díky za zpravodajství. Když to bylo tak klidné, tak kdy bude ÚR vydáno? :o) Na 511 třeba "oslavíme" rok od podobného veřejného projednávání...
martas
Příspěvky: 2487
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od martas »

Vydání ÚR zřejmě na podzim. Ono to sice klidné bylo, ale jak jsem již psal, námitky dorazily písemně, takže vypořádání nějaký čas zabere. A navíc to již přebírá kraj, nikoliv SÚ Litomyšl.
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od kot »

martasi, tvá poslední věta znamená : to je dobře či naopak to je špatně ?
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od bumbik »

martas: chlape přebírá to kraj? když bylo požádáno u Litomyšle o ÚR, tak by muselo jít o nějakou aktivitu kraje či ŘSD, že by požadovali převedení spisu na "vyšší úroveň" nebo o systémovou podjatost ... pokud tedy o ÚR nebylo zažádáno rovnou u kraje ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
martas
Příspěvky: 2487
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od martas »

Napsal jsem to možná trochu nepřesně. Kraj to nepřebírá, ale vydává. To územní řízení totiž již zahajoval (konkrétně 17. 4.). Předchozí úseky měl na starost SÚ Litomyšl. Je to asi podle nové legislativy. Příprava tohoto posledního úseku bez územka přešla na PK.
michal
Příspěvky: 4583
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od michal »

Tak múk Litomyšl sever a obchvat Němčic už skutečně v ZÚR Pk nejsou, respektive jsou v návrhu na zrušení. Jen tedy nevím, jestli to bylo už schváleno? Pokud chystají něco jiného, pár let to určitě zabere, ale třeba to teď pomůže odblokovat dálnici. Pokud by měla být výslednou variantou opravdu nulová varianta, je to pro Litomyšl hodně špatná zpráva. Leda že by si řekli, že vymění tuhle přeložku za hloubený tunel a pěkný parčík na něm v místě stávajícího průtahu. To je asi jediná věc, která by měla z hlediska urbanismu pro Litomyšl nějak srovnatelný význam. Ale pořád by byl provoz kolem zámku veliký problém. Obzvlášť když to tam teď vylepšili kostkami... :roll:
martas
Příspěvky: 2487
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od martas »

Více k tématu v dnešním článku: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/d ... zpravy_skn
michal
Příspěvky: 4583
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od michal »

Moc nechápu, kdo usiluje o zrušení té múk v ZÚR, když velká města jsou pro... :crazy: :crazy: :crazy: Leda že by to rušili, aby tam dali novou trasu.
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od kot »

Michale, pokud se moc nepletu, tak současná zvolená garnitura "velkých měst" je TEĎ PRO, ale předchozí garnitura těchto měst byla PROTI. :shock:
michal
Příspěvky: 4583
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od michal »

Ale ten návrh je z konce loňského roku, to jsou pořád ti samí jako teď :shock:
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od kot »

Tak to jsi mi tedy opravdu zaskočil. Tak uvidíme, co na to řekne "místní" odborník martas. D35 je jeho specialita...
Aram96
Příspěvky: 7898
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Aram96 »

Tak to je pro mě teda taky záhada, pokud je tam návrh na zrušení až od konce minulého roku. :shock:
Hlavně ať se začne vykupovat a nečeká se nesmyslně jako na vedlejším úseku. Ten rok nebo 2 navíc už zvládneme jezdit přes Litomyšl :mrgreen:
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od 1975 »

...třeba s výkupy čekají na tu novelu 416, že je pak všechny najednou "znárodní" a je to:o)
michal
Příspěvky: 4583
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od michal »

Akorát je otázka, jestli do té doby, než to vymyslí jinak, bude tenhle zákon ještě vůbec aktuální... Těch zásadních změn vedoucích ke zrychlení výstavby dopravní infrastruktury tady už pár bylo... :crazy:
podel
Příspěvky: 41
Registrován: 20.6.2011 15:06:25

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od podel »

michal píše:Tak múk Litomyšl sever a obchvat Němčic už skutečně v ZÚR Pk nejsou, respektive jsou v návrhu na zrušení. :
Toto není pravdivá informace. Požadavek na vyškrtnutí byl zamítnut, stejně jako na změnu EIA. Takže MÚK i přivaděče zůstávají v ZÚR a rušit se nebudou. To by se musela dělat znova celá EIA. Postavit se podle EIA musí, jen je otázka kdy, jestli za 2 roky po dokončení úseku, nebo za 2000 let. Vidím to tak na 50 %, že se nakonec bude stavět. Vypadnou-li na podzim z krajské koalice ODS a KDU (pozemky u MÚK vlastní několik lidí z vedení krajských kandidátek), tipl bych si, že ano.

Ani Němčice nebudou dlouho proti. Už teď se začíná zvedat odpor proti starostovi, který z neznámého důvodu nechce obchvat vsi. Což se samozřejmě hrozně líbí těm 80 % obyvatel vesnice, co bydlí do 50 metrů od II/358, kudy teď projíždí 4000 aut denně směrem k zámku v Litomyšli a I/35.

Hlavně ale rychle dokončit D35 ke Svitavám, nemá cenu zdržovat stavbu strategickou pro celou zemi kvůli napojení, které je důležité jen pro Pardubický kraj.
michal
Příspěvky: 4583
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od michal »

podel píše:
michal píše:Tak múk Litomyšl sever a obchvat Němčic už skutečně v ZÚR Pk nejsou, respektive jsou v návrhu na zrušení. :
Toto není pravdivá informace.
Taky jsem nenapsal, že to bylo schváleno, ale že nevím, jestli byl ten návrh schválen. Ale je to tam fakt Kocourkov. Někdo si dá práci to tam dostat, pak si to přehazují jak horký brambor. Pak to chtějí zrušit, ale nezruší to... :crazy: :crazy: :crazy:
podel
Příspěvky: 41
Registrován: 20.6.2011 15:06:25

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od podel »

michal píše:[Ale je to tam fakt Kocourkov. Někdo si dá práci to tam dostat, pak si to přehazují jak horký brambor. Pak to chtějí zrušit, ale nezruší to... :crazy: :crazy: :crazy:
To máte bohužel pravdu. Odmítnutí toho přivaděče a MÚK byla ze strany Litomyšle nepochopitelná blbost, skoro až urbanistický zločin. Ale kdo chce kam...
Grogrun
Příspěvky: 4
Registrován: 3.5.2020 11:33:30

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Grogrun »

podel píše: Ani Němčice nebudou dlouho proti. Už teď se začíná zvedat odpor proti starostovi, který z neznámého důvodu nechce obchvat vsi. Což se samozřejmě hrozně líbí těm 80 % obyvatel vesnice, co bydlí do 50 metrů od II/358, kudy teď projíždí 4000 aut denně směrem k zámku v Litomyšli a I/35.
Jako občana Němčic, co bydlí do 50 metrů od II/358, by mě vcelku zajímal ten zvedající se odpor proti starostovi, protože tady jsem nic takového ani náznakem nezaznamenal. Jsou k tomu nějaké bližší informace?

Rozhodně ale panuje odpor vůči dalším snahám o podrazy ze stran České Třebové a Litomyšle. Očividně totiž dohody z minulosti neplatí. Vcelku pochopitelně je zde sentiment, že města si řeší svoje problémy na úkor malých obcí zcela bez ohledu na to, co již bylo dohodnuto. A důvěra v to, že to s námi někdo z Litomyšle nebo Třebové myslí dobře a bude ctít případné nové dohody, je plus mínus na nule.
podel
Příspěvky: 41
Registrován: 20.6.2011 15:06:25

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od podel »

Grogrun píše: Jako občana Němčic, co bydlí do 50 metrů od II/358, by mě vcelku zajímal ten zvedající se odpor proti starostovi, protože tady jsem nic takového ani náznakem nezaznamenal. Jsou k tomu nějaké bližší informace?
Tak se zeptejte starosty ;)

Je ale dobré mít tu někoho z těch Němčic. Proč ten obchvat vlastně nechcete? Stojí to tak, že obchvat Němčic se postaví jedině zároveň s MÚK. Když nebude MÚK, nebude obchvat. Ale Litomyšl má pro takový případ v územním plánu propojení II/358 a I/35 ve směru od Vlkova, resp. zpevnění současné polní cesty. Sice to tam povede nějakým rekreačním územím, ale dost daleko od obytné zástavby, daleko od zámku a tak dále. Potom by se vyřešil problém Litomyšle s tranzitem z ČT na Prahu kolem zámku, protože by jeli tudy a napojili se u Janova. Bylo by to asi OK i pro Třebovou, časová úspora značná. No a všechna doprava by vedla přes Němčice, aniž by Němčice mohly nějak ovlivnit stavbu téhle silnice v katastru Litomyšle. A Němčice by zůstaly navždycky bez obchvatu s těmi 4000 auty denně. Není to žádná raketová věda ani spiknutí proti Němčicím.

Tohohle bych bál, pokud bych bydlel do 50 metrů od té silnice v Němčicích. Nevím, jaké dohody máte na mysli, ale auta nebudou jezdit tak, jak se dohodne s někým starosta Němčic. Budou jezdit tam, kde je to nejrychlejší, což bez obchvatu bude z ČT na Prahu vždycky přes Němčice. Tohle je zřejmě skutečnost, kterou si uvědomují ti Vaši sousedé, kteří se ozývají starostovi.

To už ale docela odbíháme od tématu tohoto vlákna, kterým je dálnice teď už docela jistě, ač nelogicky, postavená za nějakých 8 let bez MÚK a přivaděčů. Alespoň tedy odpadá další zdržení, protože Kornice už stavbu zdržovat nebudou. MÚK je možné řešit později.
Přílohy
Untitled.png
Untitled.png (203 KiB) Zobrazeno 5626 x
Odpovědět

Zpět na „D35“