D35 Litomyšl - Janov

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
michal
Příspěvky: 4589
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od michal »

Můžu se zeptat, v jakém km má ta odpočívka být, abych si udělal lepší představu, na kterou část té situačky koukat? Pokud by byly lavičky na kopci, mohl by tam být pěkný výhled :D Jinak znamená vypuštění té přeložkay a múk, že se budou aktualizovat ZÚR PK a celá přeložka se zase vypustí (viz. můj předchozí komentář k tomuto kroku)?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Lenny »

Stavební staničení km 56, provozní km 182.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
michal
Příspěvky: 4589
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od michal »

Díky! Když jsem si otevřel tu situačku, abych si napočítal km, tak jsem to tam hned viděl... :oops: Na počet parkovacích míst to bude něco jako třeba odpočívka Osice, nebo o něco větší? Porovnání se staničením a měřením na ortofoto nevede z mé strany k jednoznačnému závěru :roll: Byť si myslím, že nejspíše to bude velmi podobné.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Lenny »

To nevím, je tam jen vyznačeno obrysově střední odpočívka. Kolik bude mít míst se tam nepíše. Možná někdo doplní. Viděl bych to jako Křenovice na D1.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
ciza70
Příspěvky: 3
Registrován: 31.8.2016 19:51:47

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od ciza70 »

Něco málo k problematice z jednání zastupitelů Litomyšle

https://youtu.be/FlCbaWofd88?t=4m3s
michal
Příspěvky: 4589
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od michal »

Lenny píše:To nevím, je tam jen vyznačeno obrysově střední odpočívka. Kolik bude mít míst se tam nepíše. Možná někdo doplní. Viděl bych to jako Křenovice na D1.
Podle ortofoto to vypadá celkem stejně, rozdíl v kapacitě asi nebude nějak velký. Resp. dalo by se to z toho satelitního snímku přesně spočítat, ale zas tak se nenudím... :D
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Má to být, co já vím, velká odpočívka, měla by odpovídat velké typové odpočívce. Předpokládá se 100 míst pro NA.
S umístěním se možná ještě bude hýbat.
Obrázek
R48 -> D48 se podařilo!
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Lynx »

Tak takhle velká odpočívka pořádně zvvýší kriminalitu :-) (jen žert)

Nechápu proč místní byli proti tomu sjezdu a obchvatu na silnici II třídy. Daly se na to dobře navázat přivaděče od severu a severovýchodu ;)
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Bobek »

A co bude ta "místní zajímavost"? :)
Království a půl princezny za 511.
michal
Příspěvky: 4589
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od michal »

Odpočívka by to byla krásná, o tom žádná. Ale tohle mě přijde vysloveně jako provokace... Tady je krásně vidět, proč u nás výstavba řady dálnic dosud nezačala a nejspíš ani nikdy nezačne... Navrhnout takto velikou odpočívku do míst, kde nechtějí ani přeložku silnice, která by vyřešila dopravní problémy ve městě, mě přijde doslova jako naschvál ze strany ŘSD. Chápu, že ty odpočívky jsou třeba a pomíjím argumenty odpůrců, kde zemědělec řeší kriminalitu a ne zábor zemědělské půdy. Ale píchnout něco tohoto rozsahu do míst, kde bude vůbec problém protáhnou dálnici, to je pro mě jasný důkaz toho, že někteří odpovědní sice dělají svou práci, ale vůbec nad ní nepřemýšlí. Celou situaci u Litomyšle to pěkně vyostří a na několik let zbrzdí... Samozřejmě že problém je i na straně Litomyšle, která na jednu stranu chce dálnici co nejrychleji a na druhou stranu dělá vše proto, aby co nejrychleji bylo za pěknou řádku let. Ale vlastně můžeme se jim divit, když se sotva zbaví přeložky a múk, kterou do ÚP protlačil kraj, a najednou tam bez optání mají místo toho toto...?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Martin z Ostravy »

To je těžko, rozmístění odpočívek není žádná legrace, protože proměnných je mnoho - terén, vzájemná vzdálenost odpočívek, potřebný počet míst, sítě, parametry dálnice v místě, ekonomický aspekt. Tady to bohužel vyšlo k Litomyšli, ale i kdyby to vyšlo kamkoliv jinam, tak stejně proti tomu bude odpor a to ve stejných bodech jako jsou na těch webových stránkách.
Potom je tedy možné to dělat jako do nedávna a odpočívky nestavět vůbec, jak to třeba je na stávající D3, kde ale budou kamiony parkovat a řidiči tankovat a odpočívat nevím.
Taky nevím jestli lze srovnávat odpočívku s novou silnici, silnice generuje provoz, odpočívka nikoliv.
Odpočívka se dá odstínit zemním valem, VO již taky není tak rušivý element, protože se dává LED, které lze regulovat.
Osobně mi není ten odpor k odpočívkám úplně jasný, chápu dálnici jako takovou.
Takže určitě bych to nebral jako provokaci, jen nepříznivou shodu okolností.
R48 -> D48 se podařilo!
michal
Příspěvky: 4589
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od michal »

Omlouvám se, ale těžko věřit tomu, že to je souhra náhod, když je ta odpočívka přesně v místech té zrušené múk a přeložky. Třeba to tak je, ale místní o tom už nikdy nikdo nepřesvědčí, bude to je zvůle projektantů a státní správy...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak zase mají jistotu, že tam MÚK nebude.
Jinak mě je to jedno, odpočívka bude nebude, stejně nebude vůbec dálnice s jejich přístupem, který by byl stejný s MÚK, odpočívkou nebo bez a můžete je přesvědčovat o čem chcete. Pravda je, že tomu políčku jde ŘSD naproti, ale mnohdy není zbytí.
R48 -> D48 se podařilo!
michal
Příspěvky: 4589
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od michal »

Samozřejmě - kdo má vlastní pravdu, toho nepřesvědčí ani pádné racionální argumenty. Ale ať už shodou nebo "neshodou" okolností toho na jednom místě vykrystalizovalo až příliš mnoho na to, aby ta příprava šla hladce a rychle. A v tom vidím největší problém z hlediska místních i přespolních.
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Lynx »

Souhlasím s Michalem, vypadá to opravdu jako zbytečný šprajc a nebo mimořádná necitlivost. Jako když to někdo buď dělá naschvál a nebo o tom vůbec nepřemýšlí v souvislostech. Ta odpočívka tam těžko mohla vyjít, když jí tam samo ŘSD původně nenavrhovalo ! Dali jí tam teprve, když zrušili MÚK. Takže to zjevně není nutnost, aby byla zrovna tady, v tomto problémovém úseku se silným odporem místních a různých aktivistů.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Honey72 »

Možná chce ŘSD využít nějaké územní rozhodnutí. Na té ploše měla být dopravní stavba, když ne křižovatka, tak něco jiného pro motoristy.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Lynx »

Ok. Ale zkoušet to na místě, kde se dlouhodobě protestuje, dokonce tam chtěli jeden čas tunel, přestože je to v podstatě na rovině atd., to není po zkušenostech z jiných staveb moc dobrý nápad. I když to není finančně nejefektivnější, tak by to podle mě měli postavit bez odpočívky a tu případě zkusit postavit dodatečně. Jinak se riskuje zdržení o x let.
Dusanh
Příspěvky: 712
Registrován: 11.5.2010 10:53:25

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Dusanh »

Lynx píše:... tak by to podle mě měli postavit bez odpočívky a tu případě zkusit postavit dodatečně. Jinak se riskuje zdržení o x let.
To je sice pěkný, ale tím se dá všem v tomhle státě klacek do ruky: "Tehdy u té Litomyšle to postavili bez odpočívky (MÚK atd., dosaďte co chete) a pak ji tam dostavěli. A nám teď ŘSD tvrdí, že to okolo nás bude v pohodě, protože to přece postaví bez... (MÚK, odpočívky atd.). Tak to teda ani omylem!!" :kladivo:
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Lynx »

Dobře, tak ať jí nestaví vůbec, tím lépe. Já o tom píšu (viz výše), že je to zbytečný šprajc, prosazovat takovou dodatečnou novinku v místě, kde se dlouhá léta protestuje i proti samotné hlavní trase.
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od vodouch2000 »

On ten Michalův příspěvek o stránku dál trochu zapadl, ale když se na vypuštění MÚK Litomyšl-sever dívám zprava zleva, pořád mi to přijde jako fatální chyba. Nevidím nikde alternativu, jak (původně v nejbližší vzdálenosti od dálnice) napojit Českou Třebovou. To je opravdu ryzí zakonzervování dopravní závady (průjezd městem, nejen kolem zámku). Před Litomyšlem je MÚK Řídký, pak nic a pak až za Litomyšlem MÚK Janov. Obě MÚK ale v relaci ČT nic neřeší. Přehlédl jsem snad něco v jiných úsecích nebo širších vazbách?
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Honey72 »

Myslím, že pár let po dokončení Litomyšl pozná jakou udělalo chybu, až se jim přes město namísto zklidnění průtahu budou hrnout auta z Třebové a Ústí i po vedlejších ulicích, aby se přes město dostala k dálnici. S tímto zastupitelé a obyvatelé ulic podél II/358 a 360 snad počítají ?
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
kik
Příspěvky: 1009
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od kik »

Honey, podle mě se to vyřeší tak že se zakáže provoz vozidel od 3,5 t. výše (s výjimkou busu) na II/358 mezi Č. Třebovou a Litomyšlí s tím, že mají použít I/14 a I/43. Pokud se týká Ústí, bude se to řešit stejně - zákaz vjezdu popsaný výše na II/360 a objížďka přes ČT. A pokud to nebude stačit a IAD bude vyšší než se čekalo, tak teprve pak se začne hledat řešení. To je přece klasický český postup, ne?
Santana2
Příspěvky: 21
Registrován: 30.8.2016 21:24:23
Bydliště: III/2985, II/602

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Santana2 »

Nezapomeňte, že si úsekovka musí na pár let dopředu vydělat. K čemu MÚK, když se dají na urputném boji do kopečka vytřískat nějaké ty desátky? :twisted: Mimochodem, v tomto týdnu už osadili IP31a.
michal
Příspěvky: 4589
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od michal »

kik píše:Honey, podle mě se to vyřeší tak že se zakáže provoz vozidel od 3,5 t. výše (s výjimkou busu) na II/358 mezi Č. Třebovou a Litomyšlí s tím, že mají použít I/14 a I/43. Pokud se týká Ústí, bude se to řešit stejně - zákaz vjezdu popsaný výše na II/360 a objížďka přes ČT.
Ale kdyby toto šlo, už to tak bylo uděláno dávno, ne? A hlavně to není jen o rozhodnutí města, ne?
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D35 Litomyšl - Janov

Příspěvek od Honey72 »

Já bydlím u hlavní silnice a vadí mi osobní auta. Těch náklaďáků tam nejezdí tolik nejezdí, zřejmě to objíždějí už dneska kvůli špatným podmínkám. Ale po dostavbě dálnice se zvýší provoz právě osobáků.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Odpovědět

Zpět na „D35“