D35 Janov - Opatovec

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od AF-1 »

Jirka95 píše:Vždyť už teď pan Patrik říká, že neposune-li ŘSD dálnici u Přerova, bude SP platné v roce 2022, protože bude všechno napadat na konci lhůt atd.
Coz je stale rychlejsi nez tu trasu posunout. Ono to ani tak nezalezi na Patrikovi (to je konstanta), jako spis na aktivite soudcu...
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Aram96 »

Ano tohle všechno chápu, ale tak mi prosím ještě vysvětlete, jak může být termín SP 2021 u tohodle úseku stejný jako 2021 u úseku u Mýta, kde se bude znovu projednávat UR, vždyť to už dělá rozdíl tak jednoho roku klidně. Samozřejmě obecně vás chápu a už i já jsem si toho všiml, řeším tu však tento konkrétní úsek, kde UR nabylo právní moci tak jak mělo. Proč ale i tak došlo k posunu SP. Navíc, u většiny staveb je všude plán SP tak max 2 roky po UR, proč tady je 3 roky, když je ten úsek tak málo problémový, nebo zatím tedy byl ... Prostě nechápu proč došlo k posunu u tohohle úseku, naprosto nesmyslné, když UR dopadlo dobře. :)
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Sosa »

Aram96 píše:Ano tohle všechno chápu, ale tak mi prosím ještě vysvětlete, jak může být termín SP 2021 u tohodle úseku stejný jako 2021 u úseku u Mýta, kde se bude znovu projednávat UR, vždyť to už dělá rozdíl tak jednoho roku klidně. Samozřejmě obecně vás chápu a už i já jsem si toho všiml, řeším tu však tento konkrétní úsek, kde UR nabylo právní moci tak jak mělo. Proč ale i tak došlo k posunu SP. Navíc, u většiny staveb je všude plán SP tak max 2 roky po UR, proč tady je 3 roky, když je ten úsek tak málo problémový, nebo zatím tedy byl ... Prostě nechápu proč došlo k posunu u tohohle úseku, naprosto nesmyslné, když UR dopadlo dobře. :)
Protože se někdo podíval z okna a odhadl toto datum. Jsou to prostě jen odhady, jediné reálnější datum je výstavba, kdy se dá dle smlouvy o dílo předpovědět, kdy to bude, pokud nedojde k nějakým nepředvídatelným okolnostem, hotovo.
Vzhledem k legislativě jsou veškeré termíny před tím jen odhady. A politici (potažmo občané) chtějí slyšet optimistické termíny.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Sosa »

AF-1 píše:
Jirka95 píše:Vždyť už teď pan Patrik říká, že neposune-li ŘSD dálnici u Přerova, bude SP platné v roce 2022, protože bude všechno napadat na konci lhůt atd.
Coz je stale rychlejsi nez tu trasu posunout. Ono to ani tak nezalezi na Patrikovi (to je konstanta), jako spis na aktivite soudcu...
A kdo zaručí, že posunutou trasu nebude napadat? Třeba ne svým jménem, jako na D8.
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od martas »

Aram96 píše:Ano tohle všechno chápu, ale tak mi prosím ještě vysvětlete, jak může být termín SP 2021 u tohodle úseku stejný jako 2021 u úseku u Mýta, kde se bude znovu projednávat UR, vždyť to už dělá rozdíl tak jednoho roku klidně. Samozřejmě obecně vás chápu a už i já jsem si toho všiml, řeším tu však tento konkrétní úsek, kde UR nabylo právní moci tak jak mělo. Proč ale i tak došlo k posunu SP. Navíc, u většiny staveb je všude plán SP tak max 2 roky po UR, proč tady je 3 roky, když je ten úsek tak málo problémový, nebo zatím tedy byl ... Prostě nechápu proč došlo k posunu u tohohle úseku, naprosto nesmyslné, když UR dopadlo dobře. :)
Tak viděl bych vysvětlení např. v tom, že tento úsek má necelých 12 km, zatímco kolem Mýta 6 km, takže tady se dá čekat delší doba výkupů, a proto může Mýto stáhnout časovou ztrátu nabranou opakovaným vydáním ÚR. A on je rok dlouhá doba. Kdyby tam u termínů zůstávaly měsíce, bylo by třeba Janov-Opatovec SP v 01/2021 a kolem Mýta 12/2021. A štvalo by vás to méně, než když tam ty měsíce nejsou? :-)
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Aram96 »

Sosa píše:
Aram96 píše:Ano tohle všechno chápu, ale tak mi prosím ještě vysvětlete, jak může být termín SP 2021 u tohodle úseku stejný jako 2021 u úseku u Mýta, kde se bude znovu projednávat UR, vždyť to už dělá rozdíl tak jednoho roku klidně. Samozřejmě obecně vás chápu a už i já jsem si toho všiml, řeším tu však tento konkrétní úsek, kde UR nabylo právní moci tak jak mělo. Proč ale i tak došlo k posunu SP. Navíc, u většiny staveb je všude plán SP tak max 2 roky po UR, proč tady je 3 roky, když je ten úsek tak málo problémový, nebo zatím tedy byl ... Prostě nechápu proč došlo k posunu u tohohle úseku, naprosto nesmyslné, když UR dopadlo dobře. :)
Protože se někdo podíval z okna a odhadl toto datum. Jsou to prostě jen odhady, jediné reálnější datum je výstavba, kdy se dá dle smlouvy o dílo předpovědět, kdy to bude, pokud nedojde k nějakým nepředvídatelným okolnostem, hotovo.
Vzhledem k legislativě jsou veškeré termíny před tím jen odhady. A politici (potažmo občané) chtějí slyšet optimistické termíny.
Jo, souhlas, ale vůbec nepíšete nic k tomu, co jsem teď napsal naposled a to je nepochopení posunu termínů u obou úseků stejně, jak toho kde se UR bude opakovat, tak kde je pravomocné. ;)
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Aram96 »

martas píše:
Aram96 píše:Ano tohle všechno chápu, ale tak mi prosím ještě vysvětlete, jak může být termín SP 2021 u tohodle úseku stejný jako 2021 u úseku u Mýta, kde se bude znovu projednávat UR, vždyť to už dělá rozdíl tak jednoho roku klidně. Samozřejmě obecně vás chápu a už i já jsem si toho všiml, řeším tu však tento konkrétní úsek, kde UR nabylo právní moci tak jak mělo. Proč ale i tak došlo k posunu SP. Navíc, u většiny staveb je všude plán SP tak max 2 roky po UR, proč tady je 3 roky, když je ten úsek tak málo problémový, nebo zatím tedy byl ... Prostě nechápu proč došlo k posunu u tohohle úseku, naprosto nesmyslné, když UR dopadlo dobře. :)
Tak viděl bych vysvětlení např. v tom, že tento úsek má necelých 12 km, zatímco kolem Mýta 6 km, takže tady se dá čekat delší doba výkupů, a proto může Mýto stáhnout časovou ztrátu nabranou opakovaným vydáním ÚR. A on je rok dlouhá doba. Kdyby tam u termínů zůstávaly měsíce, bylo by třeba Janov-Opatovec SP v 01/2021 a kolem Mýta 12/2021. A štvalo by vás to méně, než když tam ty měsíce nejsou? :-)
Měsíce by samozřejmě pomohly, ale chápu, že tam nejsou, to by se to muselo přepisovat ještě častěji než teď. Navíc se dá říct, že když je tam nějaký rok, tak v 90% případů je to konec roku. Ale když tam ještě předminulý rok bylo UR 2018,SP 2020 a UR prošlo v roce 2018, tak nezlobte se, ale když přesto posunou i SP, tak je vidět, že ty termíny jsou tam absolutně k hovnu, pravda jen na nakrmení občanů dobrými a brzkými plány. Jak se dá psát k mnoha dalším věcem, je to další důvod proč ŘSD nevěřit.
A pro mě je tohle opravdu už jedna z posledních kapek, a začínám dost obracet názor na nějaké odpůrce kvůli hluku u D35, kteří nevěří, že ŘSD dodatečně po měření postaví PHS - také bych jim už nevěřil ani nos mezi očima, stačí se podívat na hromady případů, kdy buďto nekonali vůbec nebo konali, ale efekt se stejně nedostavil (Brno VMO). Naprosto ty občany chápu a je nejspíš dobře, pokud budou tu dálnici blokovat dál, s tím ŘSD prostě není řeč na všech rovinách. Ale to už jsem OT.
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od martas »

Aram96 píše:
martas píše:
Aram96 píše:Ano tohle všechno chápu, ale tak mi prosím ještě vysvětlete, jak může být termín SP 2021 u tohodle úseku stejný jako 2021 u úseku u Mýta, kde se bude znovu projednávat UR, vždyť to už dělá rozdíl tak jednoho roku klidně. Samozřejmě obecně vás chápu a už i já jsem si toho všiml, řeším tu však tento konkrétní úsek, kde UR nabylo právní moci tak jak mělo. Proč ale i tak došlo k posunu SP. Navíc, u většiny staveb je všude plán SP tak max 2 roky po UR, proč tady je 3 roky, když je ten úsek tak málo problémový, nebo zatím tedy byl ... Prostě nechápu proč došlo k posunu u tohohle úseku, naprosto nesmyslné, když UR dopadlo dobře. :)
Tak viděl bych vysvětlení např. v tom, že tento úsek má necelých 12 km, zatímco kolem Mýta 6 km, takže tady se dá čekat delší doba výkupů, a proto může Mýto stáhnout časovou ztrátu nabranou opakovaným vydáním ÚR. A on je rok dlouhá doba. Kdyby tam u termínů zůstávaly měsíce, bylo by třeba Janov-Opatovec SP v 01/2021 a kolem Mýta 12/2021. A štvalo by vás to méně, než když tam ty měsíce nejsou? :-)
Měsíce by samozřejmě pomohly, ale chápu, že tam nejsou, to by se to muselo přepisovat ještě častěji než teď. Navíc se dá říct, že když je tam nějaký rok, tak v 90% případů je to konec roku. Ale když tam ještě předminulý rok bylo UR 2018,SP 2020 a UR prošlo v roce 2018, tak nezlobte se, ale když přesto posunou i SP, tak je vidět, že ty termíny jsou tam absolutně k hovnu, pravda jen na nakrmení občanů dobrými a brzkými plány. Jak se dá psát k mnoha dalším věcem, je to další důvod proč ŘSD nevěřit.
A pro mě je tohle opravdu už jedna z posledních kapek, a začínám dost obracet názor na nějaké odpůrce kvůli hluku u D35, kteří nevěří, že ŘSD dodatečně po měření postaví PHS - také bych jim už nevěřil ani nos mezi očima, stačí se podívat na hromady případů, kdy buďto nekonali vůbec nebo konali, ale efekt se stejně nedostavil (Brno VMO). Naprosto ty občany chápu a je nejspíš dobře, pokud budou tu dálnici blokovat dál, s tím ŘSD prostě není řeč na všech rovinách. Ale to už jsem OT.
Na na nakrmení dobrými a brzkými plány to moc není, když se to odsouvá. Mě to slušně řečeno taky netěší, že se termíny odkládají, ale na druhou stranu lepší, než je tam mít napevno od začátku, těšit se na zahájení ještě více a pak zjistit, že to oproti realitě nesedí o několik let. Takto se při postupném posunu ta zloba aspoň rozptyluje :-) A k tématu: nic bych za to nedal, že současný stav Strakovu vyhovuje. Současnou I/35 mají daleko od zástavby, tudíž bez hluku. Varianta 0 či 1 bude tak jako tak blíže. V jejich zájmu tedy není kam spěchat, byť tvrdí opak. Vedle starosty byl na té debatě i zemědělec Lux. On taky ještě pár let rád bude hospodařit na svém a zajisté nechce, aby mu pole brzy rozdělila dálnice. Takže z jejich pohledu je blokace výhodná ;-)
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od bumbik »

martasi co výkupy pozemků zde? začaly už? tady bylo platné ÚR nejdříve ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od martas »

bumbik píše:martasi co výkupy pozemků zde? začaly už? tady bylo platné ÚR nejdříve ...
Nemám o tom žádné zprávy. Nedávno jsem koukal na katastr a trasa tam ještě nebyla (což nemusí nic znamenat). Nicméně pozitivní výkupní info je alespoň u ostatních staveb na jedničkách v PK. Tedy soudě ale nových letáků, ovšem i má evidence to potvrzuje ;-)
Šefel
Příspěvky: 188
Registrován: 13.9.2016 21:45:16

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Šefel »

UR nabylo právní moci 19.11.2018. Pokud se zde ještě nezačalo vykupovat, tak to svědčí o tom, že D35 je doopravdy "priorita". :roll: Kdyby byl zájem, tak výkupy by zde mohly jít celkem rychle. Jednak zde několik pozemků již ve vlastnictví státu je a za druhé hodně pozemků má společného majitele v místních zemědělských firmách, např.: ZOD Opatovec, Maiwald, ZD Dolní Újezd.
Stálo by za to, pokud by do toho mohl Marťas nebo zase David Půlpán, či jiný místní novinář trochu zabrousit. ;)
Atos
Příspěvky: 450
Registrován: 30.8.2016 21:05:42
Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Atos »

No je to sice půl roku, ale ono za tím je schováno poměrně dost práce. A hlavně ale již několikrát zde zmiňované dlouhé dodací lhůty. Nepředvídatelnost vydání rozhodnutí způsobí, že nelze připravit smlouvy předem. A pak se holt musí čekat.
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Mario »

Jelikož ostatní úseky mají ÚR v nedohlednu, nebylo by od věci začít vykupovat a připravovat tento úsek. Však se taky dá postavit samostatně, ne?
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od martas »

Mario píše:Jelikož ostatní úseky mají ÚR v nedohlednu, nebylo by od věci začít vykupovat a připravovat tento úsek. Však se taky dá postavit samostatně, ne?
Však se na tom také pracuje. Výkupy nejdříve v příštím roce, až bude dodělaná DSP. Dělá se na GTP, stejně jako na sousedním úseku Opatovec-Staré Město. Tak mi to bylo řečeno od zástupců ŘSD v pondělí na projednání ÚŘ Litomyšl-Janov.
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od vodouch2000 »

Aspoň nějaké pozitivní zprávy, Marťasi, dík. Jestli dobře koukám, tak pozemky pro tento úsek ještě v katastrálních mapách nejsou oddělené. Myslel jsem, že se to dělá záhy po vydání ÚR, nebo se pletu?
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od martas »

vodouch2000 píše:Aspoň nějaké pozitivní zprávy, Marťasi, dík. Jestli dobře koukám, tak pozemky pro tento úsek ještě v katastrálních mapách nejsou oddělené. Myslel jsem, že se to dělá záhy po vydání ÚR, nebo se pletu?
Nejsou a má se tak stát v příštím roce. Měl jsem za to, že je to po ÚR, ale bylo mi od ŘSD řečeno, že se nejdřív udělá DSP a potom se teprve pozemky rozdělí a začnou vykupovat. Nevím, zda je to nějaká novinka...
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Sosa »

Novinka to není, dělají se oddělovací plány a ty jsou reálné udělat až po nabití právní moci UR. Až na jejich základě se provede zápis do katastru. Většinou se podává s nějakou smlouvou o převodu.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Aram96 »

martas píše:
Mario píše:Jelikož ostatní úseky mají ÚR v nedohlednu, nebylo by od věci začít vykupovat a připravovat tento úsek. Však se taky dá postavit samostatně, ne?
Však se na tom také pracuje. Výkupy nejdříve v příštím roce, až bude dodělaná DSP. Dělá se na GTP, stejně jako na sousedním úseku Opatovec-Staré Město. Tak mi to bylo řečeno od zástupců ŘSD v pondělí na projednání ÚŘ Litomyšl-Janov.
Jen nějak nechápu, proč výkupy až po DSP ? V čem spočívá ta výhoda/záměr ? :?:
Jinak pevně věřím, že bude snaha zahájit úsek Opatovec-Staré město dříve, než je v plánu, když přípravou předběhl většinu úseků střední části D35, navíc odpor by zde neměl být téměř žádný :kladivo: D35 není dle mě dálnice, kde by jakýkoli úsek měl čekat na jiný, dálnice je hned po D0 asi nejpotřebnější v zemi a každý úsek je samostatně realizovatelný ...
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Mario »

martas píše:
Mario píše:Jelikož ostatní úseky mají ÚR v nedohlednu, nebylo by od věci začít vykupovat a připravovat tento úsek. Však se taky dá postavit samostatně, ne?
Však se na tom také pracuje. Výkupy nejdříve v příštím roce, až bude dodělaná DSP. Dělá se na GTP, stejně jako na sousedním úseku Opatovec-Staré Město. Tak mi to bylo řečeno od zástupců ŘSD v pondělí na projednání ÚŘ Litomyšl-Janov.
No tak se asi na tom nepracuje, když ÚR je z loňska a oni chtějí začít s výkupy až příští rok, to je dva roky zbytečný skluz. To vypadá, že prostě řeší přípravu souběžně všech úseků najednou. Pak se nějaký zasekne a zdrží zbytečně ostatní..
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od 1975 »

Sosa píše:Novinka to není, dělají se oddělovací plány a ty jsou reálné udělat až po nabití právní moci UR. Až na jejich základě se provede zápis do katastru. Většinou se podává s nějakou smlouvou o převodu.
Soso, to je vysvětlení, proč to není "hned" po ÚR. Ale proč by to mělo čekat až na DSP?
Anonym
Příspěvky: 810
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Anonym »

martas píše:
vodouch2000 píše:Aspoň nějaké pozitivní zprávy, Marťasi, dík. Jestli dobře koukám, tak pozemky pro tento úsek ještě v katastrálních mapách nejsou oddělené. Myslel jsem, že se to dělá záhy po vydání ÚR, nebo se pletu?
Nejsou a má se tak stát v příštím roce. Měl jsem za to, že je to po ÚR, ale bylo mi od ŘSD řečeno, že se nejdřív udělá DSP a potom se teprve pozemky rozdělí a začnou vykupovat. Nevím, zda je to nějaká novinka...
V ÚR jsou již pozemky pevně dané, takže se ví, které se budou vykupovat. Čekání na DSP smysl nedává. Evidentně není tento úsek D35 prioritou, což se škoda, protože všeobecně připravených úseků s vykoupenými pozemky není mnoho.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od 1975 »

... a je to čekání na DSP obecný pokyn, nebo jen specifikum dané SPrávy, pod které tyto úseky patří? A nemůže to být třeba i otázka peněz na ty výkupy? Prostě letos je nemají a mají je slíbené až na 2020?
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od 1975 »

...tak z ŘSD... "jedná se o standardní postup. Na základě ÚR zpracujeme DSP (často děláme v souběhu s územním řízením), jejíž součástí jsou geometrické plány, na základě kterých zahájíme majetkoprávní přípravu. Tím je dána jistota, že vykupujeme opravdu potřebné pozemky"...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Co bych dal předevčírem i jen za tento úsek, těch 12 km úlevy.
Je to zoufalství, o dálnici se tady mluví už víc jak 40 let a pořád jezdíme po rozmlácené jedničce plné aut a kamionů. :cry: :x
R48 -> D48 se podařilo!
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od vodouch2000 »

1975: Díky za informace.

Měl jsem za to, že geometráky už vypadnou z DÚR a tím pádem jsou po vydání ÚR okamžitě k dispozici pro katastrální úřady a další přípravu. No nic, tak jsem si to myslel špatně. Další procedura, která to zdržuje.
Odpovědět

Zpět na „D35“