Právě je 17.9.2019 10:34:25

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 130 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 D35 Janov - Opatovec 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: D35 Janov - Opatovec
HP píše:
Nejsem přípravář staveb na ŘSD ani se nezabývám IČ. Ale předpokládám, že výkupy mohou začít po oddělení pozemků v katastru. K tomu jsou třeba geometrické plány. Mám pocit, že jejich zpracování bývá obvykle součástí zakázky na zpracování DSP. Nevím, jestli se zpracují před nebo po zpracování DSP, ale předpokládám, že až po, aby se kolečko s oddělováním pozemků nemuselo dělat vícekrát v případě nějakých změn vyplývajících ze zpracování DSP.
Mě vadí to všeobecné hudrování o sabotáži, atp., když nikdo z vás do toho procesu nevidí a neví tedy, co se momentálně děje.
A taky mi přijde, že jste tady na fóru snad první den nebo co a že čekáte, že bude vykoupeno za rok za dva od vydání ÚR. Nebude.

U většiny staveb se právě naopak vykupuje po nabytí právní moci UR, alespoň takhle to vidím teď posledních pár let. Napsat, že je normální, že se s výkupy čeká na DSP, je bohužel mimo. Ale už tu nechci znova hudrovat. Sabotáž je možná nadsázka, každopádně takhle nevypadá příprava páteřního tahu a 10-leté “priority”. Nikde jsem nenapsal, že musí být do roka vykoupeno, vadí mi ta nečinnost, s takovou to opravdu všechno bude zase na 10 let ...

14.8.2019 18:14:59

1975 píše:
Právě..v soukromé výstavbě...jenže ve státní se úředníci bojí, že budou popotahováni... proto prý padlo to vykupování 511 ještě před ÚR, přestože Ťok hlásal, že "cesta tu je..."

Víte kde jsem si na tenhle Váš příspěvek dnes vzpomenul? Když jsem podjížděl pod hotovým mostem pro KOMOKO na D0... :D :D :D

14.8.2019 18:47:51

K výkupům je potřeba tzv. záborový elaborát, který obsahuje geometrický plán a zpracovává se podle DÚR. Dokud není pravomocné ÚR, tak může v DÚR dojít ke změnám, které by vyžadovaly předělání záborového elaborátu, proto se zpravidla zpracovává až po právní moci ÚR. Město může vykupovat pozemky pro budoucí komunikace na svém území, které má v územním plánu, předem, ale tam zas musí být dodržen postup stanovený zákonem o obcích (ev. o hl.m. Praze) a musí mít na to finanční prostředky.

19.8.2019 18:49:54

Copak tento úsek nemá pravomocné ÚR?

23.8.2019 7:23:29

Mario: pravomocné ÚR je, ale záborový elaborát včetně geometráků je zřejmě součástí zpracování DSP včetně IČ a to zřejmě zatím není zadáno, nebo pokud je, tak se na tom teprve pracuje ...

23.8.2019 8:09:49
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 130 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6