D35 Opatovec - Staré Město

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2061
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od Jirka L »

Alfonsie píše:Jak se z toho pozná, co je oddělené?
Oddělené pozemky tvoří jasně viditelnou trasu dálnice (kromě úseku tunelu Dětřichov). Úplně jednoznačně je to pak vidět při porovnávání obou mapek.
Alfonsie
Příspěvky: 23
Registrován: 31.10.2019 0:54:06
Bydliště: Kus Moravy pohozené v Pardubickém kraji

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od Alfonsie »

Ano, výkupy měly začít 2021. Nezačalo se nic, jen se upgraduje leták...
Aram96 píše:Tak se mi to líbí :mrgreen: Vypadá to, že došlo k upřesnění termínů křížem po D35 s přihlédnutím k docela úspěšnému průběhu přípravy :ok: Za mě jsou tohle opravdu už reálné termíny, letos výkupy + čistopis DSP + podání žádosti o SP na konci roku. 2022 dokončení výkupů, SP, tendr. Jaro 2023 teoreticky kopeme, 4 stavební sezony do konce roku 2026 by byly krásné :jidlo:
Snad se něco nezadrhne a osobně bych si přál, aby to ani PPP nezdrželo :mrgreen: Vedlejší úsek má totiž termíny 2025-2028 a ty jsou taktéž docela reálné, tudíž +2 roky. Jen ta odpočívka je zde asi jediná vada na kráse, její vyhlídky nejsou zrovna růžové. :(
Alfonsie
Příspěvky: 23
Registrován: 31.10.2019 0:54:06
Bydliště: Kus Moravy pohozené v Pardubickém kraji

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od Alfonsie »

Jo, vidím i na katastru, dálnice se tam rýsuje... Ty zábory by měly být širší. Nebo ne?


Jirka L píše:
Alfonsie píše:Jak se z toho pozná, co je oddělené?
Oddělené pozemky tvoří jasně viditelnou trasu dálnice (kromě úseku tunelu Dětřichov). Úplně jednoznačně je to pak vidět při porovnávání obou mapek.
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2061
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od Jirka L »

Ne, proč by měly? Dočasné zábory můžou být o 3-4m širší, ale ty v mapě nejsou.
Aram96
Příspěvky: 7899
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od Aram96 »

Alfonsie píše:Ano, výkupy měly začít 2021. Nezačalo se nic, jen se upgraduje leták...
Myslím, že tady musí být i snad nějaký rozkaz shora, ať nespěchají, jinak to není ani možné. Zřejmě je snaha tento úsek zpomalit, aby se "srovnal" s vedlejším k Mohelnici.
Janov-Opatovec vyřídili alespoň ten železniční most, jinak kdyby do výkupů práskli jako třeba na D11, tak se možná letos začínalo stavět. Je to zde trochu smutná pohádka. Ale tak snad se opravdu bude alespoň do dvou let na většině D35 opravdu stavět.
Když ale vidím současnou situaci, tak tenhle úsek asi jinak než přes PPP ani nepůjde. Leda by se začal stavět až třeba za 3-4 roky. :(
_jan91
Příspěvky: 974
Registrován: 4.9.2011 16:14:35
Bydliště: D1

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od _jan91 »

Jo, tady by mě celkem PPP dávalo smysl, je to 34 km a asi přes 25 mld. - to bude opravdu problém přes SFDI profinancovat. Zahájení obojího v 24-25 by bylo optimální. Byl by čas připravit jak PPP, tak SP a výkupy, a zprovozňovat tyto úseky jednotlivě asi není nutné. Hlavně ať se rychle salámovou metodou rozjede výstavba po Opatovec.
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od kot »

Přesně tak jak píše pan kolega _jan. Od toho Opatovce to není rozhodně katastrofa. Provoz v podstatě v pohodě, např. proti I/43. Vyjma sjezdu z Hřebče a Mohelničáku.
Aram96
Příspěvky: 7899
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od Aram96 »

Jo, s tím souhlasím, že tento úsek naštěstí tolik nehoří. Nicméně ta laxnost v přípravě mě hodně štve. Ať se to tedy přizná na plnou hubu, že tento úsek nespěchá a že bude čekat na vedlejší. :crazy: Což je za mě ale nešťastné, protože je zde 4 km tunel a jsem zvědavý, jak se s tím v Česku popasujeme. Raději bych viděl co nejdřívější zahájení, ať je rezerva.
Kéž by šlo udělat PPP na oba úseky, ale stavět a zprovozňovat je postupně. :)

A chtělo by to určitě realizovat dohromady s hlavní trasou i tu odpočívku u Starého města, která je teprve v EIA (předělává se dokumentace).
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od Honey72 »

Říkat, že tato část je v pohodě a nespěchá je stejně relativní, podobně jako úsek z Janova. I on je pohodlný, protože tu není žádná vesnice. Jenže, jenže. Něco jiného jet o víkendu, něco jiného v pátek, či o prázdninách. Přibývá křižovatek se sedmdesátkou, navíc v kopci, které silný provoz zpomalují. Stejně tak na koncích stoupacích pruhů bývá zpomalení, protože snad žádný nikdy nekončí až za horizontem, aby se kamion stačil rozjet než se zařadí. Jelikož se jede v kopcích, často tu bývá vlhko. A jak se bude D35 od Hradce prodlužovat, provoz - hlavně nákladní bude razantně přibývat a pohodlnost skončí na úrovni Benešovské silnice.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
michal
Příspěvky: 4588
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od michal »

Mně přijde úsek mezi Litomyšlí a tunelem Hřebeč více nebezpečný v tom, že nabízí možnosti k předjíždění, ale nemá na to už dávno intenzity... Rovinka mezi tunelem a MT je pak kapitola sama o sobě... Za Moravskou Třebovou jich už opravdu moc není, a kdo to už doklepe za kamionem či nějakým šnekem ke Studené Loučce, nejspíš ho předjede až v Mohelnici, což je už ale kousek. U Janova má člověk pocit, že je dálnice strašně daleko... Pro mě je rozdíl, jestli jedu směr Olomouc, nebo HK, když dojde na ty dlouhé kopce a stoupací pruhy, směr Olomouc mi přijde o něco lepší. Ale může to být subjektivní.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od Honey72 »

Asi budu vypadat jak blbec, ale mezi Holicemi a Mohelnicí jsou pro mne samého bezpečné úseky právě v obcích. Ale jakmile se vyjede z obce, všechno se přese mne začne hnát kupředu hlava nehlava i když jedu stovkou a proti mě to samé. Hodně se tu riskuje i přes plnou čáru a bude to větší a větší problém. Mrtvých bude přibývat dokud ta dálnice nebude stát.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od Lenny »

Janov - Opatovec je jeden z nejnebezpečnějších úseků dle mě. Obchvat Janova - rovná, široká a rychlá silnice, kde už zůstalo spoustu mrtvých. Obchvat Svitav není tak nebezpečný díky tomu, že trasa je klikatější a není tak přehledná. To samé úsek mezi Vysokým Mýtem a Litomyšlí, tam lze předjíždět jen na 5 místech, reálně jen u Cerekvice. Jinak všude zákaz předjíždění, plné čary a křižovatky.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Aram96
Příspěvky: 7899
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od Aram96 »

Prostě to chce, aby se úseky na D35 stavěly všechny co nejdřív, ať s PPP nebo bez něj. Hovadina s nějakým čekat, ovšem u tohohle to tak bohužel vypadá.

Subjektivně: mně přijde teda úsek Janov-Opatovec o dost potřebnější než tento. Ale každý to zde teď porovnává podle něčeho jiného, v tom je ten problém.
Alfonsie
Příspěvky: 23
Registrován: 31.10.2019 0:54:06
Bydliště: Kus Moravy pohozené v Pardubickém kraji

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od Alfonsie »

Jakmile se dálnice od Časů posune jen trochu k Holicím, už bude většina volit tuhle dálnici a ne D1 a Vsoký Mýto k Mohelnici nějak překlepou. A právě pro Mýto a Litomyšl to bude dopravní peklo + jak psali někteří z vás, ten úsek kolem Gajera i Mohelničák může být brzo ucpanej.

V úseku Opatovec Starák bude nejobtížnější část celé dálnice - stavba největšího tunelo v zemi. Může se vyrojit plno skrytých překážek....proto čekat na úsek Starák Mohelnice v time managementu vůbec nedává smysl...
Aram96
Příspěvky: 7899
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od Aram96 »

Naprostý souhlas s obojím. Přitom příprava zde jela krásně, vypadalo to zde na jeden z prvních zahájených úseků na trase Ostrov-Mohelnice. :crazy:
Úsek do Ostrova dokoná hlavní přesun nákladní dopravy. Takže si jej (snad) užijeme už na jaře 2023.
KarelLer
Příspěvky: 699
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od KarelLer »

Nerozumím tomu, proč se neuvažuje o tom, že se bude tunel Dětřichov stavět samostatně předem, když u malého tunelu Homole se to chystá...
michal
Příspěvky: 4588
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od michal »

A on se jde tunel Homole stavět předem? Měl jsem za to, že se jde jen stavět samostatně, tedy ne společně s hlavní trasou.
Samorost
Příspěvky: 95
Registrován: 4.12.2021 20:11:01

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od Samorost »

Alfonsie píše:Jakmile se dálnice od Časů posune jen trochu k Holicím, už bude většina volit tuhle dálnici a ne D1 a Vsoký Mýto k Mohelnici nějak překlepou. A právě pro Mýto a Litomyšl to bude dopravní peklo + jak psali někteří z vás, ten úsek kolem Gajera i Mohelničák může být brzo ucpanej.

V úseku Opatovec Starák bude nejobtížnější část celé dálnice - stavba největšího tunelo v zemi. Může se vyrojit plno skrytých překážek....proto čekat na úsek Starák Mohelnice v time managementu vůbec nedává smysl...
Dálnice od Časů se k Holicím už víc posunout nemůže :-)))
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od kot »

Samoroste, pravda a vtípek v jednom ! Hezký... :lol:
KarelLer
Příspěvky: 699
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od KarelLer »

michal: nevím, ale kdyby se chtělo, může se začít stavět tunel a ještě před jeho dokončením se může začít stavět zbytek (náspy, základy mostů atd.)
michal
Příspěvky: 4588
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od michal »

No, když nad tím tak přemýšlím, tak mě jedna možnost přeci jen napadá - rozšíření na 3+3. Ale to je spíš sci-fi, než reálná možnost :lol: :lol: :lol:
Brnak46
Příspěvky: 188
Registrován: 31.10.2019 0:56:17
Bydliště: Brno

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od Brnak46 »

Samorost píše:Dálnice od Časů se k Holicím už víc posunout nemůže :-)))
K těm olomouckým může :lol:
Vikingkiller
Příspěvky: 657
Registrován: 22.2.2019 0:23:28
Bydliště: na konci D7

Re: D35 Opatovec - Staré Město

Příspěvek od Vikingkiller »

nový leták: https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/53/ ... :12:06.232

"t. Ke zveřejnění upravené Dok. EIA došlo 31. 1. 2022. Proběhl podrobný GTP, který byl rozdělen na tři dílčí úseky. V 05/2020 byla dokončena poslední část. Proběhlo zpracování DSP (koncept byl odevzdán v 12/2020 a čistopis již také). Jsou dokončeny podrobné GTP, bylo zahájeno výběrové řízení na PD doplňkového průzkumu. V 10/2021 začala IČ pro získání SP. Předpoklad zahájení MPV je v 01/2022."
Vikingkiller
Příspěvky: 657
Registrován: 22.2.2019 0:23:28
Bydliště: na konci D7

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Vikingkiller »

http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 88#p250588
zajímavé jsou také dva poslední odstavce s informacemi o úseku Opatovec-SM.

"U navazujícího úseku do Starého Města ŘSD předpokládá, že žádost o stavební povolení podá v květnu letošního roku.

Návrhy kupních smluv by měli v brzké době obdržet vlastníci pozemků v katastrech Dětřichov, Opatovec, Kunčina a Borušov. Stavba, která zahrnuje výstavbu nejdelšího silničního tunelu v Česku, má začít na jaře 2024.
"
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od davidb »

Vikingkiller píše: "
Návrhy kupních smluv by měli v brzké době obdržet vlastníci pozemků v katastrech Dětřichov, Opatovec, Kunčina a Borušov. Stavba, která zahrnuje výstavbu nejdelšího silničního tunelu v Česku, má začít na jaře 2024.
"
Mohu mít dotaz neznalého.
Pokud se buduje tunel, tak se taky vykupují pozemky? Myslím tím nad tunelem.
nebo jak je to s legislativou? Mohou si pod našim pozemkem vykopat tunel?
Jen podotýkám, že pod našim domem asi jsou důlní šachty. No jo, Ostravsko :-)
Odpovědět

Zpět na „D35“