Dostavba estakády Opatovice

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od michal »

Díky ;) A nevíte, jak budou vysoké a z čeho? V té výšce to bude docela mazec, hlavně když zafouká nějaký pořádný nárazový vítr... O ptáčcích zpěváčcích a setkávání s plexisklem nemluvě... :?
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od vodouch2000 »

Nevíte někdo, jak budou nalajnované pruhy na rampách a připojovací pruhy po zprovoznění D35 přes estakádu? Teď jsou na rampě z kruháku směrem na Prahu pochopitelně dva průběžné pruhy. Zajímalo by mě, jestli pak bude levý "rychlý" pruh sveden na horizontu zpět do pravého a pokračovat jako připojovák bude ten pravý "pomalý" (jako je to na MÚK Sedlice D35 -> D11 směr Praha), nebo jestli půjde nejdřív pravý pruh do levého a ten se pak bude připojovat? Podobný dotaz bych měl i k sjezdové rampě z D35 od Prahy (Sedlic) na kruhák. Předpokládám, že na protějších rampách směr Olomouc to bude stejné...
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od kyk »

Dovolím si na chvíli oživit toto vlákno, které usnulo s fyzickou dostavbou estakády.
Nyní už je dost dlouhá doba od zprovoznění, plno lidí už mělo možnost kompletní křižovatku vyzkoušet a tak bych rád znal vaše názory na řešení celé křižovatky, nedostatky/plusy.
Osobně využívám od zprovoznění už jen směr po D35 (původně PHA-HK x HK-PHA) a za mě není co vytknout.
dosh
Příspěvky: 127
Registrován: 5.6.2018 23:14:21

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od dosh »

Jsem rad, ze Bartovi neprosla optimalizace.

Pred dostavbou D35 by se (mi) hodili prime smery mezi Prahou a Pardubicemi, ty bych kvuli Kuneticim pouzival i ted.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od kot »

Tak si matně vzpomínám, jak ekologisti řvali / už nevím jestli šmejdi země nebo místní partička / jak to bude vadit ptákům, jaká to bude smrtelná past pro ně apod. A ono kde nic tu nic. Což je jedině dobře. Ale v tom jsou vidět ty jejich bláboly...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Mike »

při cestě od Prahy do Hradeckého Makra mě pořád irituje kroužení okolo
to samé při cestě od kamaráda ze Srchu
při cestě do Sudet už jen prolétám vrchem ;)
tam je pak třešnička ta kapacitní komunikace mezi D35 a Týništěm na I/11
ale to je do jiného tématu...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Martin96
Příspěvky: 550
Registrován: 3.11.2016 10:11:25
Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Martin96 »

Vyzkoušel jsem letos snad každý sjezd a nájezd a mohu to říct jednoduše - nejvíce se využívá větev D11 - D35 - Pardubice a obráceně. Při sjezdu od Olomouce jsem vždy čekal, než projedou auta, co jedou směr Praha/Opatovice. Při sjezdu od D11 jsem čekal jen zřídka. Zatím to kapacitně stačí a stačit bude, jestli by byla tedy potřeba časem nějaká přímá větev, tak směr Pardubice - D11.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Honey72 »

Bohužel rampa z D35 od Liberce vede celá na mostě až úplně ke kruháku, takže nejde snadno rozšířit o bypass. Ale rampa z kruháku k S37 do Pardubic by rozšířit šla. Takže nějaké přechodné řešení, aby byl průjezd rychlejší by tu být mohlo. A jak bylo řečeno, největší průjezd je právě od Prahy do Pardubic a od Pardubic na Prahu. Levý pruh na kruháku snad nikdo nepoužívá, takže by to šlo dočasně přeznačit a urychlit nájezd na kruhák bez zastavení z těchto dvou směrů.
Je to načmáráno v Malování, takže mřimhuřte obě oči :)
Přílohy
opatovice.jpg
opatovice.jpg (270.78 KiB) Zobrazeno 3061 x
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Mike »

když jedu do toho makra, tak používám ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od kik »

Když se vracím z Prahy do Hradce tak na ten kruhák sjíždím a po kruháku jezdím skoro pořád levým pruhem. Jedinou výjimkou jsou situace kdy je ten pravý prázdný a to zas tak často nebývá. A ano, souhlasím s tím že ráno je výrazně větší provoz směrem na D11 na Prahu od Perníkova než od Hradce. Odpoledne to už bývá 50:50 nebo 60:40 pro Perníkov.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Honey72 »

Ovšem teď je to hrůza hrůz, když se z kruháku nedá najet na D35 směr Praha/Liberec. Pardubičáci mají několik možností. Buď jet do Prahy starým způsobem, přes Bohdaneč. Nebo po vyznačené objížďce po dálnici, tedy až k exitu 138 a tam se u Rokytna otočit. Což je 18 km projížďka. Či to vzít z kruháku přes Opatovice a najet na D11 v Hradci-Kuklenách. Ještě, že to bude jen na chvíli.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Aram96 »

kyk píše:Dovolím si na chvíli oživit toto vlákno, které usnulo s fyzickou dostavbou estakády.
Nyní už je dost dlouhá doba od zprovoznění, plno lidí už mělo možnost kompletní křižovatku vyzkoušet a tak bych rád znal vaše názory na řešení celé křižovatky, nedostatky/plusy.
Osobně využívám od zprovoznění už jen směr po D35 (původně PHA-HK x HK-PHA) a za mě není co vytknout.
Za mě je tam nadbytečné to napojení té dvojky. Raději bych viděl bypassy PHA>PCE a HK>PHA. Především druhý jmenovaný je tam dost ostrý výjezd na Prahu. Ale funkční ta křižovatka samozřejmě je. Oproti takové MÚK Plotiště je tohle zlaté. Nicméně tento tvar určitě nepovažuju za ideální tvar pro tuhle křižovatku. U Ostravy mi vůbec nevadí, ani jedna, ale tady jsou prostě znatelně silnější směry pro PCE-PHA a HK-PHA, mohly by mít přímé a polopřímé rampy.
Ale myslím, že by se tam mohl bypass vyznačit, především pro PHA>PCE a v těchto místech prostě nemít 2-pruhový kruháč. :kladivo:
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Honey72 »

Když se to tak vezme, tak aktuálně je kvůli uzavírce kolem nájezdu do kruháku od Prahy jen jeden pruh - z§žení do levého. Takže by toho šlo využít :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od kyk »

Není to vůbec špatná myšlenka.
Když už tak by stálo za to to udělat na všech hlavních směrech.
Otázkou jsou možná NA a jejich rozměry vs. možný zásah do ostatních pruhů při odbočení a výjezdu (normy). To neumím posoudit
Tomáš Němec
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2009 9:21:32

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Tomáš Němec »

Naprostý souhlas, bypass by to tam chtělo rozhodně vyznačit! Nyní je to fakt opruz tam při sjezdu z dálnice brzdit skoro až na 0 (není tam jinak vidět) a pak se zase rozjíždět, o zbytečné spotřebě paliva nemluvě.
Problém s rozměry při odbočování NA by nastat neměl, ostatně to se přece nijak neliší od současného stavu.
Odpovědět

Zpět na „D35“