I/73 obecně

Brno (D1) – Boskovice (I/19, I/43) – Moravská Třebová (D35)
Odpovědět
Aram96
Příspěvky: 7918
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: jiný pohled

Příspěvek od Aram96 »

StavošUskanski píše:
Aram96 píše:Tuhle MÚK bych proto viděl jižně od Bystrce.
Takhle nějak zjednodušeně tunel
https://mapy.cz/letecka?mereni-vzdaleno ... Ucg71x8Gsw
a před jeho jižním portálem MÚK, připojující D43 na současnou silnici do Bystrce. Když vidím, co se chystá za tunely na D3, tak myslím, že Brno si takový tunel rozhodně může zasloužit. Graz má tunel 8 km :mrgreen:
Nevím jestli to chápu správně. Navrhujete aby celý Komín, Jundrov a velká část Bystrce a Žabin jezdili na sever přes Kniničky, nebo dokonce ještě přes Jinačovice? :shock:
To se mi nechce věřit...
Co prosím ? Nevím, z čeho vám to tak připadá. Právěže navrhuji, aby ta MÚK nebyla nad Bystrcem, ale pod Bystrcem. Aby byla využívána auty směřující pouze na D1, pro auta z Bystrce i na sever. Komín, Jundrov, Žabovřesky ty využijí VMO pro směr na sever. Nebo jsem nepochopil já vás.
Aram96
Příspěvky: 7918
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Aram96 »

Tak jsem si dnes prohlédl ten záznam z té prezentace a známé firmy jako Drásov nebo Kníničky opět nezklamaly. Drásovák začal projev tím, že jsou autoři studie zamilovaní do Hitlerovy trasy a tím pádem zaujatí. No řekněte mi, jestli je tenhle člověk v pořádku, když minimálně jedna z prezentovaných firem je z Českých Budějovic :zvraci: :zvraci:
Nejenže v projevu ke studii, která řeší trasu nikoli technická řešení, řešil záplavové území a další věci, říkal nepravdy a totální nesmysly, ale není ani schopen pochopit, proč ta trasa byla vybrána. Snad každému, kdo se na ty varianty podívá, je jasné, že byla vybrána kvůli jižnímu obchvatu Kuřimi, protože severní je naprosto k ničemu. O tom, že v Drásově a Malhostovicích ví o plánech dálnice několik desetiletí a přesto tam staví domy, neřekl nic, naopak mlel o tom, že to je podle EU jakási urbanizovaná oblast a že tou nesmí jít žádná nová komunikace :zvraci:
Mamlas s Kníniček začne tak, že se k detailům nebude vyjadřovat, protože ta studie má tolik chyb, že to nemá cenu. No kde jsme. Na té studii pracovala hromada lidí, nezávislých odborníků kdoví odkaď a oni vám pak do očí řeknou, že má spoustu chyb a že lidé by v ní neměli mít důvěru :zvraci: Být tím autorem, tak ho tam asi na místě pošlu do *****
Je vidět, jak jsou právě tito "odborníci" zaujatí a je pro ně přednější ochránit pár set obyvatel o malý zásah na jejich kvalitu života, za cenu mnohem horší kvality života pro mnohonásobně větší počet obyvatel.
A nesrovnávejte to, prosím, s jinými obcemi, které protestují proti nějakým jiným dálnicím, že chtějí dálnici posunout atd. Tohle je diametrálně odlišné, protože tady tyto obce a jedinci protestují vlastně proti materiálu, o kterém se většině obcí v ČR může nechat zdát, že by se udělala 2-letá studie, která řeší desítky variant a jejich dopady. Vybere nejlepší pro dopravu lidi i přírodu a oni řeknou, že se tomu nedá věřit, že to je zaujaté :zvraci:
StavošUskanski
Příspěvky: 97
Registrován: 3.2.2018 15:09:56

Re: jiný pohled

Příspěvek od StavošUskanski »

Aram96 píše: Komín, Jundrov, Žabovřesky ty využijí VMO pro směr na sever. Nebo jsem nepochopil já vás.
Jako obyvatel jedné ze zmíněných částí mohu k tomu říct, že všichni v okolí jedou směr Tišnov přes Jinačovice a Kniničky. Až bude D43, přibude ještě směr Černá Hora, Boskovice....
KarelLer
Příspěvky: 699
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od KarelLer »

Aram96 píše:O tom, že v Drásově a Malhostovicích ví o plánech dálnice několik desetiletí a přesto tam staví domy, neřekl nic
Když se podívám na letecký snímek místa, kde má dálnice procházet mezi Drásovem a Malhostovicemi, tak od roku 1953 vidím, že u dálnice přibyla jenom jedna budova. Jinak zástavba nepřibyla směrem k dálnici, ale na opačnou stranu (i když pořád hodně blízko).

Kromě toho, je územní rezerva na tu dálnici zapsaná v katastru? Pokud vím, tak není, takže se místním nedivím, že tam staví. Sám píšete, že o plánech vědí několik desetiletí, ale pořád se nic neděje. Mají zastavit rozvoj obce tímto směrem jenom proto, že tam možná snad někdy za 20 let povede dálnice? Podle mě to takhle nefunguje.

Já se tamních nezastavám, ale ten problém vidím hlavně v neschopnosti kraje/státu, který nedokázal desetiletí říct, kudy má ta dálnice vést. Přitom severně od Kuřimi zhruba k Černé Hoře jsou možné jenom dvě trasy (i v případě vedení trasy okolo Bítýšky), byl by problém je zanést do katastru jako rezervu?
Aram96
Příspěvky: 7918
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: jiný pohled

Příspěvek od Aram96 »

StavošUskanski píše:
Aram96 píše: Komín, Jundrov, Žabovřesky ty využijí VMO pro směr na sever. Nebo jsem nepochopil já vás.
Jako obyvatel jedné ze zmíněných částí mohu k tomu říct, že všichni v okolí jedou směr Tišnov přes Jinačovice a Kniničky. Až bude D43, přibude ještě směr Černá Hora, Boskovice....
Aha, no tak pokud je to takhle, tak potom nechápu, proč proti té MÚK mají pořád připomínky. Já právě myslel, že to je problematické, že nechcou v těchto místech žádnou křižovatku, právě aby jí nejezdila auta do a z Brna z Komína atd. Možná by ji tedy chtěly jen ty Jinačovice a Kníničky. :?:
Každopádně troufl bych si říct, že aut mířících z těchto částí Brna na sever bude méně (možná o dost) než na jih - bude to víkendová/prázdninová doprava na sever versus denní doprava do práce na jih, protože kolik lidí žijících v Bystrci a v okolí jezdí do práce do Tišnova či Kuřimi ?
Aram96
Příspěvky: 7918
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Aram96 »

KarelLer píše:
Aram96 píše:O tom, že v Drásově a Malhostovicích ví o plánech dálnice několik desetiletí a přesto tam staví domy, neřekl nic
Když se podívám na letecký snímek místa, kde má dálnice procházet mezi Drásovem a Malhostovicemi, tak od roku 1953 vidím, že u dálnice přibyla jenom jedna budova. Jinak zástavba nepřibyla směrem k dálnici, ale na opačnou stranu (i když pořád hodně blízko).

Kromě toho, je územní rezerva na tu dálnici zapsaná v katastru? Pokud vím, tak není, takže se místním nedivím, že tam staví. Sám píšete, že o plánech vědí několik desetiletí, ale pořád se nic neděje. Mají zastavit rozvoj obce tímto směrem jenom proto, že tam možná snad někdy za 20 let povede dálnice? Podle mě to takhle nefunguje.

Já se tamních nezastavám, ale ten problém vidím hlavně v neschopnosti kraje/státu, který nedokázal desetiletí říct, kudy má ta dálnice vést. Přitom severně od Kuřimi zhruba k Černé Hoře jsou možné jenom dvě trasy (i v případě vedení trasy okolo Bítýšky), byl by problém je zanést do katastru jako rezervu?
Tak, že největší vina je na kraji/státu je jasné, ta dálnice měla dávno stát. :kladivo:
Jinak že se nepostavily nové domy ještě neznamená, že se tam nikdo nepřistěhoval. I jejich starosta o tom mluví, že dnes je to skoro srostlé, takže z toho jsem usuzoval, že to tam není po generace. Navíc jsou lidé, kteří si to umí zjistit a stěhují nebo staví na druhé straně Drásova i v posledních letech, díky za ně. Ale nedává to žádný argument obci, proč by se ta dálnice neměla stavět.
Já zde na fóru víceméně zastávám názor, že se mi taky zdá, že kolikrát jsou dálnice vyprojektované zbytečně blízko obcí, jen aby to nebylo o půl km delší nebo nebyla "prudší" zatáčka, ovšem tohle a pár dalších případů jsou případy, kdy jiné možnosti na papíře jsou a jsou to horší řešení, tudíž je potřeba realizovat tyhle. Tohle musí ty obce pochopit a přijmout to a raději to vyměnit za pořádné stěny (konkrétně Drásov+Malhostovice pravděpodobně hloubený tunel, pokud to bude možné, i kdyby měl být jen 150 m) a valy a ne jen pořád dokola opakovat, že to tam nechtějí a že to má vést jinudy.
StavošUskanski
Příspěvky: 97
Registrován: 3.2.2018 15:09:56

Re: jiný pohled

Příspěvek od StavošUskanski »

Aram96 píše: Aha, no tak pokud je to takhle, tak potom nechápu, proč proti té MÚK mají pořád připomínky. Já právě myslel, že to je problematické, že nechcou v těchto místech žádnou křižovatku, právě aby jí nejezdila auta do a z Brna z Komína atd. Možná by ji tedy chtěly jen ty Jinačovice a Kníničky. :?:
Každopádně troufl bych si říct, že aut mířících z těchto částí Brna na sever bude méně (možná o dost) než na jih - bude to víkendová/prázdninová doprava na sever versus denní doprava do práce na jih, protože kolik lidí žijících v Bystrci a v okolí jezdí do práce do Tišnova či Kuřimi ?
Myslím, že problém mají jenom okolo Obvodové. (A není se co divit.) Ostatním by ta křižovatka podle mě naopak dost ulevila.
kojal
Příspěvky: 106
Registrován: 13.8.2014 22:34:17

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od kojal »

Firbas a spol se budou bránit u soudů. To se dalo čekat.

Kvůli dálnici D43 přes Brno hrozí další žaloby, odpůrci se chtějí bránit

Zdroj: https://brno.idnes.cz/dalnice-d43-trasa ... pravy_mos1
Aram96
Příspěvky: 7918
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Aram96 »

To je fakt na blití. Díval jste se na tu studii někdo ? Máte pocit, že je nějak zmanipulovaná, že jsou tam nějaké chyby, které by mohli chtít napadnout ? Nebo co jako u toho soudu chtějí dělat ? Oni prostě podají žalobu na objektivní studii, že nevybrala variantu, která je podle nic nejlepší ? :zvraci:
tanjanek
Příspěvky: 40
Registrován: 11.1.2011 9:30:24

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od tanjanek »

Čekal jsem, že ta moje malůvka s novým tunelem pod Holednou dostane víc "naloženo" :).
https://scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5CA8D86A

Prošel jsem si příspěvky a tak nějak si říkám, že to fakt není úplná blbost. Tedy z pohledu nákladů na stavbu a následné náklady na provoz bohužel ano, ale tak nepodstatné věci vizionáři nesmí řešit :).

Odvedlo by to brněnský tranzit úplně mimo Bystrc.
Žebětín by se časově velmi přiblížil centru a neprojížděl by přes celou Bystrc. Až se postaví SV obchvat Žebětína (má se brzy začít), pak i Kamechy by raději jeli do tunelu Holedná a to je v součtu 10tis obyvatel, kteří MHD v lásce nemají, protože to je do centra už moc na dlouho. To by se v Bystrci velice pozitivně projevilo.
Severní trasa kolem Svratky by se mohla trochu zklidnit, vrátit lidem.
Časově výhodné by to bylo i pro Žavobřesky apod. Křižovatka u unihobby (fazole) by se nemusela stavět v tak obřích rozměrech, jak se plánuje (asi by stačilo travaj zvednout na most a přidat odbočovací pruhy, místo tam je).
Bystrc by dál jezdila do centra jako teď nebo jižní část by mohla do tunelu po Holednou. Tam by vyšlo na stejno.
Směr S nebo J by Bystrc dojela k MUK "Ževětín", žádný problém, je normální, že si k MUK musím kousek popojet. Narostl by trochu provoz na Hitlerovce, no ale ta silnice už kapacitně dnes připravená celkem je, jen by to chtělo vylepšit sjezdy. A jak jsem psal, Komín a spol. a ani Kníničky a Žebětín by už vůbec do Bystrce nemusely zajíždět.

Nemyslím, že by Komín, Žabiny jezdili do Tišnova radši dál po staré silnici přes Kníničky, trvalo by jim to delší dobu a nebavilo by je proplétat se zástavbou. Určitě by se připravovala opatření, která by dálniční trasu zvýhodňovala. Např. ke Kuřimi bez poplatku.

Samozřejmě vymýšlím ptákoviny, protože tam sám bydlím, tím se netajím. Ale také proto, že celé to území od přehrady, přes hráz a okolí Svratky je zajímavé, cenné. To má potenciál stát se velmi atraktivním místem, dnes je to takové nejasné, nic moc se tam neděje. Hned vedle je Zoo, kde jsou také velké rozvojové plány. Je to spíš místo, kam bych hnal pěší, sportovce, rekreaci... Připadá mi škoda to proměnit v dopravní infrastrukturu a lidem to zavřít.

Vím, že tady jste samí dopravní experti (já nejsem, jen to rád sleduju) a díváte se na věci spíš pohledem optimálního toku dopravy, ale jen o tom život není. Někdy je lepší přihodit nějakou miliardu a zajet si 30vteřin než zničit to, co je na území cenné. Tím nemyslím výskyt nějakých žabiček, tady jde o území pro lidi.

Pořád nějak nechápu postoj Brna. Na jednu stranu se chlubí tím, jak mají přehradu, lodě... No a zároveň to chtějí odříznout dálniční křižovatkou? To je přece totální blbost. Brno by mělo stát tlačit k něčemu podobnému, co jsem namaloval. Bohužel nic takového ani jeden politik nikdy neudělal.
Možná kdyby s něčím takovým někdo přišel už před lety, mohla se celá akce dáno pohnout kupředu. Nebyl by třeba takový odpor.

Ještě by bylo třeba nějak vylepšit cestu pod Komínem, tam je to už dnes peklo. MUK u Komína by snad ani nemusela moc vadit, směroval bych ji mezi starý Lom a první panelák Komína. Turistické to tam není, jen velmi strmý kopec padající do řeky. Nejvíce by MUK zatížila paneláky na ulici Podlesí.
StavošUskanski
Příspěvky: 97
Registrován: 3.2.2018 15:09:56

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od StavošUskanski »

tanjanek píše:Turistické to tam není, jen velmi strmý kopec padající do řeky. Nejvíce by MUK zatížila paneláky na ulici Podlesí.
Není, ale mohlo by. Krásná procházka kolem Hartovky nebýt asi dvou obtížnějších úseků. Byly i nějaké návrhy, jak to víc zprůchodnit. Zapadly.
Pro pěší rozhodně příjemnější spojnice Jundrov - Bystrc než podél silnice.
tanjanek
Příspěvky: 40
Registrován: 11.1.2011 9:30:24

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od tanjanek »

Máte pravdu, rozhodně by to na procházku bylo lepší než po cyklostezce.
Ovšem porovnejte to s tím, jaká je poptávka po této procházce (bystrc-komín) vs. kolik lidí se prochází kolem Přístavní. A to jsme v situaci, kdy kolem Přístavní nic pěkného není. Pak si představte, jak by se ta lokalita dala přepracovat, pokud by bylo jasné, že tam žádná velká křižovatka nebude a R43 bude v zemi a jaká by potom byla poptávka.
Z celé lokality mezi Rakoveckou, Obvodovou a přehradkou a Svratkou bych udělal obrovský park "kultury a oddechu" se sportovišti, restauracemi, lesy, hřištěmi atd... :). Tohle je cesta pro budoucnost.

Křižovatku jsem si představoval podobně, jak je vyústění Pisáreckého tunelu u Riviéry. Mnohokrát jsem na tom místě byl jak pěšky, tak na kole a ač je to k nevíře, člověk tam o té "dálnici" skoro ani neví. To stejné na druhé straně na kopce v Lískovci. Tím chci říct, že by se to s tou příjemnou procházkou do Komína po pravém břehu řeky nevylučovalo.
https://mapy.cz/s/3hi2q

O křižovatce na druhé straně tunelu Holedná představu nemám, ta by byla velmi složitá, musela by propojit R43 + tunel + starou dálnici + žebětín + kohoutovice tak, aby se se z Bystrce směr Svitavy dalo rozumně najet. Právě proto bych další nájezd na R43 dával až za Jinačovice, aby se nevyplatilo z Bystrce a Komína jezdit na R43 směr sever přes Kníničky.
No ale dnes z Bystrce na Krpole se dělá na velmi malém místě otočka o 270°, tak zde by se dělala jen o 180°, takže by to šlo. Nebo i nájezd na D1 u Výstaviště směr Ostrava je nějakých 210°.

StavošUskanski píše:
tanjanek píše:Turistické to tam není, jen velmi strmý kopec padající do řeky. Nejvíce by MUK zatížila paneláky na ulici Podlesí.
Není, ale mohlo by. Krásná procházka kolem Hartovky nebýt asi dvou obtížnějších úseků. Byly i nějaké návrhy, jak to víc zprůchodnit. Zapadly.
Pro pěší rozhodně příjemnější spojnice Jundrov - Bystrc než podél silnice.
StavošUskanski
Příspěvky: 97
Registrován: 3.2.2018 15:09:56

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od StavošUskanski »

tanjanek píše: O křižovatce na druhé straně tunelu Holedná představu nemám, ta by byla velmi složitá, musela by propojit R43 + tunel + starou dálnici + žebětín + kohoutovice tak, aby se se z Bystrce směr Svitavy dalo rozumně najet.
Navíc je tam kolize s přírodní památkou (Pekárna). To nevím jak by šlo. Jedině se vrátit k tomu, že by byl tunel ve stávající trase a vypustit napojení na Bystrc. Ten by musel dolu a pak zas nahoru.
Docela pakárna. Úplně slyším ten řev...
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Likas »

Dneska v hospodě se mě kamarádka zeptala, jestli jsem ochoten podepsat petici proti D43. Moje odpověď ukončila debatu, takže nevím k petici žádné podrobnosti.
Aram96
Příspěvky: 7918
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Aram96 »

Odkud je kamarádka ? :mrgreen:
Ono jde o to, o který úsek půjde. Ten poslední u D1 neprojde ani bez nějakých peticí, ten je ztracený i tak :evil:
Akatum
Příspěvky: 7
Registrován: 6.12.2015 12:14:47

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Akatum »

Asi půjde o petici spolku "D43, Brnem dálnici nechceme" https://www.facebook.com/D43-Brnem-d%C3 ... 156308486/
Ti teď s ní otravují na FB ve skupinách jednotlivých městských částí apod.
tanjanek
Příspěvky: 40
Registrován: 11.1.2011 9:30:24

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od tanjanek »

Předejte jim ten můj náčrtek, ať prosazují něco konstruktivního a ne jen na všechno říkat "NE" a s ničím novým nepřijít. :)
(ty tunely by mohly být samozřejmě i kratší, asi by stačilo jen za Kníničky)

Bavil jsem se o tom náčrtku se starostou Bystrce a jemu se to líbí. Pověřil někoho předáním na kraj k posouzení. No a tím to asi zhasne :).

Pořád říkám, že je to jen otázka peněz. Když se věc udělá pořádně, nebude vadit skoro nikomu. Jenže my se jak idioti pořád držíme variant, kde všichni předem ví, že proti nim budou neustále bojovat desetitíce lidí.

A to si myslím, že spousta lidí stále netuší, co že se to přesně plánuje. Jsou lidé, které dálnice a auta nezajímají a podobné články zatím nečtou, myslí si, že se jich to netýká. Myslí si, že jediný problém přehrady je stavba mostu u hráze... Mimochodem v médiích jsem nikdy neviděl detailní plánky křižovatky u přehrady, většinou jsou tam jen ilustrační fotky jiných dálnic. To si musí člověk hledat aktivně sám a to udělá málokdo. A až tohle zatím spící Brňáci uvidí, začnou taky nadávat. Nyní nadávají jen ti aktivnější, co žijí v blízkosti (a i velká část z nich, jak jsem pochopil na jiných diskusích, netuší, co že by se to vlastně mělo vybudovat).

Hitlerův koridor je asi nejlepší, ale dívejme se na realizaci pohledem půlky 21. století, dřív se stejně do země nekopne. Projektujeme to jak v půlce 20. století. Peněz máme dost, když můžeme financovat nespočet různých neziskovek atd. a když tady, na rozdíl od sousedních států nestavíme vůbec nic. Nechápu, jaktože v Maďarsku a Polsku to jde a u nás ne.

Akatum píše:Asi půjde o petici spolku "D43, Brnem dálnici nechceme" https://www.facebook.com/D43-Brnem-d%C3 ... 156308486/
Ti teď s ní otravují na FB ve skupinách jednotlivých městských částí apod.
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Likas »

Aram96 píše:Odkud je kamarádka ? :mrgreen:
Ono jde o to, o který úsek půjde. Ten poslední u D1 neprojde ani bez nějakých peticí, ten je ztracený i tak :evil:
Právě až z Tišnova...
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od AF-1 »

Nejaky ten kilometr presypane betonove roury s cyklostezkou v korune a nikdo o tom sestipruhu uvnitr nebude ani vedet...
: o )
Aram96
Příspěvky: 7918
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Aram96 »

Moje řeč, také jsem několikrát psal, že podle mě je řešením úseku D1-Kuřim prostě delší tunel (odhadem jsem to spočítal na cca 3 nebo 3,5 km), tak aby hlavně u přehrady nikde nevylezl, vyřešil i Kníničky a od Bystrce byly dostatečně vzdáleny portály. Stavět tunely i kvůli Rozdrojovicím a Jinačovicím mi přijde už moc, tam pořádný zářez a PHS, ale hlavně to vést klikatě co nejdál od obcí, stejně tady bude 100 max 110. Problém je, že se podle mě o malé změně trasy ani neuvažuje, nebo ano ?? :o Pokud je to tedy technicky možné...

Další věc je MÚK pro Bystrc, řešil bych to tak, že vjezd aut od severu bych (pokud by to bylo jejich přání) vůbec nedělal, protože komunikace z Bystrce na VMO je stejně nepoužitelná pro nějaký větší provoz, už teď je přervaná jak sviňa. Udělal bych proto jen takovou MÚK, která by umožnila spojení Bystrce s D1, protože to je asi nejdůležitější a největší přínos tohoto úseku, snad kromě úbytku dopravy na VMO.

A poslední věc, ale také velmi závažná je, že se tady řeší Bystrc a ty prdele nad tím, ale další obrovský problém bude přímo u D1. Ty obce s tím také nesouhlasí a má jim tam vyrůst MÚK. Tam, aby to vůbec prošlo ta stavba, bude podle mě zapotřebí také krátký tunel a to pro směr Kuřim > D1 ve směru k D2+D52, jednak bude ta "rampa" pohodlnější kvůli většímu poloměru, ubyde hluk a vyřeší to křížení s D1. Rozhodně lepší než mostem nad D1. A navíc to umožní připojit budoucí kolektor pro sjíždění z D1 směr Praha>VMO Pisárky (MÚK Brno Západ) na tu D43 zprava a nebude tak nutný proplet aut z D43 a těch z kolektoru :ok:

Nejdůležitější ale u celé jižní části D43 je, aby si papaláši a kraj a ŘSD Brno konečně uvědomili, že právě všechny tyto překážky je v nejbližších cca 10-15 letech téměr nemožné vypořádat a ten odpor bude pořád, protože někteří ti lidi jsou úplně vypatlaní a boji proti D43 zasvětili značnou část svého života A PROTO je důležité upřednostnit úseky Boskovice-Kuřim+jižní obchvat Kuřimi, který také nebude úplně snadný. Problémy: Skalička, Všechovice, (možná Mor.Knínice) Drásov, Malhostovice - u posledních dvou zmíněných bude zapotřebí určitě tunel, dokonce už o tom mluví i lidé, co dělali územní studii pro JMK, tím by se mohla zásadně zlepšit "průchodnost" toho úseku Černá hora-Kuřim v německé trase :ok:
Co mě dokáže hejbnout opravdu žlučí, je když někdo řekne, že nejdůležitější je úsek D1-Kuřim. Možná před 20 lety, ano. Posledních 10 let už určitě ne :zvraci:
Mike
Příspěvky: 5005
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Mike »

Likas píše:Dneska v hospodě se mě kamarádka zeptala, jestli jsem ochoten podepsat petici proti D43. Moje odpověď ukončila debatu, takže nevím k petici žádné podrobnosti.
chyba
měl jste ji říct že "jasně", ale že byste si to rád pročetl doma
a cestou z hospody ty archy pěkně ztratit... ;)
sice byste asi pak nemohl do hospody.... 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Aram96
Příspěvky: 7918
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Aram96 »

Ale stejně, jak může někdo z Tišnova podepisovat petici proti D43 ? :roll: :zvraci:
Když by v Kníničkách bydlel můj kamarád, tak se mu budu snažit vysvětlit, že jaksi nejsou pupek světa a že bohužel pár set obyvatel se to dotkne ale tisícům obyvatel a řidičům to pomůže ..
tanjanek
Příspěvky: 40
Registrován: 11.1.2011 9:30:24

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od tanjanek »

Nedávno se psalo, že ŘSD chce stavět na I/43 2 mimoúrovňové křižovatky v součtu snad za 1mld?, tak to asi naznačuje, jak to s tou stavbou dálnice je myšleno vážně.

Nakonec jako trvalé provizorium vznikne již zamítnutá varianta napojení D43 na současnou 4pruhovou I/43. Snad do té doby bude dostavěn VMO.

Připadá mi, že žádná jiná varianta během existence osobních automobilů nebude postavena. To by se snad musel změnit režim a to si raději nepřejme.

Aram96 píše:Ale stejně, jak může někdo z Tišnova podepisovat petici proti D43 ? :roll: :zvraci:
Když by v Kníničkách bydlel můj kamarád, tak se mu budu snažit vysvětlit, že jaksi nejsou pupek světa a že bohužel pár set obyvatel se to dotkne ale tisícům obyvatel a řidičům to pomůže ..
P307SW
Příspěvky: 20
Registrován: 19.11.2009 13:58:56

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od P307SW »

Dnešní (4.3.2019) debata ohledně I/43:
http://www.mestyscernahora.cz/assets/Fi ... menty=6481
KarelLer
Příspěvky: 699
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od KarelLer »

Zastupitelé dali zelenou aktualizaci krajských zásad územního rozvoje (brnensky.denik.cz)
Bystrckou stopou povede silnice 43 z Brna směrem na Svitavy. Krajští zastupitelé ve čtvrtek schválili zprávu o uplatňování Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje. „Širší obchvat Brna, tedy variantu Boskovickou brázdou, nedoporučila územní studie. Nejúčinnější pro vedení silnice 43 jsou varianty, které ji vedou Bystrckou stopou,“ řekl náměstek hejtmana Martin Maleček.
Projektant nyní začne zpracovávat aktualizaci zásad územního rozvoje.
Odpovědět

Zpět na „I/73“