Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp.)

Vyškov – Olomouc
Odpovědět
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybející připojovací pruhy

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Myslím, že přestavba R25,5 je velmi vzdálen, toto si budeme moci dovolit až bude hotová základní síť a to nebude dřív jak v 2040, jestli vůbec, třeba taková D3 se nedokončí nikdy.
R48 -> D48 se podařilo!
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Chybející připojovací pruhy

Příspěvek od Trupman »

A přitom by bylo tak rychlé, jednoduché a logické tady aplikovat rakouský model. Většina R -> D, a ty, které na to ani při použití výstražných značek, např. "dálnice bez plného odstavného pruhu", nemají, by byly prostě R se 110 km/h. Navíc by do R šly přeřadit i některé současné I/XX a ŘSD by si tak mohlo odškrtnout splněný plán napojení regionů na dálniční síť. Namátkou jisté úseky I/7, I/11, I/13, I/37, I/44, I/57. Značka "silnice pro motorová vozidla" by tak konečně plnila svůj logický účel.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Chybející připojovací pruhy

Příspěvek od dd »

Mohu zopakovat svůj dotaz, jestli jsou k dispozici nějaké statistiky nehodovosti na té R43? Pamatuju si pouze na tu výjimečnou, byť velmi tragickou, nehodu bmw a felicie. Ale nijak jsem to nesledoval.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Chybející připojovací pruhy

Příspěvek od viky »

dd píše:Mohu zopakovat svůj dotaz, jestli jsou k dispozici nějaké statistiky nehodovosti na té R43? Pamatuju si pouze na tu výjimečnou, byť velmi tragickou, nehodu bmw a felicie. Ale nijak jsem to nesledoval.
Tak snad R46,ne?
Na R46 si pamatuju,že kamion napálil do odstavené dodávky s Poláky a 6 jich zahynulo (?) Teda už je to dýl,možná to v podrobnostech bylo jinak...
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od balance »

Bylo to trosku jinak, podrobnosti tady ...
http://www.novinky.cz/krimi/97122-auto- ... tvych.html

Ale odstaveny kamion na PV estakade = kamion stojici v pravem pruhu. To se celnikum zrovna moc nepovedlo ...
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od viky »

Aha,takže přesně obráceně :)
the.klokan
Příspěvky: 238
Registrován: 23.6.2010 12:04:28

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od the.klokan »

Položil jsem dotaz, jak je to s tou úpravou připojovacích pruhů a zde je oficiální odpověď:

Dobrý den,
Úprava MUK Vranovice-Kelčice ve směru Vyškov > Olomouc bude dokončena do 15.08.2011 a vzápětí se bude realizovat i druhá strana Olomouc > Vyškov. Termín dokončení je 31.10.2011.
Smlouva zahrnuje i úpravu MUK Brodek u Prostějova. Na tuto stavbu avšak zatím nebyly přiděleny finanční prostředky.
Úprava ostatních MUK na R46 zatím není připravována.

S pozdravem,
Ing. Martin Smolka, MBA
Ředitel Správy Olomouc
Petr61
Příspěvky: 25
Registrován: 24.7.2011 18:19:50
Bydliště: Morava

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od Petr61 »

Tak mi přišlo oficiální vyjádření k rychlostnímu omezení na R46:
Omezení rychlosti na rychlostní komunikaci R46 bylo odsouhlaseno MD s ohledem na nevyhovující konstrukční parametry této komunikace. Rychlostní komunikace R46 je stavěna na návrhovou rychlost 100 km/h, základním problémem jsou nevyhovující svodidla a nájezdy ve většině případů bez připojovacích pruhů, směrově a výškově vedená komunikace. S ohledem na bezpečnost provozu je omezení trvalé do doby, než dojde k přestavbě na vyhovující parametry.
Takže si zřejmě pořídím antiradar, protože ta 100 se dodržet nedá. :ko: Nějak úředníci nepochopili, že návrhová rychlost byla pro vozy vyráběné v 70tých letech a dnes prostě jezdíme v jinak konstrukčně řešených autech. Přestavby na parametry dovolující navrátit původní 130 se možná dožijí mé děti. Možná...
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od FlakY` »

Buďte optimista... třeba to bude dřív :-) Ale jak psal někdo výše... na to jaké tam jsou zatáčky nebo stoupání/klesání, tak tam není adekvátní odstavný pruh pro odstavení porouchaného auta. Sice dnes máte lepší auto než kdysi, ale to platí pouze pro jízdní vlastnosti a pasivní bezpečnost nikoli aktivní bezpečnost! Rychle se dá jen jen tehdy pokud víte, že před Vámi není pevná překážka a kvůli které by jste musel změnit jízdní směr. Možná se dočkáme i jiných RS s podobnými nevyhovujícími parametry, kde se sníží rychlost. Napadá mě R7 u Prahy
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
čuřil
Příspěvky: 14
Registrován: 2.6.2011 20:33:20
Bydliště: Severní Chodsko

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od čuřil »

Projížděl jsem úsekem v poslední době dvakrát a omezení mi nedělalo větší problémy, rychlost absolutní většiny vozidel, včetně mého, se pohybovala kolem 110-125 kmh. Což mi příjde jako odpovídající rychlost pro současný stav rychlostky. Rozhodně se mi jelo líp, než když to tam před omezením někteří stříleli 150-160 kmh a člověk musel rychle uhýbat v zatáčce. Souhlasím že tam mohli dát klidně těch 110 kmh, ale co už. :roll:
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od adi88 »

Aha, tak proč není na celé dálniční síti rychlost 120 kmph, když to je návrhová rychlost snad pro všechny naše dálnice? Teda radši ticho, ať si to tu někdo nepřečte a nenapadne ho to. Čím dál víc mi příjde, že se minimálně u nás prezentují jen samé výmluvy. Ekologové se vymouvají na zvěř, které mnohdy dálnice vůbec nevadí, tady se zase vymlouvají na návrhovou rychlost, která jinde nevadí...Aspoň ta 110ka tam mohla být úplně v klidu. Plus policie používající mozek a nezastavující za rychlost do 120 kmph. S takovýmto omezením by se časově téměř nic nezměnilo a ubylo by těch co tam lítali 150. Přece jen 20 přes limit a 40 přes limit je něco jiného.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od Lenny »

Dnešní den jsem strávil na R46, musím říci, že se zde jezdí pomaleji než se sluší na rychlostní silnici. Skoro všude je omezení na 100 nikdy jsem neviděl jeho konec. Existuje vůbec úsek, který je bez omezení?

A 3x jsem tam potkal passata, světlemodrý 5B9 9641, vzadu mu chybí znak R36 pohyboval se v úseku D1 - Brodek, za 2,5 hodiny jsem ho vyfotil 3x.

Pravá polovina MÚK Vranovice je již připravena ke zprovoznění.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
the.klokan
Příspěvky: 238
Registrován: 23.6.2010 12:04:28

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od the.klokan »

Moje zkušenost: jel jsem stále tak 110 kmh a 80% osobáků mě předjížděla, odhadem tak 115-130 kmh. 150 nejel podle mě nikdo.

Pravá polovina MÚK Vranovice je již zprovozněna. Projel jsem si ji (beru tam cestou LPG) a je to paráda. Teď se dělá druhá strana, ve směru na Brno.
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od balance »

Jak již bylo řečeno, Exit Vranovice směr OL byl již zprovozněn. IMHO pěkná práce.
Teď probíhá úprava ve směru na VY.

the.klokan
Příspěvky: 238
Registrován: 23.6.2010 12:04:28

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od the.klokan »

Pokud jsem si všiml dobře, u toho omezení u MÚK Vranovice mají "chybu". Před ním je omezená rychlost na 80 km/h a za ním je zrušení toho omezení na 80 km/h a tedy podle mě platí 130 km/h. Další omezení na 100 km/h, jako po celý zbytek R46, je až o kus dál, cca 1 km (nevím přesně).
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od adamos »

Já tak teda osmdesátku nevidím. Ale když už jste to nakousl. Mám trochu problém s tou stovkou v čase 0:34. Pokud mě paměť neklame, křižovatka, respektive konec křižovatky ruší omezení. MÚK je také křižovatka. A hranice křižovatky je, tady si půjčím zákon 361/2000 Sb. :"hranice křižovatky je místo vyznačené vodorovnou dopravní značkou ...., kde taková dopravní značka není, tvoří hranici křižovatky kolmice k ose vozovky v místě, kde pro křižovatku začíná zakřivení okraje vozovky....". Tedy konec křižovatky je cca. v čase 0:38. Proč to všechno říkám: podle mě je značka omezující rychlost na 100 km/h v čase 0:34 zrušena křižovatkou v 0:38 a nadále by měla platit max. rychlost na SPMV, tedy 130 km/h.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Souhlas, konec MÚK je dán koncem připojovacího pruhu.
Tedy platnost 100 končí s koncem připojováku a následuje všeobecné stanovená rychlost pro R a D.
R48 -> D48 se podařilo!
the.klokan
Příspěvky: 238
Registrován: 23.6.2010 12:04:28

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od the.klokan »

adamos píše:Já tak teda osmdesátku nevidím. .
Možná jsem to napsal nejasně, ale myslel jsem to v opačném směru než je video, tj. tam kde se nyní MUK přestavuje.
adamos píše:Tedy konec křižovatky je cca. v čase 0:38. Proč to všechno říkám: podle mě je značka omezující rychlost na 100 km/h v čase 0:34 zrušena křižovatkou v 0:38 a nadále by měla platit max. rychlost na SPMV, tedy 130 km/h.
Tak výborně, aspoň kousek zůstal 130 km/h. Otázka je, kde je pak další omezení 100 km/h.
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od mbmat »

Ježiš tak to vás chci vidět, jak se s policajtama budete hádat, až Vás někoho chytěj, že ta stovka byla ještě v připojováku takže pak už neplatí... omg stojí vám to za to bejt v Olomouci o 10-15 minut dřív a riskovat ?
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od FlakY` »

Tak to tam ta cedule je pořád postaru a nebo to namontovali blbě :X
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od mbmat »

Podle videa je to nová značka a je umístěna cca 70 metrů blíž než by měla.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od Martin z Ostravy »

mbmat píše:Ježiš tak to vás chci vidět, jak se s policajtama budete hádat, až Vás někoho chytěj, že ta stovka byla ještě v připojováku takže pak už neplatí... omg stojí vám to za to bejt v Olomouci o 10-15 minut dřív a riskovat ?
Zákon je zákon.
A nebudu se hádat s policajtama, ale pořeší se to ve správním řízení.
R48 -> D48 se podařilo!
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od adamos »

mbmat píše:Ježiš tak to vás chci vidět, jak se s policajtama budete hádat, až Vás někoho chytěj, že ta stovka byla ještě v připojováku takže pak už neplatí... omg stojí vám to za to bejt v Olomouci o 10-15 minut dřív a riskovat ?
Nemám problém s tím být v Olomlouci o těch pár minut pozdějc, dokonce jsem to tu i před měsícem sám nahlas prohlašoval. Nemám problém se stovkou na R46. Ani nemám problém se zaplacením pokuty, když bych jel rychleji, než povolují značky. Ale když už mě někdo pokutuje, musí mít zákon na své straně. Což v tomto případě rozhodně neplatí!
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Pavel74
Příspěvky: 8
Registrován: 5.8.2011 23:13:26
Bydliště: PV

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od Pavel74 »

jj chyba ve znaceni te uzavirky je ... holt ta uzavirka se pripravovala a schvalovala jeste pred tim osazenim 100 vsady, takze stacilo zrusit 80

za tu blbe osazenou 100 na km 0,300 dik, presune se az za tu stargate ... stejne se jeste musi doplnit patniky na svodidla :)
the.klokan
Příspěvky: 238
Registrován: 23.6.2010 12:04:28

Re: Stavebně-technické nedostatky (připojováky, svodidla atp

Příspěvek od the.klokan »

Pavel74 píše:jj chyba ve znaceni te uzavirky je ... holt ta uzavirka se pripravovala a schvalovala jeste pred tim osazenim 100 vsady, takze stacilo zrusit 80

za tu blbe osazenou 100 na km 0,300 dik, presune se az za tu stargate ... stejne se jeste musi doplnit patniky na svodidla :)
ajaj, to jsem svojí poznámkou nechtěl způsobit:-)
I když bych se vlastně mohl radovat, že jsem přispěl k nápravě chyby.
Akorát si pořád myslím, že chyba je hlavně ta plošná 100 km/h.
Odpovědět

Zpět na „D46“