D46 obecně

Vyškov – Olomouc
Odpovědět
Petr61
Příspěvky: 25
Registrován: 24.7.2011 18:19:50
Bydliště: Morava

Re: R46 obecně

Příspěvek od Petr61 »

pro experta - Na této silnici jezdím hodně často a vím z praxe, že snížení rychlosti na 100 byl nesmysl. Bez větších problémů se dá tato komunikace projet rychlostí 130 a i tak se při této rychlosti řadím mezi "uhybače" do pomalého pruhu. To "úžasné" plošné snížení rychlosti hovoří za vše a určitě by tam nehrozilo omezování rychlosti každé 2 km. Úseky jsou dlouhé a přehledné, problém jsou jen křižovatky bez připojovacích pruhů a jedna zatáčka před Prostějovem od Brna.
seque
Příspěvky: 201
Registrován: 15.7.2010 22:08:55

Re: R46 obecně

Příspěvek od seque »

Ta silnice si 130 zaslouží když tam bude minimální provoz ale ne přes den, když tam jde veškerej tranzit a pak si zkuste na těch najezdech dostat na tu silnici. Takovej kamion když tam vykukuje a chce najet a má na to 30 metru aby nabral rychlost. Tady 110 maximum opravdu . Když by opravili všechny najezdy a sjezdy z této čryřpruhové silnice, tak třeba ale jinak je to uzkej tobogan s hodně nebezpečnejma mistama.
Segue 1.4 tce Grand Scenic
Jura_Favorit
Příspěvky: 87
Registrován: 25.9.2012 7:32:42
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: R46 obecně

Příspěvek od Jura_Favorit »

Podle mého názoru zabránila na některých místech zavedení vyšší rychlosti do jisté míry paradoxně i ta superbezpečná svodidla... Bohužel někde poloměry zatáček vychází tak blbě, že tam přes ty ploty člověk opravdu nevidí ani před sebe :? Absence odstavného pruhu skoro v celé délce a chybějící připojovací/odbočovací pruhy na některých MÚK jsou samozřejmě další věc, ale s tím s naštěstí už něco dělá. A jak se psalo v jiném vlákně, ač bude R46 "degradována", dost možná bude úsekově 130 i zde, takže bych to ve výsledku zase tak černě neviděl ;)
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi)
VW Golf V. 1.9 TDi - daily car
seque
Příspěvky: 201
Registrován: 15.7.2010 22:08:55

Re: R46 obecně

Příspěvek od seque »

Jura_Favorit píše:Podle mého názoru zabránila na některých místech zavedení vyšší rychlosti do jisté míry paradoxně i ta superbezpečná svodidla... Bohužel někde poloměry zatáček vychází tak blbě, že tam přes ty ploty člověk opravdu nevidí ani před sebe :? Absence odstavného pruhu skoro v celé délce a chybějící připojovací/odbočovací pruhy na některých MÚK jsou samozřejmě další věc, ale s tím s naštěstí už něco dělá. A jak se psalo v jiném vlákně, ač bude R46 "degradována", dost možná bude úsekově 130 i zde, takže bych to ve výsledku zase tak černě neviděl ;)
Ty svodidla v těch zatáčkách opravdu divočina. Jak píšete jsou neprůhledný - Tam když bude 130 a klasika jedete 140 tempomat a bude havárka a přijedete ke stojícím vozům, tak je hotovo.
Segue 1.4 tce Grand Scenic
expert
Příspěvky: 240
Registrován: 1.11.2012 9:18:18

Re: R46 obecně

Příspěvek od expert »

Na této silnici jsem zkoušel různé rychlosti od nejvyšších až po tu stovku. Naprosto bezpečně se cítím při tachometrových 110 km/hod. (reálně 100 km/hod.). Ale při té rychlosti je pravda, že se vleče těch pár rovinek. 120 km/hod (tedy reálných 110 km/hod.) je taková svižnější jízda, která musí stačit každému mimo největších nerváků. Při vyšších rychlostech v některých zatáčkách tápu, protože nevím, kde skončím, nevidím dobře do zatáčky, obzvláště to platí pro noc a mokro. Naprosto poslepu je to pak ve vyšší rychlosti přes estakádu v prostějově. A ta svodidla výhled do zatáčky nepochybně zhoršila. Na 130 km/hod. bych to viděl dejmě tomu od mostu za prostějovem po olšany, ale to je snad 1,5 km/hod, nebo ten rovný úsek v dolíku za pustiměří. Každopádně je to úzký tobogan, jak tady někdo už psal. Stovka měla pozitivní efekt, že se tady už nejezdí běžně 160 km/hod.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R46 obecně

Příspěvek od Lenny »

Do 15. listopadu je plánována uzavírka pravé poloviny MÚK Brodek v souvislosti s dostavbou připojovacího a odbočovacího pruhu.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R46 obecně

Příspěvek od bumbik »

a náhradní letiště vyškov vybourání a betonáž CB je letos či příští rok v plánu, neví někdo? to bude totiž za chvíli nejhorší úsek na celé R46, který je třeba taky dát dokupy ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
kentanjack
Příspěvky: 143
Registrován: 7.4.2013 18:40:17
Bydliště: Praha

Re: R46 obecně

Příspěvek od kentanjack »

bumbik píše:a náhradní letiště vyškov vybourání a betonáž CB je letos či příští rok v plánu, neví někdo? to bude totiž za chvíli nejhorší úsek na celé R46, který je třeba taky dát dokupy ...
Vám se nezamlouvá ten charakteristický *dig-dig-dig-dig* zvuk? Co jsem jel před necelým měsícem po R46 tam i zpět, tak tohle byla ta nejméně otravná část. AB úseky, resp. ostatní většina silnice kromě MÚK s D1 a část u Olomouce, byly mnohem víc tragické.
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R46 obecně

Příspěvek od bumbik »

asi vám uniklo "za chvíli nejhorší úsek" tzn. né nyní, ale po dokončení oprav asfaltových povrchů ... to bude taková bradavice na tváři u naomi campbell :D tudíž je na čase s tím něco udělat, já věřím, že ŘSD s tím něco udělá ... ;-) jen je otázka kdy, včera bylo pozdě ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
expert
Příspěvky: 240
Registrován: 1.11.2012 9:18:18

Re: R46 obecně

Příspěvek od expert »

V řádu týdnu se připravuje rozhodnutí o navýšení rychlosti na R46. Tak jsem zvědavý, co vymyslí, ale předpokládám, že 110 km/hod. podle doporučení expertů.
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R46 obecně

Příspěvek od bumbik »

ano přesně tak ... viz. videoreportáž ČT24 před týdnem ;-) nepostoval jsem zde, ale ŘSD Olomouc požádá o zvýšení rychlosti ministerstvo dopravy na 110 km/h a pouze ve 3 úsecích prý se dá uvažovat o 130 km/h po úspěšném bezpečnostním auditu ... aspoň toď reportáž ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R46 obecně

Příspěvek od bumbik »

tak zvýšení rychlosti se blíží viz.
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=197&t=4176
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R46 obecně

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
expert
Příspěvky: 240
Registrován: 1.11.2012 9:18:18

Re: R46 obecně

Příspěvek od expert »

Podle mne je to chyba, mělo se zvýšit na 110 km/hod., smysl toho 130 km/hod. úseku nějak nevidím.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: R46 obecně

Příspěvek od pivko »

Musím říct, že mě tento záblesk rozumu u pana ministra velmi příjemně překvapil. Opravdu, tyhle žabomyší spory o tom, zda má být na takovém úseku 100 či 110, když v Německu je na srovnatelných úsecích rychlost neomezená (za všechny A8 od Inntalu k hranicím s Rakouskem a to je prosím mezinárodní tah Salzburg-Mnichov, kde bývá často dost hustý provoz) jsou k smíchu. Řidiči si musí zvykat na to, že ne všude se to dá mastit na horní hranici limitu. Se snížením rychlost na R46 bych souhlasil pouze tam, kde chybí připojovací pruhy, to je jediný pádný důvod. Jinak je to zas další pokus o budování nanny state.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R46 obecně

Příspěvek od mapman »

A to já si dovolím nesouhlasit. Na D a R dnes řidiči, narozdíl od běžných silnic, očekávají, že jim úřad řekne, jak rychle na ni můžou jezdit, aby to odpovídalo základním požadavkům bezpečnosti. Není nutné hned sundavat rychlosti tam, kde to neodpovídá normám, to bychom museli snížit rychlost na 100 a méně na většině našich eRek, nicméně R46 je zářným příkladem silnice, kde je dopravu potřeba držet v klidu. Má vysokou zátěž s vysokým podílem těžké dopravy a nejvyšším podílem nehod s odstavenými vozidly ze všech D a R v republice...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R46 obecně

Příspěvek od Lenny »

Já a dalších minimálně 8 řidičů od žádného úřadu neočekávám, že mi řekne kolik můžu jezdit na D a R, a ikdyž se mi to bude snažit říci, je mi to stejně jedno. Jedu si podle sebe, jak se mi chce, jak se cítím atd. Tak o jakých řidičích je řeč? :)
Od čeho máme značku s doporučenou rychlostí? Proč ji tedy na R46 nepoužijeme místo zákazových?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: R46 obecně

Příspěvek od dvs »

No protože ta doporučená rychlost se špatně vynucuje, nedají se za ni strhávat body a dávat pokuty.

Možná by stálo za to trošku reinkranovat na rychlostkách i "značku pozor zatáčka" - ta přesně říká, že se má přizpůsobit rozhled do zatáčky. Na R7 těch doporučených pár je ale nikdo je moc nerespektuje.
Petr61
Příspěvky: 25
Registrován: 24.7.2011 18:19:50
Bydliště: Morava

Re: R46 obecně

Příspěvek od Petr61 »

Souhlasím plně s "pivkem" . Na R46 jezdím hodně často a taky mě záblesk rozumu z ministerstva potěšil. Jen jsem zvědavý, kdy se vysoutěží ty nové značky. kterými má být tento úsek osazený, aby konečně ta 100 zmizela. Osobně si myslím, že silnice I třídy mimo obec by měly být v limitu 100, kategorie R 130 a dálnice 150. Stejně se touto rychlostí pohybuje většina aut, alespoň podle mých zkušeností.
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R46 obecně

Příspěvek od bumbik »

vidím to podobně I 100 R 130 D 160 - "můj sen" :-( realita bohužel asi nikdy nepřijde ... ikdyž nikdy neříkejme nikdy /OT jinak taky čekám na R46 to zvýšení co nejdříve ... 100 km/h jsme si užili už dost ;-)

edit: tak a máme tady konkrétní info od 14. října (jak bylo v ČT reportáži) se rychlost zvedne - zde i mapa rychlostí na jednotlivých úsecích a konkrétní info:
http://prerovsky.denik.cz/z-regionu/130 ... m-201.html
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: R46 obecně

Příspěvek od dvs »

Tak jsem zvědav na tu značku se 130km/h - podle mne tam žádná nebude :)
Dokud značka SPMV dovoluje 130, tak tam bude zbytečná.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R46 obecně

Příspěvek od mapman »

Budou tam čtyři páry značek B20a(130). Ale ono se to asi zase brzy změní ;) S novým ministrem by se tam měl dát stav podle předpisů, tudíž pouze zrušení 110ky (B20b), případně pokud je to v křižovatce, tak nemusí být nic...
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: R46 obecně

Příspěvek od pivko »

mapman píše:A to já si dovolím nesouhlasit. Na D a R dnes řidiči, narozdíl od běžných silnic, očekávají, že jim úřad řekne, jak rychle na ni můžou jezdit, aby to odpovídalo základním požadavkům bezpečnosti. Není nutné hned sundavat rychlosti tam, kde to neodpovídá normám, to bychom museli snížit rychlost na 100 a méně na většině našich eRek, nicméně R46 je zářným příkladem silnice, kde je dopravu potřeba držet v klidu. Má vysokou zátěž s vysokým podílem těžké dopravy a nejvyšším podílem nehod s odstavenými vozidly ze všech D a R v republice...
Takové "očekávání" je ovšem cesta do pekel. To by pak musela být všude liniovka, kterou by moudrý úředník stanovoval okamžitou MPR podle aktuálního stavu komunikace. Naopak stát by se měl snažit lidi od tohoto uvažování odradit a tlouct jim do hlavy, že maximální povolenou rychlost je třeba korigovat s ohledem na typ komunikace, provoz na ní, povětrnostní podmínky atd. Zajímavý je, že na okreskách, kde je 90, ale dá se tam jet třeba jen 60, protože jsou rozbitý, úzký, klikatý atd. to žádný zásadní problémy nedělá. Tohle je taky hlavní důvod, proč schvaluji německý systém, pokud jde o rychlost na dálnici.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R46 obecně

Příspěvek od mapman »

Ale sakra rozlišujme dvě věci, a to funguje stejně i v tom Německu. Tam nenajdete novou stavbu bez odstavných pruhů s neomezenou rychlostí. To že na A8 Rosenheim Salzburg je dodneška neomezená je jen důsledek toho, že je stará a nikdo není nucenej ke změně. Pokud někdo stanovuje rychlost teď nově, tak to musí dělat v souladu s předpisy a ty předpisy nás prostě výš nepustěj! 130 na R46 (ale i všech ostatní R a D) schválili v roce 1997 poslanci změnou významu značky SPMV. Pokud ji tam má stanovit úřad, tak musí postupovat podle předpisů a nemůže si dělat co se mu zlíbí, a pokud ano, nese za to veškerou odpovědnost včetně trestněprávní...
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: R46 obecně

Příspěvek od pivko »

Ano, lze pochopit, že nová stavba musí vyhovovat nové normě. To je jasné a logické. Jenže zde o žádnou novou stavbu nejde. Zde se stalo to, že se tam léta jezdilo 130, pak si někdo vzpomněl, že jsou nízká svodidla, tak se vyměnila a taky se opravil povrch. A teď se říká, že i přes tyto opravy tam už nelze jezdit 130, i když se tam 130 běžně jezdilo za dřívejšího stavu, který byl mnohem horší. To je opravdu Kocourkov.
Odpovědět

Zpět na „D46“