[D48] Rybí – Rychaltice

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

No pohodlná cesta to není ani náhodou, to se na mě nezlob. Je to opruz, ještě že tak nemusím tak často jezdit.
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7959
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

Martin z Ostravy píše:No pohodlná cesta to není ani náhodou, to se na mě nezlob. Je to opruz, ještě že tak nemusím tak často jezdit.
tak tady to vidím přesně opačně, cesta mi přijde pohodlná rychlá, nevidím žádný problém, vážně nevím, co ti na tom vadí ... osobně mi to přijde v poho ... ale v poho, každého názor :ok: už brzy tato objížďka bude minulostí - do 2 měsíců snad ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

A bavíme se o stejné cestě? https://mapy.cz/s/3bdO2
O této klikatici s s rozbitým asfaltem?
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7959
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

ano bavíme ... ano aspoň vidíš, jaká bída vládne na silnicích nižších tříd, na jaře se však začne tento úsek opravovat - úsek o délce tuším 2.5 km na III/4806, mělo to být už letos, ale peníze byly přesunuty na bruntálsko ... ale příští rok to už má klapnout :-) ale to už v té době zase budeme mít (snad) již otevřenou doprovodku příbor - hájov a sjezd v Rychalticích ... ale jinak já jsem zvyklý tou cestou jezdil běžně spoustu let ... takže jsem zvyklý a nevadí mi to :-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
sykyman
Příspěvky: 182
Registrován: 11.3.2018 12:56:55
Bydliště: I/48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od sykyman »

V sobotu jsem projizdel po obsluzne kominikaci Hajov - Rychaltice. Reknu Vam, o bylo neco. V miste, kde se prevazi material do deponie, bylo cca 5 cm blative brecky. Stavba stala, nikde nikdo, zadna technika, nic. Ani vystrazna cedule. Proste to nechali tak, jak to bylo. Nastesti pro me byl horsi opacny smer, nez jsem jel, takze na zpatecni ceste uz jsem vedel, ze mam jet krokem, protoze vjet do toho treba jen 50kou, tak bych asi skoncil v prikope.
Cesta po českých dálnicích je stejně "snadná" jako cesta do budoucnosti. Stačí čekat
bumbik
Příspěvky: 7959
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

v sobotu jsem taky jel po té cestě do Rychaltic a skutečně je totálně znečištěná a zhotovitelé D48 by ji měli neprodleně očistit, je to fakt o držku ...

opodál na doprovodné komunikaci Hájov - Příbor by již měl být AB položen v celé délce a začalo se s pokládkou odvodňovacích žlabů, tak doufám, že počasí bude přát a do konce listopadu kromě žlabů budou i svodidla ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Milan Křístek
Příspěvky: 136
Registrován: 15.3.2009 16:28:55
Kontaktovat uživatele:

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Milan Křístek »

Nosníky nad dočasným průjezdem pod D48 u bývalých Sirkových lázní už jsou usazené.
Novojičínský Deník:
https://novojicinsky.denik.cz/zpravy_re ... 81117.html
http://www.kamito.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od balance »

bumbik
Příspěvky: 7959
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

tady je link na reportáž v událostech v Regionech, osobně se domnívám, že vykázání kamionů nic nevyřeší, i osobáky se mohou zadrhnout a řidiči budou stát a nadávat ... pokud osobáky pošlou přes Libhošť, jak říká jejich starosta, pak zase budou nadávat lidé z Libhoště ... samé špatné varianty, jsem zvědavý, jak to bude nakonec fungovat:
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... -regionech

čas 0:48
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Snad to řešení bude nakonec lepší než tato reportáž, ve které padlo tolik nesmyslů.
R48 -> D48 se podařilo!
Honzus
Příspěvky: 89
Registrován: 9.9.2018 10:48:12

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Honzus »

V reportáži říkali, že tam nejspíše budou mít zákaz vjezdu kamiony nad 12 tun. Kolik tak váží prázdný kamion s návěsem? Nebo ty prázdné kamiony, které převáží dřevo? Jestli mají do 12 tun tak se tím zákazem vjezdu nic nevyřeší, protože tam budou moct jezdit a kopce nemusí vyjet.
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Likas »

No tak samozřejmě jak který. Jsou mezi nimi dost rozdíly.
Ale tahač může vážit třeba 7,5t a prázdný návěs třeba 6,8t (i klaničák). Celá souprava se pod 12t těžko vejde.
Honzus
Příspěvky: 89
Registrován: 9.9.2018 10:48:12

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Honzus »

Tak jsem trochu zapátral a bude záležet, jakou zákazovou značku tam dají. Pokud to bude zákazová značka B13 bez dodatkové tabulky, bude se údaj 12 tun vztahovat na každé vozidlo soupravy zvlášť. Tzn. tahač zvlášť a návěs zvlášť. Takže prázdné kamiony by tam mohly jezdit a nic se nevyřeší. Nehledě na to, že tam ani není kde ty kamiony vážit, takže kontroly asi ani nebudou.
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od mapman »

Tyhle zákazy se řeší pomocí B4 (12t), tj. celková hmotnost, která je uvedena v techničáku. B13 by se správně měla používat jen u mostů, kde je rozhodující okamžitá hmotnost, jinak se používá celková.
Honzus
Příspěvky: 89
Registrován: 9.9.2018 10:48:12

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Honzus »

mapman píše:Tyhle zákazy se řeší pomocí B4 (12t), tj. celková hmotnost, která je uvedena v techničáku. B13 by se správně měla používat jen u mostů, kde je rozhodující okamžitá hmotnost, jinak se používá celková.
Dík za vysvětlení. Necháme se překvapit jak to teda bude. V událostech říkali, že doba vyřízení bude 1 až 1,5 měsíce. Takže bych to tak viděl v půlce ledna.
bumbik
Příspěvky: 7959
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

měl jsem za to, že ten jeden most u Libhoště se zprovozní do zimy 2019/2020 ale ejhle, to jsem se spletl, viz.
https://novojicinsky.denik.cz/zpravy_re ... 81206.html
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

To je nějaká blbost ne? Vždyť půlku toho mostu musí mít vystřihnout příští rok v létě, už teď je OK skoro hotová a udělat betonovou desku nemůže trvat dvě stavební sezóny.
Spíš je mi záhadou proč dělají levou polovinu, kde bude složitější udělat při zachování provozu napojení na hlavní trasu.
R48 -> D48 se podařilo!
Honzus
Příspěvky: 89
Registrován: 9.9.2018 10:48:12

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Honzus »

Zajímalo by mě, jak by to dělali, kdyby ten most nešel dolů celý, ale jen jeho polovina, jako to bylo původně plánováno. To by se jezdilo až do poloviny roku 2020 na jedné polovině a pak, za půl roku, by stihli tu druhou polovinu zbourat a postavit úplně novou polovinu mostu za cca půl roku? Mělo být něco použito ze starého mostu nebo se kompletně změnil projekt pro tento most?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Vznikne kompletně nový most, respektive mosty dva pro každý směr jeden samostatný.
R48 -> D48 se podařilo!
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od theodor less »

Honzus píše:Zajímalo by mě, jak by to dělali, kdyby ten most nešel dolů celý, ale jen jeho polovina, jako to bylo původně plánováno. To by se jezdilo až do poloviny roku 2020 na jedné polovině a pak, za půl roku, by stihli tu druhou polovinu zbourat a postavit úplně novou polovinu mostu za cca půl roku? Mělo být něco použito ze starého mostu nebo se kompletně změnil projekt pro tento most?
Otázka byla: co bylo uvažováno, že ze starého mostu zůstane zachováno.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Nemělo zůstat nic zachováno, jen se měla půlka využít pro provoz než bude postaven nový.
V tématu tady to bylo již několikrát napsáno.
R48 -> D48 se podařilo!
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od theodor less »

Martin z Ostravy píše:Nemělo zůstat nic zachováno, jen se měla půlka využít pro provoz než bude postaven nový.
V tématu tady to bylo již několikrát napsáno.
Dle ŘSD je provoz sveden na objížďku proto, že se v průběhu stavby zjistili skutečnosti, které si vynutily zbourání celého mostu. To až v průběhu stavby zjistili, že stav je takový, že je provoz po půlce nemožný?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Špatná projekční příprava.
Více zde:
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 86#p159186
R48 -> D48 se podařilo!
Honzus
Příspěvky: 89
Registrován: 9.9.2018 10:48:12

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Honzus »

Martin z Ostravy píše:Nemělo zůstat nic zachováno, jen se měla půlka využít pro provoz než bude postaven nový.
V tématu tady to bylo již několikrát napsáno.
Takže původně bylo plánováno, že doba stavby jedné půlky mostu by měla trvat asi rok a půl. (Do srpna 2019). Pak tedy nechápu, proč by měla být polovina mostu otevřena až v půlce roku 2020. Jedině, že by vzniklo zpoždění tím, že nemohli ten most zbourat než dokončí tu provizorní cestu, po které se teď jezdí.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od theodor less »

Dle ŘSD je provoz sveden na objížďku proto, že se v průběhu stavby zjistilo, že most je ve velmi špatném stavu a už nemůže sloužit ani pro jeden směr. Ono to spíš vypadá, že někdo zjistil, že A) jenom půlka mostu nelze zbourat - třeba je úložný práh příčně předepjatý předpínacími kabely nebo B) bourat a stavět po půlkách je zdlouhavější a dražší než vybudování objížďky.
Odpovědět

Zpět na „D48“