[D48] Frýdek-Místek, obchvat

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

Tak jak na kruhovém objezdu na Frýdlandstké, tak i od silnice D56 k D48 kam mé oko dohledne, jsou již připraveny značky apod. pro předčasné užívání. Ono těm úřadům snad nějaký ten termín (30. června) fakt výjde. :mrgreen:
bumbik
Příspěvky: 7955
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

tady je stanovení přechodné úpravy provozu, jak má být provoz organizován z hlediska značení ...

https://www.mdcr.cz/Ministerstvo/Uredni ... edni-deska
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Nějak mi tam chybí, podle čeho se určí, která varianta se bude realizovat.
ivko
Příspěvky: 62
Registrován: 15.8.2017 22:26:52

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od ivko »

mkyral píše:Nějak mi tam chybí, podle čeho se určí, která varianta se bude realizovat.
U nějaké jiné uzávěrky jsem taky viděl varianty a ono to nakonec spíše byly etapy. Prostě se nejdříve jezdilo v jednom pruhu a v druhém se pracovalo a pak naopak.
Ale tady jenom spekuluji, žádné zaručené informace nemám.
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

mkyral píše:Nějak mi tam chybí, podle čeho se určí, která varianta se bude realizovat.
Taky jsem se v tom chvíli ztrácel. Ale řekl bych, že jak jsi dával úřední desku FM, tak to bylo lepší (jestli se nepletu je to stejné) viz
(FM má nový web)
https://www.frydekmistek.cz/uredni-desk ... pojeni-na/

Podle mě varianta 2 bude od 30. června (minimálně ta je asi jistá) a varianta 1 bude v průběhu času až to stihnou. Teda pokud nedali rovnou dvě možné varianty a podle toho co stihnout do 30. června tak to otevřou. Ono na desce MD, to tam hodili dohromady a myslím si, že spíš honili termín (dávali to tam 22.6), takže moc neřešili detaily. Jestli se nepletu 5 dní to takhle musí veřejně viset, aby to nabylo správně platnost. :mrgreen:
No nechám se překvapit, co to nakonec bude. :D
Royce
Příspěvky: 121
Registrován: 24.6.2018 17:10:35

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Royce »

Dnes celý den malovali VDZ na KO u exitu Frýdlantská. A zdálo se mi, že uřezávají jeden ten obrubník u sjezdu z obchvatu ze směru ČT :-D
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Pomalu se to blíží.

ŘSD na TW:
Zveme média na brífink u zprovoznění části obchvatu Frýdku-Místku. Akce se koná 30. 6. (čt) ve 12 h. na křižovatkové větvi připojení dálnic D56 na D48 (GPS 49.6655100N, 18.3250011E). Příjezd na místo z ulice Příborské. Akreditace netřeba, kontakt Ing. J. Rýdl (727 942 711).
https://twitter.com/RSD_MSlezsky/status ... 4068180993
Beaver
Příspěvky: 55
Registrován: 7.5.2009 23:12:24

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Beaver »

můj dojem z dneška při jízdě od OV je, že otevřou i napojení od D56, což by bylo pro město skvělé. Snad nebudou překážkou chybějící tabule na portále u rozbočení pod Štandlem. Dále už je vidět osazení omezení rychlosti na obchvatu a nastavěné ty zábrany kolem jízdního pruhu kam až oko dohlédne i zpět, takže to asi stihnou.
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

@Beaver: Právě, že otevřou jen směr OV-Frýdlant. Mosty u Olešné přišly o stavební povolení.
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

Beaver píše:můj dojem z dneška při jízdě od OV je, že otevřou i napojení od D56, což by bylo pro město skvělé. Snad nebudou překážkou chybějící tabule na portále u rozbočení pod Štandlem. Dále už je vidět osazení omezení rychlosti na obchvatu a nastavěné ty zábrany kolem jízdního pruhu kam až oko dohlédne i zpět, takže to asi stihnou.
No problém je ten, že se asi otevře pouze D56-Frýdlantská (budu se rád mýlit). Takže ona je to paradoxně zároveň i smutná zpráva. Do toho se to neotevírá ani v plné míře ale pouze 1+1. Podotýkám tenhle stav měl být dle určitých skupin již v prosinci a to s větví D48!
PS: Jestli se nepletu na větvi D48 budou mít veselý briefing (podle té GPS) a jeslti tam jsou připravené kužely na 1+1, tak to bude určitě paradní polootvíračka! :mrgreen:

Jako upřímně: mě se ta etapa týká (D56-Frýdlantská). Jsem za ní velice rád, něco to pomůže. Ale spíš mám menší pachuť z těch slibů co byly s ohledem na to když se podívám, kdy to mělo být hotové celé (či jak je všechno v pohodě a jestli někdě utekl nějaký čas tak se podařil dohnat... aha).
bumbik
Příspěvky: 7955
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

já doufám, že tato polootvíračka neznamená, že přijde o klasické stříhání pásky, až se bude zprovozňovat zbytek ... :-/ každopádně je fajn, že se zase něco podaří otevřít ... teď je nejdůležitější co nejdříve vyřešit SP na tu 1. etapu, aby se mohla zprovoznit ta část D48 od Příbora ... aspoň v 1 + 1 ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

A přitom kdyby v prosinci trochu nenasněžilo, tak už jsme mohli dááávno jezdit… :-D
kot
Příspěvky: 10489
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od kot »

Ale sníh obvykle v našich zeměpisných šířkách v zimě padá ... :lol:
rudla
Příspěvky: 52
Registrován: 22.5.2009 11:52:52
Bydliště: Rožnov pod Radh.

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od rudla »

Už se těším na otevření. Pár minut ušetřím :lol:
bumbik
Příspěvky: 7955
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

se někdo má ;-) pro mě je tento směr zcela nepoužitelný, já bych ocenil směr Příbor - ČT, pro mé pravidelné cesty nákupy do Polska :-), bohužel toho se asi jen tak nedočkám ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10799
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Lenny »

mkyral píše:A přitom kdyby v prosinci trochu nenasněžilo, tak už jsme mohli dááávno jezdit… :-D
Nebyly vhodné teploty pro pokládku hydroizolace na mostech. Dále na stavbě pracovalo málo lidí na to, že chtěli otevírat v prosinci.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Beaver
Příspěvky: 55
Registrován: 7.5.2009 23:12:24

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Beaver »

prosté otevření D56 a pak D48 1. etapy rozhodně pomůže. Kruhák u Tesca a celý úsek až po kruhák u Lídlu je poměrně tragický a většina jsou tranzitní osobáky. Když pojedou lufťáci mimo město na Frýdlant bude to rozhodně posun. Falírují jen ty tabule návěstí na rozbočení "FM západ" ... dále jsem nedohlédl, ale bylo vše jak je to v tom povolení VDZ :-)
Royce
Příspěvky: 121
Registrován: 24.6.2018 17:10:35

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Royce »

Já jsem zvědavý, kolik aut se tam rozseká na těch obrubnících, když “minou” levý jízdní pruh od FnO a nebudou chtít do města..


Sent from my iPhone using Tapatalk
evilcleaner
Příspěvky: 1071
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od evilcleaner »

nerozseká se nikdo, má to na výšku 9 cm a pod správným úhlem to jde projet čistě a i když je někdo spíš majitelem řidičáku než řidičem tak to pořád jde přejet bez poškození auta ;)
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Lenny píše:
mkyral píše:A přitom kdyby v prosinci trochu nenasněžilo, tak už jsme mohli dááávno jezdit… :-D
Nebyly vhodné teploty pro pokládku hydroizolace na mostech. Dále na stavbě pracovalo málo lidí na to, že chtěli otevírat v prosinci.
A přesto pořád tvrdili, že to stihnou.
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

Royce:
evilcleaner:
Já bych do toho v nějaké vyšší rychlosti najet fakt nechtěl (jezdím tam denně). A dle mého uvažování vychází stále nejlépe přes to prostě nejezdit. Když něco přejedu tak co? No tak prostě pojedu o něco dál a prostě se někde normálně otočím (v tomhle případě asi nejlépe KO Lidl). Jakkékoli tyhle myšky apod. akorát zvyšují pravděpodobnost nehody a už jsem jich pár viděl. ;)

Směr z Frýdlant: je to značené normálně, pokud balancuji nad tím, že jsem schopný přejet takové pražce, tak bych měl být schopný se i normálně zařadit dle značení a nemusím nic přejíždět

Směr z FM: defakto řidič moc neřeší. Dostane se úplně všude. Primárně ho to drží ve vnějším pruhu, připadně se v místě napojení směru Frýdlant může vybrat (ale nevím proč by to dělal).

Směr z ČT: zde bych neviděl ani tak problém, že se splete, ale to jak bude připojení pohodlné (ale už jeden obrubník frézovali :mrgreen: )

Směr z D48 Příbor/D56 Ostravy: něco jako z FM (viz výše). V tomhle případě by se mohl splést, pokud by se na KO chtěl otočit (varianta třeba jedu z D48 ale chci na D56 a vybral jsem si KO). Tady nevím jak řídič rozpozná, že by se měl držet vnitřního pruhu pak. :)
(i když primárně tam někoho navede max GPSka či to asi bude pravděpodobně dotyčný znát, primárně z D48 to bude tahat na Příborskou a pak klasika D56 Tesco KO)

Každopádně vše nové si jako vždy musí sednout. Značky neznačky, pravidla nepravidla. Lidi zmatkují, někteří jezdí z paměti. (fakt doporučuju KO Hradec Králové :mrgreen: ale tu debatu už jsme tu o složitosti KO měli, větší riziko dokonce vidím KO s průběžnými připojovacími/odbočovacími pruhy pokud je udělají krátké, v kopci kde vznikají mrtvé úhly pak apod.)

To nic proti vám kluci, jen konstatuji. :D
Pjoter
Příspěvky: 58
Registrován: 30.3.2009 11:47:15

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Pjoter »

A jaký je důvod, že bude zprovozněno pouze 1+1? Stavebně mi včera nepřipadalo , že tam byly nějaké nedodělky. Pouze probíhá instalace svodidel ve středovém pásu a chybí namalovat vnitřní vodící proužek.
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Důvod pro provoz v režimu 1+1 bohužel nikde v dokumentech není. Můžeme jen spekulovat.
Beaver
Příspěvky: 55
Registrován: 7.5.2009 23:12:24

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Beaver »

asi jde o předčasné užívání bez kolaudace, chtějí mít místo pro dodělávky, pohyb stavbařů. Něco podobného bylo na obchvatu Třince, dodnes tam zapoměli značky omezující rychlost :-)
Chápu není to D
BohusdK
Příspěvky: 477
Registrován: 28.4.2011 23:04:06
Bydliště: Jablunkovsko

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od BohusdK »

Beaver píše:asi jde o předčasné užívání bez kolaudace, chtějí mít místo pro dodělávky, pohyb stavbařů. Něco podobného bylo na obchvatu Třince, dodnes tam zapoměli značky omezující rychlost :-)
Chápu není to D
na obchvatu Třince již dávno nejsou žádné značky omezující rychlost. Už nějakou dobu je tam místo 90 km/h, 110 km/h.
I/11 every day
Odpovědět

Zpět na „D48“