| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| D48 Rychaltice – Frýdek-Místek http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=87&t=126 |
Stránka 12 z 78 |
| Autor: | Martin z Ostravy [ 19.8.2011 22:42:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
Slíbené foto, popisky časem https://picasaweb.google.comR48RychalticeFM198201 |
|
| Autor: | pp21 [ 20.8.2011 1:13:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
Martin z Ostravy píše: Slíbené foto, popisky časem https://picasaweb.google.comR48RychalticeFM198201 Pochopil jsem z těch fotek správně, že se bude po dobu stavby hlavní trasy na doprovodku najíždět přes vesnici? Zhruba takhle http://www.mapy.cz/s/1WgC |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 20.8.2011 8:01:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
Ano, je to tak, nedovedu si představit jinou variantu. Ale je tam cca jen 6 domů, ten rok to vydrží. EDIT: Těch domů je tam víc. |
|
| Autor: | bumbik [ 20.8.2011 9:51:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
a podle mě, až se to bude dokončovat celé někdy za necelý rok, tak podle mě, aby mohli tu cestu dokončit k té odbočce pod most, tak si myslím, že jim nezbyde buď to převést dopravu na doprovodku z hájova do rychaltic nebo nevím jak jinak by to mohli dodělat nebo jedině mě ještě napadá, že jak dodělají větve MÚK Rychaltice ve směru do FM tak že pak tam budou svádět dopravu na doprovodku, aby mohli dodělat svodidla v místech současného sjezdu směr pod most .... no každopádně to bude zajímavé hlavně v zimě a s kamiony aby se tam netvořily zácpy ... |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 20.8.2011 10:00:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
Myslím si, že to bude takto, na konci srpna se to převede, a začne se makat na severních větvích na které se to pak převede a bude se moci udělat druhá strana, tj. zrušit stávající napojení a vybudovat jižní větve. Každopádně to bude na kamiony dost záhul, tam odbočovat a rozjíždět to do těch kopečků. |
|
| Autor: | bumbik [ 20.8.2011 12:19:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
takže vlastně chybí konečný asfalt povrch na mostu za motorestem, kde se napojuje doprovodka na stávající I/48 a zábradlí (svodidla) na tom mostě a jinak je to víceméně hotovo a může se převést doprava na doprovodku ? nebo jsem něco vynechal? |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 20.8.2011 14:29:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
Ne, finální povrch je (naposled včera byl) jen v tomto úseku http://www.mapy.cz/s/1WMo na zbytku trasy jsou až na cca 100m dvě vrstvy AB. Jen u napojení na stávající trasu není vůbec AB, což je zřejmé z fotek. Přidány popisky https://picasaweb.google.com/R48RychalticeFM1982011 |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 23.8.2011 20:03:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
Tak co jsem měl dnes možnost vidět, tak finální povrch je od mostu přes hlavní trasu až po křižovatku s větví MÚK tedy na nějakých 85% trasy, před Rychalticemi ve směru od Fryčovic, je zbroušena část II/486 v místě napojení doprovodky, zítra se dle mého bude pokládat finální povrch. Jak to vypadá u napojení na I/48 nevím, zítra se pokusím zjistit. |
|
| Autor: | FlakY` [ 23.8.2011 20:11:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
A na mostu se ještě maká nebo už jen chybí svodidla? V pondělí na něm bylo dost dělníků... |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 23.8.2011 20:16:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
Na mostě jsem nebyl, takže nevím. |
|
| Autor: | bumbik [ 24.8.2011 9:04:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
tak dnes ráno jsem tam jel a na mostě bylo rušno přišlo mi to, že tam připravujou svodidla a bylo tam dost lidí a strojů jinak jsem si žádné další aktivity na doprovodce nevšiml ... |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 24.8.2011 15:08:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
Ráno pokládali finální povrch na napojení na II/486. |
|
| Autor: | bumbik [ 25.8.2011 17:10:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
tak na mostě před chlebovicemi bednění a hoši v reflexních vestách makali jak šroubci v tom úmorném horku nevím, jestli tam budou svodidla či nějaká zábradlí nebo jak to na tom mostě má být, ale je tam solidní stavební ruch |
|
| Autor: | FlakY` [ 25.8.2011 17:19:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
Ta je teda hodně v katastrofálním stavu. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 25.8.2011 18:03:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
bumbik píše: tak na mostě před chlebovicemi bednění a hoši v reflexních vestách makali jak šroubci v tom úmorném horku nevím, jestli tam budou svodidla či nějaká zábradlí nebo jak to na tom mostě má být, ale je tam solidní stavební ruch Betonují mostní římsy, na ty se pak hodí zábradlí. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 26.8.2011 12:53:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
Na doprovodce se dělá krajnice, svodidla a zeleň, na mostu makají na římsách napojení na I/48 zatím AB. Na I/48 z Rychaltic do Příbora ve stoupání probíhá nějaké oprava nebo čištění příkopu, nevím přesně, je to svedeno do jednoho pruhu. Na celé stavbě obecně je rušno. |
|
| Autor: | bumbik [ 26.8.2011 13:24:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
to čištění příkopu začalo asi před 10ti dny cca, začalo se od MÚK příbor sever a postupně po obou stranách se pokračovalo směrem k rychalticím a evidentně to ještě nemají hotovo, jezdil jsem kolem toho do práce a pomalinku pokračovali a zdá se, že už jsou blízko rychaltic, těžko říct, jestli v rychalticích to čištění končí nebo budou pokračovat někam dál ... |
|
| Autor: | balance [ 28.8.2011 21:43:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
Martin z Ostravy píše: Na I/48 z Rychaltic do Příbora ve stoupání probíhá nějaké oprava nebo čištění příkopu, nevím přesně, je to svedeno do jednoho pruhu. Ve stoupani z Rychaltic smerem na Pribor probiha oprava PJP. Vypadalo to, že je odfrezováno na podkladní vrstvu a na ni je položena nějaká "vyztuzna??" textilie ... |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 28.8.2011 22:55:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
Tak tak, už jsem to taky dnes studoval, asi má jít o nějakou stabilizaci proti kolejím. Uvidíme jestli to bude mít nějaký efekt, pár fotek jsem nafotil, ale video postačí, díky za něj. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 29.8.2011 15:01:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
Na stavbě panuje čilý ruch, na doprovodce probíhají dokončovací práce, na mostě se stále betonují římsy, v místě podjezdu v Krnalovicích se rozjely zemní práce na jižní straně komunikace. V MÚK už se rýsují větvě jak jižní tak severní, severní jsou v pokročilejším stavu. Večer bude pár fotek. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 30.8.2011 9:59:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
Paru fotek, ale jen od Chlebovic po Rychaltice. https://picasaweb.google.com/R48RychalticeFMJenOdChlebovic2982011 |
|
| Autor: | bumbik [ 30.8.2011 15:00:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
mám dotaz - v místě múk rychaltice nebudou 4 pruhy + připojováky a odpojováky? to bude jakože 2 pruhy pro průjezd a pravé jízdní pruhy budou sloužit jako připojováky??? aspoň mi to tak přišlo z těch fotek, že se tam 4 pruhy + připojováky a odpojováky nemohou vejít ... nevíte, jak to bude? podle letáku na řsd to právě vypadá na to nepříjemné řešení, že to bude úzké pro 4 pruhy + Přip. a Odpoj. |
|
| Autor: | adamos [ 30.8.2011 15:14:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
Neboj, přopojováky a odbočováky budou, bez nich by dnes někdo těžko povolil Rko. Omrkni to, až pojedeš do Polska pro benzín. Po demolici pár domů se tam vše vejde. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 30.8.2011 16:37:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
Demolice již proběhly, v cestě stojí jen zastávky a zeleň. K bumbik, stačí se kouknout na leták. http://www.mapy.cz/#x=18.220193&y=49.650036&z=17&l=3&d=addr_10400953_1&c=h&t=o&umc=9pqtBxVXyZ tyto dva domy byly zbourány Osa komunikace by očko |
|
| Autor: | bumbik [ 30.8.2011 17:03:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek |
oki ... díky - o tom jednom zbouraném baráku jsem věděl, ale že i na druhé straně za lékárnou je zbouraný barák jsem si nějak neuvědomil, nevybavil jsem si, že tam stával ... no onehda se mě ptal soused, kde asi bude umístěna značka "silnice pro motorová vozidla" jestli před mostem u rychaltic, kde začíná střední dělící pruh, nebo až někde dál, protože nemá dálniční známku a bál se, že ta značka bude před mostem a tudíž by neměl šanci sjet na doprovodku v rychalticích, aniž by projel kousek po R - tak nevím, řekl jsem mu, že si myslím, že to dočasně umístí až za múk někde v kopečku právě kvůli tomuto ... ale jako nevím asi to bude překvápko ... |
|
| Stránka 12 z 78 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|