České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

D48 Rychaltice – Frýdek-Místek
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=87&t=126
Stránka 13 z 78

Autor:  Martin z Ostravy [ 1.9.2011 20:59:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Tak na mostě už je první vrstva AB, nebo nějaký AB potěr nevím přesně.
Napojení nevím jak vypadá, tam jsem neviděl, ale na zbytku trasy stačí jen dát značky VDZ a je hotovo.

Autor:  hovi [ 2.9.2011 7:38:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

bumbik píše:
mám dotaz - v místě múk rychaltice nebudou 4 pruhy + připojováky a odpojováky? to bude jakože 2 pruhy pro průjezd a pravé jízdní pruhy budou sloužit jako připojováky??? aspoň mi to tak přišlo z těch fotek, že se tam 4 pruhy + připojováky a odpojováky nemohou vejít ... nevíte, jak to bude? podle letáku na řsd to právě vypadá na to nepříjemné řešení, že to bude úzké pro 4 pruhy + Přip. a Odpoj. :-(((

Dle mapky na tomto letáku:
http://www.rsd.cz/catalog/Stavime-pro-v ... ice-fm.pdf
bude MÚK posunuta na východ dále od mostu, takže místa na připojovací a odbočovací větve budou...

Autor:  Martin z Ostravy [ 3.9.2011 18:27:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Na doprovodce osazeno víc jak 80% značek, chybí už jen finální AB na mostu a tři vrstvy AB na napojení na stávající trasu, dále chybí dodělat napojení na účelovku u motorestu, pár svodidel a nakonec VDZ.

Autor:  Martin z Ostravy [ 6.9.2011 14:54:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Značky osazeny, dnes už probíhala příprava na pokládku AB u napojení na stávající trasu, jezdí se na semafor.
Příloha:
06092011074.jpg
06092011074.jpg [ 91.95 KiB | Zobrazeno 3568 krát ]

Příloha:
06092011075.jpg
06092011075.jpg [ 105.99 KiB | Zobrazeno 3568 krát ]

Na mostě probíhala montáž zábradlí.
Na konci Rychlatic probíhala pokládka finální vrstvy AB v místě křižovatky s doprovodkou a výspravky některých děr, dál směrem na Hukvaldy.

Autor:  FlakY` [ 6.9.2011 15:18:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Paráda, tak jen pár dní a jezdíme po novém.

Autor:  bumbik [ 6.9.2011 16:24:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

troufám si tvrdit, že na konci příštího týdne už jezdíme po doprovodce :-) tak nějak by to mohli stihnout - myslím, že do konce týdne akorát dodělají finální AB na mostě a AB na napojení na stávající trasu a napojení na účelovku a příští týden svodidla a VDZ :-)

Autor:  FlakY` [ 6.9.2011 18:46:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Čim dříve, tím lépe... teď tam vznikají ve špičce 4 km kolony.

Autor:  bumbik [ 6.9.2011 20:52:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

tak pokud se jezdí na semafor, tak se nedivím ... a objet to prakticky není kudy ... snad to s doprovodkou bude lepší ... ale ty kamiony v zimě ... to bude ještě rodeo :-))

Autor:  bumbik [ 11.9.2011 9:40:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

co jselm včera viděl, tak už dodělávali asfalt na mostě u napojení směr chlebovice a už dokončovali přípravy na převedení dopravy na doprovodku, podle toho, co jsem slyšel v rádiu, tak od úterý, pokud prý půjde vše hladce, se začne po nové doprovodce jezdit ...

Autor:  Občan [ 11.9.2011 10:11:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

hladce to musi jit, nejpozdejsi termin prepojeni na doprovodku je 13.9. v 15:00

Autor:  Martin z Ostravy [ 11.9.2011 11:12:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Doprovodka jako taková je hotová, večer nahodím fotky.
Chybí jen VDZ a několik svodidel, jedna vrstva AB u napojení a jedna u motorestu.
Večer budou fotky, mám nafocenou komplet stavbu.

Autor:  elrondecuba [ 11.9.2011 18:14:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Zdravím,
když jsem koukal na leták ŘSD, napadlo mě, proč se s touto stavbou rovnou neudělala i západní část MÚK F-M západ, místo plánovaného dočasného napojení? Díky.

Autor:  pp21 [ 11.9.2011 19:43:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

elrondecuba píše:
Zdravím,
když jsem koukal na leták ŘSD, napadlo mě, proč se s touto stavbou rovnou neudělala i západní část MÚK F-M západ, místo plánovaného dočasného napojení? Díky.

Mno ... stavba západní rampy v MUK F-M západ by si vyžádala dva nové mosty (na stávající I/47 přes budoucí R48+rampu a most na rampě přes budoucí R48), dost demolic objektů co tam stojej a asi i pár přeložek místních silnic, protože se to tam tím celé změní.
Takže se nabízí otázka, proč se to provizirně nenapojilo východní rampou této MÚK, tam tomu nestojí v cestě prakticky zádné další drahé stavební objekty. Možná tam bude ve finále odlišné výškové vedení stávající I/48, ale to by zase až tak moc pro napojení nemělo vadit.

Jinak ani jedna z těch finálních ramp by neumožňovala (bez případných úprav) spojení nová R48 -> Chlebovice, což provizorní rampa umožní.

Autor:  bumbik [ 11.9.2011 19:46:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

jinak poopravím pana pokorného v prvním řádku textu je "I/47" pokud se nepletu je to I/48 - asi chybka :)

Autor:  Martin z Ostravy [ 11.9.2011 20:07:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Tak dnešní fotky, zatím bez popisků, které dodám během večera.
https://picasaweb.google.com/R48RychalticeFM1192011

Autor:  FlakY` [ 12.9.2011 3:46:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Cyklista je opravdu borec na konec :D

Autor:  Martin z Ostravy [ 12.9.2011 11:46:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Řekl bych spíše magor na konec :kladivo: respektive adept na Bouchalův pohár :ok:

Dnes na probíhají pokládky posledních chybějících živičných vrstev, dodělávky svodidel a vůbec dodělávky.
Pak už jen VDZ a bude hotovo, předpokládám, že během tohoto týdne dojde k převedení dopravy, možná už zítra.
Co jsem viděl tak pomalu popojíždějcí kolona byla už od mostu v Rychalticích.

EDIT: K fotkám doplněny popisky.

Autor:  Martin z Ostravy [ 13.9.2011 17:03:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Tak napojení dokončeno
Příloha:
SAM_2681.JPG
SAM_2681.JPG [ 284.15 KiB | Zobrazeno 2997 krát ]


Na zbytku trasy ještě stále nedodělky, jako jsou svodidla, terénní úpravy a hlavně schází VDZ, které už je ale ve středu vozovky naznačeno body.

Autor:  Lenny [ 13.9.2011 17:08:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

To je místo za nadjezdem doprovodné komunikace přes R48?

Autor:  Martin z Ostravy [ 13.9.2011 17:09:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Ano
Pohled od konce mostu k napojení
Příloha:
SAM_2677.JPG
SAM_2677.JPG [ 240.76 KiB | Zobrazeno 2997 krát ]

Autor:  vypravec [ 13.9.2011 20:44:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

dobrý je ten tvůj stín s foťákem :-) :)

Autor:  Martin z Ostravy [ 13.9.2011 20:49:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

No už jsem cítil potřebu se trochu zviditelnit :D

Autor:  Lenny [ 13.9.2011 21:05:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

i kolo jsi zviditelnil :D

Autor:  Milan Křístek [ 14.9.2011 6:51:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Kdy se teda bude otevírat ? Včerejší termín už padnul, má někdo oficiální info ?

Autor:  bumbik [ 14.9.2011 8:13:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

no na dopravniinfo.cz už není info o tom, že by probíhalo napojení na doprovodnou komunikaci, takže pokud by ta data byla relevantní, tak už se dneska jezdí po doprovodce, ale to je fake, včera večer jsem tam jel a doprovodka zatím otevřena není viz. martinovy příspěvky, takže nejspíš je to otázka hodin maximálně několika dní než bude doprovodka dokončena k plné dokonalosti :-)

Stránka 13 z 78 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/