České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

D48 Rychaltice – Frýdek-Místek
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=87&t=126
Stránka 14 z 78

Autor:  adamos [ 14.9.2011 8:51:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

bumbik píše:
no na dopravniinfo.cz už není info o tom, že by probíhalo napojení na doprovodnou komunikaci, takže pokud by ta data byla relevantní...

A proč by ta informace neměla být relevantní? Omezení na I/48 kvůli napojení doprovodky skončilo a upozornění na dopravniinfo.cz zmizelo, nevidím v tom žádný fejk.

Autor:  Martin z Ostravy [ 14.9.2011 8:54:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Přesně tak, týkalo se to jen omezení v důsledku provádění toho napojení.

Autor:  acter [ 14.9.2011 19:03:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Podle informací od našeho starosty (Hukvaldy) by měla být doprava převedena 25.9.

Autor:  Martin z Ostravy [ 14.9.2011 19:17:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

To by korespondovalo s tím, co mi říkala ostraha.
Ty dokončovací práce se nejvíce vlečou. :roll:

Autor:  FlakY` [ 14.9.2011 22:08:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Mnoho motoristům to určitě vadit nebude. Po převedení na novou silnici se jízda zpomalí.

Autor:  Martin z Ostravy [ 14.9.2011 23:15:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Zpomalí se dost zásadně, přičemž nejde tak ani o zákonné limity, jako limity fyzikální.
Právě ze zvědavosti, jak to vlastně bude fungovat, se nemůžu dočkat převedení :)

Autor:  FlakY` [ 15.9.2011 0:34:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Bude přímé napojení z I/48 na novou doprovodku? http://www.mapy.cz/s/2lfd

Autor:  Michel [ 15.9.2011 6:03:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Už se to řešilo o dvě stránky zpět:
Petr Pokorný píše:
Martin z Ostravy píše:

Pochopil jsem z těch fotek správně, že se bude po dobu stavby hlavní trasy na doprovodku najíždět přes vesnici?
Zhruba takhle http://www.mapy.cz/s/1WgC

Martin z Ostravy píše:
Ano, je to tak, nedovedu si představit jinou variantu.
Ale je tam cca jen 6 domů, ten rok to vydrží.
EDIT: Těch domů je tam víc.


Jak je vidět na Martinových fotkách, tak větve MÚK doposud nejsou hotové, aby mohlo být napojení na novou doprovodku přímé.

Autor:  Martin z Ostravy [ 15.9.2011 8:37:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Tato nejrozpracovanější větev nevypadá na dokončení do konce září.
Navíc v Rychalticích proběhlo zalátaní děr v úseku, který by měl sloužit jako objízdná trasa, což nasvědčuje, že tam bude provoz převeden.

Autor:  FlakY` [ 15.9.2011 10:14:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

sorry, nějak se mi to vykouřilo z hlavy :( Takže těžká nákladní doprava to pěkně zablokuje...

Autor:  bumbik [ 15.9.2011 13:05:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

jinak včera jsem jel přes rychaltice a na doprovodce již byly patníky a vypadalo to fakt k světu, jak psal martin, tak zřejmě už chybí jen pár dokončovacích prací a převedení dopravy na doprovodku je tu :-) v zimě bude sice saigon s těmi kamiony při průjezdu rychalticemi a najížděním na doprovodku ale snad na jaře už se bude najíždět přes větve MÚK a bude to zas o něco lepší :-) myslíte, že je reálné dokončit celou dálnici do konce června příštího roku? nebo je spíš reálnější konec příštího roku? nebo snad až v roce 2013? nějaký kvalifikovaný odhad?

Autor:  Martin z Ostravy [ 15.9.2011 13:12:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Tak co se týče R48 v nové trasy, tak tam nevidím problém, aby byla příští rok hotova.
Problém vidím spíše v rekonstrukci ve stávající stopě, tam je hodně práce, i když v podstatě tam nejsou, až na podjezd do Krnalovic, žádné náročné stavební objekty.

Autor:  Martin z Ostravy [ 18.9.2011 17:28:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Hlásím, že doprovodka dokončena, už je i VDZ.
Za chvíli dodám aktuální fotky.

Autor:  bumbik [ 18.9.2011 17:29:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

výborně :-)

Autor:  Lenny [ 18.9.2011 18:23:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Sorry, ale předběhnutě :mrgreen:

Přílohy:
Poznámka: stoupání za Rychalticemi
DSC_3212.jpg
DSC_3212.jpg [ 159.93 KiB | Zobrazeno 3192 krát ]
Poznámka: Úsek před moterestem
DSC_3210.jpg
DSC_3210.jpg [ 186.51 KiB | Zobrazeno 3192 krát ]
Poznámka: Esíčko před nadjezdem přes R48
DSC_3205.jpg
DSC_3205.jpg [ 135.52 KiB | Zobrazeno 3192 krát ]

Autor:  Martin z Ostravy [ 18.9.2011 18:32:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Kompletní fotogalerie doprovodky :P
https://picasaweb.google.com/R48RychalticeFM1892011

Autor:  mapman [ 18.9.2011 18:57:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Pěkná práce hoši :)

Autor:  Milan Křístek [ 18.9.2011 19:04:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Pěkné fotky :ok:, že by to spustili už během týdne a zahájili zemní práce o pár dnů dříve?

Autor:  vypravec [ 18.9.2011 19:57:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

no fotky opravdu pěkný, holt počasí tento víkend přálo (aspoň tady u nás)

Autor:  martini [ 19.9.2011 15:38:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

To se těším na ty zprávy v zimě. Pěkná klikatice to je...

Autor:  Martin z Ostravy [ 19.9.2011 16:32:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Ale nahrává ti to do karet no, ne?
Snižuje to atraktivitu R48 pro tranzit.
Ale sranda, to bude, to jo jak tam budou šklhat.

Autor:  acter [ 20.9.2011 16:59:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Čerstvě osazená značka, je to v Rychalticích před mostem ve směru od Hukvald. Tato značka znemožňuje vozidlům nad 10 tun, která sjedou z I/48 v Rychalticích, aby pokračovala dále na FM po nové doprovodné komunikaci II/648.

Obrázek

Obrázek

Autor:  Martin z Ostravy [ 20.9.2011 17:15:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

To je nějaký nonsens, ne?
Tuto značku bych chápal, za křižovatkou s II/648 směr Brušperk nebo v Rychalticích směr Hukvaldy.
Taky je ale možné, že objízdná trasa pro TIR nad 10t v době přestavby bude přes Ostravu via I/58 a pak na F-M via R56.
Zvláštní...

Autor:  acter [ 20.9.2011 17:29:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

No je možné, že chcou zamezit i objíždění po trase Rychaltice - Fryčovice - Staříč - Sviadnov - FM a proto to dali už tam. Těžko říct. Pravděpodobně bude všechno nad 10t v Příboře a ve FM odkláněno na Ostravu.

Autor:  Martin z Ostravy [ 20.9.2011 19:10:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek

Jsem tedy doopravdy zvědavý, jak to bude nakonec ošetřeno.
Bylo by to ale logické, hnát TIR nad 12t přes Ovu.

Stránka 14 z 78 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/