Právě je 27.4.2021 9:51:10




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1928 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 78  Další
 D48 Rychaltice – Frýdek-Místek 
Autor Zpráva
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
A z opačné strany přibylo nějaké podobné omezení? A kudy bude jezdit Beskyd Fryčovice?

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


20.9.2011 19:41:17
Profil
 

Příspěvky: 1459
Bydliště: F-M - Praha
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
V neděli 25. září v 08:00 hodin ráno bude převeden provoz od Příbora ze silnice č. I/48 na mimoúrovňové křižovatce silnic č. I/48 a II/486 v Rychalticích na silnici č. II/486 a pak na nově vybudovanou souběžnou silnicí (stavební objekt SO 106) s I/48 směrem na Frýdek-Místek. Zpět na stávající silnici č. I/48 řidiči najedou cca 200 m za motorestem Hroch. V opačném směru bude provoz veden po stejné trase.

Více + příloha: http://www.frydek-mistek.cz/cz/o-meste/ ... ikaci.html

_________________
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Peugeot 206 , Citroën C4 Grand Picasso II


20.9.2011 21:48:16
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Zdá se mi to, nebo je v místě bývalé střelnice (naproti Motorestu víc na východ) naplánována odpočívka?

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


21.9.2011 12:18:34
Profil ICQ
 

Příspěvky: 11
Bydliště: Rychaltice
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Podle neoficiálních informací od některých občanů Krnalovic by tam měla být. Zaslechl jsem něco o McDonaldu, ale oficiálně nic nevím.


21.9.2011 12:21:33
Profil
Autor

Příspěvky: 1632
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Martin z Ostravy píše:
Zdá se mi to, nebo je v místě bývalé střelnice (naproti Motorestu víc na východ) naplánována odpočívka?

Tady je EIA na nějakou tu ČSPHM u Chlebovic, není to ono? Nebo je to na druhé straně?
http://tomcat.cenia.cz/eia/detail.jsp?v ... id=MSK1457


21.9.2011 13:04:14
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Ano, tato je na druhé straně.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


21.9.2011 14:29:27
Profil ICQ
VIP

Příspěvky: 3429
Bydliště: Kladno
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Úplně jste utekli od té zákazové značky nad 10 tun. Já si pořád nedokázal ty kamióny na doprovodce představit, tohle opravdu ukazuje na to, že se nad tím někdo zamyslel, ale teď je otázka, kudy ty kamióny hnát? Jestli po D1 do Ovy, tak ok, ale já se ptám co na to Rudná? Kudy by to přes Ovu bylo teoreticky nejlépe průjezdné?

_________________
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!


21.9.2011 16:48:44
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
No spíš jsem myslel, že to pojede po I/58, ale ta D1 zní logičtěji.
A kudy v Ově? Od do D1 po I/11 na I/56 a na F-M a nebo to hnát po I/11 až do Těšína, což je celkem brutus.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


21.9.2011 19:43:25
Profil ICQ
 

Příspěvky: 790
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Objíždka po Rudné I/11 to bude zajímavé, teď tam probíhá havarijní oprava dilatací na estakádě přes Okružní ulici - provoz převeden do protisměru. Dnes přes den tam bývá trvale i půl kilometrová kolona.


21.9.2011 19:47:49
Profil
 

Příspěvky: 1277
Bydliště: na trase budoucí R49
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Martin z Ostravy píše:
No spíš jsem myslel, že to pojede po I/58, ale ta D1 zní logičtěji.
A kudy v Ově? Od do D1 po I/11 na I/56 a na F-M a nebo to hnát po I/11 až do Těšína, což je celkem brutus.

V Havířově je přece zákaz NA na I/11,ne?

_________________
MEGARAPID.EU - Z RAPIDSHARE.COM NEOMEZENĚ


21.9.2011 20:24:16
Profil
 

Příspěvky: 1277
Bydliště: na trase budoucí R49
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Martin z Ostravy píše:
No spíš jsem myslel, že to pojede po I/58, ale ta D1 zní logičtěji.
A kudy v Ově? Od do D1 po I/11 na I/56 a na F-M a nebo to hnát po I/11 až do Těšína, což je celkem brutus.

Kdyby byla hotová prodloužená místecká na plný profil,nebylo co řešit :kladivo:

_________________
MEGARAPID.EU - Z RAPIDSHARE.COM NEOMEZENĚ


21.9.2011 20:26:19
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
viky píše:
V Havířově je přece zákaz NA na I/11,ne?

To nevím
viky píše:
Martin z Ostravy píše:
No spíš jsem myslel, že to pojede po I/58, ale ta D1 zní logičtěji.
A kudy v Ově? Od do D1 po I/11 na I/56 a na F-M a nebo to hnát po I/11 až do Těšína, což je celkem brutus.

Kdyby byla hotová prodloužená místecká na plný profil,nebylo co řešit :kladivo:

Vskutku

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


21.9.2011 21:01:31
Profil ICQ
 

Příspěvky: 204
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Martin z Ostravy píše:
viky píše:
V Havířově je přece zákaz NA na I/11,ne?

To nevím

Ano, přesně jak píše viky, do Havířova je ze všech stran zákaz vjezdu vozidel nad 3,5 t mimo dopravní obsluhy. Objízdná trasa kolem Havířova pro NA, které chtějí po I/11 z Ostravy do Těšína a naopak, je značena takto.

A navíc na I/11 mezi Havířovem a Těšínem je místy podle mě mnohem horší stoupání, než na té doprovodce u Frýdku.


21.9.2011 21:11:29
Profil
 

Příspěvky: 1459
Bydliště: F-M - Praha
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Nemyslím si, že by D1 byla vhodná... lepší je I/58 - II/478 - R56 - napojení v Místku na I/48

_________________
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Peugeot 206 , Citroën C4 Grand Picasso II


21.9.2011 21:12:54
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Michel píše:
Ano, přesně jak píše viky, do Havířova je ze všech stran zákaz vjezdu vozidel nad 3,5 t mimo dopravní obsluhy. Objízdná trasa kolem Havířova pro NA, které chtějí po I/11 z Ostravy do Těšína a naopak, je značena takto.

A navíc na I/11 mezi Havířovem a Těšínem je místy podle mě mnohem horší stoupání, než na té doprovodce u Frýdku.

o tom zákazu jsem nevěděl, jel jsem po I/11 až do Těšína všeho všudy 2x a vždy v noci, že to není ideální trasa vím, což jsem vyjádřil slovem "brutus".
Pamatuji si jednu vracečku, kde jsem dával za dva :shock:
A ještě je navíc za Těrlickem kyvadlový provoz, respektive byl tam ještě minulý týden.

FlakY` píše:
Nemyslím si, že by D1 byla vhodná... lepší je I/58 - II/478 - R56 - napojení v Místku na I/48

To mě taky napadlo, ale je to dosti krkolomné, hlavně ta část po II/478, odbočení doprava ve Staré Bělé nic moc pro kamiony a vůbec je ta 478 dost úzká a provoz je tam vysoký již dnes. Spíš by mi přišlo rozumnější to hnát po Horní a Dr.Martínka, což je dělený 4 pruh, akorát zase to odbočení z I/58 není pro kamiony optimální a zákaz je tam taky..
Nevím, jsem sám zvědav kudy to povedou.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


21.9.2011 21:30:22
Profil ICQ
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Tak odpočívky jsou skutečně dvě, ta jižní je s přípravou dále.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


22.9.2011 14:27:50
Profil ICQ
 

Příspěvky: 1277
Bydliště: na trase budoucí R49
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Tak D1 + prodloužená místecká je zhruba stejný opruz,jak v Praze odklon z jižní spojky přes Spořilov na pražský okruh.Nechce se mi to porovnávat kilometrově,ale dokonce se mně ta pražská objížďka zdá být delší,než ta "ostravská"

_________________
MEGARAPID.EU - Z RAPIDSHARE.COM NEOMEZENĚ


22.9.2011 15:46:59
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
a ty odpočívky jsou zhruba v jakých místech? ta benzinka je za průmyslovkou, to vím, jak tu posílal pan Pokorný odkaz na EIA, tak jsem kukl, to byla podle mě myšlená ta severní odpočívka né? a kde má být ta jižní? zhruba v jakých místech? dík

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


23.9.2011 9:52:38
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Ano, severní je ta co poslal Petr. Jižní je zhruba v místech bývalé střelnice a je vidět na té situačce od Skansky, která je jako příloha k té zprávě o převedení dopravy.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


23.9.2011 10:01:42
Profil ICQ
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
jestli správně chápu, tak jako by na proti motorestu hroch jen kousíček dál trefa?

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


23.9.2011 10:17:44
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Přesně tak, cca tady
Ale na tom plánku, je to lépe vidět.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


23.9.2011 10:20:56
Profil ICQ
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Před dnešním spuštěním, proběhlo na doprovodce několik dílčích změn - a to úprava předností, zmizel konec hlavní a dej přednost jízdy na této křižovatce a na celém úseku je rychlost omezena na 50km/h.

Jakmile bude provoz převeden, začne se s broušením stávající I/48 a začnou práce na mostu přes místní komunikaci do Krnalovic a vodoteč.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


24.9.2011 23:42:10
Profil ICQ
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
to tam ta značka byla teda dlouho :D:D:D tomu říkám akce čisté silnice :D doprava by už měla být zřejmě převedena ... dnes tamtudy pojedu, tak ověřím a případně písnu :-)

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


25.9.2011 8:22:24
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Tak je to logické, na doprovodku se osadili značky přesně dle projektu, po předání stavby se značky změnily pro potřeby objížďky.
Podle dopravniinfo.cz je stará I/48 již uzavřena.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


25.9.2011 9:08:18
Profil ICQ
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Tak jsem se byl okolo 11h podívat jak to jezdí, na doprovodce je provoz plynulý.
Na provoz ze začátku dohlížela hlídka dopravní policie v bílé fábii combi.
Problém, který jsem zaznamenal i při nedělním provozu, je křižovatka doprovodky (II/648) s II/486, kde se tvoří zatím cca 200m mini kolona.
Kamiony jezdí i přes zákaz taky, nejsem ale schopný posoudit, jestli se nejedná o nějaké TIR do 10t.
Co jsem viděl, tak Poláci ve větší míře kašlou na zákazy předjíždění a 50, která je, jak jsem psal na celém úseku.
Co jsem měl možnost si to za provozu projet, tak musím říci, že je několik míst, kde se dá v pohodě předjíždět, přijde mi proto dosti alibistická plná čára na celém úseku, otázkou je, jak to bude vypadat ve špičkách, to se stejně moc předjíždět dát nebude.
Každopádně doufám, že jakmile dojde k zprovoznění R48, budou čáry na doprovodce přemalovány.
Zde pár foto: https://picasaweb.google.com/R482592011PrevedeniDopravyNaDoprovodnouKomunikac
A nějaké videa:
http://www.youtube.com/watch?v=VdIxVVjqLZg
http://www.youtube.com/watch?v=U-OtNicLh7w
http://www.youtube.com/watch?v=4xcd70GB-b0

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


25.9.2011 11:38:40
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1928 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 78  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: davidb a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz