| Autor |
Zpráva |
|
FlakY`
Příspěvky: 1459 Bydliště: F-M - Praha
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Nejdelší kolony mohou vytvořit kamióny. 5-10 min se dá přežít, pokud to pomůže bezpečnosti. A sláva, za tu značku... Ten policajt by tam nebyl vůbec špatný, aspoň by si řidiči zopakovali lekce z Autoškoly 
_________________ Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval Peugeot 206 , Citroën C4 Grand Picasso II
|
| 27.9.2011 9:23:08 |
|
 |
|
Pjoter
Příspěvky: 51
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
bumbik píše: přesně tak viky .... nechtěl jsem to psát, ale máš pravdu, např u hájova včera stálo lidí a čekali na bus měl zpoždění min. 5 min, bo jsem jel cca v 10:50 a odjezd busu byl 10:40, pokud se to nezměnilo ... jsem si hned říkal, že to bude kvůli doprovodce a tomu dávání přednost autům na II/486 ... a to je to kousek ... ale marné nejspíš příští jízdní řády posunou, bo pokud se ta přednost měnit nebude, tak i po postavení dálnice bude veřejná doprava dávat přednost při sjezdu z doprovodky, takže pak už vlastně budou busy jezdit včas (po posunutých jízdních řádech) Co jsi napsal je nesmysl. Po dokončení stavby bude na doprovodce mizivý provoz a žádné kolony a zpoždění se tvořit nebudou.
|
| 27.9.2011 9:37:41 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
jenže to bude až bůhvíkdy a já mluvil o tom, že do té doby to určo dočasně posunou ty jízdní řády ... aspoň by to dávalo smysl ... ale třeba né a zpoždění řešit nebudou ... uvidíme 
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 27.9.2011 11:07:32 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Tak jsem dnes jel po doprovodce, natočil jsem to mobilem, kvalita nic moc, tak se nelekněte, a je to bez zvuku, ale jde tam trochu vidět, jak tam masivně dneska bagrujou zeminu ze stavěného podjezdu do Krnalovic a jinak tatrovky odvážely zeminu, kterou bagrujou v kopci za rychalticemi, v místě budoucí hlavní trasy podél doprovodky ... bohužel to se mi nepodařilo natočit proti slunci, bylo to nesledovatelné, tak snad příště ...  ¨jinak i v den státního svátku čilý stavební ruch na celé hlavní trase, co jsem měl možnost za jízdy vidět ... jinak na doprovodce kolony ve směru na frýdek-místek, co jsem jel zpět tak jen pár aut ... a předjížděli jen poláci http://www.youtube.com/watch?v=iyy2QPgSpBghttp://www.youtube.com/watch?v=yccZpZ73kNE
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 28.9.2011 15:19:25 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
No pěkně se do toho zakousli, je třeba to zase nafotit 
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 28.9.2011 17:46:35 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
jinak tam u místa podjezdu do krnalovic byl geodet a měřil, kde to má být no ... a jinak za tou průmyslovou zónou chlebovice to vypadalo na násyp jak kdyby škváry ... a vypadalo to dost čerstvé jinak na konci v lysůvkách tam se makalo na tom tunelu ...
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 28.9.2011 18:09:42 |
|
 |
|
FlakY`
Příspěvky: 1459 Bydliště: F-M - Praha
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
škoda té kvality. Jsem zvědav za jak dlouho se ta silnice rozbije, teď je fakt pěkná 
_________________ Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval Peugeot 206 , Citroën C4 Grand Picasso II
|
| 28.9.2011 21:23:54 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
já tu psal o tom, že ta doprovodka ten nápor nevydrží, ale psali tu jiní, že je na to stavěná, tak snad to bude ok, bylo by škoda zlikvidovat takovou skvělou cestu 
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 28.9.2011 21:25:30 |
|
 |
|
hiob
Příspěvky: 790
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
nevšiml si někdo, zda začli ryhle pracovat i na připojovacím pruhu Exit 38, tak aby převedený provoz nemusel jezdit pod mostem - počítá se s tím vůbec, že se toto provede v předstihu? Příloha:
R48E38napojeni.jpg [ 22.71 KiB | Zobrazeno 3576 krát ]
|
| 28.9.2011 21:41:55 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
psal to tu martin nedávno - že nejspíš udělají napřed severní větve múk aby se na doprovodku dalo napojit přímo ze 48čky a nemuselo se sjíždět pod most ... a pak dodělají jižní větve ...
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 28.9.2011 21:48:13 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Zatím jsem nezjišťoval přesný postup, ale z logiky věci by tomu tak mělo být, že nejprve se udělá levý pás + severní větve, tam se to přehodí a pak se udělá pravý. Na severních větvích jsem si nevšiml, nějakého urychlení, avšak z poseldních fotek je zřejmé že nájezdová větev na Příbor je v pokročilejším stavu, než zbytek. Cesta to vydrží, toho bych se nebál, když tak se pak nahodí nový obrus  Je třeba si uvědomit, že stále nejsou všechna SP a chybí některé přeložky, což brání dalšími postupu např.: v Zelinkovicích je problém s přeložení veřejného osvětlení, což brání stavbě podchodu.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 28.9.2011 23:23:34 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1723
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 29.9.2011 13:30:26 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
měl jsem za to, že nejprve udělají severní i jižní větve a pak odstraní ty panely z mostu co jsou u středního dělícího pruhu ve směru na FM, které zúžují 2 pruhy na 1 a bude se jezdit v levých jízdních pruzích, aby mohli v pravé pruhy překopat do definitivního stavu ... ale zřejmě nějak nacpou auta v obou pruzích pouze na severní větve ... ale to vše je daleko, tak uvidíme  jinak dneska bylo o doprovodce v tv za chvilku nahodím link  Edit: koukám aktualizovala se mi stránka a kolega už mě s linkem předběhl  já to viděl v poledních událostech  tak nic 
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 29.9.2011 13:34:14 |
|
 |
|
mipol
Příspěvky: 97
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Na ŘSD mi řekli, že v Rychalticích se bude jezdit jenom měsíc a pak bude převeden provoz na nově vybudované větve MÚK. Které jsem nezkoumal, tohle se mi stejně do reportáže nevešlo.
|
| 29.9.2011 16:09:42 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
zdravím michala poláška  no pokud to bude na nových větvích múk, tak to bude buď viz. můj obrázek výše nebo viz. obrázek od hiob 
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 29.9.2011 16:34:54 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 29.9.2011 16:39:04 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Jak to vypadá na doprovodce? Už je to lepší?
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 6.10.2011 20:56:23 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
jel jsem tam minulý týden ve čtvrtek večer cca 20:30 a můžu říct že i v tak pozdní dobu kolona jak kráva ... a o víkendu jsem tam jel a kolona žádná, ale teď v týdnu vůbec, tak nevím snad někdo napíše
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 6.10.2011 20:58:38 |
|
 |
|
Michel
Příspěvky: 204 Bydliště: Havířov
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Tak přináším svou první a zároveň letos asi poslední cyklofotoreportáž  ze stavby R48 úseku Rychaltice - Frýdek: https://picasaweb.google.com/1141975523 ... directlinkfoceno dnes odpoledne popisky doplním ráno EDIT: popisky doplněny Jinak co se změnilo oproti Martinovým fotkám z minulého týdne: *přibyla další část stropu tunelu Lysůvky *byla odtěžena část náspu na bývalé I/48, místo které bude pro R48 postaven most *byla odtěžena zemina okolo zídky ve stoupání z Rychaltic na FM
Naposledy upravil Michel dne 7.10.2011 17:05:17, celkově upraveno 1
|
| 6.10.2011 22:03:15 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Dík za fotky. Co tak ještě koukám: - tak se dost pohly zemní práce na tělese za tunelem směr Příbor - pokročilo odstrojování bednění na mostu přes sil. III třídy a potok Vodičná - rovněž pokročily práce na tělese mezi mostem přes hlavní trasu a mosty Chlebovicemi - na mostním objektu na nájezdové rampě severní větve položena izolace - zbroušen povrch v místech mostních objektu Škoda absence fotek jižní větve MÚK
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 6.10.2011 22:14:50 |
|
 |
|
Michel
Příspěvky: 204 Bydliště: Havířov
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Rádo se stalo  Nj, omlouvám se  , příště se polepším  Do Rychaltic jsem přijel kolem půl šesté a nejvíc jsem se těšil na ten tradiční most (nad čtyřpruhem I/48 směr Příbor)  a dvakrát jsem vyjel na kopec, abych zjistil, že jsem jel špatnou odbočkou a teprve napotřetí jsem se trefil  takže teprve až kolem šesté jsem konečně na kýžený most dorazil, a pak už jsem jel rychle domů, abych co nejméně cesty jel za tmy...takže na ty jižní větve už nějak nezbyl čas...
|
| 6.10.2011 22:29:20 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Aha, takže neznalost terénu a špatná příprava  Jinak docela štreka z Havířova Na jižní větev sjedu zítra a bude to 
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 6.10.2011 23:04:40 |
|
 |
|
Michel
Příspěvky: 204 Bydliště: Havířov
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Jj  na mapě to vypadalo celkem jasně a jednoduše (a to jsem ji měl i s sebou - cyklistickou od Shocartu 1:60 000), ale realita byla trošku jiná  Jj, k začátku (resp. konci) úseku u FM to je 25 km, to je v pohodě, ale pak pojíždění okolo samotné trasy je dalších cca 10 km, hledáním toho mostu jsem nějaké 2 km taky najezdil a z Rychaltic domů cca 32 km + jsem vlastně ještě cestou k R48 fotil R56 mezi výjezdy 49 a 51 a to jsem si asi 2 km taky zajel (abych si vyfotil návěst 1000 m před výjezdem 49  ) a pak jsem si ještě asi 5 km zajel kvůli taťkovi, protože už jsem byl asi 2,5 km na cestě, a taťka mi volal, že jsem mu odvezl klíče, které potřebuje  Takže celkem mám na tachometru 78 km  na odpolední výlet fakt celkem štreka  Jinak jak daleko daleko to máš z Ostravy?  (snad nevadí, že tak směle tykám, když jsme vlastně kolegové cyklisté  ) Tak to bude fajn, když nafotíš tu jižní větev  , akorát meteorologové předpovídali včerejšek jako poslední teplý slunečný den - proto jsem taky vyrazil na kolo už včera - a teď se zdá, že měli pravdu, tak přeju, ať ti to počasí na focení alespoň trochu vyjde.
|
| 7.10.2011 7:22:32 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Poslal jsem ti SZ, aby jsem tady zbytečně nepěstovali OT  Jinak na focení to dnes nevypadá, leje jak z konve, snad zítra 
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 7.10.2011 9:51:26 |
|
 |
|
Michel
Příspěvky: 204 Bydliště: Havířov
|
 Re: R48 Rychaltice – Frýdek-Místek
Jasně, už jsme trochu začali odbíhat od dálnic k cyklistice  Přeju, ať to zítra vyjde. Jinak doplnil jsem popisky ke svým fotkám.
|
| 7.10.2011 17:04:26 |
|
|