D48 Bělotín – Rybí

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od pp21 »

Martin z Ostravy píše:Asi v tomto úseku se mění komplet povrch, všechny vrstvy AB.
On se mění i povrch na estakádě v NJ? Vždyť se ta estakáda komplet rekonstruovalaa v 2005-2007 ... ach jo.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ne, nemění, teď jsem si vzpomněl že to zbroušení končí před mostem, jsem si to spletl s tím omezením, to je totiž i na estakádě.
Takže mění se jen povrch asi 300m před estakádou :ok:
R48 -> D48 se podařilo!
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od Michel »

Aha, vidíte a mně to třeba ani nepřišlo divné, že se opravuje 3 roky starý AB, až teď mi došlo, že povrch na estakádách se většinou mění tak jednou za cca 10 let :)

Jinak u té estakády mě vždycky zamrzí, že už není v plánu ji rozšířit na R25,5 (nebo alespoň na R22,5). Zrovna jsem koukal na http://www.firesta.cz/article.php?id_article=65 (stránky firmy, která realizovala rekonstrukci estakády, má tam ke každé stavbě celkem hezký popis a fotky) a i z fotek je vidět, že jakékoli rozšíření by se bohužel neobešlo bez toho, že by se estakáda celá zbourala a znovu postavila, což před pěti lety nepřipadalo v úvahu... Nevíte náhodou někdo jestli současný stav estakády byl plánovaný jako konečný už když se objevily první plány na rozíření I/48 na R48, a nebo jestli to prostě vyplynulo ze situace před pěti lety, když se zjistilo, že ta estakáda je ve velmi špatném technickém stavu a D47 byla v nedohlednu, takže nebylo možné počítat s úplným zastavením dopravy?
A taky by mě zajímalo, jak bude po rozšíření na R25,5 vypadat MÚK Nový Jičín-západ. Zůstane, tam kde je teď a zůstanou tedy tak žalostně krátké odpojovací pruh směrem na FM a připojovací pruh směrem na Bělotín?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Estakáda je už v konečně podobě viz http://www.dalnice-silnice.cz/R/R48.htm
Větve MÚK NJ-západ budou upraveny tak aby splňovaly parametry pro R.
R48 -> D48 se podařilo!
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od Michel »

Jj, díky, to že stav estakády je konečný, vím, jen mě zajímalo, jestli to tak bylo v plánu vždycky (tedy od doby, kdy existují plány na přestavbu I/48 na dělený čtyřpruh), a nebo jestli se o tom rozhodlo až v souvislosti se špatným technickým stavem estakády a její potřebnou rekonstrukcí roku 2005. I když tohle zřejmě vědí jen na ŘSD a možná ani tam ne...
Ty připojovací a odbočovací pruhy, tam jsem celkem zvědavý, jak to vyřeší. Jestli jsem správně pochopil http://www.fce.vutbr.cz/PKO/0M3/predn9/KauLeh.htm, bod 14.5.2, tak by připojovací pruh měl mít v daném místě délku minimálně 220m, což vychází nějak takto. A při letmém pohledu na letecký snímek to zrovna moc nevypadá, že by tam byl dostatek místa na posunutí celé křižovatky o 50-100m směrem na východ. Leda by se zboural nějaký ten domek.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od Lenny »

Západní část křižovatky zůstane prakticky ve stejné poloze, jak je dnes.
Větve ve východní části křižovatky budou lehce posunuty východněji.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od bumbik »

má někdo tušení, jak je to s přípravou této stavby? kolik je vykoupeno pozemků vydáno územních rozhodnutí či stavebních povolení? kdy se asi začne stavět? jak to vypadá s financemi??? nechce se mi číst sáhodlouhé diskuze .. děkuji
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od Lenny »

Stav je zhruba následující. Na stavbu tedy část kromě MÚK Nový Jičín bylo vydáno územní rozhodnutí, které nabylo právní moci v létě 2009. Na MÚK Nový Jičín probíhalo samostatné územní řízení, bylo vydáno územní rozhodnutí a následně byly podány odvolání. 11. ledna 2010 byly vyhláškou vyzvání účastníci řízení k vyjádření k podaným odvoláním. A dál jsem to nesledoval.

Pozemky můžeš sledovat v aplikaci nahlizenidokn.cuzk.cz.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od balance »

Mezi Dubem a Bělotínem proběhlo na velké části odfrézování cca do 10 mm, zřejmě pro pokládku mikrokoberce.
Začne se loupat hned po první zimě nebo až po druhé? :mrgreen:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od Lenny »

To se ten úsek každé dva roky opravuje?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od FlakY` »

Možná nejlevnější způsob opravy?
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od bumbik »

onehda bylo v květnu na čt24 právě info o tom, že kolem starého jičína je problém, že se tam cesta propadá ... a že se prej v následujících 2 letech neplánuje žádná větší rekonstrukce ... pouze nějaké drobné opravy ... tak myslím, že to bude asi jak říká flaky - nejlevnější způsob opravy vyfrézovat a nazdar :-)))
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od FlakY` »

Tam ten úsek je docela nebezpečný no... mělo se to nějak kontrolovat, jestli to náhodou pořád nesjíždí. Zatím se to pořád zhoršuje a aby to nedopadlo stejně jak s kolejemi na Vyškovsku. Až se něco stane, tak to teprve budou řešit. Asfalt trochu pomůže ale pokud to celé sjíždí, tak se časem může stát, že pojede kamión a celý kus se s ním ulomí. :/ Nedej bože aby to byl BUS!
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od balance »

Ne ne, se Starým Jičínem to nemá nic společného, tam dali na 50 m omezení na 70 kmh a je "vymalováno".
Rozsah odfrézování je vidět na záznamu ...

pohrabáč
Příspěvky: 211
Registrován: 29.1.2011 11:04:01

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od pohrabáč »

Možná v rámci reklamace? Že by se dbalo na vyšší úroveň převzetí prací a někdo našel termín končící záruky? Nebo nová technologie údržby? Asi před 3 - 4 lety opravili kousek schodů D2 u Podivína jemným frézováním + část úprava mikrokoberec + kousek bez nic a dodnes povrch funguje bez problémů. Když přes to dnes jedu je to neporovnatelně lepší než navazující úseky.Prý to tenkrát bylo ale moc laciné a moc rychle opravené. Možná dnes bez peněz ve státní kase si na to někdo asi na ŘSD vzpomněl a zkouší si udržet dobrý flek a podá si možná zlepšovací návrh a čeká odměnu. Asi to fakt vypadá na nejlevnější údržbu a dočasnou opravu,když na nic nejsou finance.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od Lenny »

Zajímavé video o rekonstrukci estakády v Novém Jičíně :arrow: http://www.firesta.cz/video/novy-jicin- ... -016-2.avi
Je tam vidět i vnitřek mostu před rekonstrukcí, jak to mohlo držet po kupě, to netuším...

Stále si ale pohrávám s myšlenkou, že i tato estakáda by šla rozšířit pro šířkové uspořádání 25,5 m. A to vystavbou druhého mostu, který by byl dodatečně spřažen s původním. Ale ty náklady by byly jistě dosti vysoké.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od bumbik »

možná na to dojde, až bude r48 hotová a možná i celá páteřní dálniční síť a nějaký úředník řekne, rozšíříme estakádu v NJ a hraniční most v českém těšíně obojí úzké a nevyhovující ... když už třeba bude o dost vyšší frekvence vozidel za den za x let ... jinak nevěřím, že by k tomu přistoupili při stavbě úseku rybí - bělotín, je přecejenom fakt, že je to 4pruh estakáda se středním dělícím pruhem, což při rozpočtu SFDI .... je určitý luxus :D dneska přece řekly věci veřejné, že nesouhlasí s rozpočtem SFDI na příští rok 33 miliard korun, že chtějí 14 miliard navíc aby bylo 47 miliard na stavby silnic a dálnic ... a ODS a TOPka je pošlou do řiti, takže budem rádi, jak příští rok pojedem z FM do rychaltic po 4pruhu :-))) snad ale časem dojde na dostavbu celé R48 až do bělotína ... rozšíření té estakády by bylo určitě vhodné zhlediska bezpečnosti kolik je tam šířka přes estakádu nyní?
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od bumbik »

je to tam širší 4pruh než třeba most v rychalticích? tam na počátku mostu než se to zúží, jak je ten kousíček 4 pruh, tak mi to přijde dost úzké ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od Lenny »

Most Rychaltice je v kategorii R 22,5, estakáda v Novém Jičíně je v kategorii S 15
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od bumbik »

tak to je svým způsobem dost málo ... někteří řidiči tudy už nyní jezdí dost a dost rychle jakože nadlimitně nad max. povolenou rychlost ... tak si dovedu představit, jak po přestavbě v těchto úzkých místech někdo předjíždí a někteří horší řidiči, třeba neznalí zdejších podmínek, nemusí zvládnout řízení a mohly by tam být dopravní nehody ... ale to ukáže čas ... ale přestavba stejně brzo nebude, 33 miliard v SFDI mi přijde jak drobné paní novákové z pokladničky :-))) kde jsou ty časy, kdy se tam cpaly 3x větší sumy na dopravní stavby :-(((
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od bumbik »

budem rádi, jak vyjdou love na obchvat FM a připojení na R56 - pokud to bude z OPD, tak je šance, ale kdyby to měl státní rozpočet cálovat celé sám, tak podle mě bez šance :-) ani by mě nepřekvapilo, kdyby někdo jednou přišel s tím, že postaví R48 z PPP stejně jako D3 či R35 nebo R1 pražský okruh ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od FlakY` »

Stejný problém s mostem je i na nově budované R6 mezi Chebem a KV. Na mostu v NJ jsou stejně široké jízdní pruhy jako na R silnici, ale nemá odstavný a střední dělící pás je tvořen z betonových záteras. Při najíždění na most člověk může zazmatkovat... Při rychlosti 80km/h by nemělo dojít k leknutí a následnému vybourání do krajních částí v jednom jízdním směru.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Proč by měl někdo zmatkovat?
Jedu pořád svým pruhem, co mi je potom jestli je nebo není odstavný, a pokud někdo nemá odhad a neumí udržet přímý směr tak proč jezdí autem, respektive jak může mít vůbec řidičák?
R48 -> D48 se podařilo!
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od Mario »

Hlavně stát na mostě nesmíte, takže na co odstavný pruh..
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od FlakY` »

Lekat se nemusí, to byl jen příklad... ale snížená rychlost není pro srandu králíkům. Ostatně jsem zvědav na přechod kategorie z R 25,5 na S 15 a naopak.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Odpovědět

Zpět na „D48“