[D48] Frýdek-Místek, obchvat

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
ppepe
Příspěvky: 279
Registrován: 26.12.2015 0:02:23

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od ppepe »

hm, to jsem si neuvědomil.
Dříve jsem tam jezdil vcelku pravidelně, ale důvody pominuly, takže vlastním videem v dohledné době nepřispěju.
Davesson
Příspěvky: 527
Registrován: 10.12.2019 1:18:59
Bydliště: puvodne D1 0136, nyni III/18030

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Davesson »

bumbik
Příspěvky: 7943
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

Tak jsem to projel už i od směru KO Frýdlantská (od FnO) -> D56:

1) to vodorovné značení opravdu předělali (směr od FnO)

2) sem tam jsem asi nějaký ten přechod lehce slyšel, ale rozhodně nic dramatické - řekl bych normální stav, to už bude spíš o autu - teda táhl jsem se ještě za nějakým dalším osobákem co se asi kochal PHS nebo nevím. :mrgreen:

3) připojovací pruh co je teď od OVM mi přijde, že jsou překvapeni, že se musí připojovat :)
Tam osobně mi moc nejde do hlavy proč ten režím 1+1 neskončí víc dříve před přijpojovacím pruhem. Teď končí nějak lehce ještě s připojovacím pruhem. Jako sice připojovací pruh má stále dost místa, ale asi by se mi víc libilo kdyby 1+1 už končilo dříve před připojovacím pruhem.

4) Stále mám dojem, že celý provoz jezdí víceméně přes město. Já fakt nevím, jestli ti lidi nesledují značky, ale jel souběžnou jízdu s SUV na KO Frýdlantská a normálně jsem myslel, že mi to tam přes obrubníky pošle. :mrgreen: Ale ono lidi mívají problém občas si uhlídat jak jedou ve svém pruhu, tak možná se jen na obrubníky tlačil...

5) Vlastně nerozumím proč je větev D56 v režimu 1+1. Jediné co tam max vidím je cedule pozor zvěř, ale jinak nemám páru proč tomu tak je.

PS Já vím, lidi si zvykou :D
bumbik
Příspěvky: 7943
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

myslím, že nelze za 24 hodin čekat zázraky, mnoho lidí ještě ani neví, že je část obchvatu zprovozněna a díky kuželům je to možná psychologický moment, že řidiči vidí aha kužely - asi omezení a možnost kolon, raději jedu městem ... chce to čas ... ale 3. září, pokud se přidá směr od Příbora směr FnO, tak je dost možné, že se situace zlepší, každopádně hodně pomůže, až o té trase budou vědět navigace ...

edit: už vidím hlavní důvod, proč to moc nepřináší ovoce - chybí návěsti, pokud by od ovy na D56 byla návěst s cílem FnO rovně, tak věřím, že to dost pomůže, ale většina řidičů asi vůbec netuší, kam se tou cestou mezi kužely vlastně dostanou ... za mě naprosto nedostatečné SDZ, takže dokud tam nedají návěsti, tak to bude řidiče dále mást
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

bumbiku naprostý souhlas samozřejmě...
To značení mě ve výsledku taky ze směru D56 překvapilo. Jako jasný je tam malá cedulka rovně Frýdlant, ale přijde mi to tam nedostatečné... Jako rozhodně by tam měla být návěst a prostě sjezdy/směry, které ještě nejsou tak přeskrtnuté. Na to jaké průtahy/zdržení/probémy s otevřením jsou, tak se docela divím, že to tam není. To značení je přeci jen už delší dobu známé a zadané.
(ačli teda zastavit se tam na zebře by mě jako řídiče v tom místě taky nenapadlo alá prostě bych vybral a holt si třeba zajel :mrgreen: )

Jako podle mě si spousta lidí i myslí, že už se dostane na Český Těšín. Viděl jsem totiž nákladní auta co místo toho aby jeli na FnO (což je logické proč by tam jeli spíš), tak jeli na KO a zpět do města. Jako jasný i takoví budou třeba pojedou do HASu, LIDL, zásobování apod. Ale tohle ten případ spíš nebyl. :D
momoz
Příspěvky: 150
Registrován: 24.8.2019 21:39:19

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od momoz »

takže to znamená, že za 15dní se obnoví platnost SP a můžou pustit i směr z Přibora?
hiob
Příspěvky: 783
Registrován: 15.3.2009 19:13:36

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od hiob »

po 15 dnech mohou začít pracovat, zhotovitel slíbit dodělávky do 4 týdnů + papíry, tj. nedříve po půlce srpna, ale to asi už nechají na to 3.9. ...
momoz
Příspěvky: 150
Registrován: 24.8.2019 21:39:19

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od momoz »

Jasné no, není kam spěchat :-D
Royce
Příspěvky: 121
Registrován: 24.6.2018 17:10:35

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Royce »

rudla píše:Ten obchvat je dálnice bez poplatku?
To by bylo trochu nesmyslné ne? Vzhledem k tomu, že jediný výjezd je na placenou dálnici.
momoz
Příspěvky: 150
Registrován: 24.8.2019 21:39:19

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od momoz »

No nemáš pravdu, úsek FM - Dobrá placený není... navíc celkem běžná praxe, že obchvaty měst placené nejsou.
Royce
Příspěvky: 121
Registrován: 24.6.2018 17:10:35

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Royce »

Obchvaty měst, ze kterých je sjezd zpět do města, což tady není.
Ano, úsek F-M - Dobrá je bez poplatku, takže jediný úsek obchvatu, který by dávalo smysl mít bez poplatku, je od KO východ směr Dobrá.. což ještě nějakou dobu fungovat nebude. V současné chvíli tedy platí to, co jsem psal, že to nedává smysl.
Royce
Příspěvky: 121
Registrován: 24.6.2018 17:10:35

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Royce »

Royce píše:…je od KO východ směr Dobrá...
Samozřejmě tím mám namysli KO u sjezdu na FnO a od něj II. etapa obchvatu směr Dobrá
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

Jeslti úsek FM-Dobrá je bez poplatku (tímhle směrem běžně nejezdím), tak pak z logiky věci by z toho vycházelo, že k bez poplatku FM-Dobrá, by se mohla připojit část KO Frýdlantská - Dobrá.
V opačném směru už to ten potenciál nemá, protože D56 (akorát myslím kousek v Ově u prům. zóny Hrabová) je placená a jestli se nepletu D48 celá. Každopádně aby dával "celý obchvat bez poplatku" nějaký smysl, tak by to muselo vést k nějakému sjezdu. Aneb u D56 by se asi vybízel sjezd MÚK Stačíč a u D48 Rychvaltice kde jsou sjezdy (díky bohu, konečně :mrgreen: ).

Ale samozřejmě nemám sebemenší šajn ani o úseku FM-Dobrá a ponteciálu KO Frýdlantská-Dobrá. Jen úvaha.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Majkii »

Celý obchvat je už ale zahrnut v letošní vyhlášce jako zpoplatněný.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Royce
Příspěvky: 121
Registrován: 24.6.2018 17:10:35

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Royce »

Já tam naopak vidím pouze úsek po zmíněný exit FM východ.. takže to vypadá, že 2. etapa bude opravdu bez poplatku a naváže na ten bezpoplatkový úsek do Nošovic
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Majkii »

FM-východ v km 52 je (bude) ale přece právě ten nový "půlexit" mezi Dobrou a současným koncem dálnice ve FM. Zdroj.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Royce
Příspěvky: 121
Registrován: 24.6.2018 17:10:35

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Royce »

Máš pravdu, popletl jsem to
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak nakonec jsem měl cestu a projel si ochutnávku obchvatu již nyní vp rovizorním režimu.
Provoz nulový, značení mizerné, aktuální přínos 0, klidně se mohlo počkat na úplné dokončení, respektive na stavebně-technický stav umožňující jízdu bez omezení, takto se utratilo x miliónu za DIO, navíc bude třeba složitě omezovat provoz při instalaci návěstí.
A bohužel neabsentuje ani klasická demence s jednopruhovými napojeními, kdy hlavně D56-> D48 je to do oči bijící.
Povrch relativně rovný, akorát, jak už tady padlo, flekatý jak sešit prvňáka.
R48 -> D48 se podařilo!
Royce
Příspěvky: 121
Registrován: 24.6.2018 17:10:35

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Royce »

Kolega, který dojíždí do Ov z FnO potvrzuje, že mu i současná podoba obchvatu ušetřil cca 5 minut. Takže přínos to nějaký má.


Sent from my iPhone using Tapatalk
bobikabobik
Příspěvky: 43
Registrován: 19.9.2009 19:28:48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bobikabobik »

Martin z Ostravy píše:Tak nakonec jsem měl cestu a projel si ochutnávku obchvatu již nyní vp rovizorním režimu.
Provoz nulový, značení mizerné, aktuální přínos 0, klidně se mohlo počkat na úplné dokončení, respektive na stavebně-technický stav umožňující jízdu bez omezení, takto se utratilo x miliónu za DIO, navíc bude třeba složitě omezovat provoz při instalaci návěstí.
A bohužel neabsentuje ani klasická demence s jednopruhovými napojeními, kdy hlavně D56-> D48 je to do oči bijící.
Povrch relativně rovný, akorát, jak už tady padlo, flekatý jak sešit prvňáka.
Za mě přínos obrovský hlavně ve špičkách ráno, odpoledne přes pracovní dny a zejména v pá byl průjezd přes FM pravidelně s kolonou mezi KO Tesco a Lidl (cca.1km), teď je provoz klidný.
S demencí jednopruhového připojení D56-D48 nelze než souhlasit, stejně tak s absencí nájezdových ramp Ostrava-Příbor a naopak. Zejména ta první by moc navíc nestála a pomohla...
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Martin z Ostravy píše: A bohužel neabsentuje ani klasická demence s jednopruhovými napojeními, kdy hlavně D56-> D48 je to do oči bijící.
Marnost nad marnost v ČR. Jenže oni ti pracovníci na ŘSD ještě ani dneska u nových projektů netuší, že tohle jednopruhové připojování není v pořádku a normální.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak jsem rád, že přeci jen to nějaký přínos, dle příspěvků výše, má. Jestli se to vyplatilo nevím.
Co se týče jednopruhových ramp, tak to je prostě zamrzlé myšlení, které se dědí z úředníka na úředníka, kdo chce vybočit, je většinou semlet. Občas se otevře okno a dobrá věc se podaří, ale systémově to nefunguje.
R48 -> D48 se podařilo!
Royce
Příspěvky: 121
Registrován: 24.6.2018 17:10:35

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Royce »

Je to až takový přínos? Nějaké praktické zkušenosti? Málokdy je provoz tak hustý aby se to vhodným zipováním nedalo projet plynule
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Já tedy naopak při tom zúžení do jednoho pruhu zažívám docela často velmi nepříjemné situace. Především kvůli NA. A je rozdíl, jestli jedete ve městě 80-100 (tam zipování nevadí) a nebo 120-130 po dálnici, která se slučuje/napojuje na jinou dálnici. Je tam mnohem větší rozdíl v rychlostech a nezřídka se objeví dobrák, který do mého pruhu najede i zbytečně 200 m před koncem svého pruhu. Tam prostě má být 2-pruhové připojení bez ohledu na provoz. 2-pruhové odbočování tam, kde je větší provoz. To nepovažuji za nutnost všude, připojování ano.
Stačí si porovnat připojování v MÚK Hulín směr Brno a v MÚK Lipník směr Ostrava, kde už náznak 2-pruhového připojování je, ale je totálně zpackaný.
Odpovědět

Zpět na „D48“