[D48] Frýdek-Místek, obchvat

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
mapman
Autor
Příspěvky: 5764
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mapman »

To je ale něco úplně jiného. Tam se do větve vjíždí jedním levým pruhem, protože pravý odbočuje na sever, a doprava je tím pádem už více zklidněná. Navíc tam větev nejdřív začíná pravým obloukem poloměru 300 m a pak až přechází do levého o poloměru 156 m, což je mnohem bezpečnější řešení, než to na D56. A to, že je tahle větev na D11 technický zprasek a na křížení dvou dálnic nepatří, už tu taky padlo. A úprava VDZ na jednopruhovou se s ohledem na nehodovost taky zvažuje...
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Honey72 »

Stejně ty dva pruhy D56 končí, takže je lepší pokud se tak stane ještě před zatáčkou, za kterou moc nevidíte. Umím si představit, jak se ještě někdo na poslední chvíli snaží předjet a akorát by z té zatáčky vletěl do ostatních.
Podobný nájezd je na známém uzlu u Osic, kde mám za mokra docela bobky a stejně se najdou střelci, kteří mě v tom oblouku předjíždí stovkou a jen čekám, kdy jim to uklouzne ke mě.
https://www.google.cz/maps/@50.1521069, ... 312!8i6656
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od davidb »

Díval jsem se jak vypadají větve na křížení dálnic u Grazu a jsou tam pouze jednopruhové větve.
Což mě překvapilo.
https://www.google.com/maps/@46.996604, ... a=!3m1!1e3
Aram96
Příspěvky: 7894
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Mapmane díky za poloměry. Ty mluví za vše a teď dávám za pravdu. Popravdě jsem ale ani za nic nečekal, že ještě dnes dokážeme postavit křižovatku s tak tragickými poloměry jako u Sedlic. A ono jo. :shock: Tímto jsem zděšen, ale zároveň uznávám to stažení do jednoho pruhu dříve. Kolik takových MÚK ještě prosím má vzniknout ? (Bez ironie) Abych se na to psychicky připravil a neklepla mě pepka. Jen podotýkám, že mi nejde čistě o poloměry větví jakékoli MÚK, mluvím o případech, kdy jedna dálnice ústí do druhé, to je velký rozdíl.
U Plotišť (z D35) se to mazaně vyřešilo kruháčem a tudíž hlavní směr asi bude tak nějak zpomalovat. Taková D3 při připojení na pražský okruh bude doufám už vypadat pořádně čili 2-pruhové připojování a prakticky 8-pruh až k následné křižovatce, je tak ? Jak bude vypadat připojení D7 ? Tam mají být rampy takové, že by mohlo někoho napadnout něco podobného jako tady na D56. Zaústění D52 do D2 bude podle všeho sice zprasené, ale alespoň bezpečné, protože hlavní proud na dálnici bude “odbočovat”, dobry. :?
bmw740d
Příspěvky: 418
Registrován: 1.1.2011 15:42:54

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bmw740d »

VDZ na mostě přes D56 směrem do centra F-M je nově namalované a je dvoupruhové. Dneska jsem si toho všiml. A jako prozatímní rozhodně nevypadá. Tak že v animaci je to stejné jako teď v reálu.
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

bmw740d píše:VDZ na mostě přes D56 směrem do centra F-M je nově namalované a je dvoupruhové. Dneska jsem si toho všiml. A jako prozatímní rozhodně nevypadá. Tak že v animaci je to stejné jako teď v reálu.
Tohle nevidím důvod proč by neměl být dvoupruhový. Oni se baví o mostě přes D48 kde se D56 připojuje na D48 směr ČT. ;)
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

„Ale nestihne se všechno. Podle všeho to vypadá, že do konce roku nebude napojení na Ostravu, tam jsou nějaké problémy s mosty. Takže se bude napojovat jen část na příjezdu od Příbora s výjezdem ve Frýdlantské ulici. Ale třeba to stihnou. Firmy prý mají slíbenou prémii 90 milionů, když se to zvládne,“ dodal muž.

https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/nov ... zpravy_jst
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Že se na to kvaltování nevykašlou a v klidu, v pořádně kvalitě to nezprovozní na jaře a komplet, tak aby to dávalo dopravně smysl.
R48 -> D48 se podařilo!
mapman
Autor
Příspěvky: 5764
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mapman »

V prosinci má být v provozu D48 obousměrně od Příborské po Frýdlantskou a D56 jednosměrně od Ostravy na Frýdlant. To vše při provozu jedním pruhem. Takže jediný významný efekt to přinese pro cesty směrem do Beskyd, ať už z Ostravy nebo od Příbora.
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Martin z Ostravy píše:Že se na to kvaltování nevykašlou a v klidu, v pořádně kvalitě to nezprovozní na jaře a komplet, tak aby to dávalo dopravně smysl.
Devadesát melounů je devadesát melounů. By mě zajímalo, kdo o té prémii rozhodl a zda se to opravdu vyplatí.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Martin z Ostravy »

mapman píše:V prosinci má být v provozu D48 obousměrně od Příborské po Frýdlantskou a D56 jednosměrně od Ostravy na Frýdlant. To vše při provozu jedním pruhem. Takže jediný významný efekt to přinese pro cesty směrem do Beskyd, ať už z Ostravy nebo od Příbora.
Nic co by ještě pár měsíců nepočkalo a nemuselo by se řešit DIO navíc.
R48 -> D48 se podařilo!
bmw740d
Příspěvky: 418
Registrován: 1.1.2011 15:42:54

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bmw740d »

V prostorech MÚK Frýdlantská byly odstavené 3 finišery a dva válce. Plus natažené vodicí lanka na pul kruháčí (číst z Frýdlantu do centra) a větve směrem na NJ a z NJ. Tudíž jedou rychle. Zda-li to stihnou, netroufám odhadovat.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Lenny »

D56 nebude letos v provozu. Tomu nevěřím, když vidím ten stav, co je na mostech.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
evilcleaner
Příspěvky: 1073
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od evilcleaner »

S tím počasím co přijde bude malý zázrak pokud se bude jezdit po D48, D56 je podle mého názoru z říše snů. Bonus za akceleraci byl projednavan v souvislosti s plným zprovoznění I. Etapy, což se neděje. Pokud k zprovoznění pred vánocemi dojde, tak se bude jezdit necelou polovinu trasy 1+1 po prave polovině a pote každý smer v jednom pruhu po sve polovině dalnice. Zprovozneni bude mít malý reálný dopad na intenzitu dopravy ve městě, ale tem par autům co budou jezdit relaci nj-fno se pojede docela dobre, mpr bude 80 kmh a v reálu hadam ze se tam bude jezdit kilem.
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
ivko
Příspěvky: 62
Registrován: 15.8.2017 22:26:52

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od ivko »

Možná bylo lepší se zaměřit na dokončení jiných částí, kde je a ještě nějakou dobu zatím stále bude (do dokončení celého obchvatu) větší provoz. Např. zprovoznění sjezdové rampy a části pod estakádou. Tak abychom se zbavili toho otravného kličkování mezi tabulemi v omezení při příjezdu do FM od Příbora - zvlášť na zimu by to bylo super.
Než se mermomocí snažit (stejně jenom částečně) zprovoznit směr, který využije pár aut.
bumbik
Příspěvky: 7956
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

ano to kličkování od Příbora je na pytel, ta sjezdová rampa je za mě aktuální největší nedostatek, já bych trasu zprovoznil najednou i s D56 v plném profilu, až to skutečně bude stavebně hotovo, tu chvíli už to FM vydrží ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
momoz
Příspěvky: 150
Registrován: 24.8.2019 21:39:19

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od momoz »

Příborská je ostuda, v podstatě tam půl roku na nic nesáhli a ani to nevypadá, že by se tam něco chystalo. Hlavně jak nasněží, tak jízda mezi těma kuželkama bude bezpečnost sama...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Lenny »

Party stan hotov. Můžou začít izolovat.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
bumbik
Příspěvky: 7956
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

https://www.mdcr.cz/Ministerstvo/Uredni ... lnic-(885)

od 27. listopadu do 21. prosince

takřka do vánoc bude probíhat zase změna vedení dopravy ve směru od Příbora do FM kolem Olešné - bude se jezdit jako dříve přes nově vybudovaný most přes obchvat a na nový kruháč ... bude totiž probíhat napojení obchvatu na stávající D48 od Rychaltic na začátku stavby u Olešné ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

No jsem zvědav na to "finální" provizorní vedení dopravy o vánocích. Je šance, že u Olešné zprovozní ten sjezd na FM, nebo se bude dále provizorně jezdit přes kruháč?
ivko
Příspěvky: 62
Registrován: 15.8.2017 22:26:52

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od ivko »

mkyral píše:No jsem zvědav na to "finální" provizorní vedení dopravy o vánocích. Je šance, že u Olešné zprovozní ten sjezd na FM, nebo se bude dále provizorně jezdit přes kruháč?
Ráno jsem viděl, že na sjezdu se pracuje - navážel a rozhrnoval se materiál, byl tam válec. Vypadalo to, že to připravují na asfaltování. Tak snad ano.
Milan Křístek
Příspěvky: 135
Registrován: 15.3.2009 16:28:55
Kontaktovat uživatele:

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Milan Křístek »

Dnes v 16,30 se ještě betonovalo připojení na obchvat od Příboru a byla vidět pokládka MZK na odpojováku do F-M.
http://www.kamito.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Ulafme
Příspěvky: 30
Registrován: 4.5.2016 22:04:46
Bydliště: Fv 714 Lakseveien (Norsko) + I/56 (ČR)

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Ulafme »

Je nějaké info, co bude uvnitř toho kruháku na MÚK Frýdlantská?

Jedná se o dost velkou plochu, která se určitě dá nějak smysluplně využít. Já bych to viděl na jezírko a uprostřed alegorické sousoší "Michal Pobucký a jeho boys and girls čistí příkopy za 1.500,- Kč/m".

Věřím, že mnoha lidem by se to líbilo...
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

Jinak MÚK Sviadnov už byla předběžně pokřtěna. :) Kousek svodidel je K.O. v místech kde je připojovák z Beskydské na Ostravu. Teď jak se tam jezdí 1+1 a s tím, že ze směru na FM někdo asi najel na svodidla co jsou "ukončené do země" a udělal si z toho nájezdovou rampu. :mrgreen:
Cca podle vizualizace je to v těchto místech: https://imgur.com/a/AVb94fd (na vizualizaci svodidla nejsou vidět)
Už to tam bylo ráno, samozřejmě kdoví co se stalo - je to jak by na to něco ze shora žuchlo.
evilcleaner
Příspěvky: 1073
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od evilcleaner »

V pondělí odpoledne najel na svodidla kamion.
Jinak tento týden se polozily dvě vrstvy asfaltu na zapadnich větvích muk frydlantska a dnes obrus na východní polovině okružní křižovatky, finální povrchy na větvích a západní polovině o.k. by měly být v druhem tydnu v prosinci.
Příští týden, pokud pocasi pusti, by se měly dělat asfalty kolem mostu přes palkovickou. V těchto dnech se dodelavaji poslední kousky cb vozovky /dobetonavky v místě pridatnych pruhu apod/
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
Odpovědět

Zpět na „D48“