[D48] Frýdek-Místek, obchvat

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
ivko
Příspěvky: 62
Registrován: 15.8.2017 22:26:52

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od ivko »

Tak poslední SP opět platné.
Zprávy od 22:09: https://www.ceskatelevize.cz/porady/109 ... 000100715/
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od davidb »

V neděli jsem konečně jel po otevřené části.
Super - dal jsem to za 3 minuty. V 10 dopoledne jsme tam ale jeli sami. Až se dcera divila, proč tam nikdo není.
Zpátky jsem jel po staru, bo jsem odbočoval na 17. listopadu. Zároveň se mnou jeli dvě auta, která pokračovali na D56 - takže nevyužily obchvat!
Nechápu. Stáli jsme na červené u Letné i Podpuklí. To by už byli ve Staříči :-)
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

Akorát nevím jestli se mi to zdá, ale když jedu směr od KO Frýdlantská směr D56, tak se mi ten úsek (část D48) zdá docela dost uskákaný.
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od davidb »

MrZajíc píše:Akorát nevím jestli se mi to zdá, ale když jedu směr od KO Frýdlantská směr D56, tak se mi ten úsek (část D48) zdá docela dost uskákaný.
Tak jsem nejel :-)
Ale opačný směr se mi zdál klidný. Konečně jsem si všiml i výše zmíněných odfrézovaných přechodů.
je tam 80, v klidu jsem jel 100. Ale na sjezdu na D48 je 60 a opodstatněná. Těch 100 tam nedám.
bmw740d
Příspěvky: 418
Registrován: 1.1.2011 15:42:54

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bmw740d »

Jak jsem psal již minule. Na to, že pokládku dělali chlapi z Německa, myslel jsem, že bude kvalita teda daleko lepší. Na mnoha místech frézování a jak píše DavidB - povrch je uskákaný. Tak že jsem zklamaný. Po obchvatu jsem již jel několikrát a s různými auty - pouze na vzduchovém podvozku byl povrch O.K..
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Honey72 »

Spousta řidičů ještě bude chvíli jezdit postaru, protože všude čtou a vidí ve zprávách, že je část stavby zastavena apod. Nechtějí prostě riskovat, že pak zapomenou odbočit a dojedou kdo ví kam.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

a už někdo nainstaloval konečně návěsti na D56 na příjezdu k FM ? nebo je zatím stále značení mizérie?
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

Stále tam ty návěsti chybí (alespoň minulý týden nebylo nic). :?

A jak již to bylo nakousnuto. Jsem hodně zvědav na ty připojovací pruhy D56xD48 (i připojení od KO Frýdlantská alá je to část dost do kopce) až bude celý provoz. Sice chápu, že ty připojováky asi budou nějakou tu normu splňovat, ale na to že je to nová dálnice, tak bych je čekal o chlup delší/nadčasovější. Jako ne, že by to bylo špatné, ale v dnešní době no nevím...
Dokonce bych si troufl říct, že by v úseku D56xD48 po KO Frýdlantská mohl být klidně pohodlný tří pruh (asi už utopie no).
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od davidb »

bmw740d píše:Jak jsem psal již minule. Na to, že pokládku dělali chlapi z Německa, myslel jsem, že bude kvalita teda daleko lepší. Na mnoha místech frézování a jak píše DavidB - povrch je uskákaný. Tak že jsem zklamaný. Po obchvatu jsem již jel několikrát a s různými auty - pouze na vzduchovém podvozku byl povrch O.K..
Já to nepsal. Mě se naopak povrch zdál v pohodě. Aspoň ve směru na Beskydy.
Ale jsem v tom fakt laik.
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od davidb »

Návěsti, aspoň od Ovy, nejsou (neděle).
Ale jsou tam jasné směrovky směr Frýdlant a centrum + Příbor a ČT.

Hodně lidí už jezdí podle navigací a ty už navádějí na obchvat, ne?

Ano, tam by se třípruh rozhodně hodil. V obou směrech.
Aram96
Příspěvky: 7902
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Ne, že bych tam 3-pruh považoval za nezbytnost, přecejen je to od sebe 2 km, IMHO stačí pořádně dlouhé připojovací pruhy (z D56 samozřejmě měly být 2-pruhové) , ale spíš se divím, že to tam není řešeno přídatným pruhem kvůli vzdálenosti křižovatek.
Ale jak říkám, 3.pruh v celé délce by mi přišel nadbytečný. Spíš by tam dával smysl tak nějak kvůli peáži D48 + D56/I/56.
BohusdK
Příspěvky: 478
Registrován: 28.4.2011 23:04:06
Bydliště: Jablunkovsko

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od BohusdK »

Další část obchvatu D48 znovu ve hře, hotovo má být do 3. září!

https://fm.denik.cz/zpravy_region/dalsi ... 20718.html
I/11 every day
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od davidb »

Aram96 píše:Ne, že bych tam 3-pruh považoval za nezbytnost, přecejen je to od sebe 2 km, IMHO stačí pořádně dlouhé připojovací pruhy (z D56 samozřejmě měly být 2-pruhové) , ale spíš se divím, že to tam není řešeno přídatným pruhem kvůli vzdálenosti křižovatek.
Ale jak říkám, 3.pruh v celé délce by mi přišel nadbytečný. Spíš by tam dával smysl tak nějak kvůli peáži D48 + D56/I/56.
Ano, to jsem myslel já. Peáží. prostě se tam budou míchat dva proudy, a jeden silný (Ova-Frýdlant) by byl furt ve svém pruhu.
Jestli se to nazývá 3.pruh či přídatný pruh nerozlišuji.
Aram96
Příspěvky: 7902
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Jo tomu rozumím, že jsi to tak myslel. Spíš je zajímavé, že zde nebyl kvůli vzdálenosti křižovatek, ale možná je jejich vzdálenost už tak velká, že tam být nemusí.

My v ČR pruhy nestavíme podle toho, zda je tam peáž nebo ne, či zda to dává smysl nebo ne. Na to nezapomínej. ;) Kdyby ano, tak by zde 3.pruh určitě byl, stejně jako u Mladé Boleslavi (I/38). Nicméně si umím představit, že "rychlíci" by stejně přejeli do rychlého a pak zpátky, takže by to trochu pozbývalo smysl.
Brunoos
Příspěvky: 141
Registrován: 19.10.2018 0:09:09

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Brunoos »

Včera již práce na sjezdové rampě a sjezdovém mostě od Příboru do centra.
Brunoos
Příspěvky: 141
Registrován: 19.10.2018 0:09:09

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Brunoos »

Napojení v Dobré - dneska poslední vrstva asfaltu na mostě - asi brzo bude převeden provoz na most.
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

…drobnější dokončovací čínnosti… :-D

Na první etapě obchvatu Frýdku-Místku probíhají stavební práce, aby mohl být v září zprovozněn i zbylý úsek vedoucí od Příbora. Současně pokračují drobnější dokončovací činnosti podél otevřeného úseku dálnice D48, který mohou využívat řidiči jedoucí z Ostravy do Beskyd a zpět.


https://twitter.com/RSD_MSlezsky/status ... 6877258752
apach
Příspěvky: 43
Registrován: 14.3.2009 21:04:31

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od apach »

Pár postřehů k první části otevřeného obchvatu:

Jezdím z Raškovic a denně do Ostravy, takže přes Bašku je tak dlouho očekávaný obchvat Místku jasnou volbou. Tedy teoreticky. První týden v červenci rozkopali v Bašce úsek cesty II/477 mezi Kunčičkami a Baškou (bod na mapě níže, buduje se ostrůvek pro chodce a SŽC to spojila s rekonstrukcí železničního přejezdu), takže pro nás všechny od Bašky směrem dál na Beskydy je nová část obchvatu nevyužitelná, protože další nejbližší most je až ve Frýdlantu. Uzávěrka by měla trvat do první půlky srpna.

Co se týká obchvatu samotného, docela mě překvapil oblouk napojující D48 na D56, jeho rádius mi přijde poměrně dost kroucený a člověk přirozeně sníží rychlost při průjezdu. Kvalita povrchu je opět zklamání, proč mi přijde, že polské betonové úseky dosahují všechny vyšší kvality?

Poslední postřeh je ke kruháči na původním úseku I/56 u Tesca - když se denně napojuji ráno z průtahu FM z I/48 na D56, denně tam bývaly dlouhé kolony dané tím, že kruháč byl plný aut směřujících ve směru od Frýdlantu. Nyní po otevření obchvatu tyto kolony docela povolily, nebývají zdaleka tak dlouhé, protože část těchto vozidel se již přemístila na nově otevřený obchvat, proto mohou auta z I/48 najíždět daleko plynuleji.


https://mapy.cz/zakladni?x=18.3723515&y ... 0279423422
Čím jezdím: VW Passat 2,0 BiTDI, Honda CBF 1000F
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od davidb »

apach píše:... takže pro nás všechny od Bašky směrem dál na Beskydy je nová část obchvatu nevyužitelná, ...
No tak snad jen pro část Baška - Frýdlant. Zbytek už valí po I/56.
apach píše: Co se týká obchvatu samotného, docela mě překvapil oblouk napojující D48 na D56, jeho rádius mi přijde poměrně dost kroucený a člověk přirozeně sníží rychlost při průjezdu.
Ano, to jsem psal výše. Projel jsem obchvat 100 (je tam 80), ale v oblouku jsem dost brzdil bo to tak rychle nešlo (značka je 60).
apach
Příspěvky: 43
Registrován: 14.3.2009 21:04:31

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od apach »

No tak snad jen pro část Baška - Frýdlant. Zbytek už valí po I/56.
Řekl bych spíše všechny obce až po Morávku, ale to budou maximálně stovky aut denně.
Čím jezdím: VW Passat 2,0 BiTDI, Honda CBF 1000F
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od davidb »

apach píše:
No tak snad jen pro část Baška - Frýdlant. Zbytek už valí po I/56.
Řekl bych spíše všechny obce až po Morávku, ale to budou maximálně stovky aut denně.
Z Morávky se vyplatí jezdit přes Bašku?
Na chatu, Visalaje, jezdíme jedině přes Dobrou, Nošovice nebo, v nejhorším případě, přes Skalici.
apach
Příspěvky: 43
Registrován: 14.3.2009 21:04:31

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od apach »

Z Morávky se vyplatí jezdit přes Bašku?
Na chatu, Visalaje, jezdíme jedině přes Dobrou, Nošovice nebo, v nejhorším případě, přes Skalici.
Jezdím to denně, Skalici se člověk téměř vyhne zkratkou u tamějšího kostela na kopci vlevo a pak kolem ZD a přehrady přes Bašku. Je to s obchvatem rychlejší, než přes Nošovice a průtah. Vyzkoušeno stovkami jízd ročně ;)
Čím jezdím: VW Passat 2,0 BiTDI, Honda CBF 1000F
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od davidb »

apach píše:
Z Morávky se vyplatí jezdit přes Bašku?
Na chatu, Visalaje, jezdíme jedině přes Dobrou, Nošovice nebo, v nejhorším případě, přes Skalici.
Jezdím to denně, Skalici se člověk téměř vyhne zkratkou u tamějšího kostela na kopci vlevo a pak kolem ZD a přehrady přes Bašku. Je to s obchvatem rychlejší, než přes Nošovice a průtah. Vyzkoušeno stovkami jízd ročně ;)
Jo takhle. Já si myslel, že jezdíte přes Bystré. Proto mi to nesedělo.
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Takhle propálit mou oblíbenou zkratku. Teď tam budou jezdit lidi :-D
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Country »

Odpovědět

Zpět na „D48“