[D48] Frýdek-Místek, obchvat

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

no podle dnešních slov ministra dopravy v otázkách václava moravce hádám, že ten příští rok obchvat FM to bude boj o prachy :-)))
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
martini
VIP
Příspěvky: 3637
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od martini »

Boj o prachy je každoročním evergreenem této doby, teď je to pravda zase pod jinými argumenty, ale rozhodně bude boj o peníze na jiné stavby než je obchvat FM, protože viz. výše.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

njn bohužel :-( asi by měli propustit toho ivo tomana za 200 klacků měsíčně a hned jsou prachy :D:D:D né prostě držím pěsti, aby FM se dočkal obchvatu a dostavět úsek z FM do rychaltic a paráda :-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Avantime
Autor
Příspěvky: 619
Registrován: 25.2.2009 23:03:39
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Avantime »

bumbik píše:njn bohužel :-( asi by měli propustit toho ivo tomana za 200 klacků měsíčně a hned jsou prachy :D:D:D né prostě držím pěsti, aby FM se dočkal obchvatu a dostavět úsek z FM do rychaltic a paráda :-)
Podle toho, co Šmerda v OVM říkal, už prý Ivo Toman nějakou dobu zmocněncem není.
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

já vím, ale oponoval mu vašek moravec, že tam snad ještě je ... no to je fuck :-) hlavně, aby na řsd byly prachy na ten obchvat fm co nejdřív, bo ta doprava ve fm to je saigon pro obyvatele hlavně co se týče výfukových splodin hluku a vibrací :-))
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Lenny »

Ivo Toman byl pro D11 a R35 zmocněncem.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
FlakY`
Příspěvky: 1490
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od FlakY` »

V letech 2012 - 2013 bude probíhat podle MSK oprava estakády na průtahu F-M. Zřejmě se bude jednat o rozsáhlejší opravu, protože most je v dosti žalostném stavu. Každoročně se zde provádí opravy a intenzita automobilové dopravy tomu nepomáhá... největší význam na takto žalostném stavu má jistě nákladní doprava, která je zde opravdu významná.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

je pravda, že ten most má být zprovozněn po opravě až v prosinci - četl jsem to někde na netu v seznamu uzavírek v moravskoslezském kraji pro tento rok ... tuším, že jsem se na to proklikal přes tn.cz ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

zajímavé info spojené s připojením R56 na R48
http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/D3D2D44 ... 10IPK2.pdf
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

omlouvám se, pokud je někde založeno téma pro tuto stavbu v takovém případě bych poprosil adminy o přesunutí do správného tématu a tedy se zároveň omlouvám ... ale tak má se to připojit k obchvatu FM, tak to snad nebude zas tak daleko od tohoto tématu :-) a stavět se to bude určo současně s obchvatem v podstatě to "část obchvatu" je ... svým způsobem :-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
FlakY`
Příspěvky: 1490
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od FlakY` »

Stavět by se současně asi mělo, ale taky hned nemusí. Klidně to může zůstat napojené na současnou silnici, na jihu: zde kde bude MÚK. Řidiči jedoucí z Příboru na FM musí stejně do města... Ale pravdou je, že pokud by se nepostavila spojka na R56, tak přes 2 kruháče a jednu světelnou křižovatku by se celá silnice mohla ucpat kamióny a asi by to nebylo z časového a ekonomického hlediska tak přínosné než jet přes průtah.
Uvidíme co bude a jak to s penězi dopadne.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

a netuší někdo, proč vlastně to vyprojektovali tak, že není možné od příboru se přímo napojit plynule na R56 aniž by člověk musel projet kousek po tom průtahu? není to sice žádná dálka, ale jako, když už se připojuje R56 k R48, že to mohli navrhnout tak, aby od příboru bylo stejně luxusní napojení na ostravu stejně jako to mají auta přijíždějící od českého těšína ... tohle je myslím docela škoda, ale i tak to nebude žádná tragédie, myslím, že obchvat FM jakožto propojení 2 úseků R48 a vyvedení vozidel z centra bude obrovské plus, no snad ty peníze vyjdou ... bylo by to hezké jet od českého těšína po dálnici nepřerušovaně až do rychaltic, škoda, že pak člověk musí chtě nechtě snížit na 90 km/h ale i tak pohodka ve 4pruhu až do bělotína, to je prostě luxus, co by za to obyvatelé poblíž jiných tahů dali :-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
FlakY`
Příspěvky: 1490
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od FlakY` »

Protože existuje silnice I/58 kde se dá sjet na Ostravu. A obce uvnitř trojúhelníku si mohou vybrat kde se napojí... múk bude všude dost. A určitě provedli výpočet když tam nepřidali další 2 větve.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

máš pravdu proč být zhýčkaný a mít tisíc možností, stačí využít stávající :-) já spíš to myslel tak, že technicky by totiž lidé jedoucí od příboru mohli pohodlně po dálnici do ovy a značně by se odlehčilo I/58 hlavně ve skotnici v mošnově ale taky v krmelíně no a pravdou taky je, že by do frýdku na průtah I/48 na múk kde se napojí na R56 jezdilo míň, jelikož by se každý napojil hned na tom obchvatu FM tudíž by obchvat vytěsnil i vozidla jedoucí z příbora na Ovu, tak člověk musí zpomalit ze 130 na 50 do té křižovatky o to mi šlo o tu pohodlnost, ale jak jsi řekl možnosti jsou jen je využít :-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

ale stejně napjatě čekám, jestli příští rok začne R56 připojení na R48 a obchvat FM - jak to je, to se nějak vydiskutuje na ministerstvu potažmo na řsd a pak se vydá informace veřejnosti, které stavby další rok budou stavěny a postupně se vyhlásí výběrová řízení? nebo je to taková jako nárazovka - teď se ministr rozhodne začít stavět toto tak vyhlásí výběrové řízení pak za měsíc se rozhodně pro něco jiného? kdy by mohlo být u obchvatu FM a připojení R56 jasno ??? ví někdo? ptám se jako laik, nevím, jak to chodí ... je vůbec v roce 2011 možné to zjistit nebo se takové věci ohlašují či jeví jasněji až v roce, kdy mají stavby započít tedy v tomto případě v roce 2012 ??
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
martini
VIP
Příspěvky: 3637
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od martini »

V 2012 pravděpodobně nezačne žádná nová stavba :-( Opět. Vše bude jasné definitivně až v prosinci, kdy bude snad schválen PSP rozpočet SFDI.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

a co vyjádření tiskového oddělení ministerstva dopravy, že příští rok začne stavba 0137 (D1 přerov lipník) ??? bylo to tu na fóru odkaz na vyjádření pana tuším Ilnera nebo jak to bylo, který byl teď onehda i v tv, že teda příští rok tato stavba, tak asi přece jenom začne ... aspoň doufám teda :-) nicméně obchvat FM je co do přípravy téměř připraven podle letáku do konce roku snad budou všechna povolení ... to by teda byla veliká škoda, kdyby nezačal obchvat FM 0137 či připojení R48 na R56 to snad politici neumí myslet koncepčně a jak řekla martina vápeníková klidně nechají propadnout stavební povolení, pokud je nějak neprodlouží ... korunu by tomu nasadili, kdyby v prosinci neschválila PS rozpočet SFDI :-((( už vidím řidiče jak nadávají, že se v rychalticích rozjeli na 130 a najednou přijedou před FM a zpomalí na 50 :-(((a vyjedou z FM a zase se rozjedou na 130 směr český těšín nebo do ovy po R56 ... a vibrace hluk emise, nemluvil snad kdysi bárta o tom, že prioritou jsou obchvaty?? a dokonce to je tuším i v superkoncepci ten obchvat FM, ikdyž ta je dneska už asi víceméně pase, no nic no, tak snad se aspoň bude dál stavět vše, co je rozestavěno a nebude se zastavovat žádná stavba ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Mario »

Nic nového, příprava bude v pohodě, ale zda budou peníze záleží na rozpočtu... Je to prostě hlavně na Kalouskovi a spol.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Martin z Ostravy »

A protože je Kalousek zloděj, lhář a hovado tak nebude nic. :evil: Nebudu se rozčilovat.
Aspoň, že Rych. - F-M se staví.
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

martine nenapsal bych to lépe ... ale přijde mi, že škoda se rozčilovat, člověk si pak kazí své zdraví kvůli někomu, kdo za to nestojí viď :D ale dneska přišlo ministerstvo dopravy s tím, že od příštího roku zdraží dálniční známky na 1500 kč za roční, zbytek jsem neslyšel při obědě jsme se bavili, tak jen co jsem zaslechl na ČT24 ve zprávách ... že prej tím a zvýšením mýtného, tuším, že jsem zaslechl o 25% a že tím chtějí získat 10 miliard do SFDI, prej celkem chtějí mít 45 miliard příští rok a mluvil tam jakub ptačinský mluvčí a říkal, že teda mají v plánu začít 3 "veledůležité dálniční stavby" ale, že rozhodující bude jednání ministra dopravy na hospodářském výboru poslanecké sněmovny příští týden ... těžko říct o jaké 3 stavby jde ... ale to možná martine dokážeš odhadnout lépe než já ... nevím
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
FlakY`
Příspěvky: 1490
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od FlakY` »

Pravděpodobně ty nejdražší ;-) např. R1 , reko D1 nebo R48 , D1 okolo Přerova. Ještě by se slušelo napsat D8 pokud nebude financovaný EU. Pokud to navýšení hodně pomůže MD, tak jsem pro zvýšení.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

http://www.infoportaly.cz/frydeckomiste ... ych-staveb tak tady máme podrobné info o obchvatu FM očima ministra dopravy Pavla Dobeše
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od vypravec »

Oba ty články, vyznívají optimistiky a udělaly mi radost, díky za ně. Snad to není jen mlácení prázdné slámy a všechno zase nakonec nedopadne jinak....
Odpovědět

Zpět na „D48“