[D48] Frýdek-Místek, obchvat

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Beaver píše:asi jde o předčasné užívání bez kolaudace, chtějí mít místo pro dodělávky, pohyb stavbařů. Něco podobného bylo na obchvatu Třince, dodnes tam zapoměli značky omezující rychlost :-)
Chápu není to D
Jak dodělávat? Vždyť na ty dodělávky měli celých šest měsíců navíc :-D
Papuanec
Příspěvky: 518
Registrován: 19.10.2018 0:16:37
Bydliště: Střed světa, zkráceně Praha

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Papuanec »

Mapy.cz už severojižní část obchvatu zprovoznili :)
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

Papuanec píše:Mapy.cz už severojižní část obchvatu zprovoznili :)
Mno ještě jim nefunguje routing. :mrgreen:

Ráno teda ještě zprovozněno nebylo (cca 6:00). KO Frýdlantská byl klid a pohyb byl akorát vidět od D56, kde už asi připravovali. Předpokládám, že chtějí "polootvíračku" k té 12...
Papuanec
Příspěvky: 518
Registrován: 19.10.2018 0:16:37
Bydliště: Střed světa, zkráceně Praha

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Papuanec »

Je tu někdo místní, kdo si plánuje to tam hned odpoledne prosvištět? :)
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Já asi až zítra.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Počkám na plný profil a nájezd od Příbora.
R48 -> D48 se podařilo!
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

Já tam odpo pojedu, ale bohužel to nemám jak natočit. Jinak podle všeho už se jezdí (možná), co koukám na waze a špehuju, jeslti se tam objeví ikonka řidiče. :mrgreen: Routing na mapy.cz už mě to tahá přes to. Takže evidetně platnost segmentů byla od 12:00. No jsem zdvědav.
bmw740d
Příspěvky: 416
Registrován: 1.1.2011 15:42:54

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bmw740d »

Zkusím odpoledne projet. Ráno byla vidět značná aktivita firmy SEKNE - prováděli úpravy na komunikaci. Od kdy má být otevřeno?
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

Martine moje řeč ... a za mě si počkám na II. etapu, protože samotná I. etapa pro mě nic neřeší ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Eda
Příspěvky: 13
Registrován: 12.12.2021 7:59:52

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Eda »

Ja teď projel kolem a zatím žádne auto na novém.
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

Před malou chvílí jsme zprovoznili část obchvatu Frýdku-Místku. Napojení od Ostravy a směr Beskydy projeli první řidiči už během rozhovorů s generálním ředitelem ŘSD ČR.
https://twitter.com/RSD_MSlezsky/status ... 4549091329
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

FB Polar:
https://www.facebook.com/watch/live/?re ... 9694950377

(jeslti je nějaký hodný moderátor ať to klidně editne do předchozího příspěvku, už nelze editovat, dík)
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

MrZajíc píše:
Před malou chvílí jsme zprovoznili část obchvatu Frýdku-Místku. Napojení od Ostravy a směr Beskydy projeli první řidiči už během rozhovorů s generálním ředitelem ŘSD ČR.
https://twitter.com/RSD_MSlezsky/status ... 4549091329
OK. Zprovozněno i v OpenStreetMap ;-)
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od vodouch2000 »

michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od michal »

A ta hlavní část obchvatu, tedy zbytek D48, má být hotová až koncem příštího roku?
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

Kdy se vyřeší SP u D48 nevím. Myslím, že se to tu řešilo a jsou tam i nějaké docela dlouhé čekací lhůty aby něco bylo pravomocné apod. Ale podle těch dvou variant (varianta 1 a 2) co byly na uředních deskách FM a MDCR, tak tam byl někde rozsah až do září? Alá to je to předběžné užívání.
viz
MrZajíc píše:
mkyral píše:Nějak mi tam chybí, podle čeho se určí, která varianta se bude realizovat.
Taky jsem se v tom chvíli ztrácel. Ale řekl bych, že jak jsi dával úřední desku FM, tak to bylo lepší (jestli se nepletu je to stejné) viz
(FM má nový web)
https://www.frydekmistek.cz/uredni-desk ... pojeni-na/
....
Každopádně II. etapu naznačovali, že by rádi otevřeli alespoň 1+1 na konci tohoto roku (myslím, že prosinec). Myslím, že Mátl o tom mluvil a zdá se mi, že v těch jejich nových podcastem. Možná: https://www.rsd.cz/-/podcast-s-gener%C3 ... 1lnici-d48
Naposledy upravil(a) MrZajíc dne 30.6.2022 13:50:24, celkem upraveno 2 x.
bmw740d
Příspěvky: 416
Registrován: 1.1.2011 15:42:54

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bmw740d »

Projeto oběma směry. Je to kousek dálnice, tudíž jsem z jednoho konce na druhý byl během chvilky. Více aut jelo jednoznačně ve směru Ostrava- Frýdlant. Na OK Frýdlantská celkem dost řidiči zmatkovalo a jelo nakonec po staré cestě přes město než, aby správně odbočili na dálnici.

Jediná věc která mě poněkud mrzí je stav nebo kvalita CB krytu - na mnoha místech značné přebroušené plochy - i desítky metrů. Myslel jsem, když CB kryt prováděla německá kvalita, bude tomu povrch odpovídat - nejsem si úplně jistý. Řekl bych, že na úseku Rychaltice - Rybí je daleko méně přebroušených ploch na daleko větší vzdálenosti.

Přechody mezi jednotlivými povrchy je bezproblémový.

Snad jsem nikoho mým subjektivním názorem nenaštval, ale cítím a vnímám to tak.
momoz
Příspěvky: 150
Registrován: 24.8.2019 21:39:19

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od momoz »

Lidi si musí zvyknout, jak jsem jel teď z Ovy, tak přede mnou tak 5 aut na poslední chvíli házelo brzdy a jelo do města, i když pak z kruháče u Tesca pokračovali rovně na Fno...
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

momoz píše:Lidi si musí zvyknout, jak jsem jel teď z Ovy, tak přede mnou tak 5 aut na poslední chvíli házelo brzdy a jelo do města, i když pak z kruháče u Tesca pokračovali rovně na Fno...
Já jsem projížděl taky před chvíli. Teda zdálo se mi jak by byl mnohem větší provoz (že by se už projevily prázdniny?), ale to možná je tím, že lidi pozastavují lehce a neví.
U sjezdu na FM, tak jeden lesák to zaparkoval regulérně na zebru a nevěděl kudy jet. Jestli směr FM, jak bylo doposud anebo nový směr rovně D48 (jak jsem se vzdaloval tak to vzdal a jel doprava na FM :D ).
A potom když jsem sjížděl na KO Frýdlantská, tak pro změnu další lesák (někdo jiný asi sem potkal nějaký sraz lesáků :mrgreen: ) tak to opět postavil doprostřed a nemohl si vybrat jestli chce na KO anebo přímý směr FnO (já chtěl ten přímý směr FnO :D )
No tohle si bude muset fakt sednout. Jako menší divočina to byla. :mrgreen:

Jinak mi přišel CB krásně tichý. Neslyšel žádné přejezdy. Zbroušných míst tam opravdu pár je (ráno pojedu směr Ova tak jsem zvědav jak tam). Dokonce ty zbroušené přejezdy byly tižší než origo vrstva CB. Osobně teda nevím jeslti broušený beton má nějaký dlouhodobější pak negativní vliv. Každopádně sic broušené, ale přišlo mi to ok.
rudla
Příspěvky: 52
Registrován: 22.5.2009 11:52:52
Bydliště: Rožnov pod Radh.

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od rudla »

Ten obchvat je dálnice bez poplatku?
Papuanec
Příspěvky: 518
Registrován: 19.10.2018 0:16:37
Bydliště: Střed světa, zkráceně Praha

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Papuanec »

TW RM:

ŘSD dnes zprovoznilo část stavby “D48 Frýdek - Místek, obchvat, I. etapa a D56 F-M, připojení na D48”, kdy vozidla mohou využít již nové komunikace obchvatu města mezi Ostravou a Beskydy v omezeném dopravním režimu. Celá stavba by měla být zprovozněna bez omezení 3.9.2022.

Zároveň dnes Ministr dopravy jako odvolací orgán rozhodl o potvrzení právní moci v rozsahu 5 SO, které jsou součástí I. etapy obchvatu Frýdku - Místku, což umožňují po 15 dnech obnovit práce a zprovoznit celý úsek 3.9.2022. Jednalo se o opakovaný proces na základě rozsudku soudu.
Beaver
Příspěvky: 55
Registrován: 7.5.2009 23:12:24

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Beaver »

https://youtu.be/fdCQCGK-ti4

já jsem spokojen ... ne s kvalitou videa ani samotného obchvatu, ale obecně, je to na dobré cestě :-)
pěkný den všem
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

Beaver píše:https://youtu.be/fdCQCGK-ti4

já jsem spokojen ... ne s kvalitou videa ani samotného obchvatu, ale obecně, je to na dobré cestě :-)
pěkný den všem
Krásné! Koukám, už mnohem lepší provoz. Já měl docela mordu provoz. :D
EDIT: Jo a překvapilo mě, že opravdu jak jsem jel tímto směrem tak v protisměru tak max dvě auta. :D


Teď jestě lidi řeší značení u KO Frýdlantská:
Alá tohle tam je (či bylo, není moje foto):
Obrázek
(už byly jedovaté komentáře, že jen otočili šablonu - není z mých úst)

A prý by spíš za správné řešení považovali něco jako toto (někdo našel cca podobu):
Obrázek


Asi jde o ten dokončený půlkruh z FnO směru pro vnitřní variantu. Někdo už něco říkal, že už to snad i přemalovali, ale dost pochybuju. Prý to evokuje, že má jet člověk do protisměru. Ale já teda nevím, ale podle mě je tam značka kruhového objezdu a ani by mě nenapadlo jet doleva. :mrgreen: Tohle asi neumím posoudit, mě to ani nenapadlo - jet do protisměru.

PS na té druhé fotce musím přiznat, že značení toho kruhového objedu se šipkou doprava co je u vnitřího pruhu je moc pěkná a výstižná. Jako asi by se mi líbila.
ppepe
Příspěvky: 279
Registrován: 26.12.2015 0:02:23

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od ppepe »

https://youtu.be/6ngDF1jhhgw

v tomto videu je dobře vidět, že to přemalovali k lepšímu.
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

ppepe píše:https://youtu.be/6ngDF1jhhgw

v tomto videu je dobře vidět, že to přemalovali k lepšímu.
Právěže není vidět. Tohle je směr z D48 na KO Frýdlantská (ve videu). Ale to na té fotce je ze směru FnO na KO. Jako lidi píšou, že to změnili, ale jeslti si to nespletli viz co jsi poslal video. Uvidím ráno.
Odpovědět

Zpět na „D48“