[D48] Frýdek-Místek, obchvat

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

Kruhový objezd u kasáren:
Na druhé (levé) polovině kruhového objezdu je již připravená dvojitá žlutá čára. Brzy asi dojde k převedení. Takže už se bude jezdit ofiko "pod mostem".
Obrázek
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Dneska jsem jel kolem Alberta k OBI. Pořád je na mostě nad D56 značka se zákazem vjezdu směrem na Olešnou, nicméně zákaz už tam není, je tam 50 km/h a auta můžou pokračovat rovně. Akorát jsem k tomu nikde nenašel další info. Nevíte něco?
Royce
Příspěvky: 121
Registrován: 24.6.2018 17:10:35

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Royce »

A z čeho usuzuješ, že tam zákaz už není, když je tam značka?
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Z toho, že před samotnou stavbou už žádný zákaz není. Předtím byl. Naopak se tam objevilo omezení rychlosti, která tam předtím myslím nebylo. Takže značka na mostě může byt buď zapomenuta, nebo je to zrušení zákazu jen dočasné. To bych právě rád věděl ;-)
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Asi jsem našel: https://www.frydekmistek.cz/cz/o-meste/ ... istku.html
Sice jsme teď mezi druhou a třetí etapou, ale asi to už nechali otevřené.
ivko
Příspěvky: 62
Registrován: 15.8.2017 22:26:52

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od ivko »

Dnes jsem přijížděl do FM od Příbora - už je tam lešení pro betonáž pole druhého pruhu obchvatu nad I48 - tzn. omezení výšky na 4.1m - tzn. 3. etapa (v předstihu)
Tedy otevření průjezdu od Alberata směr Olešná je určitě jako objížďka pro nadměrné náklaďáky nad 4.1m.
Brunoos
Příspěvky: 141
Registrován: 19.10.2018 0:09:09

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Brunoos »

Při příjezdu od Příbora je dole oranžová šipka vlevo k albertu pro nákladní auta nad 4.1m. Nikde jsem si ale nevšiml žádného zákazu vjezdu. A tak jsme stáli v koloně až nahoru na most, protože několik osobních aut před námi tam taky chtělo jet - protisměr je samosebou moc nepouštěl. a přitom stačilo zajet na kruháč a pak odbočit dop rava.
Nešťastné řešení. Odpoledne to bude ještě větší masakr.
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

Testovací úsek pokládky CB u D56 jsem dneska viděl částečně zbouraný (zatím teda jenom kousek okraje). Sice chápu "testovací úsek" ale, že by se něco až tak nepovedlo?
(nemám zkušenost, možná je to běžné :) )
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

MrZajíc píše:Kruhový objezd u kasáren:
Na druhé (levé) polovině kruhového objezdu je již připravená dvojitá žlutá čára. Brzy asi dojde k převedení. Takže už se bude jezdit ofiko "pod mostem".
Obrázek
:arrow:
Již se jezdí po druhé polovině (dle obrázku - vlevo) kruhového objezdu.
Royce
Příspěvky: 121
Registrován: 24.6.2018 17:10:35

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Royce »

MrZajíc píše:Testovací úsek pokládky CB u D56 jsem dneska viděl částečně zbouraný (zatím teda jenom kousek okraje). Sice chápu "testovací úsek" ale, že by se něco až tak nepovedlo?
(nemám zkušenost, možná je to běžné :) )
A nebourají jen konec, aby to zarovnali a mohli navázat? Ten testovací úsek už tam totiž byl dříve a dělali i zkušební vrty apod.. tady tohle dobetonovávali..
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

Royce píše:
MrZajíc píše:Testovací úsek pokládky CB u D56 jsem dneska viděl částečně zbouraný (zatím teda jenom kousek okraje). Sice chápu "testovací úsek" ale, že by se něco až tak nepovedlo?
(nemám zkušenost, možná je to běžné :) )
A nebourají jen konec, aby to zarovnali a mohli navázat? Ten testovací úsek už tam totiž byl dříve a dělali i zkušební vrty apod.. tady tohle dobetonovávali..
Toť klidně možné! Takhle z blízka a celkem s velkou pravidelností, to vidím prvně a celkem zajímavá podivná. Takže možná běžná praxe.

D 48 | Frýdek-Místek, obchvat - II. etapa - květen 2021
https://www.youtube.com/watch?v=U3WLiQVAQrA
Royce
Příspěvky: 121
Registrován: 24.6.2018 17:10:35

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Royce »

mkyral píše:Z toho, že před samotnou stavbou už žádný zákaz není. Předtím byl. Naopak se tam objevilo omezení rychlosti, která tam předtím myslím nebylo. Takže značka na mostě může byt buď zapomenuta, nebo je to zrušení zákazu jen dočasné. To bych právě rád věděl ;-)
No jednak už je tam zpět zákaz vjezdu, druhak tam velmi velmi často hlídkujou a chytají “zkratkaře”.. tak pozor [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
Brnak46
Příspěvky: 188
Registrován: 31.10.2019 0:56:17
Bydliště: Brno

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Brnak46 »

Dnešní reportáž ohledně budování mostu přes Morávku:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/101 ... EXWlGxQTzg
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Pěkný macek. A pořádné nosníky.
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

má někdo tušení, jak se bude jezdit po skončení stávající uzavírky/objízdné trasy u Olešné? vrátí se doprava do toho připojováku FM - Příbor obousměrně nebo tam pojede jen směr Příbor a směr FM už bude možné vést v nové sjezdové rampě Příbor - FM ? dlouho jsem tam nejel, tak nemám představu, jak to tam teď vypadá, ale uzavírka u Olešné je tuším do konce června, což je za chvíli ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
momoz
Příspěvky: 150
Registrován: 24.8.2019 21:39:19

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od momoz »

Uzavírka je až do 17.7.2021 a moc bych se nedivil, kdyby to protáhli až do konce července. Jinak doprava by se měla vrátit jak píšeš.
Royce
Příspěvky: 121
Registrován: 24.6.2018 17:10:35

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Royce »

Předpokládám, že ta uzavírka je tam primárně kvůli dostavbě sjezdové rampy z dálnice.. ale když vidím, jak pohnuli s tím posledním mostem, tak bych se nedivil, kdyby při jednom vzniklo i napojení nového mostu čímž by v podstatě tato uzavírka byla na daném úseku naposledy.
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

zvláštní, na webu FM jsem se dočetl, že objízdná trasa o víkendu by měla být vedena po kvapilově a podpuklí k semaforu s I/56 a zpět k Tescu, nevěděl jsem, že se přes kvapilovu dá již projet, že přemostění D56 je hotovo ... nebo to FM má na webu neaktuální a objízdná trasa bude jiná? mě by se líbilo řešení po 17. listopadu na Collo-louky a přes parking OBI zpět na I/48 ale nevím, zda-li je to možné ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Royce
Příspěvky: 121
Registrován: 24.6.2018 17:10:35

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Royce »

Tak oni už jednou Kvapilovu jako objízdnou trasu použili. To přemostění asi hotové není, ale nechají tam nejspíš lešení s traverzami jako minule
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Royce píše:
MrZajíc píše:Testovací úsek pokládky CB u D56 jsem dneska viděl částečně zbouraný (zatím teda jenom kousek okraje). Sice chápu "testovací úsek" ale, že by se něco až tak nepovedlo?
(nemám zkušenost, možná je to běžné :) )
A nebourají jen konec, aby to zarovnali a mohli navázat? Ten testovací úsek už tam totiž byl dříve a dělali i zkušební vrty apod.. tady tohle dobetonovávali..
Dnes jsme jeli kolem a rozbíjejí to po celé délce.
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

já jsem pro změnu dnes viděl, že se pracovalo na mostech a na příborské už stojí portály dopr. značení + u provizorního konce D48 vlevo byly zabetonované nosníky PHS a místy už jsou i osazené výplně
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Odpovědět

Zpět na „D48“