[D48] Frýdek-Místek, obchvat

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

ivko píše:Já předpokládán, že prostor benzinky budou potřebovat teprve až se začne bagrovat prostor pro most a na to předtím musí být zprovozněna objížďka po rampě, která se zatím ještě nezačala budovat (viz diskuze tady 10.2).
Proběhla tam skrývka. V každém případně nejprve musí dokončit novou spojku ul. Příborské a Nad Přehradou, aby mohli uzavřít křižovatku Příborské a 17. listopadu.
ivko píše: Takže na likvidaci benzínky je ještě času dost - můj laický odhad je, že půl roku minimálně.
Jistě, záleží na dohodnutém harmonogramu. Protější Benzina zmizela hodně rychle a stavbaři si z ní udělali sklad.
Royce
Příspěvky: 121
Registrován: 24.6.2018 17:10:35

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Royce »

Ono to vypadá, že jim vypršela nějaká nájemní smlouva a už se jim nevyplatilo ji prodlužovat. A to, že je tam teďka skladiště, je celkem pochopitelné, je to dobrý plac se zpevněným příjezdem
Royce
Příspěvky: 121
Registrován: 24.6.2018 17:10:35

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Royce »

Všiml jsem si, že se kope/staví už i za Frýdlantskou výpadovkou u Místeckých kasáren. Nepatří to náhodou už do 3. etapy? Nebo ta zaíná a někde za hranicí MÚK Jih (směr ČT)?
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Druhá etapa má končit mostem přes Ostravici.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Lenny »

Jaká III. etapa? I. etapa končí za mostem přes Ostravici, navazuje II. etapa. III. etapa FM není.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Royce
Příspěvky: 121
Registrován: 24.6.2018 17:10:35

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Royce »

On je to dost možná novinářský výmysl.. 1. etapa má být prodloužení D48 z Fryčovic až teda po most přes Ostravici (myslel jsem, že po MÚK jih), 2. etapa pak napojení D56. A třetí etapa dokončení napojení D48. Ale ve skutečnosti patří D56 pod první etapu.
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Ono je celkem jedno, jak se to jmenuje. Hlavně, že si rozumíme :-D
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od theodor less »

Royce píše:On je to dost možná novinářský výmysl.. 1. etapa má být prodloužení D48 z Fryčovic až teda po most přes Ostravici (myslel jsem, že po MÚK jih), 2. etapa pak napojení D56. A třetí etapa dokončení napojení D48. Ale ve skutečnosti patří D56 pod první etapu.
Otázka na rádio Jerevan: „Je pravda, že Juriji Gagarinovi bylo na Rudém náměstí darováno auto?”
Odpověď: „V principu ano. Až na to, že nešlo o Jurije Gagarina, nýbrž Ivana Ivanoviče, nebylo to auto, ale jízdní kolo a nebylo mu darováno, ale ukradeno.”

V principu je to správně, až na to že I.etapa nezačíná ve Fryčovicích, a napojení D56 je v I.etapě.
Royce
Příspěvky: 121
Registrován: 24.6.2018 17:10:35

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Royce »

“D48 z Fryčovic” jen udávalo směr dálnice. Samozřejmě se bavíme o obchvatu F-M [WINKING FACE]


Sent from my iPhone using Tapatalk
františek
Příspěvky: 25
Registrován: 13.8.2018 20:49:31

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od františek »

U lesni hospudky se děla vyhybka asi tam budou semafory je to dost uzke ,no potěž koště
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Ne asi, ale zcela určitě. Na úřední desce bylo vyvěšeno v únoru. Mám pocit, že to je někdy do listopadu. Jen nevím, kterého roku :-D

Škoda že když to sejmou z úřední desky, tak zmizí i odkaz. Archív by se hodil.

Update: tak jsem něco našel - kyvadlový provoz až do 1.12.2019 ( https://www.tudyne.cz/dopravni-informac ... 1fd8950e1/ )
františek
Příspěvky: 25
Registrován: 13.8.2018 20:49:31

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od františek »

14.3 už bylo ale nic natom nemění že se se budou dělat fronty .Já si myslím že samotná cesta třičtvrtě roku je hodně pokud tam vedle nebudou
piliře na most .Což by omlouvalo.
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Nějaké pilíře tam budou: https://youtu.be/2gna9oZSfUA?t=398
františek
Příspěvky: 25
Registrován: 13.8.2018 20:49:31

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od františek »

Koukal jsem dnes že obchvat na palkovicke maji vysypan jen reciklatem na pul roku to bude sama jama,japonska cesta
evilcleaner
Příspěvky: 1073
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od evilcleaner »

doba uzavírky je právě kvůli mostu - samotná komunikace by šla upravit za pár týdnů. objízdné trasy existují (kolem olešné, přes chlebovice), takže řidiči asi budou volit jinou trasu a pro ty, kteří nebudou mít na vybranou se snad povede zařídit proměnlivý signální plán. konstrukce vozovky ve složení 0,5 m šd 0/63 a 0,15 m asfaltový recyklát je samozřejmě volena s ohledem na cenu - nicméně předpokládanou dopravní zátěž by měla přenést bez větších komplikací a pokud se objeví výtluky, tak se dají opravit poměrně slušně i za provozu (díra se zasype a zahutní vibrační deskou)
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
františek
Příspěvky: 25
Registrován: 13.8.2018 20:49:31

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od františek »

Tak vyčerpavající odpověd ,taky vím ,že se reciklat dá snadno zalepit vtom máme včr. bohaté skušenosti hlavně že se už vše rozběhlo.
bmw740d
Příspěvky: 418
Registrován: 1.1.2011 15:42:54

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bmw740d »

Denně se pohybuji v okolí F-M, tak přináším aktuální informaci. Došlo k vykácení všech stromů a keřů v trase druhé etapy budoucího obchvatu F-M :kladivo: :kladivo: . Je tedy stavební povolení na celý obchvat F-M pravomocné? Detailněji je vysekán pás od Skalice u F-M přes řeku Morávku až k současné D48, kde se obchvat napojí na D48 vedoucí na Český Těšín. Máte někdo detailnější info? Že by konečně dostali Děti Země rozum a přestaly stavbu blokovat?
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Tak ono už se mělo od ledna stavět. Ale firma, která vyhrála výběrko a podepsala smlouvu ji těsně před zahájením stavby vypověděla a teď se připravuje nové výběrové řízení.
bmw740d
Příspěvky: 418
Registrován: 1.1.2011 15:42:54

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bmw740d »

O nutnosti vypsání nového tendru vím, ale celkem mně překvapilo, že se vše v trase obchvatu vykácelo. Když si vzpomenu na p. Patrika a jaké dělal problémy kvůli oblasti okolo koryta Morávky. Jsou teda všechny tři stavební povolení pravomocná? Nebo se může kácet bez SP?
bumbik
Příspěvky: 7956
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

na kácení se vydává povolení od orgánu ochrany přírody, pokud jde o chráněné stromy či CHKO apod. podle zákona 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny, to lze vydat na základě pravomocného ÚR (nemusí se čekat na SP) tudíž povoleno kácení bylo již dávno, avšak podmínkou je kácet v době vegetačního klidu (kvůli hnízdění ptáků a oslabené funkci stromů atd.) a to až bezprostředně před zahájením stavby po vydání platného SP (aby se nekácelo bezdůvodně, když je stavba daleko), takže povolení ke kácení bylo platné zřejmě již dávno, ale vykonatelnost přišla až s nabytím platnosti SP, což podle ŘSD nabylo 27. prosince 2018 (dle informací z médií) takže to víceméně odpovídá, vysoutěžili podlimitní zakázku na kácení a dali se do toho v době vegetačního klidu po nabytí právní moci SP, jenže je to k ničemu, když se zatím nezačala soutěžit II. etapa :ko: :kladivo: :(
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bmw740d
Příspěvky: 418
Registrován: 1.1.2011 15:42:54

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bmw740d »

Bumbik: Chápu to teda dobře, že všechna stavební povolení jsou právomocná? Během dneška zkusím udělat nějaké fotografie a dát je na forum :)
bumbik
Příspěvky: 7956
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

bmw740d: dle ŘSD jsou skutečně všechna SP v právní moci,

moje spekulace domněnka:
27. listopadu bylo přerušeno soudní řízení na SP část 2, neboť soud čeká na jiný verdikt jiného soudu, osobně si myslím, že chtěl počkat na verdikt ústavního soudu po napadení zákona o EIA (34/2015) který napadly Děti Země kvůli výjimkám z EIA pro tzv. prioritní stavby (mimo jiné i D48 Frýdek-Místek obchvat) tudíž je soudní řízení přerušeno a nebyl přiznán odkladný účinek, tudíž povolení nabylo právní moci, avšak pokud by ústavní soud zrušil předmětný zákon či jeho část týkající se prioritních staveb, pak krajský soud v Ostravě po obnově řízení může SP zrušit ... (ale mohu se mýlit)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bmw740d
Příspěvky: 418
Registrován: 1.1.2011 15:42:54

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bmw740d »

Jak jsem slíbil, tak plním. Dole přikládám odkaz na aktuální fotky z kácení. Ještě dnes dochází k odklízení keřů.

https://bmw740d.rajce.idnes.cz/Kaceni_t ... chvat_F-M/
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od davidb »

bmw740d píše:Jak jsem slíbil, tak plním. Dole přikládám odkaz na aktuální fotky z kácení. Ještě dnes dochází k odklízení keřů.

https://bmw740d.rajce.idnes.cz/Kaceni_t ... chvat_F-M/
Mě se ty průseky zdají úzké? Oproti tomu na jaké šířce se pracujem mezi Olešnou a Frýdlantskou.
Ale je to jen pohled laika.
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Může to být nějakým omezením dané průchodem chráněným územím. Má to být celé jako most, takže jim stačí jen postavit pilíře.
Odpovědět

Zpět na „D48“