| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| [D48] Frýdek-Místek, obchvat http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=87&t=180 |
Stránka 57 z 74 |
| Autor: | bumbik [ 18.6.2019 21:16:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Brunoos pokud myslíte totéž, co já, je to vrtací souprava, vlajka je Colas, jestli jsem za jízdy viděl správně ... vrtá základy nové mostní estakády přes příborskou, nejspíš tam vrtá piloty, lépe ti to řekne evilcleaner |
|
| Autor: | Brunoos [ 20.6.2019 4:33:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Určitě se nejedná se o vrtací soupravu, nebo určitě ne tu co známe pro vrtání základu. (Na fotce je klasicka vrtná souprava, ten stroj o kterem se bavim je zrovna vpravo za hromadou hliny). Dneska jsem si všiml, že u země jsou na stroji min. tři svitky nějaké pásoviny, nebo tak něco. Udělal jsem rychlou fotku a je tam trochu vidět, že v zemi jsou hustě napichane nějake železa (to šede). Nikdy jsem to ještě při stavbě dálnic v okoli neviděl.
|
|
| Autor: | Japao Joe [ 20.6.2019 4:56:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
To budou drenáže, stejně jako na D11. |
|
| Autor: | bmw740d [ 20.6.2019 11:20:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Doprava již převedena na v režimu 1+2 (směr na Ostravu). Ve směru na F-M bývají vcelku kolony. |
|
| Autor: | mkyral [ 23.6.2019 7:55:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Jo. Psal jsem v diskusi D56:;-) |
|
| Autor: | mkyral [ 25.6.2019 9:01:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
O prázdninách bude uzavřena ulice Nad Přehradou mezi stávající točnou autobusů a novou spojkou ul. Příborské a Nad Přehradou. Že by ji od září zprovoznili? |
|
| Autor: | bumbik [ 26.6.2019 11:57:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
třeba tohle napoví: https://www.frydekmistek.cz/prilohy/Zpravy/100831/1561380700_pdz_fm_uzavirka_ul._nad_prehradou.pdf https://www.frydekmistek.cz/prilohy/Zpravy/100831/1561380690_vv_oop_stanoveni_pdz_fm_i_48_ii_473_ii_648_a_mk_uzavirka_mk_ul._nad_prehradou_pro_sekne_s.r.o..rtf |
|
| Autor: | mkyral [ 27.6.2019 13:00:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Z těchto souborů jsem vycházel. Jenže tyhle odkazy zase brzy zmizí |
|
| Autor: | bumbik [ 12.7.2019 11:34:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Aktuální novinka k soudním sporům ohledně D48 Frýdek-Místek obchvat SP část 2: 4. července 2019 odeslal Krajský soud v Ostravě spis ohledně správní žaloby Dětí Země proti zamítnutí rozkladu u tohoto SP na Ústavní soud, na základě žádosti ÚS kvůli ústavní stížnosti Dětí Země pro §23a zákona o EIA a jejich návrhu na výmazu tohoto paragrafu a navazujících právních předpisů, Ústavní soud zkoumá novelu EIA a pokud by došlo k výmazu dané pasáže ze zákona, jsme v hodně velké bryndě ... pokud však soud potvrdí ústavnost znění zákona, pak nepochybně Krajský soud v Ostravě žalobu Dětí Země zamítne (určitě podají i kasační stížnost k NSS) |
|
| Autor: | mkyral [ 12.7.2019 14:18:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Nové video ŘSD: https://www.youtube.com/watch?v=3mddQze3NS4 Na 3:52 a dále je vidět ten diskutovaný stroj výše. Ty pruhy fungují podobně jako samozavlažovací truhlíky? |
|
| Autor: | luke777 [ 16.7.2019 5:29:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
https://zdopravy.cz/prehledne-co-spojuj ... adu-31316/ |
|
| Autor: | Mario [ 24.7.2019 4:25:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Dobrá zpráva... https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ustav ... en/1779949 |
|
| Autor: | bumbik [ 24.7.2019 6:57:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
tento odkaz jsem včera večer dával do topicu legislativa v oblasti povolování liniových staveb ... nyní by mělo následovat zamítnutí správní žaloby Dětí Země proti zamítnutí rozkladu proti stav. povolení na obchvat FM č. 2 pak nepochybně kasační stížnost k NSS no a pak zamítnutí a máme všechna SP na obchvat FM v právní moci ... ale souběžně s tím je třeba dokončit soutěž na zhotovitele stavby ... reportáž ČT: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... h-stavbach |
|
| Autor: | mkyral [ 24.7.2019 10:00:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Drobný update - na připojení k D56 probíhá překlad nějakého potrubí. ČEZ stále nic. Asi má času dost... |
|
| Autor: | kot [ 24.7.2019 19:01:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
ČEZ má vždy dost času. Někdy až 3 x více než je původní termín... |
|
| Autor: | bumbik [ 31.7.2019 10:04:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
25. července 2019 dorazil spis k žalobě proti SP část 2 z Ústavního soudu zpět na Krajský soud v Ostravě, nyní Krajský soud v Ově musí znovu obnovit pozastavené soudní řízení o žalobě prince Miroslava proti zamítnutí jeho rozkladu proti vydání stav. povolení část 2 a budeme čekat na rozsudek |
|
| Autor: | bumbik [ 31.7.2019 20:52:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
aktuální reportáž ČT: https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/m ... -zatez-pri |
|
| Autor: | Brunoos [ 6.8.2019 9:22:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Nějaké info jak bude vedená doprava od Příbora - chystá se tam nějaké asfaltování? |
|
| Autor: | bumbik [ 6.8.2019 11:36:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
k tomu Skatulově hliníku ještě reportáž Polaru, je tam, mimo jiné zmíněno, jak bude lokalita rekultivována https://polar.cz/zpravy/frydeckomisteck ... tun-odpadu |
|
| Autor: | 1975 [ 6.8.2019 20:24:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
nový leták z dneška, a není tam zmíněno rozhodnutí Ústavního soudu??? co už by v takové aktualizaci mělo být? takže to, že tam není nic nového o výsledku výběrka, vlastně ani nepřekvapí... https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/88/infoletak_d55-kokory-prerov.pdf |
|
| Autor: | bumbik [ 7.8.2019 7:13:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
1975 máš tu špatný odkaz (D55 Kokory - Přerov) ... včerejší reportáž ČT na téma dopravních staveb v MS kraji, dle primátora FM se má ještě v srpnu podepsat smlouva se zhotovitelem na obchvat FM II. etapa https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... vni-stavby a správný link na nový leták: https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/409 ... -etapa.pdf |
|
| Autor: | 1975 [ 7.8.2019 8:24:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Bumbiku, díky za opravu, moje chyba:o) Nicméně, tvrděj, že už můžou podepsat a stavět - a on už ten Krajský soud rozhodl o té žalobě? Já tedy věřím, že to rozhodnutí ÚS musejí respektovat a jinou šanci než žalobu zamítnout nemají, ale..znáte to... |
|
| Autor: | bumbik [ 7.8.2019 8:30:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
25. července 2019 vrátil ÚS spis zpátky na Krajský soud v Ostravě a ti teď musí rozhodnout ... zatím tak neučinili ... očekávám rozsudek v horizontu týdnů, neboť judikát ÚS jim rozvázal ruce a je to pro ně návod, jak rozhodnout ... v podstatě to je teď souboj, co bude dříve: buď rychleji rozsudek KS a až pak smlouva se zhotovitelem nebo opačně, ale je nutné říci, že pak stejně přijde kasace k NSS, která naštěstí nemá odkladný účinek, takže nehrozí zdržení zahájení stav. prací ... |
|
| Autor: | 1975 [ 7.8.2019 9:25:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
...ta kasace...oni určitě o ten odkladný účinek požádají, takže i o tom ten NSS bude rozhodovat, ne? Nicméně chápu to dobře, že říkáš, že se klidně zhotovitel podepsat dá, že to není nutně časově "až po rozsudku"...? |
|
| Autor: | bumbik [ 7.8.2019 9:42:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
tak jelikož MD ČR rozklady zamítlo, tak SP nabyly právní moci, a těmi správními žalobami může být pouze ta právní moc zpochybněna, respektive SP zrušeno, ale dokud soudy nerozhodnou tak, či tak, tak jsou platné a lze stavět, pokud však dojde ke zrušení SP, práce se zastaví, takže smlouvu se zhotovitelem určitě podepsat lze, ale nejsem právník, je to jen můj laický názor |
|
| Stránka 57 z 74 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|