| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| [D48] Frýdek-Místek, obchvat http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=87&t=180 |
Stránka 59 z 74 |
| Autor: | evilcleaner [ 28.8.2019 20:40:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
to je lankodráha pro finišer |
|
| Autor: | Jirka L [ 28.8.2019 20:54:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Krupp měl spíš na mysli geodrény |
|
| Autor: | ivko [ 28.8.2019 21:00:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
To byly fotky a video z července - teď na konci srpna je vidět další pokrok. Skoro bych očekával, že tento víkend možná převedou provoz ze směru od Rychaltic na novou nájezdovou rampu a otevřou nový příjezd k přehradě. Vyvozoval bych to jednak ze stavu (nový povrch je tady (skoro) dokončen a taky z toho, že mají končit dvě omezení provozu - zúžení v místě bývalé benzinky a uzávěrka ulice Nad přehradou. |
|
| Autor: | Majkii [ 30.8.2019 7:03:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Smlouva se zhotovitelem II. etapy (Strabag + Eurovia) je v registru smluv: https://www.hlidacstatu.cz/Detail/9998502 |
|
| Autor: | 1975 [ 30.8.2019 10:47:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
mkyral píše: No ještě je tam pár kroků - vyhlásit vítěze VŘ, podepsat s ním smlouvu, úspěšně mu předat staveniště 1) vyhlášeno 2) podepsáno 3) ..teď už jen předat a 25.9. se může stříhat...pozvou Mirdu? .o) |
|
| Autor: | kot [ 30.8.2019 13:00:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Šmejd země přijede přeci na kole. Chtělo by to nějaký stojan na kola poblíž "šutrklepu"... |
|
| Autor: | bumbik [ 30.8.2019 19:56:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
v novém letáku je uvedeno, že je skutečně šutrklep 25. září, smlouva, že byla uzavřena s Eurovií a Strabagem ... už, aby se začalo ... |
|
| Autor: | mkyral [ 1.9.2019 15:13:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
1975 píše: mkyral píše: No ještě je tam pár kroků - vyhlásit vítěze VŘ, podepsat s ním smlouvu, úspěšně mu předat staveniště 1) vyhlášeno 2) podepsáno 3) ..teď už jen předat a 25.9. se může stříhat...pozvou Mirdu? .o) Super |
|
| Autor: | mkyral [ 2.9.2019 6:02:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
ivko píše: To byly fotky a video z července - teď na konci srpna je vidět další pokrok. Skoro bych očekával, že tento víkend možná převedou provoz ze směru od Rychaltic na novou nájezdovou rampu a otevřou nový příjezd k přehradě. Vyvozoval bych to jednak ze stavu (nový povrch je tady (skoro) dokončen a taky z toho, že mají končit dvě omezení provozu - zúžení v místě bývalé benzinky a uzávěrka ulice Nad přehradou. Koukám na dopravniinfo.cz. Uzavírky jsou pryč, zůstala uzavřená Kvapilova a zúžení 17. listopadu. Znamená to snad, že se tam tudy zase dá projet? Nebo jen nejsou zadány nové uzavírky? |
|
| Autor: | ivko [ 2.9.2019 7:23:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
mkyral píše: ivko píše: To byly fotky a video z července - teď na konci srpna je vidět další pokrok. Skoro bych očekával, že tento víkend možná převedou provoz ze směru od Rychaltic na novou nájezdovou rampu a otevřou nový příjezd k přehradě. Vyvozoval bych to jednak ze stavu (nový povrch je tady (skoro) dokončen a taky z toho, že mají končit dvě omezení provozu - zúžení v místě bývalé benzinky a uzávěrka ulice Nad přehradou. Koukám na dopravniinfo.cz. Uzavírky jsou pryč, zůstala uzavřená Kvapilova a zúžení 17. listopadu. Znamená to snad, že se tam tudy zase dá projet? Nebo jen nejsou zadány nové uzavírky? Tak můj odhad byl špatný. Ve skutečnosti se zatím jezdí stejně jako minulý týden. Co jsem viděl letmo při dnešním ranním průjezdu - povrch rampy i přípojky směr Olešná je hotový. Někde ještě zůstaly vodící lanka pro finišery. Kolem rampy jsou nainstalovaná svodidla. Chybí dopravní značení. Od pátku se asi nic nedělo - nevšiml jsem si žádné změny. S převedením dopravy se tedy ještě asi na něco čeká. |
|
| Autor: | bumbik [ 2.9.2019 10:03:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
tak oznámení o dokončení výběrového řízení a zadání zakázky Strabagu s Eurovií https://www.vestnikverejnychzakazek.cz/ ... lay/132039 |
|
| Autor: | mkyral [ 2.9.2019 14:12:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
@ivko: dle úřední desky k tomu dojde tento nebo příští víkend. Dálnici o víkendu uzavřou a bude se jezdit po staré cestě. https://www.frydekmistek.cz/prilohy/Zpr ... s.r.o..rtf https://www.frydekmistek.cz/prilohy/Zpr ... a_d_48.pdf |
|
| Autor: | momoz [ 2.9.2019 16:35:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Nevíte, jestli Mirda podal kasační stížnost k NSS? Lhůta už mu vypršela... |
|
| Autor: | bumbik [ 2.9.2019 18:00:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
tak už si dokončené soutěže všimla i ČT: https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/2 ... e-miliardy |
|
| Autor: | davidb [ 4.9.2019 10:40:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
https://www.msstavby.cz/zahajeni-obchva ... 4-09-2019/ |
|
| Autor: | mkyral [ 5.9.2019 6:50:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Možná se pletu, ale vypadá to, že se konečně začalo pracovat na přeložkách vedení VN v okolí D56. |
|
| Autor: | MrZajíc [ 6.9.2019 6:53:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Nene, nepleteš. |
|
| Autor: | mkyral [ 10.9.2019 8:50:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Dvě zajímavosti. 1) Ač je cesta kolem Albertu na Olešnou stále uzavřena, na serveru dopravniinfo.cz ta uzavírka chybí. Je tam jen zúžení. 2) Redaktorům v Deníku už došla trpělivost se spamy pana Procházky, tak u článků o obchvatu zakázali diskuzi. Pan Procházka si pak vylívá ego u nesouvisejících článků: https://fm.denik.cz/zpravy_region/o-zho ... 90830.html https://fm.denik.cz/diskuse/most-sjedno ... torat.html |
|
| Autor: | mkyral [ 12.9.2019 13:46:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Pár fotek na webu msstavby.cz: https://www.msstavby.cz/frydek-mistek-o ... 2-09-2019/ |
|
| Autor: | davidb [ 13.9.2019 11:56:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
mkyral píše: Dvě zajímavosti. 1) Ač je cesta kolem Albertu na Olešnou stále uzavřena, na serveru dopravniinfo.cz ta uzavírka chybí. Je tam jen zúžení. To jsem včara taky řešil. Jeli jsme na Olešnou a já zjišťoval kudy. A u tohoto serveru mě to fakt překvapilo- myslel jsem že ti jsou na 100% spolehliví. Tak jsme to vzali postaru až přes Zelinkovice. |
|
| Autor: | mkyral [ 13.9.2019 17:59:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
No uvidíme jestli se to po víkendu změní. Sice nikde nic nepíšou, ale dle dokumentu, co jsem tady nedávno dával, by tam mělo o víkendu dojít k převedení provozu na nové kousky silnice. A na to asi bude navazovat úplné uzavření staré odbočky na Olešnou. Jel jsem dneska kolem a vypadá to, že je vše připraveno. Svodidla a značky osazena, čáry nastříkány. Navíc už je to náhradní termín. |
|
| Autor: | ivko [ 14.9.2019 8:58:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Tak k převádění provozu už dochází. Podle dopravniinfo.cz je dálnice mezi Rychalticemi a Místkem uzavřena od dnešních sedmi do nedělního poledne. A na kamerách z tunelu Lysůvky jsou už vidět nově nainstalované směrové desky. |
|
| Autor: | mkyral [ 14.9.2019 12:44:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Jo jo. Uzavřeme kus dálnice a dáme o tom vědět až poté, co ji zavřeme. Stejně to nedávno udělali na Místecké v Ostravě. Cesta neprůjezdná na celý týden a začalo se o tom psát, až když už se tam jezdit nedalo. |
|
| Autor: | Warcz [ 14.9.2019 15:34:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Jestli je to tak jak to je všude, tak úřednici řeší hromadu papíru, povolení, Policie, takže bych řekl, že oficiálně to měli potvrzeno včera a zadalo se to do systému. Je to úplně zvrhlý systém. Co tak udělat zákon, že uzavírka dálnice, která není 48 hodin před uzavřením v systému se nesmí udělat ? |
|
| Autor: | theodor less [ 14.9.2019 20:55:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat |
Není systém jako systém. Ti opravdu nepostradatelní (hasiči, záchranka, PČR, linkoví dopravci, přepravci nadlimitních nákladů) používají systém, který je informoval přesně dle zákona. Těm ostatním by mělo stačit dopravniinfo.cz, které informace uveřejnilo včas, t.j. minimálně v okamžiku zahájení uzavírky. |
|
| Stránka 59 z 74 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|