| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| [D48] Frýdek-Místek, obchvat http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=87&t=180 |
Stránka 15 z 74 |
| Autor: | bumbik [ 26.3.2014 15:16:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
o důvod víc, abych se vypravil na fotovýlet ... pokud je zájem? |
|
| Autor: | FlakY` [ 26.3.2014 19:19:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Určitě je zájem! Já jsem úplně mimo a jsem maximálně zaneprázdněn, takže ani tady neprohlédnu vše... na R48 a jiné oblíbené místa si čas udělám vždy |
|
| Autor: | bumbik [ 26.3.2014 21:22:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
tak myslím, že obchvat FM bude ještě nutnější - pokud klapne toto: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonom ... neumatiky/ tak to znamená od dodavatelů kvanta kamionů denně do Nošovic z Mošnova a Českého Těšína (bavil jsem se s jedním zasvěceným, co dělá ve firmě, která má pneumatikárně dodávat kaučuk) oproti stávajícímu stavu, nehledě na počty osobních aut zaměstnanců ... |
|
| Autor: | evilcleaner [ 26.3.2014 22:09:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
nemám to z nijak ověřeného zdroje, ale přestože probíhají přípravné práce na obchvatu tak jeho stavba prý chvíli nebude na pořadu dne, údajně se dříve začne rychaltice rybí a v nějakém souběhu údajně i bělotín rybí. disclaimer: zdroj je od osoby, která by měla mít k této informaci přístup, ale více jsem se bohužel nedozvěděl, proto tuto info berte bez záruky. |
|
| Autor: | bumbik [ 26.3.2014 22:12:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
OT: já právě dneska cestou k přítelkyni koukal, že na 4 místech je podél I/48 mezi Příborem a NJ vykolíkováno podél cesty bůhvíco a onehda ráno u MÚK Hájov při cestě do práce jsem koukal na geodety, kteří tam něco vyměřovali a nakonec tam je několik trasírek IS, tak mi to bylo divné, měl jsem za to, že jde jen o nějaké vyměření budoucích přeložek IS aby nepropadla SP, ale možné je všechno ... zpět k tématu na přání Flakyho: http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... /26-3-2014 ale víc jsem kvůli času a západu slunce nestihl, snad o víkendu dofotím zbytek |
|
| Autor: | FlakY` [ 27.3.2014 11:46:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Díky za foto |
|
| Autor: | bumbik [ 27.3.2014 13:50:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
bohužel toho není moc Flaky ... snad o víkendu dofotím aspoň Skatulův hliník - Skalická Morávka |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 1.4.2014 7:27:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Dnes jsem jel opět po I/48 a ČS Benzina v trase obchvatu už se vyklízí, takže její likvidace proběhne záhy. |
|
| Autor: | bumbik [ 1.4.2014 9:03:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
ale Čepro zatím žádná změna v katastru ... je to poslední chybějící pozemek/nemovitost, která ještě není majetkoprávně dořešena na obchvatu FM + 22 věcných břemen na inž. sítě - aby nedošlo na Martinova slova, že tam připraví trasu obchvatu a bude to roky ležet ladem |
|
| Autor: | bumbik [ 4.4.2014 7:42:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Oznámení zahájení řízení o prodloužení platnosti stavebního povolení ( SO 424, 433, 438, 517, 513 stavby R 48 Frýdek-Místek, obchvat) http://www.frydekmistek.cz/prilohy/Zpra ... 3_2014.doc pár podrobností o budoucí stavbě Citace: součástí stavby je i oplocení o délce 3,9 km (celková délka má být 5,34 km) a výstavba protihlukových stěn vysokých tři až šest metrů a dlouhých 6,13 km (celková délka stěn má být 8,2 km). Kvůli stavbě má dojít k demolicím v zahrádkářské kolonii, dále se má demolovat čerpací stanice PHM, obalovna a pro MÚK Olešná také obytné domy. Celkem se má zbourat asi 79 objektů. |
|
| Autor: | hiob [ 6.4.2014 21:27:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Martin z Ostravy píše: Dnes jsem jel opět po I/48 a ČS Benzina v trase obchvatu už se vyklízí, takže její likvidace proběhne záhy. Příloha: DSCN2886e.JPG [ 69.48 KiB | Zobrazeno 4888 krát ] |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 6.4.2014 21:31:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Tak když jsem jel kolem, tak byla uzavřena, odstrojovali totem a dávali do auta zboží. Připadlo mi to tedy, jako, že to tam "balí". |
|
| Autor: | bumbik [ 6.4.2014 22:55:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
potvrzuju slova Martina - skutečně se to tam vyklízí ... velmi brzy bude demolice, pak určitě nahodím foto |
|
| Autor: | FlakY` [ 7.4.2014 5:21:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Myslíte si někdo, že od budoucí křižovatky (Frýdek-Místek západ) k Místku bude protažený 4 pruh? |
|
| Autor: | bumbik [ 7.4.2014 7:19:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
myslíš, jak bude kruhový objezd (17.listopadu/palkovická/I/48) na MÚK Olešná u přípojky na R56, že by z kruháče vedl 4pruh k OBI? pokud vím, zavází IR Progress minimálně ... a myslím, že těch objektů je více ... pokud jsem tedy správně pochopil - navíc, když má město v plánu postupně zúžit městský průtah, aby odradili kamiony a osobáky od cesty městem, tak se mi nechce věřit, že by někde dbali na rozšíření v místech, kde po dostavbě R48 bude provoz zcela minimální |
|
| Autor: | FlakY` [ 7.4.2014 9:24:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Jedná se spíše o to, že jeden pruh bude odbočovací/připojovací a další bude přímý z/na Zelinkovice. Už teď jsou místa, kde by se to dalo jen přemalovat a někde jsem plány na to viděl, ale nevím jak je to v dnešní době aktuální. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 8.4.2014 9:00:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
bumbik píše: potvrzuju slova Martina - skutečně se to tam vyklízí ... velmi brzy bude demolice, pak určitě nahodím foto Tak schválně jsem se tam dnes zastavil a na brzkou demolici to tedy nevypadá. Totem už zase stojí, a dnes tam naváželi nějaké zboží. |
|
| Autor: | adamos [ 8.4.2014 10:36:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Změna majitele / nájemce? |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 8.4.2014 11:03:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
To nevím, proč by nový majitel sundával totem a zase ho dával (je beze změny) zpátky. Spíš to bude tak jak psal hiob, že ho dali pryč kvůli kácení. |
|
| Autor: | bumbik [ 14.4.2014 12:00:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
tak dnes mi přišel dopis z ministerstva financí - odpověď na můj dotaz, jak to vypadá s odstraněním Skatulova hliníku - výsledek - 10.4. 2013 na svém jednání vláda schválila zakázku na odstranění - doba odtěžení skládky je 21 měsíců, nyní ministerstvo financí projednává novou koncepci řešení odstraňování starých ekologických zátěží a na základě výsledku bude vypsán tendr na sanační firmu, která Skatulův hliník odtěží ... přesný termín zatím není znám s ohledem na ono projednávání |
|
| Autor: | kot [ 14.4.2014 16:34:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
21 měsíců vypadá jako dlouhá doba, ale je super, že je to konečně na pořadu dne. Až se fyzicky začne, otevřu si na oslavu láhev, i když se klidně vsadím dopředu, že se těch 21měsíců 100% prodlouží. Ale díky bohu, že už se zahájení blíží. |
|
| Autor: | bumbik [ 16.4.2014 14:31:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
opět prodloužení platnosti SP: http://www.frydekmistek.cz/prilohy/Zpra ... 4rozh..doc no místo boj o peníze je to spíš boj o nepropadnutí stavebních povolení |
|
| Autor: | martini [ 20.4.2014 9:13:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Pokud se má OPD v silniční ose TEN-T vyčerpat, tak se to již nezvládá jednoznačně na ucelené stavby. Proto je teď s EU vedena intenzivní debata (zatím bez pro nás pozitivních výsledků) o rozdělení staveb část OPD I, část OPD II. Za účelem dočerpání OPD I a rychlé zahájení čerpání OPD II nelze už vyloučit ani zahájení R48, neboť jak už někdo psal v sousedním vlákně, někoho napadla spásná myšlenka pro obhajobu - jedná se vlastně o modernizaci (EDIT: teda to se týká úseků přestavby I/48, obchvat FM nikdo nezpochybňuje, ale MF pořád nevyhlásilo likvidaci Skatulova hliníku, takže je to otázka toho, zda obě akce poběží paralelně nebo bude stavba čekat na ukončení likvidace skládky. Očekávám spíše souběh.) |
|
| Autor: | bumbik [ 20.4.2014 9:23:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
a co zákaz vypisovat zakázky nad 300 000, neudělá to R48 čáru přes rozpočet? a proběhne archeologie podél I/48 dík martini za info, jako vždy, jsi king |
|
| Autor: | martini [ 20.4.2014 9:35:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
O archeologii navím, zákaz vypisování se musí vyřešit rychle, jinak je v prdeli všechno, jestli GŘ nebude schvalovat zakázky "jak na běžícím pásu", jen chce asi mít přehled, což chápu. |
|
| Stránka 15 z 74 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|