České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

[D48] Frýdek-Místek, obchvat
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=87&t=180
Stránka 17 z 74

Autor:  mapman [ 6.8.2014 17:07:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Logičtější cesta bude spíš před kruhák na Frýdlantské...

Autor:  Martin z Ostravy [ 6.8.2014 17:14:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Myslíš jako U-turn?
Protože jinak, heh, tak to potom ztrácí význam obchvatu, když si to budu muset hasit přes celé město.
Nehledě na to, že to vůbec logické není, budu muset sjet z cesty která vede mým směrem.
Přitom by stačilo udělat dvě rampy (polodiamant) na Příborskou a hotovo.

Autor:  harmonica [ 8.8.2014 8:11:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Je nějaká šance že se ten návrh ještě změní a vyřeší se ten směr Ostrava - Příbor?

Autor:  Country [ 8.8.2014 9:35:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Zcela nevhodné šetření, které zkazí dojem z celé stavby .....

Autor:  Lenny [ 10.8.2014 14:05:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Takhle je to navrženo celou dobu a toho jste si všimli až teď?

Autor:  Martin z Ostravy [ 10.8.2014 14:21:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Já na to upozorňoval už kdysi.

Autor:  bumbik [ 10.8.2014 18:15:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

já to taktéž kritizoval kdysi a bylo mi sděleno, že pro lidi z okolí stačí I/58 u Příbora a plnohodnotné spojení R48 a R56 ze směru od Příbora údajně není třeba, přitom si myslím, že hodně lidí by to využilo ... holt už je pozdě to řešit

Autor:  FlakY` [ 11.8.2014 16:11:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Jde o to, že se řešila problematika místních a ne tranzitujících. Místní mají MÚK Rychaltice, Staříč. KO u Tesco brzdí provoz. Jediný přínos má z toho jen Tesco, ale přitom mají jinou přístupovou komunikaci, třeba Collo-louky. Tento dálniční obchvat je v pořadí třetím obchvatem Místku. Soudruzi tenkrát udělali chybu, že R56 nedotáhli pod Místek a místo toho to nechali ve městě.

Každopádě, přestavění, přistavění, ubourání se dá udělat vždy.

Autor:  Standa [ 12.8.2014 7:27:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Neznám to tam, ale při pohledu na mapu mi připadá, že ve směru Nový Jičín <> Ostrava toho přes FM asi opravdu moc nepojede (tranzit využije D1, doprava z NJ I/57 a D1, z Kopřivnice I/58). Na druhou stranu je škoda mít nekompletní MÚK, když třeba i D1 x R46 je kompletní.

Autor:  hiob [ 12.8.2014 8:00:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Standa píše:
Neznám to tam, ale při pohledu na mapu mi připadá, že ve směru Nový Jičín <> Ostrava toho přes FM asi opravdu moc nepojede (tranzit využije D1, doprava z NJ I/57 a D1, z Kopřivnice I/58). Na druhou stranu je škoda mít nekompletní MÚK, když třeba i D1 x R46 je kompletní.

D1 - ok
z NJ I/57 - i dnes se jezdí přes FM, je to rychlejší, určitě na východ OV
Kopřivnice I/58 - i dnes se jezdí přes FM, je to rychlejší, určitě na východ OV

Autor:  bumbik [ 12.8.2014 8:16:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

přesně tak, jak píše hiob - kdo jede z Kopřivnice Příbora apod. do východní části Ovy, tak volí R48/R56, kdo jede do západní části ovy, volí I/58, takže záleží na konkrétním cíli v Ově, ale osobně než přímý směr R56 - R48 směr Příbor, bych uvítal jednodušší a levnější řešení - přímou rampu z ulice 17. listopadu na R56, tzn. když už jedu od Příbora a odbočuju na ulici 17. listopadu, abych se z ní dostal na R56 směr Ova, což nyní není možné, je tam pouze nájezd z opačné strany ve směru z centra od kolorédského mostu, takže stačila by tato jednoduchá úprava a je ušetřeno peněz ... a nájezd u Tesca by využili jen lidé z FM

Autor:  Martin z Ostravy [ 12.8.2014 8:19:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Ale hlavně, po R56 se dostanete do Ostravy bez semaforu a rychlostních omezení a až do centra, což u I/58 v žádném případě neplatí.

Autor:  Standa [ 12.8.2014 8:26:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Díky za vysvětlení, snad by se tam někde ty dvě rampy vlezly, bez nich to opravdu není ono...

Autor:  bumbik [ 12.8.2014 9:28:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

jak říkám - stačilo by upravit nájezdovou větev z ulice 17. listopadu na R56 - ona ta větev tam je, akorát je řešená jen pro směr z centra, stačila by drobná velmi levná úprava a 2 rampy není třeba stavět! stačí jen chtít ...

nebo dražší řešení jak píše Standa - bez napojení od Příbora to není ono ...

Autor:  FlakY` [ 13.8.2014 21:03:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Jak jste psali výše, dokonce se plánuje kompletní MÚK R10xR35 u Turnova. Sice už tam je, ale myslím s obchvatem Turnova a úpravou křižovatky pro prioritní vedení MB-Liberec. Jelikož tranzitující provoz bude ještě nižší,tak to nedává smysl.

Autor:  dvs [ 13.8.2014 23:06:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

bumbik píše:
jak říkám - stačilo by upravit nájezdovou větev z ulice 17. listopadu na R56


Podle letáků se ale zruší napojení 17.listopadu na I/48 a posune se na starou, takže navrhované úpravě nerozumím.

Autor:  Martin z Ostravy [ 13.8.2014 23:46:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Jsem pár postů výše sice psal o přímých rampách (polodiamant) na Příborskou, nicméně to jsem si neuvědomil, že v tom místě je R56 na mostě, takže to by bylo docela drahé.
Takže nezbývá, než vratné rampy na Příborskou, pro ty intenzity by to stačilo a pořád to bude jednodušší než kroužit kolem tesca.

Autor:  bumbik [ 14.8.2014 7:46:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

dvs píše:
bumbik píše:
jak říkám - stačilo by upravit nájezdovou větev z ulice 17. listopadu na R56


Podle letáků se ale zruší napojení 17.listopadu na I/48 a posune se na starou, takže navrhované úpravě nerozumím.


já měl na mysli toto, červeně jsem vyznačil, kde by stačilo udělat úpravu ... - předpokládám, že takhle to bude fungovat, aspoň já to tak pochopil :ok:

Přílohy:
pribor - ova.jpg
pribor - ova.jpg [ 43.33 KiB | Zobrazeno 4564 krát ]
Ova - Pribor.jpg
Ova - Pribor.jpg [ 43.41 KiB | Zobrazeno 4564 krát ]

Autor:  dvs [ 14.8.2014 9:35:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Mne zarazilo posunutí této křižovatky. To je z létáku k R48, kde to je trochu jinak než u propojky R56. Tj. ze 17. listopadu by se muselo rovnou už z toho kruháku tím novým nájezdem, ale od Ostravy na Příbor to bude levé odbočení, takže nic moc ...

Přílohy:
R48_17listopaduFrydekMistek.jpg
R48_17listopaduFrydekMistek.jpg [ 32.84 KiB | Zobrazeno 4526 krát ]

Autor:  bumbik [ 14.8.2014 12:20:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Citace:
„S takovým pohrdáním estetickou, hygienickou a rekreační funkcí zeleně blízko města jsme se ještě nesetkali," tvrdí přesto Miroslav Patrik, který se obává, že jde o „plánovaný a koordinovaný čin ve prospěch investora".

Pokud ekologové s odvoláním neuspějí, hrozí soudními spory. Organizace Děti Země už několikrát do přípravy obchvatu zasáhla. Ekologům se například nelíbí, že část obchvatu má vést přes chráněné území s lužním lesem v údolí říčky Morávky.

Stavební řízení pro tuto část trasy obchvatu Frýdku- -Místku začalo v únoru. Své námitky proti stavbě zaslaly Děti Země v červenci, takže se nyní čeká na rozhodnutí ministerstva dopravy.

zdroj: http://fm.denik.cz/zpravy_region/ekolog ... 40811.html


kdy je reálné získat stanovisko MD? díky za info

Autor:  kot [ 14.8.2014 16:22:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Bumbiku, to jsou zatím PRVNÍ námitky šmejdů země na této stavbě... To se máme na co těšit. :zvraci:

Autor:  bumbik [ 15.8.2014 6:33:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

jaké první námitky? pokud je mi známo s MŽP se přetahovali o EIA kvůli nivě Morávky x krát tam podávali námitky jak na běžícím pásu a co se týče ÚR tak to bylo ještě horší, tam dokonce několikrát napadli platnost u krajského soudu, takže myslím, že SP je poslední mohykán, uvidíme, co s tím MD udělá ... jen doufám, že to bude brzy, protože finance na stavbu příští rok zjevně v SFDI/OPDI/II jsou ...

Autor:  bumbik [ 18.8.2014 8:52:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Stavební povolení (Problematický úsek přes údolí nivy Morávky)
http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/1D9F8D0 ... 0IPK16.pdf

tak a teď ať to nabude právní moci a už chybí jen SP na část u benzínky čepro v délce 24m a cca 120 m trasy přes Skatulův hliník a konečně jsou všechna SP :ok:

Autor:  kot [ 18.8.2014 9:01:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Jestli SP nabyde právní moci, pak je opravdu co slavit! :D

Autor:  bumbik [ 18.8.2014 15:43:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

zdá se, že nenabyde právní moci viz.
kritika Dětí země (info z ČT)
viewtopic.php?f=200&t=4558

edit: opraven link - a již jsou k dispozici přímé linky na reportáž ČT a rozhovor s projektovou manažerkou R48

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... ci-zelene/

Stránka 17 z 74 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/