| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| [D48] Frýdek-Místek, obchvat http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=87&t=180 |
Stránka 17 z 74 |
| Autor: | mapman [ 6.8.2014 17:07:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Logičtější cesta bude spíš před kruhák na Frýdlantské... |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 6.8.2014 17:14:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Myslíš jako U-turn? Protože jinak, heh, tak to potom ztrácí význam obchvatu, když si to budu muset hasit přes celé město. Nehledě na to, že to vůbec logické není, budu muset sjet z cesty která vede mým směrem. Přitom by stačilo udělat dvě rampy (polodiamant) na Příborskou a hotovo. |
|
| Autor: | harmonica [ 8.8.2014 8:11:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Je nějaká šance že se ten návrh ještě změní a vyřeší se ten směr Ostrava - Příbor? |
|
| Autor: | Country [ 8.8.2014 9:35:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Zcela nevhodné šetření, které zkazí dojem z celé stavby ..... |
|
| Autor: | Lenny [ 10.8.2014 14:05:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Takhle je to navrženo celou dobu a toho jste si všimli až teď? |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 10.8.2014 14:21:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Já na to upozorňoval už kdysi. |
|
| Autor: | bumbik [ 10.8.2014 18:15:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
já to taktéž kritizoval kdysi a bylo mi sděleno, že pro lidi z okolí stačí I/58 u Příbora a plnohodnotné spojení R48 a R56 ze směru od Příbora údajně není třeba, přitom si myslím, že hodně lidí by to využilo ... holt už je pozdě to řešit |
|
| Autor: | FlakY` [ 11.8.2014 16:11:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Jde o to, že se řešila problematika místních a ne tranzitujících. Místní mají MÚK Rychaltice, Staříč. KO u Tesco brzdí provoz. Jediný přínos má z toho jen Tesco, ale přitom mají jinou přístupovou komunikaci, třeba Collo-louky. Tento dálniční obchvat je v pořadí třetím obchvatem Místku. Soudruzi tenkrát udělali chybu, že R56 nedotáhli pod Místek a místo toho to nechali ve městě. Každopádě, přestavění, přistavění, ubourání se dá udělat vždy. |
|
| Autor: | Standa [ 12.8.2014 7:27:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Neznám to tam, ale při pohledu na mapu mi připadá, že ve směru Nový Jičín <> Ostrava toho přes FM asi opravdu moc nepojede (tranzit využije D1, doprava z NJ I/57 a D1, z Kopřivnice I/58). Na druhou stranu je škoda mít nekompletní MÚK, když třeba i D1 x R46 je kompletní. |
|
| Autor: | hiob [ 12.8.2014 8:00:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Standa píše: Neznám to tam, ale při pohledu na mapu mi připadá, že ve směru Nový Jičín <> Ostrava toho přes FM asi opravdu moc nepojede (tranzit využije D1, doprava z NJ I/57 a D1, z Kopřivnice I/58). Na druhou stranu je škoda mít nekompletní MÚK, když třeba i D1 x R46 je kompletní. D1 - ok z NJ I/57 - i dnes se jezdí přes FM, je to rychlejší, určitě na východ OV Kopřivnice I/58 - i dnes se jezdí přes FM, je to rychlejší, určitě na východ OV |
|
| Autor: | bumbik [ 12.8.2014 8:16:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
přesně tak, jak píše hiob - kdo jede z Kopřivnice Příbora apod. do východní části Ovy, tak volí R48/R56, kdo jede do západní části ovy, volí I/58, takže záleží na konkrétním cíli v Ově, ale osobně než přímý směr R56 - R48 směr Příbor, bych uvítal jednodušší a levnější řešení - přímou rampu z ulice 17. listopadu na R56, tzn. když už jedu od Příbora a odbočuju na ulici 17. listopadu, abych se z ní dostal na R56 směr Ova, což nyní není možné, je tam pouze nájezd z opačné strany ve směru z centra od kolorédského mostu, takže stačila by tato jednoduchá úprava a je ušetřeno peněz ... a nájezd u Tesca by využili jen lidé z FM |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 12.8.2014 8:19:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Ale hlavně, po R56 se dostanete do Ostravy bez semaforu a rychlostních omezení a až do centra, což u I/58 v žádném případě neplatí. |
|
| Autor: | Standa [ 12.8.2014 8:26:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Díky za vysvětlení, snad by se tam někde ty dvě rampy vlezly, bez nich to opravdu není ono... |
|
| Autor: | bumbik [ 12.8.2014 9:28:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
jak říkám - stačilo by upravit nájezdovou větev z ulice 17. listopadu na R56 - ona ta větev tam je, akorát je řešená jen pro směr z centra, stačila by drobná velmi levná úprava a 2 rampy není třeba stavět! stačí jen chtít ... nebo dražší řešení jak píše Standa - bez napojení od Příbora to není ono ... |
|
| Autor: | FlakY` [ 13.8.2014 21:03:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Jak jste psali výše, dokonce se plánuje kompletní MÚK R10xR35 u Turnova. Sice už tam je, ale myslím s obchvatem Turnova a úpravou křižovatky pro prioritní vedení MB-Liberec. Jelikož tranzitující provoz bude ještě nižší,tak to nedává smysl. |
|
| Autor: | dvs [ 13.8.2014 23:06:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
bumbik píše: jak říkám - stačilo by upravit nájezdovou větev z ulice 17. listopadu na R56 Podle letáků se ale zruší napojení 17.listopadu na I/48 a posune se na starou, takže navrhované úpravě nerozumím. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 13.8.2014 23:46:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Jsem pár postů výše sice psal o přímých rampách (polodiamant) na Příborskou, nicméně to jsem si neuvědomil, že v tom místě je R56 na mostě, takže to by bylo docela drahé. Takže nezbývá, než vratné rampy na Příborskou, pro ty intenzity by to stačilo a pořád to bude jednodušší než kroužit kolem tesca. |
|
| Autor: | bumbik [ 14.8.2014 7:46:53 ] | |||
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat | |||
dvs píše: bumbik píše: jak říkám - stačilo by upravit nájezdovou větev z ulice 17. listopadu na R56 Podle letáků se ale zruší napojení 17.listopadu na I/48 a posune se na starou, takže navrhované úpravě nerozumím. já měl na mysli toto, červeně jsem vyznačil, kde by stačilo udělat úpravu ... - předpokládám, že takhle to bude fungovat, aspoň já to tak pochopil
|
||||
| Autor: | dvs [ 14.8.2014 9:35:05 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat | ||
Mne zarazilo posunutí této křižovatky. To je z létáku k R48, kde to je trochu jinak než u propojky R56. Tj. ze 17. listopadu by se muselo rovnou už z toho kruháku tím novým nájezdem, ale od Ostravy na Příbor to bude levé odbočení, takže nic moc ...
|
|||
| Autor: | bumbik [ 14.8.2014 12:20:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Citace: „S takovým pohrdáním estetickou, hygienickou a rekreační funkcí zeleně blízko města jsme se ještě nesetkali," tvrdí přesto Miroslav Patrik, který se obává, že jde o „plánovaný a koordinovaný čin ve prospěch investora". Pokud ekologové s odvoláním neuspějí, hrozí soudními spory. Organizace Děti Země už několikrát do přípravy obchvatu zasáhla. Ekologům se například nelíbí, že část obchvatu má vést přes chráněné území s lužním lesem v údolí říčky Morávky. Stavební řízení pro tuto část trasy obchvatu Frýdku- -Místku začalo v únoru. Své námitky proti stavbě zaslaly Děti Země v červenci, takže se nyní čeká na rozhodnutí ministerstva dopravy. zdroj: http://fm.denik.cz/zpravy_region/ekolog ... 40811.html kdy je reálné získat stanovisko MD? díky za info |
|
| Autor: | kot [ 14.8.2014 16:22:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Bumbiku, to jsou zatím PRVNÍ námitky šmejdů země na této stavbě... To se máme na co těšit. |
|
| Autor: | bumbik [ 15.8.2014 6:33:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
jaké první námitky? pokud je mi známo s MŽP se přetahovali o EIA kvůli nivě Morávky x krát tam podávali námitky jak na běžícím pásu a co se týče ÚR tak to bylo ještě horší, tam dokonce několikrát napadli platnost u krajského soudu, takže myslím, že SP je poslední mohykán, uvidíme, co s tím MD udělá ... jen doufám, že to bude brzy, protože finance na stavbu příští rok zjevně v SFDI/OPDI/II jsou ... |
|
| Autor: | bumbik [ 18.8.2014 8:52:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Stavební povolení (Problematický úsek přes údolí nivy Morávky) http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/1D9F8D0 ... 0IPK16.pdf tak a teď ať to nabude právní moci a už chybí jen SP na část u benzínky čepro v délce 24m a cca 120 m trasy přes Skatulův hliník a konečně jsou všechna SP |
|
| Autor: | kot [ 18.8.2014 9:01:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
Jestli SP nabyde právní moci, pak je opravdu co slavit! |
|
| Autor: | bumbik [ 18.8.2014 15:43:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat |
zdá se, že nenabyde právní moci viz. kritika Dětí země (info z ČT) viewtopic.php?f=200&t=4558 edit: opraven link - a již jsou k dispozici přímé linky na reportáž ČT a rozhovor s projektovou manažerkou R48 http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... ci-zelene/ |
|
| Stránka 17 z 74 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|