Právě je 27.4.2021 11:10:23




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1845 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 74  Další
 [D48] Frýdek-Místek, obchvat 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Přiznám se, že mi hlava nebere, proč by mělo být vysazeno NÁSOBNÉ množství pokácené zeleně. Několik příspěvků zpět byl vyčíslen přesný počet stromů a počet keřů. Stromů bylo sakra /násobně/ méně proti keřům. A vsadil bych se, že 90% keřů tvoří černý bez a podobné náletové hnusy. Je smutné, že na to nejde úředník systémem šmejdů země... Myslím tím spočítat podle typů jednotlivé kusy stromů a keřů. A % tak šmejdům vyhovět a zároveň jim zacpat držku.


18.8.2014 18:35:28
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
R 48 Frýdek-Místek, obchvat, oznámení o zahájení vodoprávního řízení
SO 001 Příprava území - úpravy meliorací (část)
SO 351 Přeložka vodovodu DN 300 v km 0,606
SO 352 Přeložka vodovodu DN 500 v km 0,608
SO 355 Přeložka vodovodu DN 80 v km 2,283
bez stavebních objektů
SO 355.1 Úprava rozvodů užitkové vody v zahrádkářské osadě v km 2,400
SO 355.2 Úprava rozvodů užitkové vody v zahrádkářské osadě v km 2,860
SO 358 Přeložka vodovodu DN 200 v km 6,675
SO 360 Přeložka OOV DN 1000 v km 7,137

viz. http://www.frydekmistek.cz/prilohy/Zpra ... hlaska.doc

ŘSD zveřejnilo vizualizaci obchvatu - viz. reportáž Polaru
http://www.tvportaly.cz/frydek-mistek/3 ... chvatu-f-m

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


28.8.2014 13:34:04
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
tak příprava je na dobré cestě:
- obchvat leží v Bruselu (EU dotace)
- problém benzínky Čepro/Eurooil úspěšně vyřešen
- zadávací řízení na odstranění Skatulova hliníku bude zahájeno v říjnu (V září předběžné oznámení)
- zastupitelé FM včera schválili odkup posledního pozemku - pod Skatulovým hliníkem

viz. viewtopic.php?f=200&t=4599

ale hlavně v obou mých posledních postech v tomto vlákně zaznívá, že v únoru příštího roku začne zadávací řízení na zhotovitele stavby (R48 FM obchvat + připojení R56)
dle SFDI se s tím počítá - peníze na příští rok jsou alokovány a obchvat je zařazen do výstavby :ok:

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


29.8.2014 10:39:24
Profil
 

Příspěvky: 957
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Chvála bohu, tak šílená situace jako ve FM snad nikde jinde není. :ok:

_________________
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.


29.8.2014 19:11:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 1459
Bydliště: F-M - Praha
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Hanes píše:
Chvála bohu, tak šílená situace jako ve FM snad nikde jinde není. :ok:


Tak to člověče asi málo cestujete. Republice je dost míst, kde to je ještě horší.

_________________
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Peugeot 206 , Citroën C4 Grand Picasso II


30.8.2014 7:18:56
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
jak řekl FlakY - např. Přerov - stačí jedna jízda tam a jedna zpět a máte zážitek na celý život ...

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


30.8.2014 10:04:36
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Hoši, jsem zrovna ve FR na jihu a u nás je to všechno ještě zlaté :)
Průjezd Přerovem nebo F-M, lahoda, těším se domů. :D
Dnes jsem jel 40km 2h, s průměrnou rychlostí 25km/h.
Ale jak říkají Francouzi, tak tady mají už hotovo :kladivo:

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


30.8.2014 15:24:08
Profil ICQ
 

Příspěvky: 258
Bydliště: Jablunkovsko
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Martin z Ostravy píše:

Dnes jsem jel 40km 2h, s průměrnou rychlostí 25km/h.
:


... 40 km za 2 hodiny - stejné jako kolem Třince, přece to Martine znáš ! Pro tento zážitek nemusíš do Marseille ... ;)


30.8.2014 17:12:03
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Tak dlouho jsem to tam nikdy nejel, myslím, že s bláznivým jihem se to moc srovnat nedá.
Aspoň za mě je to tady na jihu v sezóně mnohem horší než u nás.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


30.8.2014 17:38:43
Profil ICQ
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Ani Frýdek ani Přerov, ale taková Chrudim od Pardubic ve čtyři odpoledne je zážitek. Kolona od okružní křižovatky až před čerpací stanici. Anebo Uhříněves po ránu taky stojí za to. Tam jsou lidé úplní chudáci.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


30.8.2014 17:39:31
Profil
 

Příspěvky: 957
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
bumbik píše:
jak řekl FlakY - např. Přerov - stačí jedna jízda tam a jedna zpět a máte zážitek na celý život ...

Přerov jsem se už před několika lety naučil objíždět, kvůli už tehdy neúnosné situaci, která dnes musí být ještě horší. Jen pro příklad: Pokud jedu například trasu Jeseník - Olomouc - Zlín jedu od OL po R46 na Vyškov a pak po D1 na Hulín, kde se napojím na R55. Je to delší ale už několik let stoprocentně rychlejší.

_________________
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.


30.8.2014 17:56:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Nejenže takové spojení je o 40 km delší, ale i podle mapy.cz o 10 minut delší. Nevím, kdo měl jaký problém v Přerově, jezdil jsem skoro půl roku den co den mimo neděle přes něj do Olomouce a odpoledne zpět a snad dvakrát jsem zaznamenal nějaký problém. Cesta Zlín - Olomouc vyšla 55-65 minut, záleželo na dni a provozu na I/55. V Přerově jsem měl vždycky hladký průjezd.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


30.8.2014 18:58:20
Profil
 

Příspěvky: 1459
Bydliště: F-M - Praha
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Města typu Chrudim a Přerov trpí tím, že nemají kapacitní silnici přes své území. V zásadě nemusí být vždy 4 pruh, ale motat se přes několik křižovatek a odbočovat vpravo a vlevo několikrát po sobě zpomaluje provoz. FM měl tu výhodu, že vede téměř rovně (hodně ulic se zaslepilo a pár budov se v centru Místku ubouralo, škoda) a je ještě 4 pruhový. Zatím moc mostů ve FM není, ale náhradní most je taky 4 pruh. Po dokončení obchvatu by se měl průtah přes Místecké centrum upravit. Jsem zvědav kdy to bude a jakým způsobem to oproti bývalé studii upraví.

_________________
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Peugeot 206 , Citroën C4 Grand Picasso II


31.8.2014 5:17:10
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Oznámení o zahájení stavebního řízení a seznámení s podklady:

SO 115 Přeložka místní komunikace V,
SO 117 Přeložka místní komunikace VII část,
SO 118 Přeložka místní komunikace VIII,
SO 120 Přeložka místní komunikace X,
SO 126 Přeložka lesní cesty,
SO 131 Přeložka polní cesty v km 5,800; část,
SO 206 Most na přeložce MK v km 1,416

http://www.frydekmistek.cz/prilohy/Zpra ... bchvat.pdf

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


8.9.2014 13:42:26
Profil
VIP

Příspěvky: 3429
Bydliště: Kladno
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Bylo vypsáno výběrové řízení na PDPS v rozsahu RDS a AD:

viz: https://www.egordion.cz/nabidkaGORDION/ ... JkaW9uUnNk


PDPS: Projektová dokumentace pro provádění stavby
RDS: Realizační dokumentace stavby
AD: Autorský dozor

_________________
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!


9.9.2014 7:56:59
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
tak ono to bylo ve věstníku zakázek už minulý týden, ale pořád čekám, kdy tam bude ZDS (nebo snad ZDS = PDPS ? podle mě jsou to 2 různé sady lejster ne?)

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


9.9.2014 8:29:03
Profil
VIP

Příspěvky: 3429
Bydliště: Kladno
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Ano, jsou to dvě různé sady lejster, ale fakticky časově mnohem náročnější je ta část PDPS - výkresová dokumentace z níž se generuje soupis prací...

_________________
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!


9.9.2014 8:32:34
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
neví někdo, jestli už Děti Země podaly rozklad komisi MD ohledně stavebního povolení na úsek přes údolí Morávky? a případně námitku ke krajskému úřadu ohledně "nedostatečné" náhradní výsadbě zeleně místo pokácené zeleně v trase obchvatu ? nebo jestli si to nakonec nerozmysleli ?

martini píše:
Ano, jsou to dvě různé sady lejster, ale fakticky časově mnohem náročnější je ta část PDPS - výkresová dokumentace z níž se generuje soupis prací...


to ale znamená, že (OT) R48 Rybí - Rychaltice už PDPS musí mít, jinak nechápu, proč už se vyhlásilo předběžné oznámení o ZDS, když tomu má předcházet PDPS ... - a ZDS pro obchvat FM už je, nebo se bude tendrovat taky?

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


Naposledy upravil bumbik dne 9.9.2014 22:09:24, celkově upraveno 1



9.9.2014 8:33:13
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
tak už to začíná, pane dřevina ... :-(

viewtopic.php?f=200&t=4609

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


9.9.2014 23:17:09
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Tak jaké z toho bude zdržení...?


10.9.2014 18:04:19
Profil
 

Příspěvky: 640
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
http://www.mdcr.cz/cs/Potrebuji-se-pora ... 10IPK4.htm


15.9.2014 10:04:52
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
otaznik píše:
http://www.mdcr.cz/cs/Potrebuji-se-poradit/Uredni-deska/5642014910IPK4.htm


tak to máme poslední stavební řízení - na úseky skrz Benzínku Čepro (která v katastru stále není v majetku státu) a úsek přes Skatulův hliník, kde ze 4 parcel vlastní 1 město a další 3 stále soukromá osoba (dle katastru) takže buď vše již je pořešeno a dojde k přepisu na katastru, nebo začalo stavební řízení na nevypořádaných pozemcích, čemuž vůbec nerozumím :?: :crazy:

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


15.9.2014 10:16:24
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Tak Patrik podal 17.9. rozklad ...
Patrik přišel s tunelem
deti zeme píše:
Děti Země proto ve svém rozkladu upozornily na variantu s modernizací části průtahu výstavbou zahloubeného tunelu délky 450 metrů za cca 1 mld. Kč. Jižní obchvat Frýdku-Místku silnicí R48 délky 8,6 km za 3,8 mld. Kč by se tak vůbec nestavěl.http://www.detizeme.cz/zprava.shtml?x=2413840


Nějak mi to připomíná scénář D8: nejdřív kácení, pak tunel Kubačka ...

O jaký tunel jde?

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


23.9.2014 10:13:26
Profil
Autor

Příspěvky: 5076
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Jde o tunel v místě stávajícího průtahu - tam kde jsou dneska světelné křižovatky... To je zas demagogie :)

_________________
KlarArt


23.9.2014 10:16:10
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Neberte ho vážně, je to prostě nemocný člověk. Smůlou je, že jeho podání se brát vážně musí (zatím).

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


23.9.2014 10:23:36
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1845 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 74  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz