| Autor |
Zpráva |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Přiznám se, že mi hlava nebere, proč by mělo být vysazeno NÁSOBNÉ množství pokácené zeleně. Několik příspěvků zpět byl vyčíslen přesný počet stromů a počet keřů. Stromů bylo sakra /násobně/ méně proti keřům. A vsadil bych se, že 90% keřů tvoří černý bez a podobné náletové hnusy. Je smutné, že na to nejde úředník systémem šmejdů země... Myslím tím spočítat podle typů jednotlivé kusy stromů a keřů. A % tak šmejdům vyhovět a zároveň jim zacpat držku.
|
| 18.8.2014 18:35:28 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
R 48 Frýdek-Místek, obchvat, oznámení o zahájení vodoprávního řízeníSO 001 Příprava území - úpravy meliorací (část) SO 351 Přeložka vodovodu DN 300 v km 0,606 SO 352 Přeložka vodovodu DN 500 v km 0,608 SO 355 Přeložka vodovodu DN 80 v km 2,283 bez stavebních objektů SO 355.1 Úprava rozvodů užitkové vody v zahrádkářské osadě v km 2,400 SO 355.2 Úprava rozvodů užitkové vody v zahrádkářské osadě v km 2,860 SO 358 Přeložka vodovodu DN 200 v km 6,675 SO 360 Přeložka OOV DN 1000 v km 7,137 viz. http://www.frydekmistek.cz/prilohy/Zpra ... hlaska.docŘSD zveřejnilo vizualizaci obchvatu - viz. reportáž Polaru http://www.tvportaly.cz/frydek-mistek/3 ... chvatu-f-m
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 28.8.2014 13:34:04 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
tak příprava je na dobré cestě: - obchvat leží v Bruselu (EU dotace) - problém benzínky Čepro/Eurooil úspěšně vyřešen - zadávací řízení na odstranění Skatulova hliníku bude zahájeno v říjnu (V září předběžné oznámení) - zastupitelé FM včera schválili odkup posledního pozemku - pod Skatulovým hliníkem viz. viewtopic.php?f=200&t=4599ale hlavně v obou mých posledních postech v tomto vlákně zaznívá, že v únoru příštího roku začne zadávací řízení na zhotovitele stavby (R48 FM obchvat + připojení R56)dle SFDI se s tím počítá - peníze na příští rok jsou alokovány a obchvat je zařazen do výstavby 
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 29.8.2014 10:39:24 |
|
 |
|
Hanes
Příspěvky: 957 Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Chvála bohu, tak šílená situace jako ve FM snad nikde jinde není. 
_________________ Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
|
| 29.8.2014 19:11:38 |
|
 |
|
FlakY`
Příspěvky: 1459 Bydliště: F-M - Praha
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Hanes píše: Chvála bohu, tak šílená situace jako ve FM snad nikde jinde není.  Tak to člověče asi málo cestujete. Republice je dost míst, kde to je ještě horší.
_________________ Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval Peugeot 206 , Citroën C4 Grand Picasso II
|
| 30.8.2014 7:18:56 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
jak řekl FlakY - např. Přerov - stačí jedna jízda tam a jedna zpět a máte zážitek na celý život ...
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 30.8.2014 10:04:36 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Hoši, jsem zrovna ve FR na jihu a u nás je to všechno ještě zlaté Průjezd Přerovem nebo F-M, lahoda, těším se domů. Dnes jsem jel 40km 2h, s průměrnou rychlostí 25km/h. Ale jak říkají Francouzi, tak tady mají už hotovo 
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 30.8.2014 15:24:08 |
|
 |
|
Robert
Příspěvky: 258 Bydliště: Jablunkovsko
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Martin z Ostravy píše: Dnes jsem jel 40km 2h, s průměrnou rychlostí 25km/h. : ... 40 km za 2 hodiny - stejné jako kolem Třince, přece to Martine znáš ! Pro tento zážitek nemusíš do Marseille ... 
|
| 30.8.2014 17:12:03 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Tak dlouho jsem to tam nikdy nejel, myslím, že s bláznivým jihem se to moc srovnat nedá. Aspoň za mě je to tady na jihu v sezóně mnohem horší než u nás.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 30.8.2014 17:38:43 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Ani Frýdek ani Přerov, ale taková Chrudim od Pardubic ve čtyři odpoledne je zážitek. Kolona od okružní křižovatky až před čerpací stanici. Anebo Uhříněves po ránu taky stojí za to. Tam jsou lidé úplní chudáci.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 30.8.2014 17:39:31 |
|
 |
|
Hanes
Příspěvky: 957 Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
bumbik píše: jak řekl FlakY - např. Přerov - stačí jedna jízda tam a jedna zpět a máte zážitek na celý život ... Přerov jsem se už před několika lety naučil objíždět, kvůli už tehdy neúnosné situaci, která dnes musí být ještě horší. Jen pro příklad: Pokud jedu například trasu Jeseník - Olomouc - Zlín jedu od OL po R46 na Vyškov a pak po D1 na Hulín, kde se napojím na R55. Je to delší ale už několik let stoprocentně rychlejší.
_________________ Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
|
| 30.8.2014 17:56:51 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Nejenže takové spojení je o 40 km delší, ale i podle mapy.cz o 10 minut delší. Nevím, kdo měl jaký problém v Přerově, jezdil jsem skoro půl roku den co den mimo neděle přes něj do Olomouce a odpoledne zpět a snad dvakrát jsem zaznamenal nějaký problém. Cesta Zlín - Olomouc vyšla 55-65 minut, záleželo na dni a provozu na I/55. V Přerově jsem měl vždycky hladký průjezd.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 30.8.2014 18:58:20 |
|
 |
|
FlakY`
Příspěvky: 1459 Bydliště: F-M - Praha
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Města typu Chrudim a Přerov trpí tím, že nemají kapacitní silnici přes své území. V zásadě nemusí být vždy 4 pruh, ale motat se přes několik křižovatek a odbočovat vpravo a vlevo několikrát po sobě zpomaluje provoz. FM měl tu výhodu, že vede téměř rovně (hodně ulic se zaslepilo a pár budov se v centru Místku ubouralo, škoda) a je ještě 4 pruhový. Zatím moc mostů ve FM není, ale náhradní most je taky 4 pruh. Po dokončení obchvatu by se měl průtah přes Místecké centrum upravit. Jsem zvědav kdy to bude a jakým způsobem to oproti bývalé studii upraví.
_________________ Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval Peugeot 206 , Citroën C4 Grand Picasso II
|
| 31.8.2014 5:17:10 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Oznámení o zahájení stavebního řízení a seznámení s podklady:
SO 115 Přeložka místní komunikace V, SO 117 Přeložka místní komunikace VII část, SO 118 Přeložka místní komunikace VIII, SO 120 Přeložka místní komunikace X, SO 126 Přeložka lesní cesty, SO 131 Přeložka polní cesty v km 5,800; část, SO 206 Most na přeložce MK v km 1,416 http://www.frydekmistek.cz/prilohy/Zpra ... bchvat.pdf
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 8.9.2014 13:42:26 |
|
 |
|
martini
VIP
Příspěvky: 3429 Bydliště: Kladno
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Bylo vypsáno výběrové řízení na PDPS v rozsahu RDS a AD: viz: https://www.egordion.cz/nabidkaGORDION/ ... JkaW9uUnNk PDPS: Projektová dokumentace pro provádění stavby RDS: Realizační dokumentace stavby AD: Autorský dozor
_________________ Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
|
| 9.9.2014 7:56:59 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
tak ono to bylo ve věstníku zakázek už minulý týden, ale pořád čekám, kdy tam bude ZDS (nebo snad ZDS = PDPS ? podle mě jsou to 2 různé sady lejster ne?)
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 9.9.2014 8:29:03 |
|
 |
|
martini
VIP
Příspěvky: 3429 Bydliště: Kladno
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Ano, jsou to dvě různé sady lejster, ale fakticky časově mnohem náročnější je ta část PDPS - výkresová dokumentace z níž se generuje soupis prací...
_________________ Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
|
| 9.9.2014 8:32:34 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
neví někdo, jestli už Děti Země podaly rozklad komisi MD ohledně stavebního povolení na úsek přes údolí Morávky? a případně námitku ke krajskému úřadu ohledně "nedostatečné" náhradní výsadbě zeleně místo pokácené zeleně v trase obchvatu ? nebo jestli si to nakonec nerozmysleli ? martini píše: Ano, jsou to dvě různé sady lejster, ale fakticky časově mnohem náročnější je ta část PDPS - výkresová dokumentace z níž se generuje soupis prací... to ale znamená, že (OT) R48 Rybí - Rychaltice už PDPS musí mít, jinak nechápu, proč už se vyhlásilo předběžné oznámení o ZDS, když tomu má předcházet PDPS ... - a ZDS pro obchvat FM už je, nebo se bude tendrovat taky?
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Naposledy upravil bumbik dne 9.9.2014 22:09:24, celkově upraveno 1
|
| 9.9.2014 8:33:13 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
tak už to začíná, pane dřevina ... viewtopic.php?f=200&t=4609
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 9.9.2014 23:17:09 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Tak jaké z toho bude zdržení...?
|
| 10.9.2014 18:04:19 |
|
 |
|
otaznik
Příspěvky: 640
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
|
| 15.9.2014 10:04:52 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
otaznik píše: http://www.mdcr.cz/cs/Potrebuji-se-poradit/Uredni-deska/5642014910IPK4.htm tak to máme poslední stavební řízení - na úseky skrz Benzínku Čepro (která v katastru stále není v majetku státu) a úsek přes Skatulův hliník, kde ze 4 parcel vlastní 1 město a další 3 stále soukromá osoba (dle katastru) takže buď vše již je pořešeno a dojde k přepisu na katastru, nebo začalo stavební řízení na nevypořádaných pozemcích, čemuž vůbec nerozumím 
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 15.9.2014 10:16:24 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Tak Patrik podal 17.9. rozklad ... Patrik přišel s tunelem deti zeme píše: Děti Země proto ve svém rozkladu upozornily na variantu s modernizací části průtahu výstavbou zahloubeného tunelu délky 450 metrů za cca 1 mld. Kč. Jižní obchvat Frýdku-Místku silnicí R48 délky 8,6 km za 3,8 mld. Kč by se tak vůbec nestavěl. http://www.detizeme.cz/zprava.shtml?x=2413840Nějak mi to připomíná scénář D8: nejdřív kácení, pak tunel Kubačka ... O jaký tunel jde?
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 23.9.2014 10:13:26 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Jde o tunel v místě stávajícího průtahu - tam kde jsou dneska světelné křižovatky... To je zas demagogie 
_________________ KlarArt
|
| 23.9.2014 10:16:10 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Neberte ho vážně, je to prostě nemocný člověk. Smůlou je, že jeho podání se brát vážně musí (zatím).
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 23.9.2014 10:23:36 |
|
|