| Autor |
Zpráva |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
o tom tunelu jsem viděl reportáž s vyjádřením Jana Kellera za Beskydčan a pak i Patrika za Děti Země tuším v roce 2008 a dle nich by to bylo samospásné levné řešení ... no nemá to cenu řešit, jižní obchvat s přípojkou na Ostravu je dle mého názoru v takové fázi přípravy, že se může směle začít a řešit alternativu je dle mého fakt již nyní blbost ...
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 23.9.2014 10:54:49 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
No právě že se tím musí zase zabývat rozkladová komise mdčr a tam je to nějak na dlouhé lokte. Jak dlouho tam jsou už odvolání k modernizaci D1? Pak dá ještě kasační stížnost na nssoud.
OT: Nechápu proč třeba u volebního zákona jsou natvrdo lhůty a musí se rozhodnout do pevných termínů, tak u staveb to takto drhne. Vždyť je to také správní soudnictví? Možná jsem laik, ale když čtu ty rozklady tak ty "patrikoviny" jsou furt na stejném principu. Dlouhé lhůty se týkají jak rozkladových komisí tak nssoudu (viz. D3 - leží tam už rok a ticho po pěšině). Nevím co s tím, ale půl roku by na tato rozhodnutí mělo stačit. Jinde tu mluvíme o ÚR na obchvat Mikulova a pochybuji, že si jej nechá Patrik ujít.
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 23.9.2014 11:26:20 |
|
 |
|
otaznik
Příspěvky: 640
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
|
| 24.9.2014 7:39:59 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Jo, pánové Patrik se cítí jako disidenti v 70-80letech. Taky sype písek do soukolí a má radost z problémů, které se musí pak řešit. Patrik se stará o naše dobro... A MY TO NECHÁPEME!
|
| 24.9.2014 12:07:22 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
kot píše: Jo, pánové Patrik se cítí jako disidenti v 70-80letech. Taky sype písek do soukolí a má radost z problémů, které se musí pak řešit. Patrik se stará o naše dobro... A MY TO NECHÁPEME! To je definice disentu jak z Rudého práva 
|
| 24.9.2014 17:12:09 |
|
 |
|
GiuseppeS
Příspěvky: 547
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
otaznik píše: http://www.mdcr.cz/cs/Potrebuji-se-poradit/Uredni-deska/Rozklad+proti+stavebn%C3%ADmu+povolen%C3%AD+stavby+Silnice+R48+Fr%C3%BDdek-M%C3%ADstek+obchvat.htm Ty jo, "protne jednu z nejzachovalejších částí evropsky významné lokality Niva Morávky" ... Člověk si hned představí tu divočinu - ale kliknul jsem na mapu a vidím, že řeku Morávku má okruh překonat v těsné blízkosti už existujících průseků VN a vodovodu, že?
|
| 24.9.2014 20:33:03 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 28.9.2014 16:51:38 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Vydáno stavební povolení na SO 115 a SO 117 (přeložky místních komunikací) http://www.frydekmistek.cz/prilohy/Zpra ... relozk.doc
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 14.10.2014 11:24:12 |
|
 |
|
Hanes
Příspěvky: 957 Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Teď ještě SP na ostatní objekty a může se začít stavět.
_________________ Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
|
| 14.10.2014 18:08:57 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
A kdo to bude stavět? Hlavně by to chtělo tendr na zhotovitele, ale bez PDPS nebude vypsán. PDPS teď je soutěžena. Takže máme tak 3/4 roku čas.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 14.10.2014 18:18:44 |
|
 |
|
Hanes
Příspěvky: 957 Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Když to bude 3/4 roku, tak to bude super. Kéž by tomu tak bylo.
_________________ Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
|
| 14.10.2014 18:23:29 |
|
 |
|
martini
VIP
Příspěvky: 3429 Bydliště: Kladno
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Nejlepší je, že VARIANTA se vytvoří v jedné větě pohledem do satelitní mapy, určí se cena (jistě musí být o mnoho levnější než obchvat) a je hotovo - státe, ještě jsi neprověřil toto... A a s čím by přišli, pokud by se varianta průtahu prověřila... A hlavně, co ty potenciálně zmařené prostředky do dosavadní přípravy. Proboha, obě dvě ty Natury se tam překračují mostem a předměty ochrany jsou ve vodě a na březích, čili zásahy jsou defacto jen dočasné po dobu stavby... Je bohužel fakt, že mnoho těch výjimek mnohdy skutečně není dostatečně odůvodněno a pak se to vleče. Na této stavbě si holt ten debil bude ještě mlsat... Musíme poctivě bojovat. EDIT: K té kritizované dlouhé době práce rozkladové komise... Problém není v dlouhé práci MD, ale Patrik teď využívá toho, že chce přezkoumávat vydaná závazná stanoviska a to nemůže udělat samo MD, takže u každého vydaného podkladového stanoviska se toto musí postoupit na úřad nadřazený úřadu, který stanovisko vydal, a tam to bohužel trvá enormně dlouho 
_________________ Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
|
| 15.10.2014 5:38:15 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
díky martini za info - poprosím tě o osobní tip, při všem dění (vleče se skatulův hliník, Patrik, ...) je šance, že se příští rok začne stavět, nebo jsi k tomu skeptický?
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 15.10.2014 5:53:30 |
|
 |
|
FlakY`
Příspěvky: 1459 Bydliště: F-M - Praha
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Průtah by taky mohl být řešením, osobně se mi líbí, ale při dnešních normách by musel být značně upraven i stávající úsek, který určitě nesplňuje hlukové normy. Mnoho křižovatek by se muselo vypustit a do toho všeho by se musel rozkopat celý Místek a postavit nový most nad tratí ČD spojující Místek, Staré město, Frýdek (který je v plánu několik let).
_________________ Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval Peugeot 206 , Citroën C4 Grand Picasso II
|
| 15.10.2014 6:13:55 |
|
 |
|
martini
VIP
Příspěvky: 3429 Bydliště: Kladno
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
To bumbik: příští rok se stavět nezačne. 2016 jaro by již mělo být reálné.
_________________ Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
|
| 15.10.2014 6:33:02 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
 martini to mi po ránu neříkáš vůbec dobrou zprávu ..., ale vzhledem k tomu jaru 2016 by se tendrovat příští rok již mělo, beru to jako cenu útěchy  mockrát ti děkuju za pravidelné info 
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 15.10.2014 7:21:01 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
R 48 Frýdek-Místek - obchvat, opravné rozhodnutíSO 001 Příprava území - úpravy meliorací (část) SO 351 Přeložka vodovodu DN 300 v km 0,606 SO 352 Přeložka vodovodu DN 500 v km 0,608 SO 355 Přeložka vodovodu DN 80 v km 2,283 bez stavebních objektů SO 355.1 Úprava rozvodů užitkové vody v zahrádkářské osadě v km 2,400 a SO 355.2 Úprava rozvodů užitkové vody v zahrádkářské osadě v km 2,860 SO 358 Přeložka vodovodu DN 200 v km 6,675 SO 360 Přeložka OOV DN 1000 v km 7,137 viz. http://www.frydekmistek.cz/prilohy/Zpra ... bchvat.rtf
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 1.12.2014 9:04:08 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Citace: zadávací řízení k veřejné zakázce na odstranění staré ekologické zátěže společnosti Arcellor Mittal Frýdek – Místek skládky Skatulův hliník bude zahájeno pravděpodobně v prvním čtvrtletí příštího roku po schválení odůvodnění zadání vládou ČR a uveřejnění předběžného oznámení, v souladu se zákonem o veřejných zakázkách. Informace o zahájení budou uveřejněny ve Věstníku veřejných zakázek.
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 5.12.2014 16:21:31 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
obchvat bude nejdříve v roce 2019 viz. viewtopic.php?f=200&t=4712
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 15.12.2014 15:00:17 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Kdo má tlačit na výstavbu obchvatu FM? viewtopic.php?f=200&t=4714jinak jsem se pousmál v novém letáku stavby, že tam stále je ta chybička: Předmětem stavby je jižní silniční obchvat Frýdku-Místku, který je součástí souboru staveb silnice I/48. Tento soubor řeší kapacitní čtyřpruhovou směrově rozdělenou komunikaci R48 od Bělotína přes Hranice, Frýdek-Místek do Českého Těšína. 
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 18.12.2014 8:17:41 |
|
 |
|
Hanes
Příspěvky: 957 Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Možná budou budovat smyčku z Bělotína do Hranic! Pak to potáhnou na Valmez a Palačov zpět do koridoru D48 
_________________ Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
|
| 18.12.2014 19:53:08 |
|
 |
|
martini
VIP
Příspěvky: 3429 Bydliště: Kladno
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Vyřešilo se Čepro a stát tak má 100 % pozemků, postupně probíhají jednotlivá stavební řízení a MF se pomalu připravuje k vyhlášení tendru na odstranění Skatulova hliníku.
_________________ Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
|
| 3.1.2015 11:31:26 |
|
 |
|
FlakY`
Příspěvky: 1459 Bydliště: F-M - Praha
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Hanes píše: Možná budou budovat smyčku z Bělotína do Hranic! Pak to potáhnou na Valmez a Palačov zpět do koridoru D48  Kdyby jste byl znalý, tak by jste jistě věděl, že přes Hranice vede E442 a právě proto je uvedena na IS6... Jiná varianta pro tranzit (nákladní) není. Po dobudování Palačovské spojky předpokládám, že dojde k úpravě vedení trasy E442 a změny cílového města. martini píše: Vyřešilo se Čepro a stát tak má 100 % pozemků, postupně probíhají jednotlivá stavební řízení a MF se pomalu připravuje k vyhlášení tendru na odstranění Skatulova hliníku. Dobrá zpráva.
_________________ Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval Peugeot 206 , Citroën C4 Grand Picasso II
|
| 3.1.2015 16:51:19 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
martini píše: Vyřešilo se Čepro a stát tak má 100 % pozemků dle KN to tak rozhodně nevypadá: 1) Jaroslav Muroň vlastní 2 parcely na Skatulově hliníku 2) Magda Kološová vlastní 1 parcelu na Skatulově hliníku 3) ČEPRO vlastní benzínku s okolním pozemkem 4) Město FM vlastní, co jsem napočítal, 16 parcel v trase, co vykoupili od vlastníků oni, ale chápu, že oni jistě právně ty pozemky na ŘSD dořeší, převedou ... takže buď se v KN v brzké době objeví plomby na vyřízení změny vlastníka v ad1, ad2 a ad3 a posléze i ad4, nebo v tom má ŘSD či KN guláš ...
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 5.1.2015 14:37:21 |
|
 |
|
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2202 Bydliště: SV Čechy
|
 Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Skatulův hliník jde na vládu: Citace: 1531/14 Odůvodnění veřejné zakázky společně s odůvodněním stanovení předpokládané hodnoty veřejné zakázky a ustanovení hodnotící komise k významné veřejné zakázce s předpokládanou hodnotou nad 300 mil. Kč, s názvem „Sanace lokality Skatulův Hliník“, zadávané v rámci plnění uzavřené ekologické smlouvy č. 0167/97/01 ze dne 13.2.1997, s nabyvatelem ArcelorMittal Frýdek - Místek a.s. https://apps.odok.cz/djv-agenda?date=2015-01-07
_________________ wazer.cz Pište česky, prosím!
|
| 5.1.2015 19:51:53 |
|
|