Právě je 27.4.2021 11:10:28




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1845 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 74  Další
 [D48] Frýdek-Místek, obchvat 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
o tom tunelu jsem viděl reportáž s vyjádřením Jana Kellera za Beskydčan a pak i Patrika za Děti Země tuším v roce 2008 a dle nich by to bylo samospásné levné řešení ... no nemá to cenu řešit, jižní obchvat s přípojkou na Ostravu je dle mého názoru v takové fázi přípravy, že se může směle začít a řešit alternativu je dle mého fakt již nyní blbost ...

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


23.9.2014 10:54:49
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
No právě že se tím musí zase zabývat rozkladová komise mdčr a tam je to nějak na dlouhé lokte. Jak dlouho tam jsou už odvolání k modernizaci D1? Pak dá ještě kasační stížnost na nssoud.

OT: Nechápu proč třeba u volebního zákona jsou natvrdo lhůty a musí se rozhodnout do pevných termínů, tak u staveb to takto drhne. Vždyť je to také správní soudnictví? Možná jsem laik, ale když čtu ty rozklady tak ty "patrikoviny" jsou furt na stejném principu. Dlouhé lhůty se týkají jak rozkladových komisí tak nssoudu (viz. D3 - leží tam už rok a ticho po pěšině). Nevím co s tím, ale půl roku by na tato rozhodnutí mělo stačit. Jinde tu mluvíme o ÚR na obchvat Mikulova a pochybuji, že si jej nechá Patrik ujít.

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


23.9.2014 11:26:20
Profil
 

Příspěvky: 640
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
http://www.mdcr.cz/cs/Potrebuji-se-pora ... bchvat.htm


24.9.2014 7:39:59
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Jo, pánové Patrik se cítí jako disidenti v 70-80letech. Taky sype písek do soukolí a má radost z problémů, které se musí pak řešit. Patrik se stará o naše dobro... A MY TO NECHÁPEME!


24.9.2014 12:07:22
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
kot píše:
Jo, pánové Patrik se cítí jako disidenti v 70-80letech. Taky sype písek do soukolí a má radost z problémů, které se musí pak řešit. Patrik se stará o naše dobro... A MY TO NECHÁPEME!
To je definice disentu jak z Rudého práva :roll:


24.9.2014 17:12:09
Profil
 

Příspěvky: 547
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
otaznik píše:
http://www.mdcr.cz/cs/Potrebuji-se-poradit/Uredni-deska/Rozklad+proti+stavebn%C3%ADmu+povolen%C3%AD+stavby+Silnice+R48+Fr%C3%BDdek-M%C3%ADstek+obchvat.htm

Ty jo, "protne jednu z nejzachovalejších částí evropsky významné lokality Niva Morávky" ... Člověk si hned představí tu divočinu - ale kliknul jsem na mapu a vidím, že řeku Morávku má okruh překonat v těsné blízkosti už existujících průseků VN a vodovodu, že?


24.9.2014 20:33:03
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Tak Děti Země uspěly :-(

viewtopic.php?f=200&t=4638

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


28.9.2014 16:51:38
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Vydáno stavební povolení na SO 115 a SO 117 (přeložky místních komunikací)

http://www.frydekmistek.cz/prilohy/Zpra ... relozk.doc

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


14.10.2014 11:24:12
Profil
 

Příspěvky: 957
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Teď ještě SP na ostatní objekty a může se začít stavět.

_________________
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.


14.10.2014 18:08:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
A kdo to bude stavět? Hlavně by to chtělo tendr na zhotovitele, ale bez PDPS nebude vypsán. PDPS teď je soutěžena. Takže máme tak 3/4 roku čas.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


14.10.2014 18:18:44
Profil
 

Příspěvky: 957
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Když to bude 3/4 roku, tak to bude super. Kéž by tomu tak bylo.

_________________
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.


14.10.2014 18:23:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 3429
Bydliště: Kladno
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Nejlepší je, že VARIANTA se vytvoří v jedné větě pohledem do satelitní mapy, určí se cena (jistě musí být o mnoho levnější než obchvat) a je hotovo - státe, ještě jsi neprověřil toto... A a s čím by přišli, pokud by se varianta průtahu prověřila... A hlavně, co ty potenciálně zmařené prostředky do dosavadní přípravy. Proboha, obě dvě ty Natury se tam překračují mostem a předměty ochrany jsou ve vodě a na březích, čili zásahy jsou defacto jen dočasné po dobu stavby... Je bohužel fakt, že mnoho těch výjimek mnohdy skutečně není dostatečně odůvodněno a pak se to vleče. Na této stavbě si holt ten debil bude ještě mlsat... Musíme poctivě bojovat.

EDIT: K té kritizované dlouhé době práce rozkladové komise... Problém není v dlouhé práci MD, ale Patrik teď využívá toho, že chce přezkoumávat vydaná závazná stanoviska a to nemůže udělat samo MD, takže u každého vydaného podkladového stanoviska se toto musí postoupit na úřad nadřazený úřadu, který stanovisko vydal, a tam to bohužel trvá enormně dlouho :-(

_________________
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!


15.10.2014 5:38:15
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
díky martini za info - poprosím tě o osobní tip, při všem dění (vleče se skatulův hliník, Patrik, ...) je šance, že se příští rok začne stavět, nebo jsi k tomu skeptický?

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


15.10.2014 5:53:30
Profil
 

Příspěvky: 1459
Bydliště: F-M - Praha
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Průtah by taky mohl být řešením, osobně se mi líbí, ale při dnešních normách by musel být značně upraven i stávající úsek, který určitě nesplňuje hlukové normy. Mnoho křižovatek by se muselo vypustit a do toho všeho by se musel rozkopat celý Místek a postavit nový most nad tratí ČD spojující Místek, Staré město, Frýdek (který je v plánu několik let).

_________________
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Peugeot 206 , Citroën C4 Grand Picasso II


15.10.2014 6:13:55
Profil
VIP

Příspěvky: 3429
Bydliště: Kladno
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
To bumbik: příští rok se stavět nezačne. 2016 jaro by již mělo být reálné.

_________________
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!


15.10.2014 6:33:02
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
:-( martini to mi po ránu neříkáš vůbec dobrou zprávu ..., ale vzhledem k tomu jaru 2016 by se tendrovat příští rok již mělo, beru to jako cenu útěchy ;-) mockrát ti děkuju za pravidelné info ;-)

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


15.10.2014 7:21:01
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
R 48 Frýdek-Místek - obchvat, opravné rozhodnutí
SO 001 Příprava území - úpravy meliorací (část)
SO 351 Přeložka vodovodu DN 300 v km 0,606
SO 352 Přeložka vodovodu DN 500 v km 0,608
SO 355 Přeložka vodovodu DN 80 v km 2,283
bez stavebních objektů SO 355.1 Úprava rozvodů užitkové vody v zahrádkářské osadě v km 2,400 a SO 355.2 Úprava rozvodů užitkové vody v zahrádkářské osadě v km 2,860
SO 358 Přeložka vodovodu DN 200 v km 6,675
SO 360 Přeložka OOV DN 1000 v km 7,137

viz. http://www.frydekmistek.cz/prilohy/Zpra ... bchvat.rtf

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


1.12.2014 9:04:08
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Citace:
zadávací řízení k veřejné zakázce na odstranění staré ekologické zátěže společnosti Arcellor Mittal Frýdek – Místek skládky Skatulův hliník bude zahájeno pravděpodobně v prvním čtvrtletí příštího roku po schválení odůvodnění zadání vládou ČR a uveřejnění předběžného oznámení, v souladu se zákonem o veřejných zakázkách. Informace o zahájení budou uveřejněny ve Věstníku veřejných zakázek.

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


5.12.2014 16:21:31
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
obchvat bude nejdříve v roce 2019 viz.
viewtopic.php?f=200&t=4712

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


15.12.2014 15:00:17
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Kdo má tlačit na výstavbu obchvatu FM?
viewtopic.php?f=200&t=4714

jinak jsem se pousmál v novém letáku stavby, že tam stále je ta chybička:

Předmětem stavby je jižní silniční obchvat Frýdku-Místku,
který je součástí souboru staveb silnice
I/48. Tento soubor řeší kapacitní čtyřpruhovou
směrově rozdělenou komunikaci R48 od Bělotína
přes Hranice, Frýdek-Místek do Českého Těšína. :lol:

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


18.12.2014 8:17:41
Profil
 

Příspěvky: 957
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Možná budou budovat smyčku z Bělotína do Hranic! Pak to potáhnou na Valmez a Palačov zpět do koridoru D48 :lol:

_________________
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.


18.12.2014 19:53:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 3429
Bydliště: Kladno
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Vyřešilo se Čepro a stát tak má 100 % pozemků, postupně probíhají jednotlivá stavební řízení a MF se pomalu připravuje k vyhlášení tendru na odstranění Skatulova hliníku.

_________________
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!


3.1.2015 11:31:26
Profil
 

Příspěvky: 1459
Bydliště: F-M - Praha
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Hanes píše:
Možná budou budovat smyčku z Bělotína do Hranic! Pak to potáhnou na Valmez a Palačov zpět do koridoru D48 :lol:
Kdyby jste byl znalý, tak by jste jistě věděl, že přes Hranice vede E442 a právě proto je uvedena na IS6... Jiná varianta pro tranzit (nákladní) není. Po dobudování Palačovské spojky předpokládám, že dojde k úpravě vedení trasy E442 a změny cílového města.

martini píše:
Vyřešilo se Čepro a stát tak má 100 % pozemků, postupně probíhají jednotlivá stavební řízení a MF se pomalu připravuje k vyhlášení tendru na odstranění Skatulova hliníku.
Dobrá zpráva.

_________________
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Peugeot 206 , Citroën C4 Grand Picasso II


3.1.2015 16:51:19
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
martini píše:
Vyřešilo se Čepro a stát tak má 100 % pozemků

dle KN to tak rozhodně nevypadá:
1) Jaroslav Muroň vlastní 2 parcely na Skatulově hliníku
2) Magda Kološová vlastní 1 parcelu na Skatulově hliníku
3) ČEPRO vlastní benzínku s okolním pozemkem
4) Město FM vlastní, co jsem napočítal, 16 parcel v trase, co vykoupili od vlastníků oni, ale chápu, že oni jistě právně ty pozemky na ŘSD dořeší, převedou ...
takže buď se v KN v brzké době objeví plomby na vyřízení změny vlastníka v ad1, ad2 a ad3 a posléze i ad4, nebo v tom má ŘSD či KN guláš ...

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


5.1.2015 14:37:21
Profil
Administrátor

Příspěvky: 2202
Bydliště: SV Čechy
Příspěvek Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat
Skatulův hliník jde na vládu:

Citace:
1531/14 Odůvodnění veřejné zakázky společně s odůvodněním stanovení předpokládané hodnoty veřejné zakázky a ustanovení hodnotící komise k významné veřejné zakázce s předpokládanou hodnotou nad 300 mil. Kč, s názvem „Sanace lokality Skatulův Hliník“, zadávané v rámci plnění uzavřené ekologické smlouvy č. 0167/97/01 ze dne 13.2.1997, s nabyvatelem ArcelorMittal Frýdek - Místek a.s.


https://apps.odok.cz/djv-agenda?date=2015-01-07

_________________
wazer.cz
Pište česky, prosím!


5.1.2015 19:51:53
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1845 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 74  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz