D48 Bělotín – Rybí

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

D48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Stavba R48 Dub - Palačov (rekonstrukce) je součástí stavby silnice I/35 Lešná - Palačov.
Podle letáku se dokončí tato akce na konci roku 2016, když to zbytek rekonstrukce by měl být o dva roky dříve, bude to nějak slazeno, aby ten kousek potom nechyběl? Nebo pokud by se realizace I/35 odložila, zrekonstruuje se aspoň R48 s případnou přípravou pro napojení I/35?
R48 -> D48 se podařilo!
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 Dub - Palačov

Příspěvek od FlakY` »

Taky nechápu proč to nerozdělily na 2 části, kde by hlavní prioritou bylo modernizovat I/48 na R spolu s budoucími rampami na pokračování do Valmezu jako v Třanovicích na R48. Druhá část (stavba) by se realizoval později.
Jen doufám aby něco nenastalo a nebyl na celý úsek dán odklad... Zrovna to není moc bezpečné místo.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 Dub - Palačov

Příspěvek od Lenny »

Palačovská spojka se měla realizovat dříve než rekonstrukce I/48. S ohledem na to, že v místě MÚK dochází k posunu trasy, byla nezbytná část přičleněna ke stavbě Palačovské spojky.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Dub - Palačov

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Počítá se u této stavby se zařazením do OPD?
R48 -> D48 se podařilo!
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R48 Dub - Palačov

Příspěvek od martini »

Bohužel, OPD je již docela předrozebráno, takže nové stavby tam už moc zařazovány nebudou.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Dub - Palačov

Příspěvek od Martin z Ostravy »

To je škoda, tahle stavba by to potřebovala.
R48 -> D48 se podařilo!
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R48 Dub - Palačov

Příspěvek od martini »

Jako ostatně každá jiná "potřebná stavba". Nezlobte se na mne, ale teď máte novou D47, která bude plně dokončena za řekněme 3/4 roku a do toho stále I/48 komplet ve čtyřpruhu (poslední kus se začíná stavět). Byť samozřejmě chápu, že směrově nedělený čtyřpruh není ideální, jsou teď opravdu jiná místa, kde by se mělo stavět prioritně.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: R48 Dub - Palačov

Příspěvek od viky »

martini píše:Jako ostatně každá jiná "potřebná stavba". Nezlobte se na mne, ale teď máte novou D47, která bude plně dokončena za řekněme 3/4 roku a do toho stále I/48 komplet ve čtyřpruhu (poslední kus se začíná stavět). Byť samozřejmě chápu, že směrově nedělený čtyřpruh není ideální, jsou teď opravdu jiná místa, kde by se mělo stavět prioritně.
Ale řeč je o přestavbě kvůli palačovské spojce,ne kvůli I/48.A cesta Palačov-ValMez je okreska s několika zatáčkami do vinklu.Intenzity ve všední d
ny jsou na tuto kategorii vysoké,zvlášt kamiony,které sem jezdí i přes zákaz,protože I/57 N.J.-ValMez je od povodní stále uzavřena
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Dub - Palačov

Příspěvek od Martin z Ostravy »

martini píše:Jako ostatně každá jiná "potřebná stavba". Nezlobte se na mne, ale teď máte novou D47, která bude plně dokončena za řekněme 3/4 roku a do toho stále I/48 komplet ve čtyřpruhu (poslední kus se začíná stavět). Byť samozřejmě chápu, že směrově nedělený čtyřpruh není ideální, jsou teď opravdu jiná místa, kde by se mělo stavět prioritně.
Ok, to beru, ale pokud to bude připravené a budou na to finance tak proč to neudělat.
Jinak je fakt, že ta I/48 je tak jak je ještě celkem v pohodě, až na průtah F-M a Rychaltice - F-M, ale pokud by se toto podařilo odstranit tak nějaký pátek zbytek I/48 ještě počká, D3 bych tlačil víc, než toto.
R48 -> D48 se podařilo!
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R48 Dub - Palačov

Příspěvek od martini »

Já vůbec nezpochybňuji nutnost Palačovské spojky! Je to dokonce jedna z mých hodně oblíbených staveb, kterou bych si opravdu přál, aby byla. Fakt ovšem bohužel je, že její příprava ještě nějaký ten čas zabere a pak se uvidí, jak s financemi... Jenom jsem chtěl říci, že její realizace je bohužel ještě hodně daleko a z tohoto důvodu nemá cenu předělávat I/48 na R48 s nějakými rampami pro budoucnost, když nevím, kdy k realizaci Palačovské spojky dojde. Nejezdím tam, ale dokážu si představit, že situace na současných silnicích III. třídy musí být tristní.

Čili z toho plyne, že teď se z R48 musí realizovat hlavně obchvat FM a zbytek zatím počká. Bohužel situace s obchvatem není, jak všichni víme, růžová.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: R48 Dub - Palačov

Příspěvek od Mario »

Obchvat to chce, nastesti ale se 2. 12. zacne s poslednim 2 pruhovym usekem mezi Rychalticemi a FM, tak ta silnice zas tak zle na tom nebude.. Hodne spoleham na PPP projekty, z nich by se mohla cela silnice rozsirit najednou...
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Přestavba I/48 na R 48 (Bělotín - Rychaltice)

Příspěvek od Mario »

Má tato stavba vydáno územní rozhodnutí? Jinak mě napadlo, jde "jen" o levnou přestavbu, přičemž silnice je docela dost vytížená - co by v současné době bránilo tomu, aby celá stavba byla financována formou PPP stejně tak, jako rozšíření D1? S pozemky by problém být neměl, silnice je nebezpečná a dlouho odkládaná, začít se mělo po otevření D1 - tak mám dojem, že problém je jen v penězích...
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Přestavba I/48 na R 48 (Bělotín - Rychaltice)

Příspěvek od andy »

Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba I/48 na R 48 (Bělotín - Rychaltice)

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Stavba není řešena jako celek, je rozdělená na několik úseku, které jsou řešeny samostatně.
Všechny zde mají své téma, tudíž mi toto téma přijde zbytečné.

Pozn. mapman: Martin má pravdu, věnují se tomu témata Bělotín - Rybí http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=87&t=1285 a Rybí - Rychaltice http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=87&t=415, přehled staveb R48 na stránkách
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 Bělotín - Rybí

Příspěvek od Lenny »

2. prosince 2009 bylo vydáno územní rozhodnutí na chybějící úsek km 18,100 - 20,300, proti byla podána 2 odvolání. 11. ledna 2010 byla zveřejněna výzva k vyjádření účastníků řízení k podaným odvoláním. Lhůta pro vyjádření uplyne dnem 3.2.2010. Poté bude celý spis zaslán k odvolacímu řízení na Krajský úřad MSK v Ostravě.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Bělotín - Rybí

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Není kam spěchat, zatím to to vypadá, že se to tak akorát připraví než budou k dispozici finance.
R48 -> D48 se podařilo!
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od FlakY` »

Jelikož probíhá oprava vozovky na místech které si myslím, že patří do tohoto úseku... Podle letáku se má v příštím roce v únoru rozběhnout právě tato stavba. Neví někdo podrobnější info proč se místy mění úplně nový asfalt a mosty jsou v původním stavu atd. Spíše by mě zajímalo jestli nestačili jenom záplaty na tak krátkou dobu. Koleje tam budou vždy.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od Lenny »

Spíše se příští rok nic nerozeběhne než ano s ohledem na finance tohoto státu.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Má pravdu předseda, nic nového se rozjíždět nebude, takže buďme rádi za tu opravu. Sám jsem zvědav, jestli se to zhutnění co se provádí u Dubu bude k něčemu dobré.
R48 -> D48 se podařilo!
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od balance »

Celkem me potesilo, ze odstranili ta vymackana mista v pravych pruzich mezi Starym Jicinem a Palacovem. Kez by jeste vymenili povrch mezi Palacovem a Dubem :roll: ... asi nejhorsi usek na I/48. Letni vymena obrusu okolo Dubu a na mostech v Polomi je celkem povedena :ok:
V mizernem stavu je tez VDZ mezi Starym a Novym Jicinem ... :kladivo:
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Nad tím VDZ jsem lamentoval včera, když jsem tam jel v noci, chtělo by to opravit.
Jinak ty opravy jsou celkem ok, a je to třeba neb tento stav bude asi ještě dlouho :( .
R48 -> D48 se podařilo!
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od Mario »

Já tamtudy jezdím většinou jen v noci a často i za deště a bez těch svodidel když prší pořádně fakt netušíte kde jste... Ty vodící čáry mají fakt něco do sebe, a moc nestojí..
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Asi si nás někdo odpovědný přečetl (spíš to ale souvisí s opravami na celém tahu), protože VDZ značení je obnovené, no hned je to v noci o něčem jiném.

Jinak jsem si včera pěkně hópnul na tom vyfrézovaném na tom opravovaném úseku před NJ :D
R48 -> D48 se podařilo!
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od balance »

Martin z Ostravy píše:Jinak jsem si včera pěkně hópnul na tom vyfrézovaném na tom opravovaném úseku před NJ :D
Co presne se opravuje? :jidlo:
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Bělotín – Rybí

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Asi v tomto úseku se mění komplet povrch, všechny vrstvy AB.
R48 -> D48 se podařilo!
Odpovědět

Zpět na „D48“