[D48] Rybí – Rychaltice

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
sykyman
Příspěvky: 181
Registrován: 11.3.2018 12:56:55
Bydliště: I/48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od sykyman »

Ja jsem si vcera vsiml, ze ve vyjezdu z Rychaltic kousek za nadjezdem je vyrezany kus noveho betonoveho povrchu u vnejsi krajnice a na jednom moste mezi Pribor - vychod a Pribor - zapad jeste obrus polozeny nebyl. Jinak na Useku Rybi - Pribor se ve stredu asfaltovalo o 106, soucasne na vice mistech, zaroven navazeli dasli techniku (valce). Na nekterych mostech na tomto useku jiz jsou osazena lanova zabradli u SDP. Zaroven probihalo zametani (rucne :shock: ) provizornich najezdu vysypanech z recyklatu. Je videt, ze se paralelne pracuje s pomerne slusnym nasazenim.
Cesta po českých dálnicích je stejně "snadná" jako cesta do budoucnosti. Stačí čekat
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

sykyman píše:Ja jsem si vcera vsiml, ze ve vyjezdu z Rychaltic kousek za nadjezdem je vyrezany kus noveho betonoveho povrchu u vnejsi krajnice
nemyslel jsi toto?
https://img36.rajce.idnes.cz/d3601/16/1 ... .jpg?ver=0

Od MÚK Rychaltice směrem k Hájovu až za tím nadjezdem, viz. foto je totiž přechodový úsek z R22,5/100 na R25,5/120, čili proto ten výřez, psal tu evilcleaner, že se před betonáží zjistilo, že plný profil 25,5 se pod nadjezd nevejde, čili se to udělalo jen jako 22,5 ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

Musím však říci, že dramaticky se zhoršuje technický stav stávajícího AB povrchu na pojízdné straně silnice, místy už jsou výmoly na upadnutí kola, postupně se to sice provizorně látá, ale zdá se mi, že v poslední době to látat nestíhají a podle toho to vypadá ... takže převedení dopravy na polovinu dálnice bude znamenat úlevu především pro podvozky aut
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
sykyman
Příspěvky: 181
Registrován: 11.3.2018 12:56:55
Bydliště: I/48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od sykyman »

Nemyslel, zajel jsem tam a vyfotil to. Je to par metru od te konstrukce pro navesti.
Přílohy
Foto
Foto
20190712_115303_2.jpg (150.18 KiB) Zobrazeno 7950 x
Cesta po českých dálnicích je stejně "snadná" jako cesta do budoucnosti. Stačí čekat
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

na doprovodné komunikaci Hájov - Příbor je již namalováno VDZ a pokud jsem dobře viděl, už je všude finální obrusná AB vrstva, chybí už jen na několika místech svodidla, jinak hotovo
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
sykyman
Příspěvky: 181
Registrován: 11.3.2018 12:56:55
Bydliště: I/48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od sykyman »

Vcera kolem poledme probihala na useku Pribor - Rybi pokladka posledniho useku obrusne u Libhoste (u benzinky), vecer uz bylo hotovo, takze povrch uz mame. Moznatz svodidel probihala jeste o pul osme vecer. zacali u Pribor - zapad a jdou smerem na NJ.
Cesta po českých dálnicích je stejně "snadná" jako cesta do budoucnosti. Stačí čekat
bmw740d
Příspěvky: 416
Registrován: 1.1.2011 15:42:54

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bmw740d »

Bude se provádět finální VDZ? Nebo vymyslí nějaké provizorní řešení? Ve stoupání nad Rychalticemi je již vozovka dobetonována - umístěna šachta. FInišer od MTS komplet odvezen. Výrazně se pracuje rovněž na estakádě Libhošť. Budou zřejmě chtít na jaře přistího roku most jedním směrem otevřít? A co středová svodidla? Řekl bych že ve stoupání nad Rychylticemi není pro montáž středových svodidel místo.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

estakáda Libhošť se má ve směru NJ otevřít příští rok v květnu, co jsem slyšel, ale je to agentura JPP (podle mě škoda, lepší by bylo letos před zimou kvůli kamionům ...) co se týče středových svodidel, nevím, ale po celé trase byla geodety vytýčena osa komunikace kolíky, tak je možné, že to je pro osazení nosních středových svodidel, v takovém případě by se asi osadilo všude, byť jen na straně přiléhající k hotové dálniční polovině, s tím, že druhá polovina se osadí až při dokončování druhé poloviny, ale je možné, že se svodidla osazovat nebudou, aby pak nepřekážela CB finišéru, při pokládce CB povrchu na druhé polovině ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bmw740d
Příspěvky: 416
Registrován: 1.1.2011 15:42:54

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bmw740d »

Je opravdu škoda, že estakádu nestihnou před nástupem zimy. Hodně by to provozu prospělo. Já jsem si zatím nevšiml, že by bylo vyznačeno, kde budou středová svodidla. Myslel jsem, že jsou vyznačená místa, kde bude šachta středové kanalizace.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

na doprovodné komunikaci Hájov - Příbor dnes osazují svodidla a pokračují v pokládce liniových žlabů, už jen dodělávají poslední drbky, a bude hotovo, uvedení do provozu 1. srpna by už nemělo nic bránit ...

na hlavní trase D48 probíhá dosypávání krajnic, osazování svodidel, dokončují se práce na mostě přes Lubinu u Příbora, dnes tam probíhala nějaká betonáž ... a pomalu se na několika místech rozjíždí zemní práce na rozšíření opačného směru ...

zatím jsem nezaznamenal nástřik VDZ, ale to asi přijde co nevidět, stejně jako SDZ a termín 1. srpna snad taky klapne
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Krupp
Příspěvky: 209
Registrován: 4.12.2009 12:44:45
Bydliště: Těšín

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Krupp »

Profrčel jsem trasu včera směr NJ a dneska FM:
-Před Příborem je už vyasfaltovaný "přejezd" (šikmé nájezdy) z nového povrchu od Rychaltic na pravý pruh směr NJ okolo Příbora.
-Nevím jak s těmi svodidly, ale zdálo se mi že na středové kanalizační šachty usazují betonové skruže a víka - v pravidelných rozestupech tam něco v hloubce kopali. U Příbora už to vypadalo hotové, dál na NJ se pracovalo. Pokud budou i svodidla tak bych tipoval až po těchto pracech.
-Všude už jsem viděl finální vrstvu AB, pouze na mostě u Příbora toho chybělo víc (obrubníky..?) není tam moc přes betonová svodidla vyjet.
-Krajní svodidla hotové Rychaltice-Borovec, na zbytku se pracovalo.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

pracuje se na dokončení zásypu krajnic, svodidla na úseku Borovec - Rybí
chybí VDZ a SDZ

u Příbora není dokončen, jak píše předřečník, most přes řeku Lubinu, odhaduju, že to bude místo, kde se od 1. srpna jezdit ještě nebude, viz. info mapmana o projednávání DIO ...
dnes u Borovce dělníci rozebírali a nakládali na tahač CB finišér Colasu

více zde:
https://bumbik333.rajce.idnes.cz/D48_Ry ... 18.7.2019/
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

ze soboty na neděli 3. - 4. srpna proběhne demolice mostu směr NJ v Borovci přes silnici III/4822 Závišice - Sedlnice
https://portal.pribor-mesto.cz/wab/eud/ ... yves=11243
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

u Libhoště dnes pokračovalo osazování svodidel, současně se staví plochy pro SOS hlásky a pomocí finišéru cube tube či jak se betonují liniové odvodňovací žlaby
na estakádě u Rybího se tvoří bednění pro betonáž mostovky v 1. poli mostu

po VDZ a SDZ zatím ani stopy
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Doprovodka Hájov - Příbor fertig.
Na hlavní trase v okolí MÚK Příbor-východ osazeno SDZ.
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

Martin z Ostravy píše:Doprovodka Hájov - Příbor fertig.
Na hlavní trase v okolí MÚK Příbor-východ osazeno SDZ.
včera odpoledne cestou, jsem si všiml, že u východního sjezdu již osazena cedule před novým KO :ok: mohli by ji otevřít dříve, než 1. srpna, vůbec bych se nezlobil ... :jidlo:
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
sykyman
Příspěvky: 181
Registrován: 11.3.2018 12:56:55
Bydliště: I/48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od sykyman »

Nevite nekdo, jak to bude s tim usekem na moste mezi Pribor - vychod a Pribor - zapad, kde jeste neni dokoncen asfaltovy povrch? Zatim jeste neni videt, ze by se budovaly nejake provizorni prejezdy pred a za timto usekem.

Mezi Hajovem a Pribor - vychod uz je krizeni mezi smery pripravene.
Cesta po českých dálnicích je stejně "snadná" jako cesta do budoucnosti. Stačí čekat
Krupp
Příspěvky: 209
Registrován: 4.12.2009 12:44:45
Bydliště: Těšín

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Krupp »

sykyman píše:Nevite nekdo, jak to bude s tim usekem na moste mezi Pribor - vychod a Pribor - zapad, kde jeste neni dokoncen asfaltovy povrch? Zatim jeste neni videt, ze by se budovaly nejake provizorni prejezdy pred a za timto usekem.

Mezi Hajovem a Pribor - vychod uz je krizeni mezi smery pripravene.
Myslím že jedou na to že to stihnout. Pořádně tam nebylo vidět, jen nějaké obrubníky. Položit vrstvy asfaltu už nezabere tolik času a stále ještě mají deset dní.
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od evilcleaner »

no co se DIO týče, tak nakonec bude v celém úseku 1+1 (pdps předpokládalo 2+1 s lokálními omezeními) - těch míst, kde by bylo svedení do jednoho pruhu je poměrně hodně a nebudou mobilní svodidla, ale pouze oddělení směrů zetkama. jinak termínu 1.8. věřím ;)
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
sykyman
Příspěvky: 181
Registrován: 11.3.2018 12:56:55
Bydliště: I/48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od sykyman »

Na poslednim nevyasfaltovanem useku na moste u Pribora se prave pripravuji 2 finishery
Cesta po českých dálnicích je stejně "snadná" jako cesta do budoucnosti. Stačí čekat
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

Tak konečně stanovení přechodné úpravy:
https://mdcr.cz/Ministerstvo/Uredni-des ... lnic-(184)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

po prostudování je zřejmé, že zatím se skutečně nebude jezdit po mostě přes řeku Lubinu u Příbora, který se dokončuje ... u Libhoště na začátku se bude taktéž jezdit dál po staru až k bývalé MÚK Libhošť, obojí jak psal již dříve mapman ... snad tato provizoria dlouho trvat nebudou ... co mě ale nejvíc štve, je uzavření ramp na MÚK Příbor-východ sjezd od NJ a nájezd na FM, chápu, že se to asi upraví, ale doufám, že tato uzavírka dlouho trvat nebude ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
xipecko
Příspěvky: 257
Registrován: 17.3.2017 21:02:37

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od xipecko »

Tak jsem dnes po dlouhé době byl na místě a musím dát za pravdu zde diskutujícím, že by snad 1.8. mohlo převedení dopravy projít. Byl jsem mile překvapen. Klemmfixy na rozdělení jízdních pruhů jsou nachystané po cele trase. Probíhala jen na pár kratších úsecích montáž svodidel a nějaké další lehké práce. Colas nakládal svůj finišer na podval. Pokud to půjde, mohl bych příští týden nahrát video z přední, boční a zadní kamery. Pokud to ale k něčemu bude :) maximálně jako vzpomínka na původní povrch.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10775
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Lenny »

Sice 1+1 ale zato 80 km/h oproti 2+1 a 70 km/h.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Odpovědět

Zpět na „D48“