[D48] Rybí – Rychaltice

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
FlakY`
Příspěvky: 1490
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od FlakY` »

Pánové, Vy jsi neuvědomujete, že už teď tam jsou krajnice v dezolátním stavu... Ty kamiony to tam vytřískaly až hrůza a opravit se to může aby to vydrželo zase dalších pár měsíců. Bavme se dál,... dnes tady jezdí cyklisti a občas se tu projde i nejeden chodec (je to silnice). Už vidím, jak jede za sebou kolona kamionu a vedle nich druhé auto. A vůbec si nemyslím, že tam kamióny nebudou jezdit dále. Pořád budou mít na tomto úseku levnější mýto než na dálnici D47(D1) a to možná i v Polsku, takže jsem opravdu zvědav jestli Bohumínská dostavěná dálnice udělá něco s provozem na I/48.
Důležitější úseky jsou a budou ale rozlišujte více aspekty než jen to jestli se Vám líbí více či méně. Připravenost, zajištěné financování, lobbing, statistiky nehod, intenzita provozu a určitě další aspekty.
Možná lepší než nějaké montování svodidel by určitě mohlo pomoci i nové vedení liniových čar (2+1) ale nevím jestli by to byla výhoda nebo ne. Stejně to je nedostačující a jednou se do toho kopnout musí.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak já po té cestě jezdím už rok celkem často a nepovažuji ji zas za tak problematickou (z pohledu osobáku). Pořád je to lepší a bezpečnější, než kdyby tam byla obyčejná dvou-pruhová jednička. To, že by se tam vyskytovali cyklisté jsem tedy nezaznamenal, navíc od Příbora je tam pro ně zákaz vjezdu a ten bude i na dalších nájezdech, takže ti co tam jedou tam nemají co dělat a navíc to nemají v hlavě v pořádku. :kladivo: Chodci to samé, ale chodce jsem tam v noci zažil narozdíl od cyklistů.
Řešení v podobě 2+1, místo osazení lanových svodidel, je s prominutím kravina, jak 2+1 brání přejetí do protisměru? :roll:
Kopnout se do toho kopne, je to otázka dvou-tří let, toho se nebojím.
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Lenny »

A nevychází náhodou tento úsek jako jedny z největších priorit? Nechci kecat, ted momentálně tu tabulku nemůžu najit.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od viky »

Martin z Ostravy píše:T
Řešení v podobě 2+1, místo osazení lanových svodidel, je s prominutím kravina, jak 2+1 brání přejetí do protisměru? .
2 + 1 s lanama střídavě po 2 - 3 km.
už jsme to v nějakém vlákně počítali,jak to šířkově vychází a vím,že to bylo v poho.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

viky píše:
Martin z Ostravy píše:T
Řešení v podobě 2+1, místo osazení lanových svodidel, je s prominutím kravina, jak 2+1 brání přejetí do protisměru? .
2 + 1 s lanama střídavě po 2 - 3 km.
už jsme to v nějakém vlákně počítali,jak to šířkově vychází a vím,že to bylo v poho.
Rozhodně zhoršení oproti dnešnímu stavu :ko:
Navíc nechápu co to řeší?
R48 -> D48 se podařilo!
FlakY`
Příspěvky: 1490
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od FlakY` »

Už jednou jsme to rozebíraly a většina byla proti 2+1. Ty cyklisty jsem potkal hned 2 v jeden den. Jezdívám většinou o víkendu, takže možná proto. Kdyby tam byl chodec a v noci, tak toho bych asi sejmul :shock: protože si nejsem jist, jestli bych ho včas viděl... smrťáky tam byly. Zvěř nikdo nepotkal? Já zatím ne... jenom něco přejetého na silnici :oops: Btw: ty lana měli být hned na celém úseku ale z možného důvodu omezení předjíždění, to asi nenamontovali i když důvod byl nehodovost.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Zvěř jsem nepotkal, taky proto že za tmy jsem tam jel asi jen 4x.
Jinak toho chodce jsem musel rozdýchávat, protože kdybych se zrovna nevracel z levého do pravého, ale jel pravým, tak bych ho nejspíš sundal. :?
R48 -> D48 se podařilo!
Pjoter
Příspěvky: 58
Registrován: 30.3.2009 11:47:15

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Pjoter »

martini píše:
Mario píše:Důležitější určitě ano, pokud nebereme ohled na bezpečnost a statistiky... Ovšem, zda máme připravenější, toť otázka...
Připravenější asi je málokterý souvislý úsek, to je asi pravda. Jediné, co bych asi teď dělal jen Palačovská spojka s tím propojením (tedy i část R48), zbytek bych osadil lanovými svodidly a basta, bezpečnost je tím vyřešena. Navíc bude rapidní pokles dopravy s tím jak se bude dokončovat postupně D47 (a největší úbytek bude až se propojí s Polskem samozřejmě), ale to už je ohraná písnička, jen se opakuji.
Moc nechápu proč píšete o rapidním poklesu dopravy. Kdo jede do Ostravy jede po D47 už dnes. Když se podíváme na intenzitu na obchvatu Českého Těšína z roku 2005 což je 6744voz./24h. Z tohoto počtu si myslím že je reálný přesun dopravy na D47 po jejím dokončení cca 30-40% tedy cca 3000 vozidel denně. Což při intenzitách na I/48 kolem 20000 vozidel činní úbytek cca 15%. Pokud je v mém uvažování nějaká chyba rád se nechám poučit, ale myslím, že z I/48 se po dokončení D47 nestane nevyužívaná silnice III. třídy, jelikož hlavními zdroji dopravy jsou velká města - Nový Jičín, F-M, Český Těšín, Třinec a tranzit na Slovensko.
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Mario »

To rozšíření bude stát ve srovnání se stavbou nových jiných úseků pár korun. Takže byť nejde o vysokou prioritu, poměr cena/užitek této investice ukazuje že nemá smysl tuto stavbu odkládat a realizace se vyplatí...
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od rumpeak »

Myslím, že po dostavbě I/11 a slovenské D3 / R5 se při plánované výstavbně R49 v roce 2222 přesune velká část tranzitu na Slovensko právě na tuto silnici a intenzita tam bude ještě větší než je dnes.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od viky »

Martin z Ostravy píše:
viky píše:
Martin z Ostravy píše:T
Řešení v podobě 2+1, místo osazení lanových svodidel, je s prominutím kravina, jak 2+1 brání přejetí do protisměru? .
2 + 1 s lanama střídavě po 2 - 3 km.
už jsme to v nějakém vlákně počítali,jak to šířkově vychází a vím,že to bylo v poho.
Rozhodně zhoršení oproti dnešnímu stavu :ko:
Navíc nechápu co to řeší?
Řeší to právě bezpečnost.
Nebezpečná krajnice atd.
Už jsem měl defekt na R48 - naštěstí před pumpou co je u odb.na Závišice.
Nepřeji nikomu ten pocit,jak jsem jel po ráfku na tu pumpu, v patách kamion a viděl jsem,že vedle v pruhu jsou auta.Vyhnutí nebylo,těžko by to ten kamion ubrzdil.
Stát se mně to dřív,tak nevím.Asi bych za jízdy hodil šipku za krajnici,nebo sjel autem mimo.
A to bylo auto pojízdné a obětoval jsem ráfek.Kdyby nejelo z jiného důvodu,možná jsem byl uveden v černé kronice.Rozhodně s nikým nechci o bezpečnosti této silnice polemizovat,já v tom mám jasno a nerad na tu záležitost vzpomínám.Bohužel,skoro vždycky,když po I/48 jedu,si vzpomenu.
Je to prostě věc názoru a jiné zkušenosti.
Já jsem pro kultivované 2 + 1 s lanem zvlášt,když to má byt ještě na několik let.
Event.časové zdržení se mně i na celé trase Bělotín-Rychaltice nejeví,tak hrozné.
Za tohoto stavu je to velmi nebezpečná silnice a nerad ji využívám.
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od mapman »

Stavební povolení na část km 21,898- 22,150, km 22,750-25,800 a km 32,6-34,875 je vydáno. Šance že proběhne realizace = minimální(!?)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Dostali jsme se do opravdu paradoxní situace, kdy stavby, které nejsou nutné jsou připravené (R6,R4, přestavba R48), ale stavby které jsou nutné stojí na nedostatečné přípravě R35, D3 a jiné.
U této stavby je třeba SP zafixovat tj. vykonat aspoň nějakou stavební činnost.
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Lenny »

Ono toto není jediné SP vydané na tento úsek. Stavební činnost se vyvíjet nemusí stačí požádat o prodloužení platnosti SP.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Mario »

Jak víte, že tento úsek je "nedůležitý"? Jako hledisko se bere i nehodovost apod., takže to může být vše jinak, až bude zveřejněn seznam prioritních staveb...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Lenny »

Je to ve stylu, máte D47, a na I/48 je čtyřpruh, takže zapomeňte na nějakou přestavbu, bo nejsou peníze a musíme investovat i jinde než na severní Moravě a ve Slezsku. :ko:

A navíc někteří očekávají pokles intenzity na I/48 po propojení D47 s A1 a jejího významu.

Však uvidíme, kdo bude mít pravdu. Do té doby stejně asi nebudou finance a stavba se může kompletně připravit.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Já osobně si myslím, že se D47 přeceňuje a že I/48 bude významným tahem do Polska i nadále, vzhledem k tomu, že oblast kolem Katovic je velice rozsáhlá a hustě obydlená i industralizovaná.

Já osobně si přeji přestavbu R48, i když stávající stav na úseku Rychaltice -Bělotín nepovažuji za nějak vážnou, aspoň to tak vnímám, nevím, co tvrdí statistiky.
R48 -> D48 se podařilo!
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od multi »

Přestavba R48 teď určitě nehoří, umím si například představit přestavbu v úseku Příbor-Rychaltice v rámci homogenizace tahu, jednalo by se o cca. 6km (staví se 2,5 km R48 v kategorii R25,5 při stavbě obchvatu Příboru). Tady mám ovšem pocit, že je to vázané na stavbu I/58 Příbor-Skotnice kvůli rušení MÚK I/58 x I/48 u Příboru.
Já si vůbec umím představit nějakou etapizaci přestavby R48 tak, aby to navazovalo na již hotové úseky R48.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ano, o to jsem taky přemýšlel, že by se postupně přidávaly úseky jak od Bělotína tak od Rychaltic. Kdyby se aspoň, tak jak navrhuje multi, přestavěl ten kousek z Rychaltic po Příbor, tak by (po dostavbě obchvatu FM) vznikl hezký ucelený tah :). Pravdou je, že je třeba to zkoordinovat s výstavbou obchvatu Skotnice.

Z druhé strany je to tak dokonce v plánu, že se I/48 zhomogenizuje až k MÚK s Palačovskou spojkou no a pak už chybí jen kousek :D
R48 -> D48 se podařilo!
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od balance »

Martin z Ostravy píše:Já osobně si myslím, že se D47 přeceňuje a že I/48 bude významným tahem do Polska i nadále, vzhledem k tomu, že oblast kolem Katovic je velice rozsáhlá a hustě obydlená i industralizovaná.
Koukam do mapy a celkem me nenapada, v cem je R48+S1 vyhodnejsi oproti D1+A1. Snad jen pokud neco vezu do B/Biala. Ale uznavam, ze neznam mistni podminky a specifika.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Sám jsem zvědav jak to zamíchá s kartami, už aby to bylo.
Každopádně z Krakova je to kratší přes Bialsko - Bialou, ale opravdu netuším, jaké mají kamiony požadavky na trasu jestli čas nebo cenu, asi obojí :D
Uvidíme, každopádně Poláci už teď jezdí i po D1.
R48 -> D48 se podařilo!
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od mapman »

Martin z Ostravy píše:Každopádně z Krakova je to kratší přes Bialsko - Bialou, ale opravdu netuším, jaké mají kamiony požadavky na trasu jestli čas nebo cenu, asi obojí
Tohel není úplně pravda, cesta z Krakova po DK52 je uplně příšerná. Přírozenější bude jet po A4 a A1, i když si člověk trochu nadjede.... Ale hlavně, záleží na cíli, protože z Krakova je už dnes lepší jet přes Slovensko do Vídně.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ok, tak možná se mýlím.
Ale do budoucna stejně lze počítat s tím, že Poláci tu S1 dokončí, takže se část tranzitu vrátí, no ni?
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Lenny »

Aktuálně je vydána stavební povolení na hlavní trasu km 21,898 - 27,450 (úsek před obchvatem Příbora) a km 32,600 - 34,875, chybí jen úsek 28,902 - 32,600. Dále na 13 mostů z 22, přeložky nižších tříd, SOS systém, opěrné zdi a protihlukové stěny atd.

Znáte lépe připravenou stavbu, která není zahájena :D
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

Lenny promiŇ, ale ty úseky v km mi nic neříkají chápu to správně, že jsou vydána stavební povolení na úseky od rychaltic až po bělotín na hlavní trase? nebo něco chybí? jinak já jsem z Hájova a vyžádali jsme si výjimku ohledně rušení naší MÚK Hájov, takže kvůli autobusové dopravě se to tu nakonec rušit nemá to mi říkal jeden ze zastupitelů z příbora, žádal o to odbor rozvoje města, tak pokud je to pravda, tak je to pro nás fajn vyjedu z obce a pojedu do práce po dálnici no super, jenže nevěřím, že R48 od rychaltic do rybího se začne stavět v horizontu 1 roka, ikdyž už panu Filipovi zbourali barák u příbora, tak prostě prachy nejsou je to bohužel tak :-((( a obchvat skotnice a dál do mošnova, kéž už by se stavělo, pracuju v mošnově, takže jezdit po krásné nové cestě mimo obce rychle až do práce uff to by bylo super, ale zní to spíš jako utopie za současné vlády :-)))
Odpovědět

Zpět na „D48“