[D48] Rybí – Rychaltice

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

[D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Takový dotaz k mostu na MÚK Hájov, jak se bude tento most rozšiřovat, tedy zdali se bude rozšiřovat nebo stavět nový?
Tato MÚK se ruší z důvodu normy na vzdálenost MÚK u rychlostních silnic?
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od Lenny »

Martin z Ostravy píše:Takový dotaz k mostu na MÚK Hájov, jak se bude tento most rozšiřovat, tedy zdali se bude rozšiřovat nebo stavět nový?
Asi rozšiřovat, ale ruku do ohně za to nedám.
Martin z Ostravy píše:Tato MÚK se ruší z důvodu normy na vzdálenost MÚK u rychlostních silnic?
Přesně tak nesplňuje minimální vzdálenost mezi dvěmi MÚK.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od viky »

reakce z vlákna o R35:
Martin z Ostravy píše:Já bych tu I/48 nechal jak je, jedině by se možná měli na ŘSD zamyslet jestli přece jen nedat lana do té zatáčky pod Starým Jičínem, ale střídavý tří pruh - to ne.
Po zprovoznění D1 proč ne?Raději beru každé 2-3km možnost normálně kultivovaně předjíždět,než se u lanového svodidla třepat,jestli náhodou kamion nehodí myšku doleva.A klidně v tom úseku,kde jsou 2 pruhy povolit 100-110km/h(tak jak je tomu tuším na slovenské R tuším u obchvatu Ožďan a to tam ani nemají střed.svodidlo)Toto povolené navýšení rychlosti vyrovná event.jízdu za pomalejším kamionem v 1 pruhovém úseku,takže celková jízdní doba se rozhodně nezvýší.(Platí samozřejmě pro ty,co dodržují nyní rychlost 90km/h,že? ;) )Nevěřím ani teď a po zprovoznění D1 už vůbec,že by docházelo k nějakým extra zácpám.
Další důvod je ten,aby v případě poruchy,defektu aj.bylo možno BEZPEČNĚ v rámci možností vozidlo odstavit mimo jízdní pruh.Při nynějším stavu v úseku NJ-Příbor je to velmi vážná kolizní situace s akutním ohrožením života.Ale to asi pochopí jen ten,komu se to stalo :?
Nechci to propagovat jako konečný stav,ale v nynější ekonomické situaci je to lepší,než přestavovat na plnohodnotnou R.Uvědomte si,že je to téměř nová stavba,ne jenom rozšíření.Finance jsou potřeba i jinde.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak stejně to není na nás jak to bude, ale přišlo by mi to jako krok zpátky, zvlášť třeba na úseku z Příboru do Rychaltic.
Myšku může kamion dostat i na 3+1 a jsme tam kde jsem byli, jediným řešením je oddělit oba směry od sebe, a to buď lany nebo kompletní přestavbou.
Navíc nikdo z nás neví, jak se budou vyvíjet intenzity po zprovoznění D1.
R48 -> D48 se podařilo!
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od martini »

V tom Německu je to také bez svodidel a smí se jet 110 km/h. Přijde mě to rozhodně bezpečnější než současná I/48 i tam, kde lanová svodidla jsou. Iluze, že by se s R48 začalo v původně plánovaném termínu (tedy většina v 2010), jsou asi liché. Proto navrhuji Rychaltice - Frýdek postavit na kategorii R, obchvat Frýdku na kategorii R a zbytek předělat na střídavý třípruh ihned po zprovoznění D47 (byť v polovičním profilu na 4706). Bezpečnost na 16,5 metru široké silnici při střídavém třípruhu by se zvýšila mnohonásobně (širší pruhy, dostavné etc...)

A mohlo by se toto uspořádání ideálně vyzkoušet bez zbytečných nákladů.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od viky »

martini píše:V tom Německu je to také bez svodidel a smí se jet 110 km/h. Přijde mě to rozhodně bezpečnější než současná I/48 i tam, kde lanová svodidla jsou. Iluze, že by se s R48 začalo v původně plánovaném termínu (tedy většina v 2010), jsou asi liché. Proto navrhuji Rychaltice - Frýdek postavit na kategorii R, obchvat Frýdku na kategorii R a zbytek předělat na střídavý třípruh ihned po zprovoznění D47 (byť v polovičním profilu na 4706). Bezpečnost na 16,5 metru široké silnici při střídavém třípruhu by se zvýšila mnohonásobně (širší pruhy, dostavné etc...)

A mohlo by se toto uspořádání ideálně vyzkoušet bez zbytečných nákladů.
líp bych to nenapsal! :) V poslední době hodně vyfukuje a je opravdu zážitek předjíždět kamion,nebo někoho s velkým přívěsem,když fouká zprava.Ale ty svodidla bych tam dal,hodně bezmozků by na 1-pruhu předjíždělo bez skrupulí.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od martini »

viky píše:Ale ty svodidla bych tam dal,hodně bezmozků by na 1-pruhu předjíždělo bez skrupulí.
Samozřejmě to vyžaduje německý způsob jízdy, tedy dodržování předpisů. Lanová svodidla ok, ale pocit z nich při jízdě prostě dobrý nemám, navíc zmíněné důvody nemožnosti objetí překážky, nemožnost vyhnout se pro vozidlo s přednostním právem jízdy. To všechno jsou argumenty proti lanovým (nebo jiným) svodidlům na střídavém třípruhu.

Nemá někdo čerstvé info z úseku pod Strečnem na Slovensku? Nějak kolem toho ticho, tak asi ještě žádný mrtvý... Jaká je tam kategorie na které to bylo vyznačeno někdo ví?
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od viky »

martini píše:
viky píše:Ale ty svodidla bych tam dal,hodně bezmozků by na 1-pruhu předjíždělo bez skrupulí.
Samozřejmě to vyžaduje německý způsob jízdy, tedy dodržování předpisů. Lanová svodidla ok, ale pocit z nich při jízdě prostě dobrý nemám, navíc zmíněné důvody nemožnosti objetí překážky, nemožnost vyhnout se pro vozidlo s přednostním právem jízdy. To všechno jsou argumenty proti lanovým (nebo jiným) svodidlům na střídavém třípruhu.

Nemá někdo čerstvé info z úseku pod Strečnem na Slovensku? Nějak kolem toho ticho, tak asi ještě žádný mrtvý... Jaká je tam kategorie na které to bylo vyznačeno někdo ví?
Právě,že tam bude o pruh míň,bude tam víc místa.Ty 2 pruhy bude vlastně jako skutečná polovina dálnice,takže to bude komfortní.a 1pruh bude tak široký,že v nouzovce půjde auto pohodlně objet.Samozřejmě,že se zpomalením,ne na plný knedlík,zvlášť při objíždění porouchaného kamionu.Struktura střídavého třípruhu by byla: 2m.odstavný+3,5m.+3,5m.+2m.svodidlo+3,5m+2m.odstavný = 16,5m
MG
Příspěvky: 12
Registrován: 20.4.2009 17:19:53

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od MG »

Skoro, většina je totiž S15,0
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od viky »

MG píše:Skoro, většina je totiž S15,0
Aha,já jsem myslel,že těch 16,5.Alespoň na tom je vidět,jak je nedělený 4pruh bez odstavného pruhu nebezpečný.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od mapman »

viky píše:
MG píše:Skoro, většina je totiž S15,0
Aha,já jsem myslel,že těch 16,5.Alespoň na tom je vidět,jak je nedělený 4pruh bez odstavného pruhu nebezpečný.
On není nebezpečný sám o sobě, je nebezpečný především na dlouhých úsecích. Pokud má takto úzký 4pruh do 2km délky, dá se to "přetrpět", pokud se ale člověk musí nadměrně soustředit delší dobu, začíná to i nadměrně unavovat a působit negativně na řidiče.

Takovýchto cca 16 m širokých 4pruhů v republice pár budeme mít i definitivní podobě, jde na R48 o proslulou estakádu v Novém Jičíně a pak o obloukový most přes Ohři na R6, musí to být ovšem výjimky. 4 pruh bez odstavného pruhu (ovšem aspoň s trochu širším středovým dělícím pásem) je taky leta letoucí na D1 na mostě Šmejkalka a málokdo si toho vůbec všimne, protože je to jen na chvilku.
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od andy »

A R48 dneska podruhé - zahájení stavebního řízení:

Silnice R 48 Rybí – MÚK Rychaltice – část 2
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od Lenny »

Jedná se o 3 nesouvislé úseky. První je od křižovatky Rybí za most u Libhoště, další začíná o kousek dál (600 m) a končí na MÚK Libhošť a poslední začíná na MÚK Háje a končí v Rychalticích. Tak ještě to výběrové řízení a může se stavět.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Myslíš, že to půjde z OPD?
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od Lenny »

Probíhá ještě jedno stavební řízení km 22,150 - 22,750 a km 25,800 - 27,450, které ale nevisí na elektronické desce MD ČR.

Tím pádem je na úsek od ZÚ po MÚK Příbor-západ a od MÚK Háje do KÚ zahájeno stavební řízení. Docela milá zpráva aspoň pro mě.
Docela bude zajímavá koordinace se stavbou Skotnice-obchvat, bez které nejde zrušit MÚK Příbor-sever.

Ad OPD, netuším
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak to je vskutku dobrá zpráva.
Pravda s tím obchvatem to bude ještě zajímavé, ale tak určitě by se tam mohla ta MÚK dočasně nechat, daly by se tam betony na střed a nějaký ten pátek by to vydrželo.
Navíc pokud to nebude financováno z OPD tak to hned tak nebude.
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od Lenny »

Nedávno jsme spolu s PP21 řešili MÚK Rychaltice, jaký byl stav před její výstavbou. Petr tvrdil, že původně to vypadalo nějak takto, pamatuje si to jen letmo, ja jsem původní stav neviděl.
Může to někdo potvrdit?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Warcz
Příspěvky: 2074
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od Warcz »

pfff tak na to jsem ještě moc mladý...

Nicméně Historická mapa by to potvrzovala
http://www.mapy.cz/#mm=A@x=141828736@y=134547712@z=13
:-)))
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Lenny píše:Nedávno jsme spolu s PP21 řešili MÚK Rychaltice, jaký byl stav před její výstavbou. Petr tvrdil, že původně to vypadalo nějak takto, pamatuje si to jen letmo, ja jsem původní stav neviděl.
Může to někdo potvrdit?
Na to jsem taky jak Warcz příliš mladý, ale zkusím se poptat v místě.
R48 -> D48 se podařilo!
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Toto viz.historie mostů bude asi úplně původní most přes Ondřejnici v tom místě
R48 -> D48 se podařilo!
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od rumpeak »

Pamatuji si na to velmi mlhavě, protože jsem taky ještě ten rozum nepoužíval směrem "Vize naši dálniční sítě", ale mám pocit, že to tak opravdu bylo.
bery
Příspěvky: 23
Registrován: 22.3.2009 21:02:53

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od bery »

Mam dojem, ze vyvoj byl:
1. kratky most prez Ondrejnici
2. prava polovina ( ve smeru FM )
3. leva polovina ( 90. leta )

To vysvetluje, proc zrovna tento most ( resp. mosty ) jsou v relativne pouzitelne kategorii.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od Lenny »

Před současným čtyřpruhovým stal na jeho místě dvoupruhový most postavený v letech 1969 až 1972, který nahradil původní most znázorněný v historických mapách.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

R48 Rychaltice - Frýdek-Místek

Příspěvek od andy »

Stavební povolení na část trasy:

Stavební povolení na akci "Silnice R48 Rybí - MÚK Rychaltice"

přesunuto, netrefil jsi si sekci Andy :) - Martin z Ostravy
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: R48 Rybí - Rychaltice

Příspěvek od multi »

Nemůže mi to prosím někdo přeložit? Pokud jsem to pochopil dobře, tak se jedná o kousky trasy R48 v okolí stavby I/58 Příbor obchvat?
Odpovědět

Zpět na „D48“