[D48] Rybí – Rychaltice

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

a ještě reportáž ČT, zaujal mě komentář starosty Libhoště
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... &x=32&y=21
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od zesp »

Tak jsem i já projel nový úsek dálnice včetně toho megastaveniště ve Frýdku, či Místku a nové části silnice I/58 do Mošnova:

https://youtu.be/rDYAlmdSrrM
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od zesp »

Až tedy opět na to naše nešťastné nedokonalé dálniční značení. Je vidět, že ho dělají lidé, kteří u toho nepřemýšlejí, nebo na to totálně kašlou. Protože ve videu je dobře vidět, že zde před tím prvním sjezdem na Příbor chybí informace, že se do Příbora dá sjet i dalším sjezdem, kdysi dávno by to bylo rozlišeno jako exit Příbor - východ a Příbor - západ. Hlavně, že je tam letiště... A tyto názvy by se objevily už na tabuli 1000 m před exitem, která nyní obsahuje pouze jeho nic neříkající číslo, tudíž je naprosto zbytečná. To, že bude další exit opět sjezd do Příbora, se řidič dozví, až za prvním sjezdem, kde na tabuli za exitem je u Brna a Olomouce i Příbor. Nešlo by to uvést už před tím sjezdem? Co když chce jet někdo do jeho západní části města, a teď zbytečně musí projet celým městem, protože je nucen sjet už na tom prvním. To samé na křížení s I/58. Nemohlo by tam být uvdeno, že další sjezd bude Nový Jičín? Proč je to až na tabuli za exitem? Vždyť všude v zahraničí to tak je. Proč zas musíme vytvářet vlastní paskvily? Je nějaká šance to změnit k lepšímu? Toto mi fakt vadí...
hovi
Příspěvky: 1182
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od hovi »

zesp píše:Tak jsem i já projel nový úsek dálnice včetně toho megastaveniště ve Frýdku, či Místku a nové části silnice I/58 do Mošnova:

https://youtu.be/rDYAlmdSrrM
Pěkné, názorné! V čase 8:10 nějaký zmatkař se trochu vracel, aby zajel na odbočovací rameno MÚK...
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Majkii »

Díky za video, mě z toho značení nejvíce zaujal ještě předchozí úsek z FM do Rychaltic, tam je toho nějak hodně... :shock: Hlavně to ukončení dálnice, vždyť to už tam není od doby zprovoznění nového navazujícího půlprofilu potřeba, ne...? Nebo je to snad kvůli tomu příjezdu k nemovitostem? Dle stanovení na "nedokončenou dálnici" v těchto místech, které ještě aktuálně visí na ministerské desce, tam žádná přerušená dálnice není...
wazer.cz
Pište česky, prosím!
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od zesp »

Hovi: To je jistě z důvodu toho zmatečného dálničního značení. Chtěl jistě jet do západní části Příbora, ale jelikož se řidič před exitem nemá šanci dozvědět, jaký je další sjezd a tudíž nevěděl, zda s novou dálnicí se ještě někde dál dá do Příbora sject, či nikolivěk, proto tam tak zazmatkoval. I kvůli tomuto zcela jasně zdokumentovanému případu jsem napsal předchozí příspěvek a doufám, že si někdo konečně uvědomí a to značení se začne v tomto smyslu doplňovat...
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od zesp »

Video z průjezdu zbytkem nové části dálnice D48, průjezd po I-58 od Mošnova k D48 na exit Příbor - západ a odtud ke konci nového úseku v Rybí... Video navazuje na předchozí příspěvek z průjezdu z FM do Mošnova...

https://youtu.be/Pbe3ju9CEmU
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Majkii »

A opravdu jel chudák řidič najednou v životě poprvé tudy po "nové dálnici", která na rozmístění sjezdů do Příbora oproti předchozímu stavu skoro nic nemění (krom uzavření toho prostředního a dočasných uzavírek) a byl natolik zmaten z jednoho nápisu "Příbor", že se musel dopouštět přestupku, který je o papíry?
wazer.cz
Pište česky, prosím!
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od zesp »

No to je samozřejmě těžkej úlet a průšvih, nicméně to nedokonalé značení k takovým situacím bohužel asi fakt vede...

Správný odkaz na video z další části D48 - průjezd z Mošnova přes D48 do Rybí

https://youtu.be/xpW0pDfPd8Q
Krupp
Příspěvky: 209
Registrován: 4.12.2009 12:44:45
Bydliště: Těšín

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Krupp »

No a povrch? Na videu jsou na cestě takové světlé fleky, na některých to poskočí. To je broušené?
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od zesp »

Povrch se jim občas nepovedl, některé ty přechody CB, AB nic moc. Ale ve srovnání s jinými novostavbami, co jsem zkoušel ještě OK... A ty fleky jsou evidentně přebrušované. Tam pak je samozřejmě taktéž citelná nerovnost....
Krupp
Příspěvky: 209
Registrován: 4.12.2009 12:44:45
Bydliště: Těšín

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Krupp »

Hm to je docela škoda. Přechod povrchů ještě zkousnu ale je tam tolik těch přebrušovaných míst. To mi bude vadit mnohem víc než značka exitu.
Někdo tu dřív psal že příliš nerovný povrch nemusí ŘSD převzít. Chápu že tady se to asi nestane, ale přece.. jak to potom (obecně) probíhá? Přebroušení a pokud ani to ne tak se bourá?
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od theodor less »

Dovolené odchylky rovnosti povrchu jsou předepsány v tabulce 11 ČSN 73 6123-1. Přípustné nerovnosti se
mohou vyskytovat jen s pozvolným přechodem a nikoliv v krátkých stejnoměrných vzdálenostech.
Žádné nerovnosti nesmějí bránit plynulému odtoku vody. Jakékoliv nerovnosti, které převyšují povolenou
toleranci, nebo místa, kde není zajištěno dobré odvodnění povrchu, musí zhotovitel opravit na svoje náklady broušením bruskou s diamantovými kotouči. Objednatel/správce stavby může uplatnit srážku z ceny.
sykyman
Příspěvky: 181
Registrován: 11.3.2018 12:56:55
Bydliště: I/48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od sykyman »

Zarazi me, ze je porad v provozu najezd miste krizovatky Pribor - sever a kvuli nej je na dalnici snizeni rychlosti a zuzeni do jednoho pruhu. Mate nekdo poneti proc tomu tak je, kdyz uz je v provozu obchvat Skotnice, a jak dlouho to tam bude?
Cesta po českých dálnicích je stejně "snadná" jako cesta do budoucnosti. Stačí čekat
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Honey72 »

Zespi: mě ty chybějící názvy exitů a následujících exitů také štvou, ale prý stačí čísla :-(
A když už jsme u těch čísel, i další předpis mi připadá zbytečně na hlavu a to, že číslo dálnice se smí vyznačit až těsně před nájezdem na ní. Takže od Mošnova je sice hezky znázorněno, že jedete k dálnici, ale jaksi no-name. Nevíte ke které. Co když u letiště blbě najedete a chtěli jste ve skutečnosti k dálnici D1 a ne D48? Nějaký Příbor nic neříká. A když už se k dálnici přiblížíte, dozvíte se sice její číslo, ale jen pro jeden směr - Olomouc. Číslo dálnice pro směr Frýdek se dozvíte až v prostoru MÚK. Řidič z jiných koutů nepozná, že Frýdek je jen opačný směr 48. Vypadá to, jako by musel dojet k nějaké další vzdálenější dálnici.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od mapman »

Tak dle mých informací by už k dnešnímu odpoledni mělo být značení uklizeno do stavu dle stanovení včetně zrušení přeškrtnutí.
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

mapman: a který exot vymyslel, že to bylo ty 2 dny přeškrtnuto a zbytečně to mátlo řidiče? to musel být s prominutím magor na ntou, chtěl bych ho teda fakt poznat, za takový chaos jaký způsobil by měl viset ... byl jsem svědkem několika velmi nebezpečných situací, pro to neexistuje omluva, to měli sundat v úterý dopoledne vše komplet a šmitec, neexistuje jiná možnost ... kdo za to ponese odpovědnost?
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od mapman »

Zhotovitelem přechdného DZ byly společnosti Sekne a NVB Line, ty byly za značení odpovědné jak smluvně tak podle rozhodnutí o uzavírce. S tím že je to trestuhodné, naprosto souhlasím..
ivko
Příspěvky: 62
Registrován: 15.8.2017 22:26:52

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od ivko »

Začíná se řešit nevyhovující způsob odbočení na MÚK Příbor-východ:
https://www.msk.cz/verejna_sprava/soubo ... l?id=29542
https://www.msk.cz/verejna_sprava/soubo ... l?id=29541
https://www.msk.cz/verejna_sprava/soubo ... l?id=29543
Situace vznikla tím, že při přestavbě I48 na D48 byla zrušena MÚK Hájov a na MÚK Příbor-východ nikdo neřešil možnost odbočení (nebo otočení) od NJ vlevo směrem na Kateřinice, Trnávku a část Hájova. Za radu, kterou jsem někde četl, "tak odbočte vpravo a potom se na benzince otočte zpátky" (autor nejspíš někdo s ŘSD - snad jim nekřivdím) by se nemuseli stydět ani v Kocourkově.
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od bumbik »

Tu změnu křižovatky jsem inicioval ... u kompetentních lidí a přineslo to ovoce ... Snad se ten paskvil podaří napravit ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
ivko
Příspěvky: 62
Registrován: 15.8.2017 22:26:52

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od ivko »

bumbik píše:Tu změnu křižovatky jsem inicioval ... u kompetentních lidí a přineslo to ovoce ... Snad se ten paskvil podaří napravit ...
:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

To, že je ta křižovatka je naprd jsem zjistil až nedávno, když jsem tam musel sjet a ostře jsem to ohýbal doleva. Mě nenapadlo, že nebude úplná.
Jinak nechápu proč je pořád DIO u bývalého nájezdu v MÚK Příbor-střed.
Na OK v MÚK Příbor-západ, chybí označení ramene směr F-M.
Kvalita povrchu na celé stavbě je ale nic moc, někde u MÚK Příbor - východ je dokonce v AB lavor a je to tam nějaké poflikované, něco podobné na co upozorňoval Balance na D6 u Strašecího.
Je to škoda, protože jinak to vypadá dobře. Je to teda nezvyk po 2 letech jet zase ve 4 pruhu :)
R48 -> D48 se podařilo!
sykyman
Příspěvky: 181
Registrován: 11.3.2018 12:56:55
Bydliště: I/48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od sykyman »

Co se tyce sjezdu na pribor vychod a odboceni vlevo tak jsem se ucastnil zacatkem minuleho roku velke schuze na urade v Pribore (asi 20 lidi od zastupcu obce, presRSD, projektanty po dopravaky) a mohu potvrdit, ze to doporuceni o otaceni na benzince, opravdu padlo. Nastesti se podarilo sestqvit trojstrannou dohodu Pribor-Katerinice-Trnavka na spolecnem postupu.
Nyni je situace takova, ze tyto 3 obce spolecne financuji pronekt okruzni krizovatky a k financovani vystavby se zavazal kraj
Naposledy upravil(a) sykyman dne 20.12.2020 21:36:18, celkem upraveno 1 x.
Cesta po českých dálnicích je stejně "snadná" jako cesta do budoucnosti. Stačí čekat
sykyman
Příspěvky: 181
Registrován: 11.3.2018 12:56:55
Bydliště: I/48

Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Příspěvek od sykyman »

Odboceni vl3vu udajne nebylo mozne vybudovat protoze tam nevychazi prostor a rozhledove trojuhelniky. Dale bhlo argumentivano tim, ze sjezd je vybudovan v ramci vyjimky kvuli prumyslove zone Pribor a tedy co by jsme chteli. Pani z RSD byla dosti arogantni a zadne smywluplne argumenty neakceptovala. Nicmene veci se alespon daly do pohybu a jedina cesta stejne byla to resit separatne po dobudovani, coz je prave tento cas. Realizaci predpokaldam nejdriv 2022
Cesta po českých dálnicích je stejně "snadná" jako cesta do budoucnosti. Stačí čekat
Odpovědět

Zpět na „D48“