| Autor |
Zpráva |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
Všiml, plyne to už jen z dopravního značení (zelené) a MPR 80km/h při 1+1.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 2.8.2019 9:01:55 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
a je tam dodatková tabulka "bez poplatku" ? já jen, aby to nemátlo potenciální řidiče bez dálničních známek ... ? (zatím jsem po tom nejel, tak se ptám)
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 2.8.2019 9:11:26 |
|
 |
|
bmw740d
Příspěvky: 154
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
Pokud se nepletu, tak tam byla dodatková tabule s přeškrtnutou známkou, tudíž bez poplatku
|
| 2.8.2019 9:17:52 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 2.8.2019 9:20:28 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
Tak dnes projeto, za mne ok. Povrch Colasu horší, ale jde to, ještě 20 let a možná se to naučí. Zajímavý je kontrast nového a starého značení (bez piktogramů, jen slovy) u MÚK Příbor-západ. Není mi ale jasné, proč je tam znovu začátek dálnice. Je to tam poněkud zmatečné, i ten sjezd na Ostravu v Příbor-střed, hlavně ta velkoploška. Vůbec mě udivuje, že ty staré značky nejsou sundané nebo zneplatněné (na začátku třeba návěst před neexistující MÚK Libhošt). Příloha:
D48_1.jpg [ 82.81 KiB | Zobrazeno 7680 krát ]
Příloha:
D48_2.jpg [ 79.38 KiB | Zobrazeno 7680 krát ]
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 2.8.2019 18:53:43 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
Videa z průjezdu úseku Příbor - Rybí a zpět k dispozici zde: https://youtu.be/3x-ezl3x55whttps://youtu.be/f6cYcD5oZzo
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 3.8.2019 20:36:32 |
|
 |
|
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2202 Bydliště: SV Čechy
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
Dík, druhé video potvrzuje Martinovy postřehy ohledně značení. Mě ještě zaujalo, že na odbočení do Libhoště je pořád zákaz vjezdu mimo stavbu. Dle výkresu stanovení PÚP z ministerské úřední desky by tam být neměl, i když tohle už je pod gescí kraje (nebo možná i ORP?). Stejně tak na křižovatce na Rybí není řidič upozorněn, že odbočí na dálnici, až po odbočení uvidí IZ1a s dodatkovkou vzdálenosti. A dle tohoto Citace: p o v o l u j e částečná uzavírka dálnice D48 v souvislosti s akcí „D48 Rybí – MÚK Rychaltice (III. etapa)“, v rozsahu: a) levý pás dálnice v km 29,645–24,980; 1. 8.–30. 11. 2019 (úsek A – I. etapa); provoz bude veden v režimu 0/1+1, b) současně (1) pravý pás dálnice v km 24,630–24,950 a (2) levý pás dálnice v km 29,645– 25,030; 1. 12. 2019–26. 12. 2020 (úsek A – II. etapa); provoz bude veden v režimu 1+1/0 a 0/1+1, má být na začátku prosince na začátku úseku u Libhoště převeden provoz na druhý pás taktéž už v dálničním režimu. To bude zřejmě i důvod toho, proč nemůže být most zprovozněn před zimou. Most sám o sobě možná hotový bude, ale stále tam bude překážet provizorní sjezd, jestli to dobře chápu.
_________________ wazer.cz Pište česky, prosím!
|
| 4.8.2019 9:35:27 |
|
 |
|
bmw740d
Příspěvky: 154
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
Dneska se pracuje na demolici dvou mostů. Oba jsou zbourány z cca 50%. Na přibližně 1/4 celé trasy je již vyfrézovaný původní AB povrch. Před u Libhoště došlo k vykácení zeleně podél bývalé I/48. Kromě bouracích prací, byl na celém úseku klid a pusto. Velmi si užívám šíře nově zprovozněné poloviny. Neskutečná pohoda a luxus s porovnáním s bývalou 1/48, kdy byly jednotlivé pruhy velmi úzké a ještě k tomu uprostřed lanová svodidla 
|
| 4.8.2019 9:50:58 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
Bourá se most na byvale muk libhošť na tovarni u skarabu v pribore a na byvale muk borovec
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 4.8.2019 10:06:41 |
|
 |
|
bmw740d
Příspěvky: 154
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
U Skarabu jsem si demolice nevšiml. Probíhala u Borovce a pak most u Horního Konce - dle map. Tudíž pokud se demoluje rovněž i u Skarabu, tak dochází celkem ke třem demolicím.
|
| 4.8.2019 10:18:03 |
|
 |
|
ppepe
Příspěvky: 185
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
v pátek se pracovalo pilně, https://youtu.be/2alVmpB-NU8v neděli ve srovnání s jinými stavbami vcelku taky, https://youtu.be/LaouGTfBpbM
|
| 4.8.2019 18:39:38 |
|
 |
|
ada031
Příspěvky: 1917
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
Tak dneska jsem měl konečně možnost projet se po zprovozněné části budoucí dálnice a musím říct, za mě v pohodě, CB i AB povrch dobrý ...
|
| 4.8.2019 19:25:12 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
Dnes jsem jel opačný směr tj. Rychaltice - NJ a není mi jasné, proč v prostoru MÚK Příbor-západ se jede kolektorem a taky tam dálnice končí, takže zbytek cesty již není dálnice.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 5.8.2019 15:15:47 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
Dálnice tam končí, protože zhotovitel DIO zapomněl sundat značky konec dálnice. Bude napraveno v nejbližších dnech. Na důvod toho, proč se jezdí jen v kolektoru, se radši neptej, nebude se ti líbit...
_________________ KlarArt
|
| 5.8.2019 17:47:02 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
A proč není úsek mezi touto stavbou a stavbou Rychaltice - FM označen jako dálnice?
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 5.8.2019 18:36:33 |
|
 |
|
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2202 Bydliště: SV Čechy
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
mapman píše: Dálnice tam končí, protože zhotovitel DIO zapomněl sundat značky konec dálnice. Bude napraveno v nejbližších dnech. Na důvod toho, proč se jezdí jen v kolektoru, se radši neptej, nebude se ti líbit... Takže i závady značení zde na stavbě možno hlásit na dio@rsd, jak jsi tu někde na foru anoncoval dříve? A průjezd zakázán přes Libhošť má zůstat nebo ne? Jestli na to teda ŘSD má vůbec nějaký vliv...
_________________ wazer.cz Pište česky, prosím!
|
| 5.8.2019 18:54:56 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
Na to už ŘSD vliv nemá... A ano, závady na značení nejen uzavírek na dálnicích je možné hlásit na uvedenou adresu.
_________________ KlarArt
|
| 6.8.2019 5:49:58 |
|
 |
|
sykyman
Příspěvky: 124 Bydliště: I/48
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
mapman píše: Na důvod toho, proč se jezdí jen v kolektoru, se radši neptej, nebude se ti líbit... Ale no tak  Jaky je ten duvod?
_________________ Cesta po českých dálnicích je stejně "snadná" jako cesta do budoucnosti. Stačí čekat
|
| 6.8.2019 6:38:36 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
sykyman píše: mapman píše: Na důvod toho, proč se jezdí jen v kolektoru, se radši neptej, nebude se ti líbit... Ale no tak  Jaky je ten duvod? taktéž jsem zvědavý, mapmane ty mě napínáš jak na skřipec, ti povím  šup s tím ven ...
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 6.8.2019 13:19:10 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 9.8.2019 7:16:48 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 9.8.2019 11:38:46 |
|
 |
|
tod
Příspěvky: 25
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
|
| 9.8.2019 11:53:32 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1723
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
To by mě zajímalo co za inteligenta takhle zastaví...
Přílohy:
2019-08-09_2158.png [ 437.55 KiB | Zobrazeno 5801 krát ]
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 9.8.2019 20:59:53 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
V těchto místech je rozšířený SDP kvůli směrovému oblouku. Občas se to dělá proto, aby byla dodržena normová délka rozhledu pro zastavení vozidla pro příslušnou návrhovou rychlost. Most musí být širší právě proto, aby jeho zábradelní svodidlo rozhledu nebránilo.
_________________ KlarArt
|
| 10.8.2019 7:11:45 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: [D48] Rybí – Rychaltice
Dnes odpoledne jsem pozoroval skupinu 3 podezřelých osob, jak cosi roztloukají na skládce nosníků zdemolovaného mostu u Hájova. Když mě spatřili, začali se schovávat. V případě potřeby mám i foto z dálky.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 1.9.2019 18:39:38 |
|
|