České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

[D48] Rybí – Rychaltice
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=87&t=415
Stránka 12 z 63

Autor:  bumbik [ 8.3.2016 7:52:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

tady se nemusí ověřovat EIA? vím, že to má platná SP, ale pro dotaci z OPD II to přece nutné je ...

Autor:  Jirka L [ 20.3.2016 19:47:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

aktualizovaný leták
Na první stránce nahrazen snímek staré dopravní značky dálnice snímkem s novou značkou.
V odstavci stav přípravy opraveno "probíhá příprava na vyhlášení výběrového řízení" na "probíhá příprava na výběrové řízení".

Autor:  bumbik [ 21.3.2016 9:48:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

a jak to vypadá s EIA na tuto stavbu? Jelikož pokud pro financování z EU se bude muset opakovat celá EIA, tak jak mohou začít stavět? nebo snad díky platnému SP stačí ověřovací stanovisko, které MŽP vydalo/brzy vydá?

Autor:  bumbik [ 21.3.2016 11:54:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

ukazuje se, že odstavný pruh skutečně mezi Příborem a Novým Jičínem absentuje a tím je do jisté míry budoucí D48 Rychaltice - Rybí ospravedlněna, viz.
http://www.novinky.cz/diskuse?id=437497 ... ectionId=3

Autor:  Martin z Ostravy [ 21.3.2016 16:03:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Tak je to úsek s nejvyššími intenzitami v rámci celého tahu D48 kolem 20 tis./24h, tam patří plnohodnotný dělený 4 pruh bez debat.
Pokud je SP, tak je problém EIA passé, nemýlím-li se.

Autor:  bumbik [ 21.3.2016 16:31:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Martine, kéž bys měl pravdu ... a propo, už chystáš foťák? ;-) tedy pokud se letos začne ... osobně s foťákem jistě nebudu chybět :ok: :jidlo:

bohužel to bude jedna z mála staveb, která začne, právě kvůli EIA, takže se bojím, aby zas firmy nezačly bojkotovat odvolávkami tendry, jako v minulých letech, když toho EIA mnoho zablokuje ... :roll:

Autor:  Martin z Ostravy [ 21.3.2016 16:43:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Na focení staveb už nemám moc čas, naposled jsem se loni v září dostal na D8, takže pravidelné focení z mé strany nehrozí.

Autor:  Mario [ 21.3.2016 20:02:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Vždyť obchvat FM má taky stavební povolení a přesto se bude čekat na novou EIA. Totéž by mělo platit tady. Stavět klidně můžem všechno, ale pokud to nebude v souladu s novou EIOU, tak nám na to unie nic nedá.

Autor:  Lenny [ 21.3.2016 20:08:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

FM nemá SP na část hlavní trasy.

Autor:  pedros [ 21.3.2016 20:51:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Mario píše:
Vždyť obchvat FM má taky stavební povolení a přesto se bude čekat na novou EIA. Totéž by mělo platit tady. Stavět klidně můžem všechno, ale pokud to nebude v souladu s novou EIOU, tak nám na to unie nic nedá.

Myslím, že nerozhoduje , jestli platí ČR nebo EU, musí být platná EIA podle nového zákona v případě financování z domácího rozpočtu i v případě financování z EU... Nepletu-li se tedy... ;)

Autor:  Lenny [ 21.3.2016 21:12:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Rozhoduje. V případě této stavby, pokud by byla financována z národních zdrojů, ji není nutné posuzovat znova.

Autor:  bumbik [ 21.3.2016 21:16:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

a tady se počítá s národními zdroji? počítal jsem s OPDII a jak tak čtu, je to pase ...

Autor:  eric987 [ 21.3.2016 21:28:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Inak, je vobec EK ochotna zafinancovat useky na D48, hoc by mali ZS EIA podla noveho zakona ??? Ak sa nemylim, ta ma celkovo problem financovat doplnkove tahy, ktore su subeznymi k hlavnym v ramci TEN-T. Napr. na Slovensku odmietla zafinancovat obchvat Tvrdosina na R3, lebo D3...

Autor:  bumbik [ 26.5.2016 8:22:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

14. července 2016 je termín otevírání obálek na TDI (technický dozor investora)

Autor:  Mario [ 26.5.2016 18:13:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Mě zaujalo, že na silnice.info se pořád na letáku počítá se stavbou tohohle úseku. Ví někdo jistě, zda se to stavět opravdu může, nebo ne?

Autor:  bumbik [ 8.6.2016 13:55:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Stavba se bude soutěžit již brzy, je to na spadnutí, stejně jako I/58 Příbor-Skotnice, akorát vypsání takto rozsáhlé zakázky je poněkud složitější a tak se ještě připravují podklady pro zahájení soutěže, ale brzy má být hotovo a pak se soutěžit skutečně začne ... (zdroj ŘSD)

Autor:  Lenny [ 8.6.2016 18:52:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Stavět se může, neboť stavba má vydaná SP.

Autor:  bumbik [ 9.6.2016 7:32:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

jak to ale bude s OPD II Lenny, je šance nebo kvůli staré EIA je to no chance ?

Autor:  Lenny [ 9.6.2016 20:57:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

No vzhledem k tomu, že se stavba proplácí až po dokončení, tj. za několik let, kdo ví co bude. Možná bude stačit toto: http://portal.cenia.cz/eiasea/view/eia100_vzvp a možná proběhne nový proces posouzení. Netuším, co je správně.

Autor:  bumbik [ 28.6.2016 13:32:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Zastupitelstvo města Příbora schválilo věcné břemeno na osvětlení aut. zastávek u Hájova v rámci stavby D48 Rychaltice - Rybí, takže původní předpoklad, že ty zastávky nebudou osvětleny je naštěstí fuč

Autor:  Jirka L [ 30.6.2016 19:05:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

aktualizovaný leták
V současné době probíhá zpracování PDPS.
VZ 07/2016, zahájení 10/2016, provoz 07/2020 (vše +3měs.)

Autor:  ada031 [ 12.7.2016 6:28:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

Oznámení o zakázce - D48 Rybí - MÚK Rychaltice - termín pro přihlášení je 10.10.2016:

https://www.vestnikverejnychzakazek.cz/ ... lay/662634

Předmětem rekonstrukce stávající silnice I/48 je přestavba šířkového uspořádání komunikace na dálnici II. třídy dělenou středním pásem v kat. 25,5/120 v km 21,900-27,455 a 28,902 - 34,875 staničení. Součástí stavby je výstavba souběžných komunikací, úprava mostních objektů, opěrné a zárubní zdi, PHS, přeložky inženýrských sítí, systém SOS a vegetační úpravy. Stavba bude po celou dobu realizována za nepřerušeného provozu.

Autor:  bumbik [ 12.7.2016 8:34:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

počítám, že o tuto zakázku svedou firmy tuhý boj ... ikdyž cenově a rozsahem to rozhodně není žádná megastavba, to budou až stavby na D11 D35 a D3, ale i tak počítám, že tendr bude trvat nejméně do konce tohoto roku spíš déle ... příští rok v červnu by se mohlo klepat na základní kámen (pokud se nikdo neodvolá)

Autor:  kot [ 14.7.2016 8:48:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

bumbiku nejseš větší skeptik než obvykle ? Lepší verze by byla klepat před zimou a akci rozjet (byla li by mírná zima) již nějakými pracemi co nejdříve...Trocha optimismu není na škodu.

Autor:  bumbik [ 14.7.2016 10:18:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D48] Rybí – Rychaltice

kote máš pocit, že bývám skeptikem ? naopak jsem pozitivně naladěn ;-) ovšem 10. října termín otevření obálek se nejméně 3x či víckrát posune pak se otevřou obálky, pak se k tomu dostane vládní hodnotící komise, která ještě ani nebyla schválena vládou, tzn. to se musí teprve vyřešit a než to posoudí jsou vánoce - dovolené ... než doporučí vítěze, než proběhnou lhůty na odvolání je únor, pak podepíší smlouvu počítám březen příštího roku a slavnostní zahájení může být tak přelom března/dubna - takže jsem byl možná trošku skeptický, ale než se dopracuje RDS tak je červen, takže stejně dříve nezačnou se skrývkou ornice ...

jako vzor si beru 0137 tendr vyhlášen 21. července 2014 termín pro podání nabídek byl v říjnu ve výsledku se obálky po posunech otevíraly tuším až v roce 2015 myslím v únoru, jestli si dobře vzpomínám a zahájení bylo 14. července 2015 - dnes je to přesně rok od slavnostního zahájení a skrývka ornice proběhla od listopadu 2015 do dubna 2016, takže kdo je skeptik? ;)

Stránka 12 z 63 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/