| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| [D48] Rybí – Rychaltice http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=87&t=415 |
Stránka 12 z 63 |
| Autor: | bumbik [ 8.3.2016 7:52:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
tady se nemusí ověřovat EIA? vím, že to má platná SP, ale pro dotaci z OPD II to přece nutné je ... |
|
| Autor: | Jirka L [ 20.3.2016 19:47:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
aktualizovaný leták Na první stránce nahrazen snímek staré dopravní značky dálnice snímkem s novou značkou. V odstavci stav přípravy opraveno "probíhá příprava na vyhlášení výběrového řízení" na "probíhá příprava na výběrové řízení". |
|
| Autor: | bumbik [ 21.3.2016 9:48:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
a jak to vypadá s EIA na tuto stavbu? Jelikož pokud pro financování z EU se bude muset opakovat celá EIA, tak jak mohou začít stavět? nebo snad díky platnému SP stačí ověřovací stanovisko, které MŽP vydalo/brzy vydá? |
|
| Autor: | bumbik [ 21.3.2016 11:54:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
ukazuje se, že odstavný pruh skutečně mezi Příborem a Novým Jičínem absentuje a tím je do jisté míry budoucí D48 Rychaltice - Rybí ospravedlněna, viz. http://www.novinky.cz/diskuse?id=437497 ... ectionId=3 |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 21.3.2016 16:03:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
Tak je to úsek s nejvyššími intenzitami v rámci celého tahu D48 kolem 20 tis./24h, tam patří plnohodnotný dělený 4 pruh bez debat. Pokud je SP, tak je problém EIA passé, nemýlím-li se. |
|
| Autor: | bumbik [ 21.3.2016 16:31:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
Martine, kéž bys měl pravdu ... a propo, už chystáš foťák? bohužel to bude jedna z mála staveb, která začne, právě kvůli EIA, takže se bojím, aby zas firmy nezačly bojkotovat odvolávkami tendry, jako v minulých letech, když toho EIA mnoho zablokuje ... |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 21.3.2016 16:43:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
Na focení staveb už nemám moc čas, naposled jsem se loni v září dostal na D8, takže pravidelné focení z mé strany nehrozí. |
|
| Autor: | Mario [ 21.3.2016 20:02:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
Vždyť obchvat FM má taky stavební povolení a přesto se bude čekat na novou EIA. Totéž by mělo platit tady. Stavět klidně můžem všechno, ale pokud to nebude v souladu s novou EIOU, tak nám na to unie nic nedá. |
|
| Autor: | Lenny [ 21.3.2016 20:08:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
FM nemá SP na část hlavní trasy. |
|
| Autor: | pedros [ 21.3.2016 20:51:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
Mario píše: Vždyť obchvat FM má taky stavební povolení a přesto se bude čekat na novou EIA. Totéž by mělo platit tady. Stavět klidně můžem všechno, ale pokud to nebude v souladu s novou EIOU, tak nám na to unie nic nedá. Myslím, že nerozhoduje , jestli platí ČR nebo EU, musí být platná EIA podle nového zákona v případě financování z domácího rozpočtu i v případě financování z EU... Nepletu-li se tedy... |
|
| Autor: | Lenny [ 21.3.2016 21:12:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
Rozhoduje. V případě této stavby, pokud by byla financována z národních zdrojů, ji není nutné posuzovat znova. |
|
| Autor: | bumbik [ 21.3.2016 21:16:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
a tady se počítá s národními zdroji? počítal jsem s OPDII a jak tak čtu, je to pase ... |
|
| Autor: | eric987 [ 21.3.2016 21:28:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
Inak, je vobec EK ochotna zafinancovat useky na D48, hoc by mali ZS EIA podla noveho zakona ??? Ak sa nemylim, ta ma celkovo problem financovat doplnkove tahy, ktore su subeznymi k hlavnym v ramci TEN-T. Napr. na Slovensku odmietla zafinancovat obchvat Tvrdosina na R3, lebo D3... |
|
| Autor: | bumbik [ 26.5.2016 8:22:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
14. července 2016 je termín otevírání obálek na TDI (technický dozor investora) |
|
| Autor: | Mario [ 26.5.2016 18:13:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
Mě zaujalo, že na silnice.info se pořád na letáku počítá se stavbou tohohle úseku. Ví někdo jistě, zda se to stavět opravdu může, nebo ne? |
|
| Autor: | bumbik [ 8.6.2016 13:55:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
Stavba se bude soutěžit již brzy, je to na spadnutí, stejně jako I/58 Příbor-Skotnice, akorát vypsání takto rozsáhlé zakázky je poněkud složitější a tak se ještě připravují podklady pro zahájení soutěže, ale brzy má být hotovo a pak se soutěžit skutečně začne ... (zdroj ŘSD) |
|
| Autor: | Lenny [ 8.6.2016 18:52:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
Stavět se může, neboť stavba má vydaná SP. |
|
| Autor: | bumbik [ 9.6.2016 7:32:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
jak to ale bude s OPD II Lenny, je šance nebo kvůli staré EIA je to no chance ? |
|
| Autor: | Lenny [ 9.6.2016 20:57:26 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
No vzhledem k tomu, že se stavba proplácí až po dokončení, tj. za několik let, kdo ví co bude. Možná bude stačit toto: http://portal.cenia.cz/eiasea/view/eia100_vzvp a možná proběhne nový proces posouzení. Netuším, co je správně. |
|
| Autor: | bumbik [ 28.6.2016 13:32:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
Zastupitelstvo města Příbora schválilo věcné břemeno na osvětlení aut. zastávek u Hájova v rámci stavby D48 Rychaltice - Rybí, takže původní předpoklad, že ty zastávky nebudou osvětleny je naštěstí fuč |
|
| Autor: | Jirka L [ 30.6.2016 19:05:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
aktualizovaný leták V současné době probíhá zpracování PDPS. VZ 07/2016, zahájení 10/2016, provoz 07/2020 (vše +3měs.) |
|
| Autor: | ada031 [ 12.7.2016 6:28:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
Oznámení o zakázce - D48 Rybí - MÚK Rychaltice - termín pro přihlášení je 10.10.2016: https://www.vestnikverejnychzakazek.cz/ ... lay/662634 Předmětem rekonstrukce stávající silnice I/48 je přestavba šířkového uspořádání komunikace na dálnici II. třídy dělenou středním pásem v kat. 25,5/120 v km 21,900-27,455 a 28,902 - 34,875 staničení. Součástí stavby je výstavba souběžných komunikací, úprava mostních objektů, opěrné a zárubní zdi, PHS, přeložky inženýrských sítí, systém SOS a vegetační úpravy. Stavba bude po celou dobu realizována za nepřerušeného provozu. |
|
| Autor: | bumbik [ 12.7.2016 8:34:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
počítám, že o tuto zakázku svedou firmy tuhý boj ... ikdyž cenově a rozsahem to rozhodně není žádná megastavba, to budou až stavby na D11 D35 a D3, ale i tak počítám, že tendr bude trvat nejméně do konce tohoto roku spíš déle ... příští rok v červnu by se mohlo klepat na základní kámen (pokud se nikdo neodvolá) |
|
| Autor: | kot [ 14.7.2016 8:48:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
bumbiku nejseš větší skeptik než obvykle ? Lepší verze by byla klepat před zimou a akci rozjet (byla li by mírná zima) již nějakými pracemi co nejdříve...Trocha optimismu není na škodu. |
|
| Autor: | bumbik [ 14.7.2016 10:18:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D48] Rybí – Rychaltice |
kote máš pocit, že bývám skeptikem ? naopak jsem pozitivně naladěn jako vzor si beru 0137 tendr vyhlášen 21. července 2014 termín pro podání nabídek byl v říjnu ve výsledku se obálky po posunech otevíraly tuším až v roce 2015 myslím v únoru, jestli si dobře vzpomínám a zahájení bylo 14. července 2015 - dnes je to přesně rok od slavnostního zahájení a skrývka ornice proběhla od listopadu 2015 do dubna 2016, takže kdo je skeptik? |
|
| Stránka 12 z 63 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|