[D48] obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět

Kdy bude R48 dokončena?

do roku 2015 :)
3
2%
do roku 2020
15
12%
do roku 2025
34
27%
do roku 2030
37
30%
po roce 2030
25
20%
nikdy
10
8%
 
Celkem hlasů: 124

Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 obecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

No však ano, D47 Uhnije nechtěla.
Ale by to myšleno tak, že už Uhnije, už nebude dotovat R48, když je postavená D47, aspoň jsem to tak někde slyšel, četl, myslel nevím :D
I když Rych. - F-M z OPD jde 8-)
Jinak věřím že obchvat F-M se začne už letos.
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 obecně

Příspěvek od bumbik »

obchvat FM stopro letos začne, tím jsem si jistý, protože sám bárta říká - na dálnice prachy nejsou, budou se stavět aspoň obchvaty! takže ... a navíc ve FM je na magistrátu náměstkem pro dopravu člen věcí veřejných, ten si dobře ohlídá, aby za 4 roky byl znovuzvolen jako člověk, co zařídil odlehčení dopravy ve FM to se nebojím ... takže by mě nepřekvapilo, kdyby se začal stavět obchvat FM někdy v průběhu tohoto roku nebo nejpozději na konci roku, myslím, že tady už žádné zdržení nepřijde ... už se na to těším, sice se po něm má začít jezdit až za 4 roky, ale i tak to bude potom paráda, ta doprava se výrazně zrychlí, k tomu ten úsek z FM do rychaltic konečně bude 4proudový, což je šupa :-) a jinak by bylo zajímavé zjistit, kolik ještě chybí stavebních povolení na R48 od rychaltic až do bělotína, pokud to můžeš nějak zjistit, docela by mě to zajímalo, díky ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: R48 obecně

Příspěvek od Mario »

Celkem mě překvapuje, že tématu znalí lidé si troufají tvrdit, že obchvat FM se na 100% začne stavět letos.. A to na základě tvrzení politiků :-D Vzhledem k tomu, že pozemky čekají vyvlastnění, ekologové jsou stále proti a jen tak to nevzdají a letos se nemá zahajovat žádná nová stavba, budu hodně spokojený, když se koncem roku začne alespoň s přeložkami ing. sítí. Reálnější mi přijde rok 12, a to ještě pokud Kalousek nezjistí že má málo peněz a nerozpadne se vláda.. Myslím, že události poslední doby nám jasně ukázaly, jak se vše může zvrtnout..
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 obecně

Příspěvek od bumbik »

pochopte, že peníze jsou alokované primárně na obchvaty měst a obcí, tak to říká bárta a jestliže alokovali peníze i pro obchvat FM, tak už jsou všechny ostatní věci banality, protože hlavní jsou prachy a ty jsou!!! tudíž se podle mě stavět začne, no uvidíme :-) akorát je škoda, že skanska nestihne letos dostavět úsek rychaltice - FM :-(((( no co už však těch 7 km dostaví příští rok, to uletí jak voda :-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: R48 obecně

Příspěvek od vypravec »

A co Beskydčan, s tím už nejsou problémy? Už je vybaraná varianta obchvatu a žáby zachráněný ? Nechci se nikoho dotknout, ale, jak už jsem tu jednou psal, myslím, že daleko horší situace je v Ostravě Porubě na 11ce než ve Frýdku. Frýdek má čtyřproudej kapacitní průtah, podchody, jediná světelná křížovatka. V Porubě je dvojpruh, středem jezdí tramvaje, tři velký křižovatky, kupy chodců......Rudá by před obchvatem FM měla mít přednost......
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 obecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Skutečně je tomu tak, průtah Frýdkem je problematický pouze tou jedinou světelnou křižovatkou, to je ale otázka dopravního hlediska, z hlediska obyvatel je situace neudržitelná.

Avšak v Porubě je jak problém dopravní, tak problém s hlediska obyvatel, nehledě nato, že I/11 prochází kolem fakultní nemocnice.

A i když jsem o tom dosud takto neuvažoval, dal bych po krátké úvaze, ač fanda :) R48, přednost I/11 Prodloužené Rudné.
R48 -> D48 se podařilo!
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: R48 obecně

Příspěvek od Max »

Po dokonceni FM-Rychaltice a obchvatu FM (pokud to vyjde jako ze by mohlo :) ) bude R48 / I/48 mit kapacitu 2+2 (to ze nedelenej ctyrpruh mimo mesto je tak trochu prasecina nechavam ted stranou) v cely delce od MUK s D1 po hranice nebo se pletu ?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 obecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Přesně tak, kousek 2+2 bude chybět na k hranicím k PL, ale jinak to bude komplet 2+2, dělený v uceleném úseku mezi Českým Těšínem po Rychaltice, od Příbora po NJ, a od Bělotína na MÚK s D1.
R48 -> D48 se podařilo!
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: R48 obecně

Příspěvek od dd »

bumbik píše: tím jsem si jistý, protože sám bárta říká
bumbik píše:pochopte, že peníze jsou alokované primárně na obchvaty měst a obcí, tak to říká bárta
Neberte si to osobně, ale pěkně jste mě pobavil. Politikovi nesmíte věřit. A Bárta toho prohlásil, odvolal, odvolal odvolání, atd. tolik, že mu nevěřím ani slovo :!:

Není to tak dávno, co peníze "byly", a přesto se stavělo dost těžko (dokonce pořád zůstávají nedokončené a léta plánované části D8, D11, R52, vzpomeňte, jak to vypadalo s D5 u Plzně). U obchvatu FM je těch problémových oblastí také několik. A navíc teď ty peníze opravdu nejsou a řada už dostavěných úseků je v prodlení se splatností, takže si myslím, že z těch "prostředků vyčleněných na obchvaty" nic nebude.
Avantime
Autor
Příspěvky: 617
Registrován: 25.2.2009 23:03:39
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 obecně

Příspěvek od Avantime »

Pozn. mod.: Další diskusi o prioritách výstavby jsem přesunul sem: Regionální rozdíly vs. priority výstavby.
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 obecně

Příspěvek od bumbik »

kurnik lidi copak lepíte díry na cestách nebo kam jste se poděli? nikdo o ničem nediskutuje, nikdo žádné novinky, je to tu nějaké mrtvé, no neříkejte, že jste všichni měli bouračky na našich silnicích :-((( takže řečnická otázka má někdo nějaké nové info ohledně obchvatu FM či výstavby FM - rychaltice, případně rychaltice - rybí či rybí - bělotín východ? díky moc, jsem nažhavenej na novinky :_)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 obecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak si pročti celé fórum, aby jsi tady zase nepsal zbytečné dotazy. :kladivo:
Jinak nevím, o čem chceš aby se tady pořád diskutovalo, vše již bylo řečeno.
Navíc se teď nestaví, tak se není o čem bavit.
R48 -> D48 se podařilo!
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: R48 obecně

Příspěvek od adamos »

<OT> Že by FM přece jen nebyl pupek světa? </OT>
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: R48 obecně

Příspěvek od Mario »

Tak podle té superstrategie se na celé I/48 dají lanová svodidla... To si dělají asi prdel, ne? 10 let se to neřešilo, že se to bude prej přestavovat, a když by se s tím mělo začít, rozhodne se, že tam dají ty lana... Nemám slov!
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 obecně

Příspěvek od FlakY` »

Že by za tím stál lobing ? :D
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 obecně

Příspěvek od Lenny »

Spíš to že se do Moravskoslezského kraje cpalo moc peněz v minulém období, tak to teď musí na chvíli stačit.

Oni si ještě rádi na chybějící stavby vzpomenou, bo jsou to jedny z mála k okamžitému zahájení;).
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: R48 obecně

Příspěvek od Michel »

Jo, ta lanová svodidla mě taky celkem nemile překvapila, ale tak snad opravdu dojde na Lennyho slova.
Jinak je ale celkem sranda, že jsou čárkovaně i v úseku Příbor - Nový Jičín, kde už jsou asi pět let...což tomuto dokumentu velmi přidávává na důvěryhodnosti... :kladivo:
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 obecně

Příspěvek od FlakY` »

Lidi pochopte... je to jenom návrh se kterým by se mohlo počítat podle někoho a něčeho. Pak nastane výměna stráží a zase bude vše jinak. Asi nejdůležitější je mít dostatek financí a pak vůli. Jestli tato stavba bude max. připravená k realizaci, tak klidně může být dokončena do 10 let... docela za levno budou další km (R). Cpalo se tady hodně, to je pravda, ale nejvíce spolkla D1 a R48 byla spolufinancována EU a obchvat bude taky? Jsem rád, že se počítá s obchvatem a po dokončení bude celý úsek 4 pruh, což si tady každý přál...
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: R48 obecně

Příspěvek od Max »

Tak ona tady ta prestavba na parametry R podobne jako v pripade nekterejch mist na I/7 je dost zalevno. Az se v budoucnu nerozjede to co melo (protoze se samozrejme zadrhne priprava pokud nebude nova legislativa), tak treba tady se poridi za malo penez hodne muziky.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R48 obecně

Příspěvek od martini »

Zrovna přestavba čtyřpruhu na lepší čtyřpruh mi přijde v této situaci jako opravdové mrhání prostředky. To raději ať se ty peníze využijí jinde. Neobává se říci, že každá stavba v ČR má daleko větší přínos než přestavba tohoto úseku. A levno to také zrovna co vím moc nevychází... Za to by bylo obchvatů...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 obecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Já bych taky radši místo přestavby R48 viděl hotovou R35 nebo R11(68), samotná I/48 je naprosto v pohodě a to i bez lan, to říkám já jako častý uživatel, jediným problém je nízká MPR, kterou bych zvýšil aspoň na 110km/h. Zvýšení MPR by byl pro mě vlastně jediný přínos přestavby, když bych nepočítal zvýšený komfort jízdy.
R48 -> D48 se podařilo!
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: R48 obecně

Příspěvek od Max »

No ja to myslel tak, ze krom FM-Rychaltice a FM obchvat (tedy posledni useky co nejsou 2+2), by to mohlo slouzit jako buffer, kdyz se neco v budoucnu nerozjede a hrozilo by, ze ty penize propadnou. I kdyz musim uznat, ze ma martini pravdu, ze nacpat to kamkoliv jinam bude pripadne stejne lepsi, zvlast v pripade, ze celej tenhle tam bude 2+2.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 obecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak jasně, jako buffer by to sloužit mohlo, a tak to i myslel Lenny, když psal, že politici ještě budou rádi za tuto stavbu, protože je jedna z mála dobře připravených.
Navíc já si myslím, že by se to mohlo realizovat po menších úsecích, i když z hlediska pokládky CB a vůbec přemisťování techniky je to blbost :D
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 obecně

Příspěvek od bumbik »

no ať zvýšej MPR a dostavěj obchvat příbora a postavěj obchvat FM a dostavěj i rychaltice - FM a jsem spokojenej ... ta lana jsou spíš na houby, bo docela dost zúžují předjížděcí pruhy, což pro některé dravé řidiče, co chtějí za každou cenu předjíždět jak diví bývá dost nepříjemné zejména za špatného počasí ... ale zase pokud zvýšit MPR, tak jsou lana nejspíš nutná, pak to chápu a proč to taky rozšiřovat, když stejně už dnes tam kopa řidičů jezdí přes 100 km/h a zvládají to, takže raději přesunout peníze na 1/11 prodlouženou rudnou či na silnici do mokrých lazců onehda o tom byl spot v událostech v regionech tuším před týdnem v pátek a ukazovali vytíženou cestu z ostravy do opavy ... fakt masakr :-)))
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 obecně

Příspěvek od Lenny »

Spíš některé úseky jsou zralé na celkovou rekonstrukci, zejmína u Dubu a Starého Jičína, tam se co pět let opravuje povrch a bez zásahu do podkladních vrstev se to nezlepší.

Lana jsou fajn, nikdy mi nevadili, Určitě jsem pro jejich instalaci, nezkušené řidiče to aspoň umravní. V lanech dokáže předjíždět i autobus. Jediný problém spatřuji v tom, že zde nejspíš bude minimálně v úseku Bělotín - Příbor zákaz pro předjíždění NA, autobusu a aut s vozíkem. Což se mi nejeví zcela správné.

Docela jsem zvědavý jak se změní provoz po zprovoznění D1-A1, jestli provoz na této silnici klesne anebo ne. A o kolik klesne.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Odpovědět

Zpět na „D48“