[D48] obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět

Kdy bude R48 dokončena?

do roku 2015 :)
3
2%
do roku 2020
15
12%
do roku 2025
34
27%
do roku 2030
37
30%
po roce 2030
25
20%
nikdy
10
8%
 
Celkem hlasů: 124

balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od balance »

Na lanove svodidla neni misto :kladivo:

bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od bumbik »

mmnt já o té superkoncepci zas tak moc nevím, jen jsem viděl tu mapu, na kterou tady někdo dával odkaz ... tam bylo, že lanová svodidla by měla být namontována do roku 2012 ... to myslíte, že by úsek rychaltice rybí a rybí bělotín byly dokončeny až po roce 2020 jo ... to zní šíleně ... ale zase chápu, že je to alespoň 4proud, takže furt je to solidní oproti některým jiným cestám :-) ale byla by paráda jezdit za bratrem do brna celou cestu po dálnici :-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od FlakY` »

balance: Tak jedině bez předjíždění :D Krajnice jsou v tuto dobu úplně sux, takže se ani nedivím, že si takhle vyjel... Ještě že jsi nepotkal 2 protijedoucí kamióny
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od Warcz »

Ta cesta je hrozná. Slovo krajnice bych nepoužíval protože už ta bílá čára občas upadne. Jedno jsem jel kousíček na kole ( nebyla tam zákazová značka ) ale hned jak to šlo jsem utekl. Tahle cesta byla dopravou úplně zničena

http://www.youtube.com/watch?v=EnxKMzG4I4A od 1 minuty a to jedu s Xantii která má Hydractive
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od balance »

2FlakY & Warcz> Je to usek kolem Polomi, tudyz jeden z nejlepsich povrchu na I/48, po snehu v jeho JP ani pamatky, nebyl jediny duvod, aby jel jak jel ...
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od Mario »

Bohužel to není zas tak vyjímečné, že se kamion cpe vlevo.. Pokud by tam měla klesnout intenzita provozu, možná bych tam ani ta lana nedával..
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od martini »

Nestojí to skoro nic. A já osobně doufám, že na přestavbu na R48 dojde až v hodně vzdálené budoucnosti, až budou dokončeny všechny mnohem důležitější stavby, což jsou skoro všechny. Postupně se to samozřejmě dělat může, ale s ohledem na peníze... Třeba součást Palačovské spojky, kde se přestavuje cca 3,5 km I/48 na R48, tak ok, udělat to společně, když bude love. Pak asi úsek Bělotín - Dub (po odpojení Palačovské spojky) a pak bych zase už viděl dlouho nic...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od bumbik »

hm já doufám, že na přestavbu komplet úseku z rychaltic až do bělotína dojde co nejdříve :-) bylo by fajn jezdit pravidelně do brna celou cestu po dálnici perfektně rychle :-) zbytek mě moc nezajímá :-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od martini »

bumbik píše:zbytek mě moc nezajímá :-)
A co mi s tím jako? Tady se přeci nebavíme o tom, jestli TY potřebuješ svojí dálnici, ale o tom, kam by peníze nás všech směřovat měly nebo neměly :kladivo:
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od bumbik »

lol koukám tady někdo pěkně pění jen proto, že někdo napíše svůj názor lol ach jó tomu se musím smát :d :D :D
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od mapman »

Tady nikdo nepění, tady nás jen fascinuje jak si tu někdo honí triko na svém písečku a absolutně bez jakéhokoliv nadhledu prosazuje to co se zrovna jemu hodí a ostatní ho nezajímá ... ono by možná mělo ;)
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od FlakY` »

mapman: přesně :-) Tady se člověk musí dívat na celou republiku... taky se přiznám, že morava je pro mě důležitější a tam kde nejezdím, tak ani nevím jaké tam panují poměry. Ale je toho ještě hodně potřeba po republice... Do budoucna bude R48 určitě, ale co mě sere, že pořád ten hraniční most je tak nějak u ledu ba i ten obchvat Českého Těšína...
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od bumbik »

máte pravdu, že celá česká republika toho ještě hodně potřebuje, ale jsem pokud vím ve vlákně o R48, tak píšu o potřebnosti této silnice právě pro mě, měl bych to psát snad u vláka třeba D8? :D :D :D ale k tématu: :-) objektivně řečeno v čechách už je těch dálnic hoooodně hotových nebo skoro hotových (do liberce, do plzně, do brna (to počítejme i mezi ty moravské) tudíž i do jihlavy, dále do hradce králové a prakticky téměř do pardubic a letos nebo příští rok teď nevím už to bude i do teplic .... takže sečteno podtrženo v čechách už je toho postaveno fakt hodně na moravě ani zdaleka né ... takže proto chválím každou investici na moravě a zas mi přijde hloupost postavit R48 až do rychaltic postavit obchvat FM a prakticky jen 2 úseky nemít postavené a jinak mít postaveno vše ... taky se dostavuje D8 aby byla celá atd. přece ... ale jsou tu samozřejmě i jiné důležité trasy to je fakt máte naprostou pravdu :-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od FlakY` »

A kolik těch dálnic a rychlsotích silnic je kompletních? D2, D5, R46, R10 a to je tak asi vše... některé nemají ani km a některé jen pár. Pořád musíš brát v ohled to, že už nějaká silnice stojí a někde nemají ani to a o to tady v podstatě jde... Sever a Jih Čech jsou na tom špatně a časově to nevychází moc dobře. S přebudováním I48 na R48 dojde k rozdílu možná pár minut, ale to bude záležet na tom odkud kam jedeš. Důležité je, že celá trasa bude v obchvatech a dokončit se dá kdykoli. Taky bych si přál dokončení celého úseku ale soudruzi nám postavili D47 (D1) a ta ještě neni hotova.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od martini »

Přesně tak. U přestavby I/48 jde o přínos, který by to mělo a tento přínos (jednak úspora času, druhak odvedení dopravy mimo obce) je tady naprosto minimální v porovnání s kteroukoliv jinou dálniční stavbou, či dílčím obchvatem na silnici I. třídy.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od Michel »

>FlakY:
Přesně tak, pod tohle bych se mohl podepsat :ok: Severní a jižní Čechy potřebují kvalitní napojení na dálniční síť jak sůl a Praha konečně dokončit Pražský okruh. A i kdybychom brali v potaz jen náš Moravskoslezský kraj, tak i tady jsou daleko potřebnější stavby: například R68-I/11 na Slovensko a I/11 do Opavy.
Úsek Rychaltice - Bělotín je dlouhý cca 37 km, takže při konstantní rychlosti 90 km/h (a opravdu se minimálně tou 90 konstatně dá jet - na trase nejsou žádná úrovňová křížení ani průjezdy obcí!) trvá cesta po tomto úseku 25 minut, zatímco po přestavbě na R a tedy konstantní rychlosti 130 km/h bude trvat 17 minut. Takže časová úspora činí 8 minut! To opravdu není stavba, kde by přestavba byla akutně nutná...

Jsem rád, že tu časovou úsporu FlakY zmínil, protože mě napadlo si podobnou analýzu udělat ohledně bumbíkem zmíněné MÚK Hájov a tam vychází její zachování taky celkem jako nesmysl:
od MÚK Hájov k MÚK Rychaltice je to po doprovodné komunikaci 2,9 km, což by při rychlosti 130 km/h na rychlostnici vs 65 km/h po doprovodné komunikaci dělalo časovou úsporu 161-80=81 sekund = 1 min 21 s a k MÚK Příbor-východ - 1,8 km to dělá 100-50=50 sekund...
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od bumbik »

vy asi nechápete, že spousta lidí nemá auto a je přece totální nesmysl, aby lidi jeli do rychaltic po staré cestě aby se napojili na dálnici - to si snad děláte srandu - jednou už máme sjezd ze 4proudové silnice, tak není důvod to rušit a prostě lidé jsou zvyklí a nikomu ten sjezd neublíží ničím nikoho nezdrží nevidím důvod rušit něco funkčního a kdo operuje finanční stránkou, myslím, že je tu spousta předražených zakázek, na tom se dá ušetřit fakt dost ... vy asi nechápete, že prostě né každý má auto a je prostě spousta lidí zejména starších, kteří jezdí autobusem a pokud chtějí do větších měst, tak jsou odkázáni na autobusovou zastávku právě pod mostem u 4proudovky, takže zrušení sjezdu by nás připravilo o autobusovou přepravu to je naprostý nesmysl!!! uvědomte si, že je tu spousta studentů, žáků, důchodců a i spousta lidí, kteří prostě z jakýchkoliv důvodů auto nemají a je přece na hlavu postavené, abychom zajížděli do rychaltic abychom pak jeli dál nebo abychom jeli po staré cestě do příbora, která je v bůhvíjakém stavu, abychom se pak napojili to je přece totální nesmysl, vy asi fakt nechápete, že tu žijí lidé stejně jako lidé v kateřinicích lubině atd. a ti všichni jsou na tom sjezdu závislí ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od bumbik »

ale jinak je pravda, že priorita by skutečně měla být, jak tu psali předřečníci stavět cesty, které ještě vůbec nestojí a přestavby z I na R by měly být skutečně druhořadou záležitostí ... a pokud ti dmnti z prahy chtějí rušit sjezd u hájova, což je na defenestraci v praze, tak jsem rád, že se s přestavbou nezačalo, aspoň jsme zatím o ten sjezd nepřišli já a spousta dalších lidí po tom sjezdu jezdím několikrát denně, jsem na něm dost závislý! nedovedu si představit, že nějaký dmnt v praze rozhodne rušit něco funkčního, to je fakt na hlavu postavené ....
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od bumbik »

tak jako tak by bylo fajn, kdyby se udělal ten obchvat českého těšína a ten hraniční most ... podle známých co jezdí nakupovat do polska by to prej bylo fakt fajn ... ale nejvíc jsem zvědavý jak to nakonec dopadne příští rok s obchvatem FM, jestli se fakt začne stavět ... :-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od pp21 »

bumbik píše:to si snad děláte srandu - jednou už máme sjezd ze 4proudové silnice, tak není důvod to rušit...
Ten důvod existuje a už tu zazněl několikrát.
bumbik píše:...zrušení sjezdu by nás připravilo o autobusovou přepravu to je naprostý nesmysl!!!
Ale kdepak. Autobus, nebo jakákoliv jiná dopravní obsluha přilehlého území nemá na dálnici (rychlostní silnici) co dělat. Proto se tam taky všude dělají za poměrně těžké peníze doprovodné komunikace, které (překvapivě!) slouží pro obsluhu přilehlého území (třeba i pro linkový autobus).
Bumbiku ... vy na jednu stranu chcete eRko, abyste mohl jezdit 130, ale nějak vám furt nedochází, že při této rychlosti jsou na komunikaci a bezpečnost kladeny jiné nároky než pro rychlosti 90. S tím vyším sjezdem "Hájov" byste měl být rád za současný stav, protože je téměř jisté, že spolu s R48 se stane minulostí.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od Lenny »

Stavbu připravují a projektují Ostraváné ;) Při stavbě se musí dodržovat nějaké normy, jinak by to tu vypadalo jak v Koucourkově. Autobusová doprava bude jezdit po doprovodné silnici.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od adi88 »

To bumbik: Doporučoval bych Vám zajet na jižní Moravu a podívat se na D2. Zde výjezd nemají třeba Velké Pavlovice, město s 3000 obyvateli. Přitom by se tu moc hodil, protože by byl přímo uprostřed mezi výjezdy Hustopeče na 25.km a Podivín na 41.km. Ale řešit to, že je výjezd o 1,8 km dál? Jako pokud jde o ty autobusy, tak až by byla R48 aktuální, tak by zcela jistě došlo k nějaké úpravě, to bych se nebál. Jinak ještě k vaším předchozím vyjádřením, jako Moravák nemám problém přiznat si to, že právě na Moravě to nejdůležitější už stojí. Doprava Brno-Zlínsko po dálnici, Brno-Olomouc-Ostrava taky po dálnici, jediné co chybí je D1 kolem Přerova, kdy bude spojeno Zlínsko s Ostravskem a taky většina cesty z Olomouce do Zlína bude po dálnici. Pak samozřejmě ještě pořešit I/11, i s I/43 by se hodilo něco udělat, když nedostane prioritu R43, i R49 jako lepší napojení Zlína by se hodila...ale ten základ už je. A co Čechy? Nejvíc chybí R1 511, prakticky celá D3, z krajských měst pak nejsou napojeny Karlovy Vary, R35 alespoň po Časy či Ostrov není...To je určitě víc nutných staveb. Navíc jak již napsal Lenny, musí se dodržovat nějaké normy, takže kdyby byly sjezdy tak blízko od sebe, tipnul bych stejně nejaké omezení rychlosti.
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od Mario »

Joo, obchvat Těšína by byl fakt fajn :-D Kdy byli známi naposled v Polsku? Asi dávno, že?
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od Michel »

bumbik píše:vy asi nechápete, že spousta lidí nemá auto a je přece totální nesmysl, aby lidi jeli do rychaltic po staré cestě aby se napojili na dálnici - to si snad děláte srandu - jednou už máme sjezd ze 4proudové silnice, tak není důvod to rušit a prostě lidé jsou zvyklí a nikomu ten sjezd neublíží ničím nikoho nezdrží nevidím důvod rušit něco funkčního a kdo operuje finanční stránkou, myslím, že je tu spousta předražených zakázek, na tom se dá ušetřit fakt dost ...
Já vás tak trochu chápu, já bych byl taky naštvaný, kdyby mi měli zrušit sjezd, který mi vede pohodlně přímo domů, ale musíte si uvědomit, že to je daň za povýšení I/48 do kategorie R, která, jak už tu napsali kolegové, musí splňovat určité normy, a navíc pro vás, ani pro ostatní obyvatele Hájova a Kateřinic se dopravní dostupnost nijak nezhorší, protože spolu s přestavbou na R budou opraveny či postaveny doprovodné komunikace, po kterých můžete k nejbližšímu nájezdu svištět klidně 90km/h, jako jste až doposud svištěl po I/48.
A jak píše adi88, je spousta takových obcí jako Hájov v podobné situaci - podívejte se třeba i vedle R46 na Pustiměř nebo Dobrochov.
Jinak o finanční hledisko - cenu za MÚK - tady ani tak nejde, ale jak už napsal adi88, sjezdy Příbor-východ a Hájov by byly vzdálené méně než 2 km a pak by tam musela být snížená rychlost.

bumbik píše:vy asi nechápete, že prostě né každý má auto a je prostě spousta lidí zejména starších, kteří jezdí autobusem a pokud chtějí do větších měst, tak jsou odkázáni na autobusovou zastávku právě pod mostem u 4proudovky, takže zrušení sjezdu by nás připravilo o autobusovou přepravu to je naprostý nesmysl!!! uvědomte si, že je tu spousta studentů, žáků, důchodců a i spousta lidí, kteří prostě z jakýchkoliv důvodů auto nemají a je přece na hlavu postavené, abychom zajížděli do rychaltic abychom pak jeli dál nebo abychom jeli po staré cestě do příbora, která je v bůhvíjakém stavu, abychom se pak napojili to je přece totální nesmysl, vy asi fakt nechápete, že tu žijí lidé stejně jako lidé v kateřinicích lubině atd. a ti všichni jsou na tom sjezdu závislí ...
Jak už napsal Petr Pokorný, linkové autobusy nemají na dálnici či rychlostní silnici co dělat, a právě proto se staví doprovodné komunikace, takže o autobusovou dopravu v žádném případě nepřijdete a po doprovodných komunikacích bude fungovat stejně dobře jako doposud.
A co se týče toho, že lidé z Hájova a Kateřinic jsou na tomto sjezdu závislí, tak jak už jsem napsal výše, dopravní dostupnost se pro ně po přestavbě R48 nijak nezhorší oproti současnému stavu. Ti, co jezdí do práce do Příbora po I/48, pojedou po nové doprovodné komunikaci skoro stejně rychle. Ti co jezdí do Frýdku-Místku zrovna tak pojedou po opravené doprovodné komunikaci do Rychaltic, kde je čeká 1 maximálně 2 min zdržení na dvou křižovatkách, které si pak ale bohatě vykompenzují jízdou po hotové R48.
A na delší cesty bude jednoznačně výhodnější budoucí stav, než ten současný: například cesta do Brna: nyní 90 km/h od MÚK Hájov až do Bělotína, v budoucnu 70-90 km/h k MÚK Příbor-východ a odtud už 130 km/h, nebo cesta do Těšína: nyní od MÚK Hájov až do Frýdku 70-90 km/h, v budoucnu 70-90 km/h k MÚK Rychaltice a odtud 130 km/h.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R48 obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Příspěvek od martini »

Mario píše:Joo, obchvat Těšína by byl fakt fajn :-D Kdy byli známi naposled v Polsku? Asi dávno, že?
To už i Mapy Google stihly obchvat Těšína zaregistrovat :-)
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Odpovědět

Zpět na „D48“