[D48] obecně + "dočasná" koncepce tahu I/48

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět

Kdy bude R48 dokončena?

do roku 2015 :)
3
2%
do roku 2020
15
12%
do roku 2025
34
27%
do roku 2030
37
30%
po roce 2030
25
20%
nikdy
10
8%
 
Celkem hlasů: 124

rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Výstavba R48 vs. ostatní projekty

Příspěvek od rumpeak »

FlakY` píše:Jenže problém je v tom, že Policie ČR navrhovala dostavbu celého úseku bezpečnostními lany a ŘSD to odmítlo. Kdyby se udělalo aspoň tohle to, tak by se dalo vydržet i 5 let ale pouze za předpokladu, že by se dostavěly Rychaltice-FM + Palačovská spojka. A ty ušetřené peníze bych dal buď na D1 (Přerov-Lipník) nebo jinou komunikaci v MS kraji (Ostrava-Opava) Jednalo by se o 6 mld.Kč. Zas tolik zázraků se s tím neudělá
Tak tomuhle není co vytknout - Lanová svodidla by se tam kde nejsou dodělat měla, ale se zbytkem počkat, až na to budou peníze. Jak tady ale bylo napsáno výše, na R48 narozdíl od třeba I/11 z Ostravy do Opavy půjdou peníze z Bruselu, takže se asi postaví přednostně před důležitějšími projekty a my si o tom můžeme horlivě zadiskutovat, ale to je tak asi všechno, co pro to můžeme udělat.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Výstavba R48 vs. ostatní projekty

Příspěvek od rumpeak »

rumpeak píše:
FlakY` píše:Jenže problém je v tom, že Policie ČR navrhovala dostavbu celého úseku bezpečnostními lany a ŘSD to odmítlo. Kdyby se udělalo aspoň tohle to, tak by se dalo vydržet i 5 let ale pouze za předpokladu, že by se dostavěly Rychaltice-FM + Palačovská spojka. A ty ušetřené peníze bych dal buď na D1 (Přerov-Lipník) nebo jinou komunikaci v MS kraji (Ostrava-Opava) Jednalo by se o 6 mld.Kč. Zas tolik zázraků se s tím neudělá
Tak tomuhle není co vytknout - Lanová svodidla by se tam kde nejsou dodělat měla, ale se zbytkem počkat, až na to budou peníze. Jak tady ale bylo napsáno výše, na R48 narozdíl od třeba I/11 z Ostravy do Opavy půjdou peníze z Bruselu, takže se asi postaví přednostně před důležitějšími projekty a my si o tom můžeme horlivě zadiskutovat, ale to je tak asi všechno, co pro to můžeme udělat.
Je celkem zajímavé, že tohle přijde jako selské řešení nejen mě, ale taky Flakymu a předpokládám většině dalších diskutujících. Uvidíme jak tuto situaci bude řešit MD a ŘSD :)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavba R48 vs. ostatní projekty

Příspěvek od Martin z Ostravy »

No pochybuji, že by to řešili tak jednoduše, jak tady bylo nastíněno :D
To od nich opravdu neočekávám, spíš si myslím ,že to nechají tak jak to je. :?
R48 -> D48 se podařilo!
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Výstavba R48 vs. ostatní projekty

Příspěvek od Warcz »

Dneska jsem zas jel timhle usekem do Brna a trochu mě mrzi že jsem nevzal kameru. Letí si to kolona tak 110 - 130km/h když najednou zacpa. davam krátce výstražné a zpomalujeme tak na 60km/h kolona se táhne a oba pruhy jsou zasekané. asi po 5 minutách kdy levý pruh jede 80 a pravý 70 zjistim příčinu. Policejní auto s majakama se snaží zastavit tranzit ale nemá kde takže to táhlo tak 3km až našlo volnou plochu. kolona se rozjíždí a zase všichni letí 120... prostě mazec...
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Výstavba R48 vs. ostatní projekty

Příspěvek od rumpeak »

Warcz píše:Dneska jsem zas jel timhle usekem do Brna a trochu mě mrzi že jsem nevzal kameru. Letí si to kolona tak 110 - 130km/h když najednou zacpa. davam krátce výstražné a zpomalujeme tak na 60km/h kolona se táhne a oba pruhy jsou zasekané. asi po 5 minutách kdy levý pruh jede 80 a pravý 70 zjistim příčinu. Policejní auto s majakama se snaží zastavit tranzit ale nemá kde takže to táhlo tak 3km až našlo volnou plochu. kolona se rozjíždí a zase všichni letí 120... prostě mazec...
Tak tohle samozřejmě není chyba toho že je to tady 4 pruh bez odstavných pruhů - odstavné pruhy nejsou ani na silnici mezi Ostravou a Opavou, o které se bavíme, že by měla dostat přednost. Policie měla určitě i jiné možnosti, než to celé zasekat. A jak tady píšeš, "Letí si to kolona 110 ÷ 130" - není tady náhodou 90? Myslím, že z těch 90 není na 70 až 80 takový problém zpomalit.
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Výstavba R48 vs. ostatní projekty

Příspěvek od flames »

Nojono, on je tam každý rozjetý z dálnice, přitom hned za Bělotínem je to tam samá díra a vůbec sem rád ,že většinou na Palačově odbočím pryč.

Jinak tyhle zatáčky u Starého J. jsou fakt o hubu.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavba R48 vs. ostatní projekty

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Teď jsem se na to zaměřil a na I/48 je už teď benzínek jako šafránu, no a po přestavbě to nebude lepší. Obě benzínky před NJ nejspíše zmizí (příliš blízko silnice) a zůstane jen ta u Libhoště ve směru na F-M ta na druhé straně, která je součástí MÚK zmizí pravděpodobně i s MÚK. Takže pokud se ještě nějaká nedodělá, a podle letáku to vypadá, že ne, tak to bude celkem na nic. :(
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od bumbik »

právě jsem očíhl informační letáky ohledně výstavby R48 a podle nich by se měl začít nejprve stavět úsek - bělotín - rybí od února 2011 dále od března 2011 obchvat FM dále od července 2011 MÚK Nošovice a od října 2011 úsek rybí - rychaltice - mazec vše by se mělo stavět od příštího roku, ale protože informační letáky jsou spíš informační a stále se mění, troufám si odhadnout, že se z těchto staveb začne stavět tak max. obchvat FM a nic víc - můj tip před novým rokem - co tipujete vy?
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od pedros »

Nebude se stavět nic z toho... letáky jsou staré a vydané ještě před vládními škrty v dopravě... Vše se posunuje minimálně o dva roky, snad ten obchvat FM se začne dříve... :?
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od Martin z Ostravy »

MÚK Nošovice nebude, teda pokud si jí nezaplatí Hyundai.
Zbytek jak píše kolega se posouvá ne jen o dva roky, ale spíše na neurčito.
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od bumbik »

tak potom nechápu, proč v tématu R48 píše kolega o zahájení stavebního řízení na úsecích rybí - rychaltice to je předzvěst a taky nechápu, proč na úseku rybí - rychaltice nedávno překopávali rozvody vody a zbourali 2 baráky v libhošti a 1 barák v příboře a podle stavebního úřadu se příští rok má začít stavět co mi říkal kolega zastupitel z příbora, který to má přímo ze stavebního úřadu - tak teda nevím - že by se stavěl úsek rybí - rychaltice a ten obchvat FM? bylo by to fajn - ale znamenalo by to, že tím pádem na R48 bude chybět ta MÚK Nošovice a vlastně úsek Bělotín - Rybí
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 obecně

Příspěvek od Lenny »

Aby stavba byla připravená k zahájení a nic ji už nestálo v cestě, přeci.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 obecně

Příspěvek od FlakY` »

Přesně tak, udělá se příprava a pak už nic... Buďme dnes rádi, že se aspoň něco staví (Rychaltice-Místek) a pokud budou finance (jeden zastupitel je taky z Věcí veřejných pro dopravu)
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 obecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Obchvat F-M bude, zbytek je ve hvězdách.
Je třeba počkat na Bártovu suprčuprkoncepci, ale to snad dříve bude objevena hvězdná brána a přiletí Asgardi nebo jiná pakáž z vesmíru.
R48 -> D48 se podařilo!
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 obecně

Příspěvek od FlakY` »

:lol: Asgardi , někdo se rád dívá na Hvězdnou Bránu :-) U toho je dost velký předpoklad, že peníze na obchvat budou a hl. když už je snad vše kolem obchvatu vyřešeno. Snad se začne příští rok a je jedno kdy (třeba v prosinci). A pak bude záležet jestli budou chtít za "levno" přestavet S na RS i když budou vědět, že tam kapacitní silnice je. Ale vše už bude bez dotací což?
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 obecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak před pěti lety jsem na to čučel, teď už nemůžu => je to strašná hovadina. 8-)
Jinak z OPD už to asi nebude možné kofinancovat, když je D47, ale uvidíme, třeba se zadaří :)
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 obecně

Příspěvek od bumbik »

no já mám za to, že příští rok stavba rybí - rychaltice nebo rybí - bělotín začne - jedno z toho známý dělá ve stavební firmě a oni staví u Dubu tam něco ohledně přípravy na tu dálnici a u palačova cosi tam stavějí nevím přesně co a říkal, že právě mají termíny napěchované, aby to dostavěli, že se tam příští rok má začít stavět, jim prej říkal šéf, jenže "má začít" je opravdu vhodný termín vzhledem k těm škrtům, no jsem zvědav, jak to nakonec dopadne byla by ostuda mít připraveno mnoho staveb a nestavět nic, navíc bárta toho dost zastavil ale poté rozjel zpět, když se podařilo sjednat slevy a jestli pošle na výstavby dálnic číňany, tak to bude tak levné, že možná rozjede všechno a budem čumět všichni a české stavební firmy typu Skanska Dopravní stavby Ostrava a další budou plakat nad výdělkem :(((
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 obecně

Příspěvek od bumbik »

ale je fakt, že priorita pro bártu je právě R48 a R35 a co se týče R35, tam je situace snad ještě horší tam je to s přípravami o dost horší, tak právě možná začne více staveb na R48, když ty připraveny jsou no uvidíme - ikdyby se začal stavět jen obchvat FM, tak je to velký pokrok vpřed, vždyť to by znamenalo že za 4 roky budeme jezdit z českého těšína po dálnici nepřerušovaně až do rychaltic, což už je teda hodně velký pokrok! takže cesty do polska na tržnice, když víme, jak znovu začíná velký boom nakupování v polsku kvůli levnějšímu benzínu a spoustě levného zboží, se nám dost zrychlí a to je jedině dobře!
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 obecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Stavět se příští rok snad kromě obchvatu F-M nezačne nic, na to zapomeň - nejsou prachy, i I/11 příští rok má byt zastavená a ta je dopravně mnohem důležitější.

R48 rozhodně nebude mít stejně vysokou prioritu jako R35.
Peněz je málo a jsou mnohem důležitější stavby než R48 např.: R 511, R35, reko D1, D3, I/11,
I/48 se max osadí lanovými svodidly, které osvědčily a finito.
Jistý je jen obchvat F-M a Rych - F-M, zbytek jestli se začne realizovat 2015 tak to bude brzo.
Ještě max se udělá úsek R48 z Bělotín po Palačovskou spojku.
R48 -> D48 se podařilo!
Pime
Příspěvky: 342
Registrován: 5.4.2010 15:40:55

Re: R48 obecně

Příspěvek od Pime »

Nezapomente na Paroubkovou smlouvu s Hundai ten dokoncuje pristi rok inv.
a silnice nestoji tak se musi zacit stat snazit at neplati.
Nevim mam takovy pocit ze stat pusti D8 k ledu a ty miliardy rozpusti nekde jinde.
Nevim jestli jde jeste zaradit R48 do OPD a pouzit penize z D8
Pime
Příspěvky: 342
Registrován: 5.4.2010 15:40:55

Re: R48 obecně

Příspěvek od Pime »

Ted jsem se dival je tam 8 miliard 2 nejdrahsi projekt.
Z EU ty penize do roku 2013 nedostaneme jestli neni uzemni rozh.
Tak byt Bartou tak je pouziji na pripr. projekty a tam kde hrozi sankce.
To jest R48 a I/11.
Nedival jsem se na net jak je to presne se smlovou s Hundai ale
jestli mne pamet neklame tak tam bylo neco o roku 2013.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 obecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ze smlouvy s Hyundaiem:
7.6 Výstavba dopravní infrastruktury

Česká republika vynaloží maximální úsilí na to, aby bylo zlepšení stavu silnic R/48 a I/11 uvedených v Příloze 9 dokončeno nejpozději do 30.června 2008.

Příloha č.9 je podle všeho neveřejná :evil:
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 obecně

Příspěvek od Lenny »

zkus o ni zažádat na úřadu vlády.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R48 obecně

Příspěvek od martini »

Martin z Ostravy píše:Tak před pěti lety jsem na to čučel, teď už nemůžu => je to strašná hovadina. 8-)
Jinak z OPD už to asi nebude možné kofinancovat, když je D47, ale uvidíme, třeba se zadaří :)
Na D47 nešlo z OPD nic. Něco velmi symbolického je nyní z fondu TEN-T na Bohumín - státní hranice, ale EU nemá D47 ráda a raději by viděla stavby na R48. Bohužel však finanční škrty nic zahájit nedovolí, možná s výjimkou toho Frýdku Místku ke konci roku, když to dobře dopadne...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Odpovědět

Zpět na „D48“