R48 Český Těšín, obchvat

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Nosorožec
Příspěvky: 296
Registrován: 23.3.2009 10:13:51

R48 Český Těšín, obchvat

Příspěvek od Nosorožec »

nevíte, proč není obchvat Č. Těšína označen jako erko?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: obchvat Českého Těšína

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Někde jsem četl, že je to kvůli tomu aby jej využívali kamiony, a nepoužívali tak starou cestu přes město. Kdyby totiž byl označen jako R, byl by zpoplatněn.
I když teď si nejsem jistý jestli, tam jsou mýtné brány :?:
Každopádně je to škoda, když na polské straně je taky dělený 4-pruh na mapě to nevypadá dobře ta proluka.
Stačilo by přestavět most přes Olši, aby to bylo ok a mohlo se to přeznačit.
R48 -> D48 se podařilo!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: obchvat Českého Těšína

Příspěvek od mapman »

Bůh ví :D

Osobně jsme si to zdůvodňovali několika skutečnostmi:
1) Byl zprovozněn v době kdy tvořil jen obchvat a navíc po celé jeho délce stávaly fronty kamionů, takže povolit tu vyšší rychlost by byl hřích.
2) Není tu dostatečná vzdálenost mezi křižovatkami (pro R v extravilánu)
3) Tvoří zároveň obchvat pro silnici I/11, která zpoplatněná není.

Nicméně můžeme dát z republiky víc příkladů, kde jsou také obdobné podmínky a silnice tu přesto jako rychlostní (resp. jako silnice pro motorová vozidla) označena je. Čili jak jsem psal už v jiném vlákně, jedná se o nekoncepční bordel, který není natolik důležitý, aby vyžadoval nějaký zásah.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: obchvat Českého Těšína

Příspěvek od Lenny »

A za další je navržena v kategorii S 22,5, což by rovněž nemusela být překážka. Spíše půjde o bod 1 mapmana.;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Nosorožec
Příspěvky: 296
Registrován: 23.3.2009 10:13:51

Re: obchvat Českého Těšína

Příspěvek od Nosorožec »

fronty kamionů bývaly i na D5 před Rozvadovem... :roll:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: obchvat Českého Těšína

Příspěvek od Lenny »

Nosorožec píše:fronty kamionů bývaly i na D5 před Rozvadovem... :roll:
Tam nebylo u hranic deseti tisícové město v kterém předtím stály.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: obchvat Českého Těšína

Příspěvek od FlakY` »

Ten poslední úsek směrem k hranicím není úplně finálně dokončený. Pokud vím, tak se dále plánuje přetrasování silnice I/11. http://www.mapy.cz/#x=142523392@y=13498 ... 18944-4352
Mělo by to být na místech současného přemostění místní komunikace. Změna posledního úseku na R bude provedena tehdy, až se postaví nová MÚK a některá ze současných MÚK by se mohla zrušit (předpokládám 1-2). Rychlost bych nechal sníženou třeba na 100 km/h z důvodu bezpečnosti. Pak jen upravit celý úsek mezi dvěmi celnicemi.
Ale stejně na prd je další trasování Polské S1.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: obchvat Českého Těšína

Příspěvek od mapman »

Ta prelozka I/11 je zda se uz passe, nedavno totiz doslo (i kdyz nevim nakolik oficialne) k pretrasovani I/11 do koridoru R67 od Prostredni Suche az k Tranovicim, usek mezi Tesinem a Trincem by se pak mel stat I/67kou a 68ka by mela prejit na zbytek planovane R67 :) Snad je to pochopitelne, pokud ne, zkusim najit mapu :)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: obchvat Českého Těšína

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Mapa bude lepší :)
R48 -> D48 se podařilo!
elrondecuba
Příspěvky: 123
Registrován: 15.3.2009 14:12:09
Bydliště: Praha 4

Re: obchvat Českého Těšína

Příspěvek od elrondecuba »

Zdravím,

na fóru skyscrapercity.com (http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 11&page=81) jseu fotky aktuální situace u hraničního mostu v Těšíně. Nevím, jestli změna k lepšímu, nebo horšímu, ale most přemalovali z 1+2 na 1+1 a před mostem na naší straně je postaven kruhový objezd.
elrondecuba
Příspěvky: 123
Registrován: 15.3.2009 14:12:09
Bydliště: Praha 4

Re: obchvat Českého Těšína

Příspěvek od elrondecuba »

viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: obchvat Českého Těšína

Příspěvek od viky »

No,kruhový objezd v podstatě mezi 2 dálnicemi je výplod chorého mozku,navíc je v místě kruháku plnohodnotná MÚK - nyní už zbytečná
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: obchvat Českého Těšína

Příspěvek od mapman »

viky píše:No,kruhový objezd v podstatě mezi 2 dálnicemi je výplod chorého mozku,navíc je v místě kruháku plnohodnotná MÚK - nyní už zbytečná
Hm, ta MÚK právě moc plnohodnotná nebyla a to v tom, že v severní rampy tvořila v podstatě obydlená ulice, což se tam asi někomu nelíbilo...

Nicméně tenhle kruhák je beztak nesmysl, který na takovouhle spojnici absolutně nepatří, na druhou stranu, do dostavby druhého mostu přes Olši asi nebude tolik vadit, jako v případě přímého svedení dvou 4pruhů do něj...
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: obchvat Českého Těšína

Příspěvek od GiuseppeS »

Jestli tam kruhák skutečně je (v takový úspěch zdravého rozumu se mi ani nechce věřit), pak je to super. Most jen pro dálkovou dopravu od Frýdku a místní + od Karviné kondrcající se přes město (bez možnosti nájezdu) mě přišlo dost na hlavu ...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: obchvat Českého Těšína

Příspěvek od mapman »

GiuseppeS píše:Jestli tam kruhák skutečně je (v takový úspěch zdravého rozumu se mi ani nechce věřit), pak je to super. Most jen pro dálkovou dopravu od Frýdku a místní + od Karviné kondrcající se přes město (bez možnosti nájezdu) mě přišlo dost na hlavu ...
Ten nájezd od Karviné tam byl vždy, i když v minulosti na čas zatarasen kvůli hraničnímu přechodu...

Jde spíš o to že tu měla vzniknout plnohodnotná mimoúrovňová křižovatka se 4pruhem v trase I/48. Ale to by bylo holt mnohem dražší, tak postavíme zatím kruhák...
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: obchvat Českého Těšína

Příspěvek od andy »

mapman píše:Nicméně tenhle kruhák je beztak nesmysl, který na takovouhle spojnici absolutně nepatří...
Nechápu, že na takovéto kraviny peníze jsou, a na jiné, užitečnější věci ne :cry:
mapman píše:... na druhou stranu, do dostavby druhého mostu přes Olši asi nebude tolik vadit, jako v případě přímého svedení dvou 4pruhů do něj...
A o dostavbě mostu se uvažuje? Někde jsem totiž čet, že ne.
mapman píše:
GiuseppeS píše:Jestli tam kruhák skutečně je (v takový úspěch zdravého rozumu se mi ani nechce věřit), pak je to super. Most jen pro dálkovou dopravu od Frýdku a místní + od Karviné kondrcající se přes město (bez možnosti nájezdu) mě přišlo dost na hlavu ...
Ten nájezd od Karviné tam byl vždy, i když v minulosti na čas zatarasen kvůli hraničnímu přechodu...
To je pravda, párkrát jsme ho cestou do Polska použili jako odpočívku ;)

Jinak dneska vyšel článek, kde píšou, že na předání "starých" silnic kraji se teprve pracuje ( první šok - ten obchvat už stojí přes dva roky :shock: ) a že po nich pořád jezdí kamiony, protože se jim nechce jet delší trasu po obchvatu. To jako fakt?!
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: obchvat Českého Těšína

Příspěvek od martini »

To že to kamióny objíždí bych přičítal mottu "zvyk je železná košile" a když nevědí že to jde, jedou postaru, neboť novou trasu nemají pravděpodobně v navigaci a otázka je jak je provedeno značení?
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: R48 Český Těšín, obchvat

Příspěvek od balance »

Existuje nejaky plan na vymenu povrchu mezi MUK s I/11 a kruhovym objezdem u Olse? Slusne vlnobiti ... Na nekolika mistech je to odfrezovano, ale za moc nestoji. Suverene nejhorsi usek mezi FM a PL hranici. :kladivo:
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 Český Těšín, obchvat

Příspěvek od FlakY` »

Jestli by se rozhodli to natáhnout na polskou stranu jako rychlostku, tak by to rovnou mohli hodit do betonu. Ale spíše budou provádět lokální opravy.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: obchvat Českého Těšína

Příspěvek od viky »

andy píše:
A o dostavbě mostu se uvažuje? Někde jsem totiž čet, že ne.
Pokud se dostaví komplet D1 a propojí s polskem,tak nebude dlouho vůle a asi ani důvod stavět druhý most.Je to dost drahá stavba a event.zdržení i při velké hustotě provozu je minimální.To ten kruhák mně tam prudí víc ;)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: obchvat Českého Těšína

Příspěvek od viky »

mapman píše:
Hm, ta MÚK právě moc plnohodnotná nebyla a to v tom, že v severní rampy tvořila v podstatě obydlená ulice, což se tam asi někomu nelíbilo...
No trochu to tam znám a pohledem na fotomapu jsem se ujistil,viz..http://www.mapy.cz/?query=#mm=FP@x=1427 ... 01920@z=14 ,že ta obydlená ulice zas tak obydlená není,když nepočítám hřbitov,tamtěm by to zas tolik nemuselo vadit ;) ,pak jsou tam 2-3 baráky u cesty a další zástavba je dost vzdálená,navíc má svoji příjezdovou cestu,takže-mohli tam dát PHS a MÚK mohla být v pohodě.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 Český Těšín, obchvat

Příspěvek od Lenny »

Hraniční most je postaven v ose pravého jízdní pásu. Škoda, že není vůle k dostavbě druhé poloviny a vyřešení MÚK Chotěbuz s I/67.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: R48 Český Těšín, obchvat

Příspěvek od viky »

Lenny píše:Hraniční most je postaven v ose pravého jízdní pásu. Škoda, že není vůle k dostavbě druhé poloviny a vyřešení MÚK Chotěbuz s I/67.
.....a asi nikdy nebude.Vzhledem k tomu,jaká je to investice a vzhledem k intenzitám po zprovoznění polské a naší D1 to zas tak tragicky nevidím.To MÚK Chotěbuz mne sere daleko víc! :kladivo: :kladivo: Je to neuvěřitelný paskvil na jinak téměř uceleném tahu!
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: R48 Český Těšín, obchvat

Příspěvek od hh »

Bylo by to fajn mít to celé od km 70 až po S1 normální zelený čtyřpruh.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 Český Těšín, obchvat

Příspěvek od FlakY` »

http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=176&t=2933
Podle článku ma dojít i na této silnici k přeznačení a zvýšení rychlosti. Jsem zvědav jestli to bude k začínajícímu kruháku a nebo se bude snižovat před ostřejší zatáčkou (směr Polsko). Ještě by mohli dobudovat múk podle prostého návrhu ;)
mapy.jpg
mapy.jpg (223.62 KiB) Zobrazeno 33014 x
Po zrušení celních kontrol jsou bývalé celnice k ničemu a mohou se přeměnit na větve křižovatky namísto odstavných parkovišť. Ty se dají postavit i na jiných místech a Poláci mají dostatečnou kapacitu.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Odpovědět

Zpět na „D48“