České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

[D49] 4901 Hulín – Fryšták
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=88&t=122
Stránka 15 z 37

Autor:  ada031 [ 22.7.2016 7:47:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

Aktualizovaný leták:

https://www.rsd.cz/mapa/attachment/5534 ... 681308.pdf

Stavební povolení bylo vydáno na Přivaděč Holešov a na hlavní trasu v km 5,400–10,900. Proti těmto rozhodnutím byla podána odvolání. Následně bylo vydáno stavební povolení na hlavní trasu v km 0,877–5,400. Stavba byla v září 2008 zahájena a v červenci 2010 rozhodnutím ministerstva dopravy zastavena. Nyní je ve fázi konzervace. Pro vydání stavebního povolení na další část hlavní trasy stavby byla provedena aktualizace dokumentace a aktualizována hluková studie a měření. Dne 10. 1. 2014 byla vydána výjimka ze zákona 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny NPM. Nutné je získat výjimku i na křečka polního. Jsou vykoupeny veškeré nutné pozemky jako předpoklad pro vydání stavebního povolení a řeší se jen menší podíloví vlastníci, kde je třeba většinou vyvlastňovat. Znovuzahájení stavby se pravděpodobně uskuteční až v roce 2017. Je nutné získat ověřovací stanovisko EIA. Doklady a aktualizovaná dokumentace byla předána na MD.

Autor:  kot [ 22.7.2016 11:56:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

A jak to vypadá se stěhováním škůdce křečka polního ? Teď se čeká, až budou všechny "papíry" potřebné k zahájení stavby a pak se zjistí, že křeček spí přes zimu a půl stavební sezony bude v háji...

Autor:  pedros [ 16.8.2016 12:25:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

Dle článku v E15 má dálnice na Slovensko D49 prioritu a začne se ještě letos... viz. článek v sekci Tisk a média online ČR 2016... Tak jsem zvědav...

Autor:  paval [ 16.8.2016 13:38:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

jen zbožné přání ministra. Bez SP to nepůjde

Autor:  kot [ 16.8.2016 18:05:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

Pedrosi, už jen při slově priorita se mi začínají stavět chlupy na těle. Někdy mi připadá, že ministři ani neznají jeho význam. Něco jako major "Landovský" při loučení s Kefalínem na nádraží... :mrgreen:

Autor:  Lenny [ 16.8.2016 18:31:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

Však už se začalo před osmi léty, od té doby se provedla celá řada stavebních objektů. Mohli by zase před krajskými volbami znovu poklepat na základní kámen. :mrgreen:
Třebas u příležitosti zahájení přeložky této polní cesty :jidlo:

Přílohy:
4901a.jpg
4901a.jpg [ 253.92 KiB | Zobrazeno 6685 krát ]
4901b.jpg
4901b.jpg [ 304.79 KiB | Zobrazeno 6685 krát ]

Autor:  zesp [ 19.8.2016 9:41:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

Když to tak čto o té (ne)výstavbě thoto úseku, stavil jsem se včera na objektu, kde je asi "odestavěno" nejvíce, i když už to pěkně dlouho leží ladem. Jedná se o nedokončené přemostění silnice Pravčice - Němčice přes dálnici. Je zde provizorní přeložka této silnice, dokončené náspy. Dýchá to tady ale už na mě skoro atmosférou nedokončených dálnic z I. republiky či válečných let, jen ta vegetace tu zatím není tak vzrostlá.. Akorát mám pocit, že ty pruhy půdy nechané volně ladem v trase dálnice (a zatím neodkryté) jsou právě ideální pro ničím nerušené přebývání onoho křečka, kvůli kterému to snad celé stojí... Co více by si mohl přát? Neruší ho stavbaři, ani zemědělci... Prostě ideální životní podmínky... Asi se mu pryč odsud chtít nebude...

Odkaz na pár fotek:

http://seta00121.rajce.idnes.cz/D49_-_s ... h_objektu/

Autor:  Honey72 [ 19.8.2016 9:55:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

Křečci jsou až dál, někde v horách za Vizovicemi. Tedy, pokud nějakou záhadou nemigrovali, spolu s čolky, ještěrkami, žabičkami ... :-) Ach, ty děravé batohy :-)

Autor:  zesp [ 19.8.2016 10:25:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

No tak proč ta stavba tedy vlastně stojí? Měl jsem za to, že kvůli těm křečkům... Nechce se mi to tu procházet zpětně..

Autor:  myrha [ 19.8.2016 18:56:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

originálně to stojí asi na jiných věcech včetně Bárty (já jsem to začal sledovat až později než v roce 2008, znalí doplní), ale podle mě to křeček byl...

Autor:  Lenny [ 20.8.2016 16:54:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

Křečci jsou kolem Třebětic a Alexovic. Ten násyp začali budovat, aby jim nepropadlo stavební povolení, neboť by ho kvůli závaznému stanovisku EIA neprodloužili. Stejně tak i tu polní cestu na fotce výše.

ZDV Fryšták vyhrálo soutěž na 3 roky na rozorání pozemků v trase 4901. Vzhledem k nejistému začátku stavby, se nehodí pozemky zemědělsky obdělávat.

Stavba stojí na chybějících SP. Např. SŘ na Přivaděč Holešov probíhá od roku 2008, stejně tak i na část hlavní trasy. Napřed se nedařilo získat výjimky u CHKO na ohrožené druhy, a následně přišel problém se závazným stanoviskem.

Autor:  otaznik [ 14.9.2016 5:43:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

http://zlin.idnes.cz/ekologicky-aktivis ... zpravy_ras

Autor:  Marty [ 14.9.2016 7:54:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

otaznik píše:
http://zlin.idnes.cz/ekologicky-aktivista-miroslav-mach-poslal-stiznost-evropske-komisi-na-d49-15r-/zlin-zpravy.aspx?c=A160913_2272782_zlin-zpravy_ras

Tak tohle mne pobavilo. Nestěžuje si náhodou u evropské komise na ni samotnou ? :-) viz. http://ec.europa.eu/transport/themes/in ... -at-si.pdf - poslední strana jsou dálnice sítě TEN-T . Naopak pokud by přání Evropské komise u nás brali víc vážně, byly by hlavní prioritou právě D49, D11 a D52... To neznamená, že u nás dopravně nehoří jiné úseky (např. D3), ale z hlediska mezinárodního tranzitu zřejmě tyto chybí nejvíce...

Autor:  holbra [ 25.9.2016 19:22:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

Skanska už tam válčí
Obrázek

Autor:  kot [ 25.9.2016 20:38:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

2holbra : Prosím o co jde ? Kde a v jakém rozsahu "probíhají válečné operace" ? díky

Autor:  Lenny [ 25.9.2016 20:46:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

To vypadá jako v místě SO 202 nadjezdu polní cesty Pravčice - Rymice, na který mají stavební povolení. Ještě se pracuje v místě SO 156 přeložky polní cesty u Horního Lapače a nově začali překládat potrubní vedení v místě MÚK Holešov.

Autor:  holbra [ 25.9.2016 21:52:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

kot píše:
2holbra : Prosím o co jde ? Kde a v jakém rozsahu "probíhají válečné operace" ? díky


Nevím jaké je rozdělení stavebních objektů. Je to nedaleko toho "rozestavěného mostu" u Pravčič o kterém sa píše víš. Prováděli hrubší skrývku, 2 dempry to vozili na deponku. Byly tam taky hromady navožených drtí, takže to bude určitě pokračovat.
Stroje které to dělali sem sledoval na úseku u Přerova. Tam je asi hotovo, tak přesunuli mašiny k Hulínu.

Autor:  otaznik [ 27.9.2016 10:27:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-l ... oz-1323052

Autor:  vangelism [ 27.9.2016 11:55:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

No já nevím, ale ty intenzity tam nemůžou být, když je to teď o kodrcání přes kopečky.
Já myslím, že by D49 měla převzít i část I/50 a I35 a pak jsou to jiné počty.
Ale kdoví co bude v roce 2030

Autor:  musklin [ 27.9.2016 12:42:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

řešeno ve vedlejším vláknu.
Jaxi ten expert Ťok zapomněl dodat, že teď nám tu silnici zaplatí EU. Až se bude rozšiřovat tak za naše vlastní.
Než stavět paskvil 2+1 v trase R49 je daleko efektivnější na 2+1 rozšířit I/50.
BTW:
"Řekněme to ještě jinak. Když si půjčuji za nulu, nebo dokonce za minus, je přece jedno, kolik si půjčím, pokud následné investice zvýší produkční kapacitu a výkon ekonomiky. Byla by něčeho takového schopna česká ekonomika?
Bývalý americký ministr financí Larry Summers již několik let tvrdí, že teď je doba pro gigantické investice do infrastruktury.
Možná budou naše děti a vnoučata ptát, proč jsme v této době „peněz zadarmo“ nic pořádného nepostavili"

Zdroj: http://www.lidovky.cz/kolik-si-pujcovat ... chacka_sij

Autor:  vodouch2000 [ 27.9.2016 12:42:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

I když se tvrdí, že příhraniční úseky obecně nemívají dostatečnou kapacitu na 4-pruh a přesto vznikají, proč je to tady najednou problém? Mám dojem, že slušná D49 v plném profilu by na sebe dopravu natáhla... No aspoň že se projektuje a postaví jako poloviční profil.

Autor:  musklin [ 27.9.2016 13:09:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

Problém podle mého je, že projekt D49 asi před 4 ? lety shodili na MŽP jako naprosto zpraseny.
Neseděly tam základní věci.
V té dokonale vybrané variantě trasování prostě jde postavit dálnici buď pořádně a draze (pak samozřejmě vznikají pochyby o trasování a ceně) nebo stylem ŘSD (tady ojebu jednu obec a tady druhou) - to ale na MŽP neprošlo.
Takže co teď s tím ?
Podle mého postavit pořádně za peníze EU. Nebo rozšířit I/50.
Jak pokračuje silnice na Slovensku je naprosto irelevantní
a) jak pokračuje naše zúžená D11 v polsku taky nikoho nezajímá
b) slovenská vláda musí vycházet vstříc ma´darům a budovat na jihu. Napnutost jejich státního rozpočtu je úplně někde jinde než u nás.
Směrnice EU je napsaná tak, že za TEN-T (podmínka čerpání dotací) se dá považovat i široká 1+1.

Autor:  vangelism [ 27.9.2016 15:52:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

Poloviční profil je pouze lepší silnice 1. třídy, která se u nás nikdy na normální dálnici nedostaví.
Samozřejmě lepší než nic, ale i na to nic se bude čekat 15 let.
Jak říká musklin, postavit pořádně a hotovo. U I/50 vidím reálně tak do 20 let max. obchvat Bučovic a možná stoupací pruhy v Bílých Karpatech.

Autor:  musklin [ 27.9.2016 17:50:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

I/50 byla myšlena od hradiště. Do hradiště povede D55.

Autor:  Lenny [ 27.9.2016 20:54:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D49] 4901 Hulín – Fryšták

Myslím, že je dostavba této dálnice bude na řadě někdy kolem roku 2040.

Stránka 15 z 37 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/