D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Brno – Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Odpovědět
Aram96
Příspěvky: 7896
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Aram96 »

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... gionu-brno
Čas 12:50

Co jsem tak pochopil, tak jsou soudem zrušené výjimky v úsecích Pohořelice-Mikulov. Ve videu zaznělo, že by se obchvat Mikulova mohl začít stavět příští rok :mrgreen:
Jak jsem byl na té besedě D43, tak tam borec z ŘSD právě říkal něco o tom, že to je úsek, který má snad největší dokumentaci k UR, prý 700 stran nebo co :o a že to tam vypadá zase na nějaký problém :cry:
Kuba
Příspěvky: 1404
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Kuba »

Ne, zrušené výjímky ze ZoOPaK byly na úseku D5204.1 Pohořelice – Ivaň
Na úseku D5206.1 obchvat Mikulova soud žalobu proti výjímkám zamítl. Ale Patrik zvažuje kasační stížnost :D
Podle těchto informací jsou na MŽP slušní diletanti. Ale on i ministr Brabec je vůl, takže to je celkem možné.
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tis ... kym-soudem
http://detizeme.cz/zprava.shtml?x=2545110
Aram96
Příspěvky: 7896
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Aram96 »

Ano, přesně takhle jsem to myslel, prostě na úseky po obchvat Mikulova :)
Jinak Brabec je pro mě zatím asi jediný alespoň trochu pořádný ministr za dobu těch 6 let, kdy je ve vládě ANO, na toho mi nešahejte :lol: Sice občas vymýšlí blbosti, ale i dobré věci, hlavně je docela vidět, že ví co dělá, a ne jak Schilerová nebo třešnička na dortu Nováková za průmysl :lol: :lol:
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od 1975 »

Něco dělá? Tohle? Tak to je snad sabotáž nějakých spřátelených zelených soudruhů na MŽP.

„Krajský soud u žaloby spolku Voda z Tetčic proti části dálnice D52 u Pohořelic uznal z pěti žalobních bodů jen jeden, který upozornil, že MŽP v odůvodnění svého rozhodnutí tvrdilo, že podle návrhu Dětí Země změnilo dvě podmínky rozhodnutí krajského úřadu v Brně o výjimce. Reálně ovšem obě zůstaly nezměněné, takže došlo k vadě žalovaného rozhodnutí,“ vysvětluje úspěšnou žalobu spolku předseda Dětí Země Miroslav Patrik.

Děti Země ve svém odvolání totiž doporučily, aby nové přírodovědné průzkumy v trase dálnice u Pohořelic byly provedeny již po jejím zprovoznění, nikoliv až za několik let po její kolaudaci. S tím MŽP sice souhlasilo, nicméně obě dotčené podmínky rozhodnutí krajského úřadu se v rozhodnutí MŽP vůbec nezměnily.

Krajský soud tento nelogický postup MŽP v rozsudku silně zkritizoval a navíc byl rozčarovaný, že i když MŽP o této zásadní chybě vědělo, tak ji z úřední moci neopravilo a jen účelově čekalo více než rok a půl na rozsudek.

I když co je na tom zásadního... to pořád mohli změnit/dosáhnout během těhc let výstavby... Ale to ne, ono je lepší to hodit zpátky na start.
Aram96
Příspěvky: 7896
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Aram96 »

Za prvé MŽP není jen Brabec, stejně jako ŘSD není Ťok, jak často čteme zde na fóru, za druhé, podle jednoho incidentu/šlápnutí vedle opravdu ministra nehodnotím. Jinak u toho, co píšete, samozřejmě nejsem na straně MŽP, navíc moji poznámku k Brabcovi jsem myslel i trochu s nadsázkou a nadhledem toho smyslu, že tam jsou mnohem horší debilové :lol: Odpovídám to ještě sem, ale pokud se máme bavit dál, tak raději v politické kolonce, nečekal jsem, že na mě někdo bude reagovat ... :)
Hanpav
Příspěvky: 147
Registrován: 3.11.2016 10:15:46

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Hanpav »

Zásadním rozdílem oproti dosavadnímu řešení je využití stávající silnice I/52 pro směr D52 od Mikulova do Brna a přisypání druhého jízdního směru ke stávající hrázi směrem k Horní nádrži vodního díla pro směr Brno–Mikulov. Pro účely další přípravy je tak potřeba připravit projekční řešení technologie přisypání nového tělesa na stávající hráz, řešení v oblasti přelivného objektu, stávajícího mostu a obsluhy hráze resp. doprovodné komunikace na nově nasypaném tělese, resp. porovnat tuto variantu s jinými možnostmi vedení dálnice přes vodní dílo Nové Mlýny. V tomto úseku je počítáno s dlouhodobějším zachováním provozu v rámci tahu D52 na stávající silnici I. třídy s režimem umožňujícím i místní dopravu.
V předstihu bylo ve spolupráci ŘSD ČR a obce Pasohlávky připravováno vymístění pěší a cyklodopravy ze stávající silnice I/52 formou oddělené cyklostezky na hrázi směrem ke střední
nádrži VD Nové Mlýny, tuto přípravu přebírá od stupně DÚR Jihomoravský kraj (03/2018 – výběr projektanta DÚR).
V 12/2018 byla na MŽP podána žádost o prodloužení platnosti stanoviska EIA.

Nový leták:

https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/85/ ... -mlyny.pdf
Aram96
Příspěvky: 7896
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Aram96 »

Když už je tu nový leták, neměla by být kategorie D26,0/120 ?? Nechci být hnidopich, ale když už ty normy zavádíme, tak je laskavě používejme, ne ? :jidlo:
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Neměla, neboť příprava začala za platnosti staré normy.
Stačí si přečíst pozorně leták.
R48 -> D48 se podařilo!
Aram96
Příspěvky: 7896
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Aram96 »

Martin z Ostravy píše:Neměla, neboť příprava začala za platnosti staré normy.
Stačí si přečíst pozorně leták.
Promiň a příprava D35 začala za platnosti nové normy D26,0 ?? :) Ke změnám kategorie u D35 došlo v letácích také teď v březnu nebo v únoru.
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od mapman »

Jde o to, kdy byla zpracována dokumentace, podle níž se leták připravuje. Údaje v letáku se potom musí řídit posledním stupněm platné dokumentace.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Lenny »

Na D35 byla v DÚR kategorie R 25,5 s rozšířeným SDP o 0,5 m.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Aram96
Příspěvky: 7896
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Aram96 »

To jsem pochopil, nejde mi do hlavy ale to, že D35 se začala připravovat až po nové normě. Ale teď chápu, že to je vlastně jen to, že to v letáku přepsali později než ke změně došlo .. :)
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od GiuseppeS »

Tématem dnešního jednání českého a rakouského prezidenta byly dálnice:
ČTK píše:Van der Bellen na společné tiskové konferenci ocenil vzájemné vztahy obou zemí, zmínil však rezervy v dopravním propojení – v zatím nedokončené dálnici mezi Brnem a Vídní a ve fungování železniční dopravy ....Van der Bellen ve středu vyjádřil přesvědčení, že „v nejbližších letech“ bude dokončeno dálniční propojení Rakouska s Českem z Vídně a Lince. Dálnice D52 po propojení s rakouskou A5 zajistí rychlé silniční spojení Brna s Vídní. A5 bude letos na podzim po otevření další části takřka hotová a zprovoznění celé rakouské dálnice podle autoklubu ÖAMTC bude záviset na dokončení projektu na české straně. Z Brna se otevřela dálnice D52 do Pohořelic v roce 1996 a od té doby se nepostavila žádná další část.
Na to Zeman zřejmě neměl co říct, tak nabídl "ten svůj" kanál D-O-L :crazy:
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od monin »

GiuseppeS a proč by neměl co říci? Mohl zmínit třeba to, že by Kočkovi mohli do té doby, než dojde ke spojení D52/A5, dočasně umístit na současnou hranici I/52/B7, alespoň strašidelný zámek, nebo zvonkovou dráhu.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
ttc
Příspěvky: 431
Registrován: 9.2.2012 14:50:39

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od ttc »

Aram96 píše:Bavíme se tu o přípravě ... pokud se v naší republice ostatní dálnice nepřipravují, když se jiná, byť důležitější, staví, tak teda potěš bůh, to dostavíme síť v roce 2100 :kladivo:
Přesně !!! píšeš mi z duše....

A stejně tak nechápu proč se výkupy nedělají současně s UR. Rozuměno mám hotovou DUR tak jdu na DOSS a poté stavební úřad a současně zahajuji výkupy. Při vydání UR by tak mohlo být 50-100% výkupů hotovo.
Tomáš Němec
Příspěvky: 397
Registrován: 19.10.2009 9:21:32

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Tomáš Němec »

ttc píše: A stejně tak nechápu proč se výkupy nedělají současně s UR. Rozuměno mám hotovou DUR tak jdu na DOSS a poté stavební úřad a současně zahajuji výkupy. Při vydání UR by tak mohlo být 50-100% výkupů hotovo.
Od toho přece ÚR máme, aby přesně stanovilo umístění stavby a tím i potřebný rozsah výkupů. Před vydáním ÚR tedy nelze nic vykupovat!
bumbik
Příspěvky: 7956
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od bumbik »

Tomáš Němec píše:
ttc píše: A stejně tak nechápu proč se výkupy nedělají současně s UR. Rozuměno mám hotovou DUR tak jdu na DOSS a poté stavební úřad a současně zahajuji výkupy. Při vydání UR by tak mohlo být 50-100% výkupů hotovo.
Od toho přece ÚR máme, aby přesně stanovilo umístění stavby a tím i potřebný rozsah výkupů. Před vydáním ÚR tedy nelze nic vykupovat!
navážu: v tuto chvíli zákony neumožňují začít s výkupy před právoplatným ÚR, což se právě změní s novelou 416/2009 Sb. která má jít do sněmovny, nebo už tam možná je, nevím ...

takže po novele, pokud se jí podařit protlačit parlamentem už se bude vykupovat před ÚR zatím to zákon zakazuje
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od jonáš »

Sauce píše:A pokud vím, tak z naší strany se také trasovalo jinudy - přes Břeclav po D55.
Z naší strany se snad původně trasovalo po západní straně horní Novomlýnský nádrže s hraničnim bodem o nějaký kilometry dál na západ od Mikulova. Ale to zas nějak nenašlo odezvu u rakouský strany která chtěla návaznost k současnýmu koridoru. Varianta přes Břeclav dtto, ale o tý ani nevim že by se tady sledovala nějak oficiálně, spíš jen jako lidová tvořivost.
ttc
Příspěvky: 431
Registrován: 9.2.2012 14:50:39

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od ttc »

bumbik píše: navážu: v tuto chvíli zákony neumožňují začít s výkupy před právoplatným ÚR, což se právě změní s novelou 416/2009 Sb. která má jít do sněmovny, nebo už tam možná je, nevím ...

takže po novele, pokud se jí podařit protlačit parlamentem už se bude vykupovat před ÚR zatím to zákon zakazuje
A který zákon to zakazuje?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Žádný zákon to zakazovat nemusí, stačí, že to žádný nedovoluje, neboť stát, a jím zřizované instituce, můžou dělat jen to, co je zákonem stanoveno. Nikoliv jako běžný občan, který může dělat vše, co není zakázano.
R48 -> D48 se podařilo!
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od 1975 »

Martine, a jak je pak možné, že "když se to odůvodní", tak to pak u 511 jde....? Tedy, ne že by něco vykoupili, ale "můžou".... (jiná věc je, že Praha by mohla "kdykoli", ale to raději řešme semafory na magistrále a výlety na Tchajwan...)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Možná to na základě určitého ustanovení či jeho extenzivní výkladu možné je, to jsem nerozporoval. Nemám tuto legislativu nestudovanou (aktuální 416 nic takového neobsahuje, a ÚŘ na 511 již běží).
Jen jsem reagoval na tu absenci zákonného zákazu, že takto to určitě nefunguje protože by to vedlo ke svévoli státu.
R48 -> D48 se podařilo!
Honay29
Příspěvky: 16
Registrován: 24.8.2017 21:21:56

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Honay29 »

Myslím, že výkup pozemků nebude až takový problém. V úseku Pohořelice - vodní nádrž Pasohlávky je silnice v půl profilu. Co jsem koukal do katastru, tak většina pozemků, jsou v majetku ŘSD nebo státnich institucích - tam by neměl být velký problém s převodem na ŘSD. Jak jsou na tom pozemky směr Mikulov jsem nezjišťoval.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od 1975 »

Martin z Ostravy píše:Možná to na základě určitého ustanovení či jeho extenzivní výkladu možné je, to jsem nerozporoval. Nemám tuto legislativu nestudovanou (aktuální 416 nic takového neobsahuje, a ÚŘ na 511 již běží).
Jen jsem reagoval na tu absenci zákonného zákazu, že takto to určitě nefunguje protože by to vedlo ke svévoli státu.
Já ti to nevyčítám:o) Jen mně to vrtá hlavou - kdyby to šlo, tak proč by se to nevyužívalo častěji? Jestlipak to není pokus, jak jít na hranu... bohužel, zrovna na 511 byl podobný pokus s ochranným hlukovým pásmem smutným příkladem, že ne vždy to vyjde.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Lenny »

Krajský úřad si vyžádal u odvolání k 5206.1 u nadřízených orgánů potvrzení závazných stanovisek.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Odpovědět

Zpět na „D52“