D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Brno – Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Odpovědět
Aram96
Příspěvky: 7901
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Aram96 »

No to jsou mi ale novinky, že kraj s dálnicemi moc nepohne :lol: :lol: ( :roll: :ko: ).

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/daln ... kat-119865
I hejtman Šimek přiznává, že se v tomto ohledu poučil. Kraj podle něj stavbu dálnic příliš ovlivnit nemůže. „Asi bych byl po čtyřech letech s dálničními sliby opatrnější. Když jdete do politiky, myslíte, že spasíte svět. Realita je často jiná. Opravili jsme spoustu krajských silnic, i když to možná občanům tolik nepřipadá. Bohužel kamiony kvůli objížďkám dálnic zničily i některé opravené silnice. Chci věřit, že to ŘSD opraví,“ říká.
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od bumbik »

tak a máme tu rozsudek ve věci umístění stavby 5206 Perná hr. s Rakouskem
https://infodeska.justice.cz/soubor.asp ... id=6931222

rozhodnutí Kr. úřadu JM kraje je ve výroku II a V zrušeno a řízení se vrací úřadu k dalšímu řízení ...

co mě šokovalo, je žalobce - nějaký nový spolek, který princ Miroslav zřídil, aby byl blokátorem roku? :zvraci: :kladivo:
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Aram96
Příspěvky: 7901
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Aram96 »

Je to síla ten žalobce, ale bohužel už byl i u jiných soudů s D52 :zvraci:
Každopádně se toto rozhodnutí dosti vymyká (v Brně jsou soudci na DZ asi o dost více naštvaní :mrgreen: ). Já jenom doufám, že se tohle netýká samotného obchvatu Mikulova... nemělo by, protože mám pocit, že ve stejné věci právě rozhodl NSS ve prospěch D52. Je tak ? Takže se to týká zbytku od nádrží po hranice ..
ttc
Příspěvky: 431
Registrován: 9.2.2012 14:50:39

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od ttc »

Ma někdo někde to původní rozhodnutí - tj. č.j. JMK 172852/2019
Nenašel jsem to, ale bacha ten soud zrušil jen 2 výroky z min. 5 - ostatní je tedy platné....

Pokud to máte tak pošlete odkaz, nebo zde z něj vykopírujte text těch výroků č. II a V

Díky
Aram96
Příspěvky: 7901
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Aram96 »

Přesně ze stejného důvodu jsem to také hledal a nenašel. Popravdě čekám buď na vyjádření ŘSD nebo šmejdů země k této aktualitě :D
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od 1975 »

bumbik píše:tak a máme tu rozsudek ve věci umístění stavby 5206 Perná hr. s Rakouskem
https://infodeska.justice.cz/soubor.asp ... id=6931222

rozhodnutí Kr. úřadu JM kraje je ve výroku II a V zrušeno a řízení se vrací úřadu k dalšímu řízení ...

co mě šokovalo, je žalobce - nějaký nový spolek, který princ Miroslav zřídil, aby byl blokátorem roku? :zvraci: :kladivo:
Je to VIRUS, máme nouzový stav, takže šup s Patrikem do karantény! :o)
goldfinger
Příspěvky: 433
Registrován: 10.12.2019 1:24:50

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od goldfinger »

Celé písemné vyhotovení rozsudku včetně odůvodnění by nebylo? Uvidíme, jestli se podá kasační stížnost.
bojler
Příspěvky: 274
Registrován: 24.8.2017 21:18:12

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od bojler »

To je něco neskutečného.
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od bumbik »

Ten rozsudek jsem tu včera postnul .
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
michal
Příspěvky: 4588
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od michal »

Asi takhle. Pokud se člověk nevrací do ČR v pátek odpoledne, nebo nejede s hlavní dovolenkářskou vlnou, tak se to od/do Pohořelic dá vydržet. Je to sice místy dost o hubu (kvůli silnému provozu, běžným lidem nadřazeným spěchačům a polským kamikadze) a chudáci lidi v Mikulově nebo ti, kteří potřebují I/52 přejet.... Ale jsou u nás mnohem horší úseky, takže s hotovými mosty přes Nové mlýny to je schůdné. Já třeba od Pohořelic nikdy nespěchám (jde to tam vůbec?), protože vím, že budu v Mikulově na MOLce stejně stavět. A nestavím jedině pokud tam je nějaký autobus, pak holt musím vydržet až na Hochleithen... :roll: Tím ovšem nechci omlouvat tristní výkon státní správy, který v případě D52 předvádí.
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od dd »

Umí někdo napsat, co konkrétně ten Rakouský spolek napadl a na jakém právním základě vůbec může ekologický spolek se sídlem ve Vídni napadnout ÚR vydané v ČR?
goldfinger
Příspěvky: 433
Registrován: 10.12.2019 1:24:50

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od goldfinger »

Podle všeho nějaké negativní preshranicni dopady, se kterými se kraj odmítl vypořádat,protože. El za to, ze rakouský spolek není aktivně legitimovsny.
Beaver
Příspěvky: 55
Registrován: 7.5.2009 23:12:24

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Beaver »

bud jsem blbej já nebo to je nějaká nastrčená organizace ... ani webovky nemají, byl problém najít jejich email, tím tuplem bude problém najít jejich zakladatele. Je možné, že mají rakušané 9-místné IČ? Jak je v tom ale namočený Patrik, čekám rozhodně levárnu, tohle jsem v životě neslyšel, aby zahraniční ekobezmozek, navíc dle webu sdružující tyhle bezmozky víc zaměřený na sociální problémy, napadal projekt na území cizího státu. Leda že se dle hesla "Bezmozky všech národů, spojme se" spojili, skupují malé parcely a stávají se legitimními účastníky řízení u projektů, kde ví, že mohou vydírat do nekonečna, bez ohledu na současné trpící obyvatelstvo.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2963
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Majkii »

irozhlas.cz píše o rozsudku a odvolává se na odůvodnění, ale moc moudrý z toho teda nejsem...
wazer.cz
Pište česky, prosím!
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od kot »

Máte někdo REÁLNÝ stav ? Z tohoto moudrý nejsem vůbec...
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od theodor less »

Obchvat Mikulova bude řešit Nejvyšší správní soud, silničáři i krajský úřad si stěžují na zrušení územního rozhodnutí
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/32 ... si-stezuji
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od kot »

Docela by mě zajímalo, jak daleko "dovnitř" sousedícího státu může spolek "zasahovat". Protože obecně podle tohoto klíče by mohl torpedovat např. dálnici u Přerova...
Aram96
Příspěvky: 7901
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Aram96 »

Jsem hodně zvědavý, jak tohle dopadne, protože to bude i takový precedens do budoucna.
Osobně bych řekl, že není nic neobvyklého, když je účastníkem EIA v jednom státě i stát vedlejší, pokud se daný záměr může toho státu týkat. 0136 by tudíž měla být mimo hru.
Otázkou je, jestli má být spolek z Rakouska účastníkem i územního řízení. Bojím se, že to bude soudem posouzeno tak, že může a úřad s ŘSD utřou hubu. :( Pokud to soud zamítne, pak se nabízí otázka, jak k takovému zvrácenému závěru mohli dojít v Ostravě. :mrgreen:
Aram96
Příspěvky: 7901
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Aram96 »

https://brnensky.denik.cz/zpravy_region ... -2020.html
Rozhovor s Davidem Fialou, šéfem ŘSD Brno.
Právě stavba dálnice D52 se dlouhodobě táhne a nyní to vypadá na další zdržení, protože soud vám zrušil územní rozhodnutí na obchvat Mikulova.
Podali jsme kasační stížnost. Všechno záleží na lhůtě, v níž rozhodne Nejvyšší správní soud. Ztratili jsme výhodu, kterou jsme u této části měli. V těchto dnech jsme chtěli žádat o stavební povolení. Všechna územní řízení, která vedeme k D52, jsou na tom nyní lépe, než obchvat Mikulova.
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od kot »

Mikulov je hodně špatná zpráva, ale ostatní územka jsou na to LÉPE. Takže, hleďme na celek pozitivně...
Aram96
Příspěvky: 7901
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Aram96 »

Tady je to prostě tragédie a ostuda dlouhodobě a jestli se to postaví 2024 nebo 2026 je už asi jedno.
Doufal jsem, že naopak obchvat Mikulova bude o x let dříve, protože to je víceméně jediná velká závada na současné silnici, jinak prostě většinu roku silnice stačí. Tudíž ano, lze na to hledět pozitivně, nicméně to podstatné se zhoršilo a to teda vidím negativně :D
goldfinger
Příspěvky: 433
Registrován: 10.12.2019 1:24:50

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od goldfinger »

Nechci se hádat, ale přestože I/52 vede od Pohořelic mimo obce, tak nestíhá. V létě koupáci do Chorvatska, v zimě lyžaři do Rakouska a Itálie. Z vlastní zkušenosti vím, že většinou jede souvislá šňůra aut. Tohle je mezinárodní ostuda a skandál.Vídeň za hoďku - krásná představa, úplně jsem se zasnil.
Aram96
Příspěvky: 7901
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od Aram96 »

Jako souhlas, nicméně i ten štrůdl aut včetně kamionů může jet a to pořádně rychle a plynule. Právě krom Mikulova. Ve srovnání s některými jinými silnicemi, které potřebují nahradit dálnicí, je na tom I/52 ještě dost dobře. I nemálo staveb ve 2-pruhu považuji za důležitější (Břeclav, Znojmo,...) To je potřeba si objektivně přiznat. Že je to ostuda, o tom žádná a že si jí ještě užijeme.
D52 je podle mě po 0136 hned druhým teoretickým adeptem na zastavení přípravy a připravováním již podle novější legislativy. :kladivo: Uvidíme, jak půjdou ta UR, pokud nebudou do poloviny příštího roku vydána a bude potřeba opět třeba dodávat nějaké dokumentace, tak je to na zabalení a ŘSD by se mělo fakt zamyslet. Další důležitá věc je, že dosud nebyla na celý úsek prodloužena EIA. Je to více než znepokojující.
goldfinger
Příspěvky: 433
Registrován: 10.12.2019 1:24:50

Re: D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Příspěvek od goldfinger »

Díky téměř absolutní rovině ta šňůra jede nejmíň 80 km/h, když tam je nějaký kamión. Problém je bezpečnostní - zejména křižovatky u Ivaně nebo Perné/ Dolních Dunajovic, zvlášť za snížené viditelnosti, kdy se špatně odhaduje rychlost proudu po hlavní. Odbočování do Pasohlávek taky může vytvářet kolizní situace.
Jestli opravdu D52 hrozí přerovský scénář, tak to je pomalu na mašli.
Odpovědět

Zpět na „D52“